„Mercedes-Benz“ nebetiki savavaldžiais lengvaisiais automobiliais

Mercedes-Benz nebeskirs daug pastangų asmeniniams autonominiams automobiliams kurti ir vietoj to sutelks dėmesį į pažangias pagalbines technologijas sunkvežimių vairuotojams. Keisti strategiją kompaniją verčia verslo logika.
Ola Kallenius, Mercedes-Benz valdančio koncerno Daimler AG valdybos pirmininkas, po Ženevos automobilių parodos atšaukimo bendraudamas su žurnalistais atskleidė, kad nuo šiol bendrovės prioritetas bus savavaldžių technologijų diegimas sunkvežimiuose.
Mes manome, kad tai yra svarbiausia sritis, be to, ji patraukliausia verslo požiūriu. Tai nereiškia, kad visiškai atsisakome pastangų kurti autonominius lengvuosius automobilius. Tačiau savo išteklius panaudosime tokiu būdu, kad galėtume kuo anksčiau gauti pajamų, nurodo O. Kallenius.
Daimler AG koncernui priklausanti kompanija Frightliner yra didžiausia sunkvežimių gamintoja JAV. Manoma, kad būtent jos vilkikuose pirmiausia bus diegiamos naujos pagalbinės savavaldės technologijos.
Daimler AG manymu, vilkikus naudojantis verslas yra labiau linkęs susimokėti už saugumą ir vairuotojų komfortą didinančias technologijas nei eiliniai vartotojai.
Užsienio žiniasklaida pažymi, kad tolimųjų reisų sunkvežimiuose, didžiąją dalį kelio įveikiančiuose autostradomis, savavaldės technologijos turi daugiau prasmės nei miesto automobiliuose.
Be to, atkreipiamas dėmesys, kad Mercedes-Benz žingsnis parodo, kaip sudėtinga yra sukurti visiškai autonomines transporto priemones ir koks dar ilgas kelias laukia iki jų įsigalėjimo.
Mercedes-Benz kol kas nenurodo, koks likimas laukia iki šiol vykdytų autonominių lengvųjų automobilių programų, pavyzdžiui, su kompanija Bosch pradėtų kurti savavaldžių S klasės automobilių.
Vos prieš pusmetį Daimler AG skelbė, kad po pustrečių metų darbo pastarasis projektas pasiekė naują stadiją, o bandomieji automobiliai pradeda važinėti JAV San Chosė mieste.
Tiesa, tuomet buvo pabrėžiama, kad Mercedes-Benz neturi tikslo pagaminti konkretaus savavaldžio automobilio prototipo, o siekia kurti technologiją, kurią būtų galima pritaikyti bet kokiai transporto priemonei.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti