Investavo 0,5 mln. Eur į kraftinio spirito daryklą dvare

Publikuota: 2019-05-07
Šarūnas Karalius, Pakruojo dvaro spirito varyklos ir alaus bravoro bendraturtis. Asmeninio archyvo nuotr.
Šarūnas Karalius, Pakruojo dvaro spirito varyklos ir alaus bravoro bendraturtis. Asmeninio archyvo nuotr.

Pakruojyje pradėjo veikti Pakruojo dvaro spirito varykla ir alaus bravoras. „Kompleksas“ veiks kaip muziejus ir kaip dvaro verslo dalis.

Vienas iš daryklos bendraturčių Šarūnas Karalius, Vilniuje veikiančio baro „King & Mouse“ savininkas, VŽ pasakojo, jog kelis mėnesius jau dirbantis bravoras ir varykla įkurti autentiškame atnaujintame dvaro pastate, kuriame tokios „gamyklėlės“ veikė pagal XVII a. suteiktą privilegiją. Naujieji degtindariai, laikydamiesi Pakruojo dvaro koncepcijos „muziejus gyvai“, čia pastatė restauruotus XIX a. varinius, malkomis kūrenamus distiliavimo indus, tokius, kokiuose anksčiau buvo varomi spiritiniai gėrimai. Per dieną iš vietinių žaliavų ir laikantis senųjų gamybos tradicijų juose planuojama pagaminti iki 600 litrų gėrimų.

„Tai – unikalus projektas, panašaus nerasite 500 km spinduliu“, – sako p. Karalius. Verslininkai skaičiuoja, jog į Pakruojo dvaro spirito varyklą investuota 0,5 mln. Eur, dar tiek pat šiemet ketinama investuoti į gamybos įrangą.

Derino trejus metus

Pasak p. Karaliaus, įrengti daryklą paprasta nebuvo.

„Idėją atidaryti „craft“ tipo spirito varykla subrandinome 2016-ųjų pabaigoje, tačiau gauti visus dokumentus, leidimus, licencijas užėmė daugiau nei trejus metus. Taigi, tai ne tik finansinių išteklių, bet ir laiko reikalaujantis procesas. Kita vertus, dideli reikalavimai, didelės ir investicijos“, – sako jis.

Anot pašnekovo, pralaužti ledus į gan uždarą stipriųjų gėrimų gamybos rinką „buvo tikrai nelengva“, ir jei ne didelis entuziazmas, rankas bendraturčiai būtų nuleidę dar pusiaukelėje.

„Lietuvoje tokio tipo privati įmonė, kai griežtai kontroliuojama jos veikla, po Nepriklausomybės atkūrimo atidaryta pirmą kartą, gal todėl procesai nevyko taip greitai, kaip norėtųsi. Be to, mūsų veikla neapsiriboja vien išpilstymu, mes ir distiliuojame spiritus, tai dar labiau apsunkino leidimų gavimo procesus“, – aiškina p. Karalius.

Ir darykla, ir muziejus

Anot p. Karaliaus, varykla veiks ne tik kaip muziejus, bet ir kaip dvaro verslo dalis. Juolab suaktyvėjus kraftinio alaus bangai, atėjo ir mažųjų spirito varyklų laikas. Tokia tendencija ryškai matoma JAV, Kanadoje, daug privačių prekinių ženklų kuriasi Didžiojoje Britanijoje.

Pakruojo dvaras – didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, per metus ją aplanko per 300.000 žmonių.

Čia veikia ne vienas viešbutis, autentiški restoranai, amatų dirbtuvės, Gyvasis muziejus, nuolat vyksta festivaliai. Sezono metu dvaro teritorijoje atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas: lankytojai tampa praeities dvaro gyventojais, iškalbingoje ir kūrybingoje atmosferoje išgyvenantys dvariškus užsiėmimus ir akimirkas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Į Birštoną – ragauti konkursinių patiekalų 1

Birštonas, nuolatos ieškantis naujų būdų populiarinti kurortą, šiemet modifikavo kelintus metus rengiamą...

Laisvalaikis
2019.05.17
Didžiausiam aludariui pasaulyje – 200 mln. Eur bauda dėl brangaus alaus Belgijoje 3

Europos Komisija (EK) didžiausiam pasaulyje aludariui – Belgijos „Anheuser-Busch InBev“ – skyrė 200 mln. Eur...

Pramonė
2019.05.13
„Michelin“ žvaigždės irgi išeina į pensiją

Švedijoje esančio dviejų „Michelin“ žvaigždučių restorano „Faviken Magasinet“ šefas Magnusas Nilssonas...

Laisvalaikis
2019.05.08
Investavo 0,5 mln. Eur į kraftinio spirito daryklą dvare 5

Pakruojyje pradėjo veikti Pakruojo dvaro spirito varykla ir alaus bravoras. „Kompleksas“ veiks kaip muziejus...

Laisvalaikis
2019.05.07
Vynuogynai pasiryžę kovoti su klimato kaita Premium

Ignoruoti klimato kaitą tampa vis sunkiau: pastarieji penkeri metai buvo karščiausi planetoje. Pasaulinės...

Laisvalaikis
2019.05.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau