„Vyno dienos” kviečia vartoti atsakingai

Gegužės 4 ir 5 d. parodų ir kongresų centre Litexpo vykstančioje 14-oji tarptautinėje parodoje Vyno dienos 2018 prisistato per 100 dalyvių. Svarbiausias šių metų renginio akcentas edukacija.
Be tradicinių parodos akcentų gėrimus importuojančių Lietuvos kompanijų ekspozicijų, degustacijų, Geriausios nosies konkurso ir pan., šių metų Vyno dienos siūlo ir pirmų kartų tarptautinio judėjimo Wine in Moderation pristatymą, pirmąjį Baltijos sidro festivalį, pirmą kartą dalyvauja toks gausus užsienio gamintojų būrys savo produkcijos atsivežė Vengrijos, Slovakijos, Čekijos, Vokietijos, Ispanijos, Prancūzijos vyndariai.
Pirmas kartas yra ir tai, kad, Lietuvos piliečių gyvenimą nuo šių metų pradžios pradėjus reguliuoti naujai Alkoholio kontrolės įstatymo redakcijai, į parodą įleidžiami tik 20-ies sulaukę lankytojai.
Paskelbti čempionato laimėtojai
Svarbus Vyno dienų momentas Lietuviško vyno čempionato laimėtojų paskelbimas. Prieš kelias savaites vykusiame čempionate 23 šalies vyndariai pristatė 73 vaisių ir uogų vynus. Skaičiuojant pagal laimėtų sidabro medalių ir pozicijų kiekį, daugiausiai jų susirinko kėdainiškis vyndarys Ernestas Aušvicas: jo pagaminti vynai laimėjo du sidabro medalius ir tapo geriausi vynuogių, juodųjų serbentų, pusiau sausų ir pusiau saldžių vynų kategorijoje. Aukso medaliu nebuvo įvertintas nė vienas konkurse dalyvavęs vynas, tačiau komisijos išvadose teigiama, jog lietuviško vyno kokybė per kelerius metus pakito tiesiog neatpažįstamai.
Pagrindinė kryptis edukacija
Pirmosios Vyno dienos, pavadintos vyno švente, įvyko 2005-ųjų gegužę Šiuolaikinio meno centre. Tuomet Rasa Starkus, Vyno klubo direktorė, pristatydama renginį sakė: Vyno šventė rengiama ne norint pagirdyti mases vynu, o suteikti žmonėms galimybę jo paragauti, pažinti, sužinoti apie juos. Visus 14 metų Vyno dienų rengėjai kalbėjo apie tą patį edukaciją ir saikingą vartojimą.
Apie vyną kaip nedalomą kultūros dalį, taip pat ir atsakingą vartojimą, atidarant šių metų parodą kalbėjo ir Armėnijos, Rumunijos, Graikijos šalių ambasadoriai Lietuvoje bei oficialūs Vengrijos, Vokietijos, Prancūzijos, Čekijos, JAV atstovai. Lietuvos įtakingųjų tarp kalbėtojų nebuvo.
Nuo antikos laikų vynas graikams buvo filosofija, religija, maistas ir pramoga, iki šių dienų niekas nepasikeitė, graikai vyną ragauja, bet niekuomet neprisigeria. Vynas mums yra komunikacija, bendravimas, taika ir meilė sakė dr. Vassiliki Dicopoulou Graikijos ambasadorė Lietuvoje, pajuokavusi, jog graikai vyną nuo antikos laikų pradeda ragauti per pusryčius.
Tradiciškai, renginio programoje gausu degustacijų: 1855 m. Medoc et Sauternes Grand Cru Classé, Vynas ir menas su Hilary Guise, Vokietijos vynuogynų hierarchija, Ekologiniai ir biodinaminiai šampanai ir kt.
Be paskaitų, edukacinė programa šiemet papildoma nauju leitmotyvu Vyno dienos ir šalies vyno prekiautojai jungiasi prie pasaulinės asociacijos Wine in moderation (WiM), ugdančios socialinę verslo atsakomybę ir vartotojų informuotumą apie saikingą vartojimą. Lietuva pirmoji Rytų ir Vidurio Europos valstybė, prisijungusi prie šios asociacijos, tad jos programą ir principus Vilniuje pristatys WiM vykdomasis direktorius Stylianas Filopoulas.
Edukaciniu renginiu galima vadinti ir pirmąjį Baltijos šalyse vykstantį sidro festivalį, organizuojamą sidro ir kalvadoso entuziastų Sarkozy. Pasak festivalio rengėjų, jame dalyvauja Estijos, Latvijos, kitų Europos sidro regionų ūkininkai.
FOTOGALERIJA Vyno dienos kviečia vartoti atsakingai (28 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti