Kaune atidaryta dirbtinio intelekto meno bienalė

Kaune, Šiuolaikinio meno ir mokslo centre prie Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro (KSJMC, Sandėlių g. 7), atidaryta pirmoji pasaulyje dirbtinio intelekto (DI) meno bienalė Pripildytos galimybės. Lietuvos bei užsienio menininkų darbai eksponuojami ir Kauno kalėjime esančioje Aitvaro mokykloje (Technikos g. 34).
Pasak Tomo Lagūnavičiaus, DI meno bienalės iniciatoriaus, lietuviai visur stengiasi būti pirmi, ne tik krepšinyje, ne tik Venecijos bienalėje, bet ir naujosiose meno tendencijose, o šios bienalės tikslas skleisti bei dalintis informacija apie DI kuriamą meną.
Sykiu su parodos atidarymu buvo įkurta ir pirmoji pasaulyje DI meno asociacija (angl. The Worlds 1st Artificial Intelligence Art Association).
Skelbiama, jog DI meno bienalėje savo darbus pristatė Johnas Lodzy (Italija), Ko Jumy (Japonija), Albertas Nitbo (Austrija), Tomas Lagūnavičius (Lietuva).
Anot bienalės iniciatoriaus, DI kuria naujas galimybes, siūlo įvairių įdomių sprendimų, kurių negalėtų sukurti menininkas, turėdamas įprastas technines priemones. Tai visiškai kitoks pasaulio matymas; svarbiausia, kad kuriant atsiranda kiti pasauliai, kurie mus išveda iš kasdienių suvokimų, mes lyg ir atsisakome realizmo, kurį matome kasdien.
Dirbtinio intelekto realizmas yra visiškai kitoks: jis kuria ir derina sunkiai įsivaizduojamus tarpusavyje objektus, kurių nesugalvotumei būdamas realiame pasaulyje. DI yra laisvas nuo buities, nuo pilkumo, juodumo, baltumo. Jis veikia truputį kitaip, pridūrė jis.
T. Lagunavičius DI kuriamą meną lygina su džiazo muzika, kai jau sukurtą melodiją muzikantai interpretuoja savaip, taip gerai, kad atliktas kūrinys įgauna visiškai kitokią prasmę, kurios nė pats kompozitorius negalėjo įsivaizduoti.
Bienalės sumanytojo įsitikinimu, DI sukurtas menas yra Menas, ir jis turi tą patį ryšį su kūrėju, kokį anksčiau turėjo kompozitorius su muzikantais:
Žinoma, šis ryšys yra kitame lygmenyje technologijų. Bet ar kažkas pasikeitė? Muzika irgi technologijos, reikia gerai įvaldyti savo instrumentą, ir tai daroma grojimo technikų ir įgytų įgūdžių pagalba.
Naujausios technologijos suteikia galimybę kurti tai, apie ką anksčiau daugelis galėjo tik pasvajoti, VŽ sakė Agnė Gintalaitė, menininkė, fotografė, rašytoja. VŽ pokalbį su kūrėja apie dirbtinį intelektą kultūroje ir mene, apie tai, kas menininkams yra DI įrankis, konkurentas ar bendraautoris, galima rasti čia.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti