„The Economist“: tinkamiausias gyventi Azijos miestas – Osaka

Tinkamiausias gyventi Azijos miestas Osaka, rodo žurnalo The Economist analitinio padalinio Economist Intelligence Unit (EIU) paskelbti kasmetinio tyrimo rezultatai. Tyrimas parodė ir tai, kad gana daug Azijos miestų, palyginti su pernykščiu reitingu, užleido savo pozicijas Vakarams.
Ikigai japonų filosofija, lyginama su danų laimės formule hygge arba švediškuoju lagom. Išvertus iš japonų kalbos, ikigai reiškia priežastį būti. Šis žodis gali reikšti tikslo siekį, prasmės ir gerovės jausmą.
Pasak The Economist, Azijoje nėra geresnės vietos visa tai pajusti nei Osaka. Antrasis Japonijos miestas EIU atliktame Azijos ir Okeanijos miestų gyvenimo sąlygų tyrime užėmė pirmąją vietą kartu su Melburnu (Australija). Abu šie miestai gavo aukščiausius įvertinimus už suteikiamą išsilavinimą.
Viršutinėje reitingo dalyje dominuoja Japonijos ir Australijos miestai: Tokijas užėmė ketvirtą vietą, Sidnėjus, Brisbenas, Adelaidė ir Pertas pateko į pirmąjį dešimtuką.
Šių metų birželį paskelbtame EIU pasauliniame tinkamiausių gyventi miestų indekse įtraukti 172 miestai (2021 m. 139), 58 iš jų yra Azijoje.
EIU analitikai miestus įvairiais pjūviais vertina penkiose kategorijose: kultūros ir aplinkos, švietimo, sveikatos priežiūros, infrastruktūros ir tvarumo.
2022 m. Azijos miestų gautų balų vidurkis 69, Vakarų Europos 91, o Šiaurės Amerikos 88. Afrika į pietus nuo Sacharos įvertinta kaip mažiausiai tinkamas gyventi regionas, jos vidutinis balas tik 50.
Pasak The Economist, šių metų reitinge daugelis Azijos miestų savo pozicijas užleido Vakarams. Ypač atsiliko šalys, kuriose dėl koronaviruso pandemijos buvo įvesta griežta sienų kontrolė. Pavyzdžiui, visų aštuonių Kinijos miestų, įtrauktų į 2021-ųjų reitingą, balai šiemet gerokai nusmuko.
Naujojoje Zelandijoje vasarį ir kovą, kai buvo atliekamas EIU tyrimas, buvo užfiksuota dar viena COVID-19 banga, taigi buvo įvesta naujų apribojimų. Dėl šios priežasties Oklandas, kuris 2021 m. buvo pasaulinio indekso viršūnėje, nusileido per 33 vietas.
[infogram id="f1fa346c-0de3-4464-ae6d-898fd7a41c20" prefix="Wwk" format="interactive" title="Tinkamiausi gyventi miestai"]
Palyginti su praėjusiais metais, šiemet vidutinis Azijos miestų įvertinimas pagerėjo vos 1,3 balų. Vakarų Europos miestų vertinimas pakilo 7,9 balais, Šiaurės Amerikos 5,4 balų.
Azijos miestų rezultatai atsilieka nuo prieš pandemiją buvusio vidurkio visose kategorijose, išskyrus infrastruktūrą vienintelę kategoriją, kurios pandemija iš esmės nepaveikė. Tačiau, perspėja The Economist, kylant energijos kainoms, o vandeniui tampant paklausia preke, ir tai gali trukti neilgai.
Birželį EIU paskelbė tinkamiausius gyventi viso pasaulio miestus, šio sąrašo viršūnėje puikuojasi Austrijos sostinė Viena.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti