Neleista medžioklėje naudoti naktinių taikiklių

Lietuvoje nebus leista medžioklėje naudoti naktinių taikiklių. Tokį pasiūlymą antradienį balsų dauguma atmetė Seimas.
Pataisas inicijavęs Algimantas Salamakinas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas, tvirtino, kad pakeitimai reikalingi norint užkirsti kelią afrikiniam kiaulių marui, nes padės efektyviau mažinti šernų populiaciją. Tuo metu prieš pataisas protestuojantys laukinių gyvūnų gynėjai sako, kad naktiniai taikikliai nesuderinami su medžioklės etika.
Per diskusiją Seimo plenarinio posėdžio metu dalis parlamentarų stojo į laukinių gyvūnų gynėjų pusę. Tai tiesiog nedora ir neetiška leiskite žvėrims naktimis pailsėti. Ir patys ilsėkitės, o ne šaudykite naktimis, kreipdamasi į medžiotojus sakė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Pagarsėjęs medžiotojas socialdemokratas Bronius Bradauskas ragino kolegas pritarti naktinių taikiklių įteisinimui, nes jie esą bus naudojami tik medžiojant šernus, kurių Lietuvoje tebėra daugiau kaip 100.000.
Reguliuoti šernų populiaciją dėl afrikinio kiaulių maro siūlo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Veterinarai rekomenduoja, kad iki kitų metų balandžio vidurio viename medžioklės ploto vieneto kvadratiniame kilometre būtų ne daugiau kaip 0,5 šerno. Jie taip pat siūlo leisti šernams medžioti naudoti naktinio matymo prietaisus ir taikiklius, nes jie padės pasiekti šį tikslą, atkreipė dėmesį p. Bradauskas.
Bet dauguma Seimo narių pritarė gyvūnų gynėjų pozicijai: už naktinių taikiklių įteisinimą iš 90-ties parlamentarų balsavo tik 39, prieš buvo 38, susilaikė 13. Todėl konstatuota, kad toks įstatymo projektas yra atmestas. Prie analogiško projekto Seimas negalės grįžti dar bent pusmetį.
Šiuo metu ES naktinius taikiklius medžioklėje leidžiama naudoti trijose valstybėse: Jungtinėje Karalystėje, Čekijoje ir kaimyninėje Latvijoje.
Lietuvoje šiemet nustatyti 78 afrikinio kiaulių maro židiniai. Marą platina laisvėje lakstantys šernai, todėl siekiama smarkiai sumažinti jų populiaciją.
Rašyti komentarą
Rašyti komentarą