Į treniruotę – su dėvimu įrenginiu

Išmaniosios technologijos keičia mūsų laisvalaikį daugelis aktyvių žmonių nebeįsivaizduoja sporto treniruotės be dėvimo įrenginio išmaniosios apyrankės ar laikrodžio. Jie matuoja pulsą, žingsnius, tikrina miego kokybę, nustato dienos kalorijų normas ir t. t. VŽ Savaitgalis domėjosi, ką apie tokius įrenginius mano naująsias technologijas ir aktyvų laisvalaikį mėgstantys derinti verslininkai ir vadovai.
Kurį laiką naudojau išmaniąją apyrankę FitBit Flex, tačiau jau pusmetį nešioju Apple Watch. Pasirinkimu esu patenkintas pirmiausia todėl, kad laikrodis apskritai turi daugiau funkcijų nei apyrankė. Labiausiai patinka, kad laikrodis yra tiesiogiai susietas su mano iPhone, todėl jame galiu pamatyti laiškus, žinutes, skambučius. Šis laikrodis man dabar dažnai atstoja telefoną, ypač laisvalaikiu, sako Giedrius Skliutas, Bitės Lietuvos pardavimo direktorius.
Praverčia ir žvejojant
Kalbėdamas apie šio įrenginio funkcijas, skirtas aktyviam gyvenimo būdui, p. Skliutas pirmiausia mini programėlę, kuri pagal ūgį, svorį, lytį apskaičiuoja dienos aktyvumo ciklą ir it treneris nustatytomis valandomis paaiškina, kiek žingsnių ar judesių laikrodžio savininkas dar turi atlikti pagal nusistatytą programą.
Jei sėdžiu ilgiau nei 45 minutes, laikrodis primena, kad reikėtų pajudėti. O jeigu būnu aktyvus, įrenginys pagiria ir pasveikina, šypsosi p. Giedrius.
Apple Watch turi ir kalorijų skaičiuoklę, tačiau šios laikrodžio funkcijos p. Skliutas nenaudoja, nejungia jis ir pulso matuoklio.
Futbolą žaidžiančiam pardavimo vadovui patinka, kad Apple Watch suskaičiuoja, kiek kilometrų jis nubėga per rungtynes. Duše segėdamas šį laikrodį maudytis gali, bet plaukioti baseine jis nėra atsparus. Tačiau man tai ne problema, nes neplaukioju, kalba p. Skliutas. Didžiausiu išmaniojo laikrodžio trūkumu jis vadina baterijos laikymo trukmę įrenginys atlieka daugybę funkcijų, todėl per dieną išsikrauna ir jį reikia kasnakt krauti, kaip išmanųjį telefoną.
Apskaičiuoja baseino dydį
Darius Lebedzinskas, elektroninio verslo, programavimo paslaugų ir interneto rinkodaros bendrovės NFQ Technologies bendraturtis, pirmenybę teikia išmaniesiems laikrodžiams. Man nepatinka apyrankės, nes daugelis jų arba visai neturi, arba turi labai mažus ekranus, todėl sportuodamas negaliu stebėti savo rezultatų. O tokios apyrankių funkcijos kaip miego kokybės tikrinimas kelia šypseną: man nereikia žinoti, kiek kartų apsiverčiu lovoje per naktį, ir pats jaučiu, ar išsimiegojau, šypsosi p. Darius.
Aktyvų gyvenimo būdą mėgstantis verslininkas šiuo metu nešioja laikrodį Suunto Ambit3, prieš tai turėjo kitą tos pačios kompanijos laikrodį. Rinkausi tarp Polar ir Suunto gaminių. Sportininkai mėgsta Polar, tačiau man labiau patiko Suunto dizainas, aiškina verslininkas.
Išmaniajame įrenginyje jį labiausiai žavi aktyviam gyvenimui skirtos programėlės smagu, kad laikrodis atpažįsta, kokiu stiliumi plauki ir net žino, kokio ilgio baseine.
Prieš įsigydamas išmanųjį laikrodį p. Lebedzinskas sportuodamas naudojosi mobiliosiomis programėlėmis, kurias parsisiųsdavo į telefoną iPhone . Didžiausias telefono trūkumas, palyginti su apyrankėmis ar laikrodžiais, yra tas, kad jis greitai išsikrauna. Be to, jis neatsparus aplinkos poveikiui aš mėgstu plaukioti, kartais bėgioju, važinėju dviračiu lietui lyjant, kalba p. Darius.
Išmanųjį laikrodį jis nešioja tik laisvalaikiu, dirbdamas pirmenybę teikia klasikiniam mechaniniam laikrodžiui.
Įsigijo bėgiko laikrodį
Kęstutis Šliužas, AB Teo LT generalinis direktorius, kurį laiką nešiojo išmaniąsias apyrankes ir jų funkcijomis buvo patenkintas jos puikiai skaičiavo žingsnius, miego valandas, ilgai laikė jų baterijos. Vis dėlto apyrankių dizainas nėra pakankamai ergonomiškas dėl šios priežasties dvi pamečiau, pasakoja p. Šliužas.
Kartu su kolegomis iš Teo LT pradėjęs rengtis maratonui, p. Kęstutis įsigijo bėgiko laikrodį Garmin Forerunner 225. Be kitų funkcijų, jis turi integruotą širdies darbo daviklį. Pradedančiajam bėgikui svarbu sekti savo fizinės būklės pokyčius, nubėgtą atstumą, laiką, kalorijų kiekį ir poilsio režimą. Man dar labai patinka, kad laikrodis perspėja, jog užsisėdėjau ir reikėtų pajudėti, dėsto Teo LT vadas.
Nepasiekęs kasdieninio 10.000 žingsnių tikslo, kitądien save jis nubaudžia bėgimo treniruote. Protingiau paskirsto ir poilsio valandas dabar tiksliai žino, kiek jų reikia, kad jaustųsi gerai.
Bėgimo laikrodžiai yra geras pokalbių ledlaužis ir puiki įžanginė tema įvairiuose susitikimuose. Išmaniuosius laikrodžius naudoja įvairiomis sporto šakomis užsiimantys žmonės. Todėl su pašnekovu visada įdomu pakalbėti apie jo pergales ir tikslus, pranašumus vardija p. Šliužas.
Padėjo į lentyną
Antanas Zabulis, Baltijos šalių bendrovių ir politikos lyderius vienijančios asociacijos Baltic Institute of Corporate Governance valdybos pirmininkas, maždaug pusmetį nešiojo kompanijos Misfit išmaniąją apyrankę Shine, bet jau kurį laiką ji saugiai guli lentynoje. Kodėl? Paprasčiausiai atsibodo, šypteli p. Zabulis.
Išmaniąją apyrankę jis nešiojo kasdien. Įsijungdavo žingsniamačio programėlę, stebėdavo savo miego trukmę ir kokybę. Buvo įdomu patikrinti, kaip tas įrengimas veikia. Kasdien ar bent kas antrą dieną pažiūrėdavau visus parametrus. Jeigu matydavau, kad kas nors ne taip, pasistengdavau tądien ar savaitgalį padaryti ką nors ekstra, pavyzdžiui, pasportuoti ar ilgiau pamiegoti, pasakoja jis.
Ilgainiui p. Zabulis sako ėmęs suprasti savo organizmą be jokių prietaisų. Žmogaus smegenys viską atsimena, užtenka tą patį dalyką kelis kartus pakartoti. Po kurio laiko nebereikia žiūrėti į apyrankę pats jauti, kad per mažai judėjai ar miegojai, teigia p. Antanas.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti