„Michelin“ restoranų rojus – Azija

Michelin žvaigždutė prie restorano pavadinimo gurmanams sufleruoja kokybę ir išskirtines patirtis. Vardijame miestus, kuriuose Michelin ekspertai rado daugiausia žvaigždučių vertų maitinimo įstaigų.
Didžiuosiuose pasaulio miestuose Michelin žvaigždutėmis įvertinti restoranai anaiptol nėra retenybė. Tiesa, tai visai nereiškia, kad į juos galima užsukti iš anksto nerezervavus stalelio.
Kaip vertina
Michelin ekspertai puikius restoranus įvertina viena, dviem arba trimis žvaigždutėmis. Anot Michelin gido, viena žvaigždutė reiškia, kad restoranas yra išskirtinis savo kategorijoje, dvi žvaigždutės rodo, kad restorane puiki virtuvė ir dėl jos verta išsukti iš kelio. Visų pasaulio šefų trokštamos trys žvaigždutės skiriamos tik tiems restoranams, kurių virtuvė išskirtinė ir dėl kurių verta specialiai planuoti atskirą kelionę.
Pats procesas nėra paprastas: pirmiausia be šeimininkų žinios restorane apsilanko maisto kritikas. Jeigu jam patiko maistas, kitas kritikas į restoraną užsuka maždaug po metų. Jeigu ir šis įstaigą įvertina taip pat palankiai, o pageidautina, dar geriau negu pirmasis svečias, restoraną galima rekomenduoti pirmajai Michelin žvaigždutei.
10. Singapūras, 44 žvaigždutės
Po to, kai paskelbta, kad birželį uždaromas Sentosos saloje veikęs a. a. šefo Joelio Robuchono restoranas, mieste neliko nė vienos maitinimo įstaigos, įvertintos trijomis žvaigždutėmis. Pastaruoju metu Singapūro restoranų rinką sudrebino ir šefas Andre Chiangas, uždaręs aštuonerius metus veikusį dvejomis Michelin žvaigždutėmis įvertintą Restaurant Andre, taip pat su klientais atsisveikino dvi žvaigždutes turėjęs LAtelier de Joel Robuchon. Tačiau Singapūre yra 5 dviem žvaigždutėmis įvertinti restoranai, tarp jų Les Amis (prancūzų virtuvė, kurią šefas Sebastienas Lepinoy kasmet tarytum išranda iš naujo ir išskirtinė vyno korta su daugiau kaip 3.000 vynų), Odette (šefo Julieno Royerio senelės garbei pavadintame restorane pirmuoju smuiku griežia sezoninės gerybės) ir Shisen Hanten bei 34 maitinimo įstaigos, kurioms Michelin gidas yra suteikęs vieną žvaigždutę (pvz., Rhubarb, Summer Pavilion, Labyrinth ir kt).
9. Šanchajus, 44 žvaigždutės
Šiemet tris žvaigždutes gavęs Ultraviolet by Paul Pairet turėjo prisijungti prie tiek jau turėjusio Tang Court tačiau paskutiniame Michelin vertinime ši Kantono virtuvės pažiba teliko su dviem žvaigždutėmis. Tiesa, avangardiškiausiu pasaulio restoranu vadinamam Ultraviolet prilygti sunku. Nuo 2012 m. veikiantis restoranas kas vakarą priima tik 10 lankytojų ir stebina kitoniška koncepcija: svečiai kaskart vakarieniauja prie bendro stalo vis kitoje slaptoje vietoje, pagal kurią atitinkamai parenkama muzika, apšvietimas, kvapai, vaizdo medžiaga, taip pat patys patiekalai ir gėrimai, vakarui bėgant pamažu transformuojama ir pati vieta. Šiuo metu 8 Šanchajaus restoranai turi po dvi žvaigždutes (Canton 8, Xin Rong Ji ir kt.) ir 25 restoranai po vieną.
8. San Fransiskas, 75 žvaigždutės
Šiame JAV uoste yra 7 restoranai, apdovanoti dviem žvaigždutėmis, ir tiek pat, turinčių tris žvaigždutes. Itin gerais atsiliepimais išsiskiria Manresa, kurią vairuoja šefas Davidas Kinchas, mėgstantis dirbti su vietos ūkininkais ir jų derlių verčiantis meno kūriniais: lankytojai kas vakarą nustebinami naujais patiekalais, o meniu čia tik suvenyrinis. Gurmanai siūlo neaplenkti ir Kalifornijos virtuve garsėjančio Saison (šefas Joshua Skenesas) ar šefės Dominique Crenn vadovaujamo Atelier Crenn, kuriame, pasak lankytojų, maistas yra toks pat elegantiškas kaip ir aptarnavimas.
7. Londonas, 86 žvaigždutės
Londone trijų žvaigždučių restoranų tik trys: šefo Mitsuhiro Araki sušių restoranas The Araki, Gordono Ramsay vardu pavadintas restoranas Čelsyje, garsėjantis gausia ir ant laurų nemėgstančia ilsėtis komanda bei išskirtine vyno korta, ir Alaino Ducasseo restoranas viešbutyje The Dorchester, kurio kiekvienam meniu patiekalui, anot maisto kritikų, lemta tapti klasika.
6. Honkongas, 86 žvaigždutės
Vienuolika Honkongo restoranų yra įvertinti dviem žvaigždutėmis, o šeši trimis. Tarp jų sušių namai Sushi Shikon (žuvys ir jūrų gėrybės į restoraną kasdien atkeliauja iš Tokijuje esančio didžiausio pasaulyje Tsukiji žuvų turgaus, o ryžiai iš Nijigatos prefektūros ryžių laukų) ir Bo Innovation, kuriame primygtinai rekomenduojama išbandyti degustacinį meniu.
5. Niujorkas, 101 žvaigždutė
Palyginti su praėjusiais metais, šiemet Niujorkas praturtėjo dar aštuoniomis žvaigždutėmis. Vienais geriausių miesto restoranų ekspertai vadina Eleven Madison Park (restoranas yra 4-oje pasaulio restoranų reitingo vietoje), Chefs Table at Brooklyn Fare (šefas Cesaris Ramirezas demonstruoja, kad genialu yra tai, kas paprasta), Masa (pasak Michelin, geriausi sušiai Amerikoje), Per Se (meistriškai įvaldyta sezoninė virtuvė) ir daugiau kaip 20 metų skaičiuojantis jūrų gėrybėmis garsėjantis Le Bernardin.
4. Osaka, 123 žvaigždutės
Trečias pagal dydį Japonijos miestas šiuo metu gali pasigirti keturiais trijų žvaigždučių savininkais: Hajime, Kashiwaya, Koryu ir Taian. Dar 16 restoranų ekspertai yra įvertinę dviem žvaigždutėmis ir 79 viena žvaigždute. Tiems, kas turi progą, gurmanai pataria aplankyti Hajime. Prancūziškos virtuvės tradicija besižavintis šefas Hajime Yoneda savo kuriamus patiekalus vadina filosofiškai Gyvenimas, Žemės planeta, Viltis, tačiau jo sėkmę lemia ne poetiška natūra, o gebėjimas preciziškai derinti skonius.
3. Kiotas, 140 žvaigždučių
Aštuoni Kioto restoranai yra įvertinti trimis žvaigždutėmis, trims iš jų aukščiausią Michelin įvertinimą pavyko išlaikyti ilgiau kaip dešimt metų. Tai Kikunoi Honten (formali aplinka, 11 privačių kambarių), Kitcho Arashiyama Honten ir Hyotei (veikia nuo 1837 m.). Kitcho Arashiyama Honten vadinamas prabangiausiu miesto kaiseki tradicinės kelių patiekalų vakarienės restoranu, kur patiekalai vienam žmogui, be gėrimų, gali atsieiti virš 300 Eur.
2. Paryžius, 141 žvaigždutė
Istoriniame viešbutyje Plaza Athenee įsikūręs šefo Alaino Ducasseo restoranas viena iš dešimties tris žvaigždutes turinčių Prancūzijos sostinės maitinimo įstaigų. 2014 m. šefas visiškai atnaujino restorano koncepciją, dabar čia orientuojamasi į sveiką, aplinkai draugišką meniu, kurio pažibos yra žuvis, daržovės ir dribsniai. Dėmesio verti ir tokie restoranai kaip Le Cinq, LAmbroisie ar Le Prie Catelan.
1. Tokijas, 308 žvaigždutės
Nuo 2007 m., kai buvo pristatytas pirmasis specialiai Tokijui skirtas Michelin gidas, jame buvo aprašyta daugiau kaip 300 miesto restoranų. Puikių restoranų mieste netrūksta ir jie dažniausiai garsėja viena iš trijų virtuvių: tradicine japonų, sušių arba prancūziška. Po tris Michelin žvaigždutes turi net 13 restoranų, tarp kurių Kanda, LOsier, Sushi Saito, Ryugin ir Quintessence.
FOTOGALERIJA Michelin restoranų rojus Azija (17 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti