Iššūkis senoviniam „vabalui“ – kelionė nuo Lietuvos iki Ukrainos

Publikuota: 2016-08-07
 

49 metų senumo „Volkswagen Beetle“ leidosi į kelionę, kurios tikslas – 1.600 km nuo Lietuvos esantis Lvovo miestas Ukrainoje ir jame vykstantis senovinių automobilių festivalis „Leopolis Grand Prix 2016“. Skamba beprotiškai? Šiam vokiškam automobiliui toks nuotykis – toli gražu ne pirmas.

Praėjusiais metais 1967 m. laidos „Beetle“ įveikė net 5.300 km atstumą iki šiauriausio Europos taško – Nordkapo. Žinoma ir tai, jog niekad su rimtais gedimais nesusidūrusiame automobilyje be didesnio vargo telpa keturių asmenų bagažas trijų savaičių kelionei, tad kelias iki Lvovo dviese šįkart primena rojų.

Automobilio savininkai teigia, jog važiuoti tokiu automobiliu yra gera, nes „vabalas“ aplinkiniams suteikia be galo daug pozityvių emocijų. Visada smagu matyti besišypsančius praeivius, ir visai nesvarbu, ar tu Ukrainoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Norvegijoje ar čia, Lietuvoje.

Drauge su „vabalu“ į kelią leidosi dar šeši lietuvių eikipažai, važiavę senoviniais amerikietiškais automobiliais, tad kelias neprailgo. Teko stabtelėti vos kartą nakvynei Liubline, o tuomet, kertant sieną, dar ir pasinaudoti galimybe aplenkti kilometrus nusidriekusias keliautojų eiles, mat senovine technika susižavėję pasieniečiai lietuvius praleido į priekį.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pagrindinis festivalio akcentas – 1930 metus menančios senovinių automobilių lenktynės. Dėl savitos formos „Lvovo trikampiu“ vadinama trasa tais laikais lenktynininkų būdavo vadinama viena sudėtingiausių ir įdomiausių, o ir pačių lenktynių formatas – netradicinis, dalyviai nesivaržo greičiui. Laimi tas, kas trasą pravažiuoja tiksliausiai nurodytu greičiu.

Mėlyna ir geltona

Ukraina pastaruoju metu patyrė daugybę sukrėtimų, tačiau vakariniame šalies krašte – ramu. Žmonės daro tai, ką įpratę, dirba bei pramogauja, o šalyje įvestą karinę padėtį liudija tik neretai gatvėse praeinantys kareiviai.

Drauge sunkumai Ukrainos gatvėms suteikia ir ypatingų spalvų, mat patriotiškai nusiteikę žmonės nevengia viešai rodyti meilės savo šaliai: nemažai ukrainiečių vaikšto vilkėdami tradiciniais arba šalies simbolika puoštais drabužiais, gatvėse žibintai, tiltai, autobusų ir troleibusų stotelės nudažyti Ukrainos spalvomis – mėlyna ir geltona, gatvėse – daugybė šalies vėliavėlių.

Lvovo gatvėmis riedantys senoviniai vakarietiški automobiliai ukrainiečiams nematyti, tad praeiviai jiems važiuojant pro šalį fotografuoja bei filmuoja, šypsosi keliautojams, susižavėję mojuoja.

Lietuviams Ukrainos žmonės jaučia ypatingą prielankumą, tad supratę, kad pro šalį važiuoja ekipažai iš Lietuvos, palydi juos džiaugsmingais šūksniais.

Mieste, kuo toliau nuo centro, tuo labiau juntama sovietinė dvasia. Ukrainos vakaruose žmonės stengiasi būti europietiškais, tačiau visiškam pasikeitimui, matyt, dar prireiks laiko. Lvovo priemiesčiuose žmonės gyvena apleistuose daugiabučiuose, gatvėse dar galima išvysti socialistinį režimą primenančių autobusų bei troleibusų.

Dar vienas keliautojams nuostabą sukėlęs dalykas – ukrainiečių neįprastai išreikšta neapykanta Rusijos politikams. Štai pačiame miesto centre, drauge su kitais suvenyrais galima įsigyti ir tualetinio popieriaus arba durų kilimėlių su Rusijos lyderio Vladimiro Putino atvaizdu.

Prie stalo su partizanais

Tris dienas vykstantis festivalis palydimas itin gausiomis ukrainietiškomis vaišėmis, o vakarai leidžiami Lvovo centre, kur netrūksta ekstravagantiškų užeigų.

Jei kada teks užsukti į šį miestą, būtinai aplankykite „Žemine“ pavadintą restoraną.

Atrasti šį – ne taip paprasta, mat jokių skiriamųjų ženklų restoranas neturi, o ir įeiti į „Žeminę“ be slaptažodžio nepavyks. Koks jis – klauskite jus į „Žeminę“ nukreipsiančių žmonių.

Įsivaizduokite, jog Lvovo senamiestyje įeinate iš pažiūros niekuo neišsiskiriančio daugiabučio laiptinę, o jums duris atveria partizanas. Viduje – gausus tradicinių ukrainietiškų patiekalų pasirinkimas, tarp kurių, pavyzdžiui, lašinių rinkinys, patiekiamas ant medinės lentelės, į kurią įbestas kirvis.

Interjeras puoštas partizanų nuotraukomis, dokumentų kopijomis, atmosferą paįvairina grojanti vietinė kapela. „Žeminėje“ nuolat rengiamas improvizuotas išdavikų „atpažinimas“, o išgirdę, kad juos lanko keliautojai iš Lietuvos, restorano padavėjai sušunka „Miško broliai!“

Be kitų pramogų, šiame restorane keliautojams būtinai pasiūloma pašaudyti į buvusius bei esamus greta esančios Rusijos politinius lyderius.

Tarp būtinų aplankyti užeigų – ir restoranas „Masonų ložė“. Jis įrengtas visai greta „Žeminės“ – užtenka tiesiog įeiti į kitą „butą“ toje pačioje laiptinėje.

Svečiams duris atidarys chalatą vilkintis senukas, kuris, įsileidęs juos į sovietų dvasia įrengtą virtuvėlę, išklausinės, kokiu reikalu šie užsuko. Po išsamaus tardymo praeiviai bus įlesti į itin prabangiai įrengtą restoraną kur kadaise čia iš tiesų rinkdavosi turtingiausi ir įtakingiausi miesto žmonės. Net tualetai čia įrengti taip, jog užsukusiam teks prisėsti ne kur kitur, o tikram soste.

Meniu restorane – kupinas prabangių patiekalų, desertų, gėrimų, tačiau greta nurodytos kainos – tikrai nemenkos. Tiesa , jų išsigąsti neverta, mat jeigu lankytojai įtiko ir patiko padavėjui, šis gali padaryti dešimteriopą nuolaidą.

Beje, padavėjai „Masonų ložėje“ mėgsta ir papokštauti. Štai senoviniais automobiliais iki Lvovo atriedėjusiam ekipažui desertui teko gyvas triušis.

Tiek „Žeminė“, tiek „Masonų ložė“ – tarp turistams rekomenduojamų aplankyti dešimties geriausių Lvovo restoranų.

Patogiau nei atrodo

Keliautojus Ukrainoje pradžiugins mažos kainos. Dviems žmonėms pačiame miesto centre sočiai ir skaniai pavalgyti galima vos už 10 Eur, o 95 benzino litras kainuoja tik 0,8 Eur. Ukraina niekada nepasižymėjo aukštomis kainomis, o dabar, po visų politinių įvykių, čia dar pigiau.

Į Ukrainą „vabalu“ atkeliavęs ekipažas išleido vos 50 Eur. Tiek kainavo trijų dienų linksmybės, maistas bei lauktuvės Lietuvoje likusiems bičiuliams. Dar 120 Eur atsiėjo dalyvio mokestis festivalyje, tačiau į šią sumą įėjo ir nakvynė viešbutyje.

Daugiau nei pusantro tūkstančio kilometrų „Beetle“ nuvažiavo sunaudojęs nei daug, nei mažai – apie 100 l benzino. Ekipažo nuomone, „vabalas“ galbūt nėra toks komfortiškas, kaip šiuolaikiniai automobiliai, tačiau patogesnis, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Itin patogu tai, kad „vabalas“ puikiai įveikia duobėtu Ukrainos kelius, kuriais vargiai rizikuotų važiuoti daugumos senovinių automobilių savininkai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

„CityBee“ su JAV startuoliu „Qibus“ skina kelią nuotoliniam automobilių valdymui Premium

Nauja technologija jau sukurta ir patikimai veikia, bet jai dar trūksta daugiau bandymų ir parankaus teisinio...

Logistika
2022.06.28
Elektromobilių pirkėjai birželį paprašė per 300.000 Eur kompensacijų 7

Stebimas augantis naujus ir naudotus elektromobilius perkančių fizinių ir juridinių asmenų aktyvumas.

Automobiliai
2022.06.27
„Aston Martin“ žymi naują galios erą ir Gudvudo greičio festivalyje pristato galingiausius savo kūrinius Verslo tribūna 1

• Garsiosiose Gudvudo „hill climb“ lenktynėse „Aston Martin“ pristatys ribotos ir galutinės serijos „V12...

VŽ bando: pirmosios pastangos elektrifikuoti karštą hečbeką Premium

Katalonijoje įkurtas naujausias „Volkswagen“ grupės gamintojas „Cupra“ orientuojasi į kol kas tuštoką...

Automobiliai
2022.06.19
Rusijos automobiliai – be oro pagalvių ir stabdžių antiblokavimo sistemų 14

Rusija bus priversta gaminti automobilius be pagrindinių saugos priemonių, tokių kaip oro pagalvės ir...

Verslo aplinka
2022.06.18
„Ferrari“ žada savo pirmąjį elektromobilį pristatyti 2025 m.

„Ferrari“ ketvirtadienį pristatė planus, numatančius, kad iki 2030 metų 80% gamintojos produkcijos sudarys...

Automobiliai
2022.06.17
„Pon Holdings“ duetas su „Porsche“: bendroje įmonėje gamins „Porsche“ dviračius Premium

Kėdainiuose dviračių gamyklą statanti Nyderlandų transporto milžinė „Pon Holdings“ naujos kartos elektrinių...

Pramonė
2022.06.12
Vilniuje ant apšvietimo stulpų – elektromobilių krovimo stotelės 15

Vilniuje ant apšvietimo stulpų bus įrengiamos elektromobilių krovimo stotelės.

Logistika
2022.06.11
VŽ bando: įkraunamas „Peugeot 3008“ hibridas su „premium“ poskoniu Premium

Europos mastu didėjantis spaudimas mažinti automobilių išmetamo anglies dvideginio emisiją išvirsta pirkėjams...

Automobiliai
2022.06.11
Naujoji „Azure“ serija – „Bentley“ raktas į gerą savijautą Verslo tribūna

„Bentley“ visuomet pasižymėjo nepriekaištingomis charakteristikomis ir patogumu ilgose kelionėse. Nuo šiol...

„CityBee“ iškėlė BMW, „Toyota“ toliau diktuoja tempą Premium 3

Dideli automobilių nuomos platformų ir valstybės kontroliuojamos įmonės užsakymai koreguoja prekybos...

Automobiliai
2022.06.08
„Mercedes-Benz“ dėl stabdžių sistemos problemos atšaukia 1 mln. transporto priemonių

Vokietijos automobilių gamintoja „Mercedes-Benz“ visame pasaulyje atšauks beveik 1 mln. transporto priemonių...

Automobiliai
2022.06.06
„Mercedes-AMG“ ruošia atsaką „Porsche“ Premium

Pristatytas sportiško elektromobilio prototipas dar slepia saloną ir pavaros technologijas, tačiau Štutgarto...

Automobiliai
2022.06.04
Elektromobilius – masėms! Premium 8

Europos automobilių parko jau šį dešimtmetį laukia neišvengiama elektrifikacija, kurią skatins fosilinius...

Automobiliai
2022.05.28
„Dyzelgeito“ skandale – dar 193 mln. GBP „Volkswagen“ išmokų

Milijardus eurų jau kainavusiame skandale kompensacijas gaus maždaug 91.000 ieškovų Jungtinėje Karalystėje.

Automobiliai
2022.05.26
„Sostenos“ pelnas pernai išaugo dukart

Automobilių prekybos ir remonto bendrovės „Sostena“ grynasis pelnas pernai išaugo daugiau nei du kartus – iki...

Logistika
2022.05.26
Tvarios sunkiosios transporto priemonės: pasiūlos yra, bet infrastruktūra buksuoja Premium

Europai vis drąsiau žygiuojant Žaliuoju kursu, tvarius sprendimus siūlo ir sunkiojo transporto gamintojai.

Logistika
2022.05.26
Už 135 mln. Eur parduotas 1955-ųjų „Mercedes“

1955-ųjų laidos „Mercedes-Benz“, viena iš vos dviejų egzistuojančių tokio modelio mašinų, šį mėnesį aukcione...

Automobiliai
2022.05.22
„VW Taigo“: kaip detalės keičia paveikslą Premium

Ne itin reikšmingais pokyčiais nuo „VW T-Cross“ besiskiriantis krosoveris sukuria visiškai naujo automobilio...

Automobiliai
2022.05.21
Prekyba naujais automobiliais ES vėl pasiekė dugną

Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA) konstatuoja, kad pasiektas rezultatas buvo blogesnis tik...

Automobiliai
2022.05.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku