„Dizaino sparnai“ pradedantiesiems augins sparnus

Lietuvos kultūros tarybos (LKT) projektas Dizaino sparnai pradedančiuosius kviečia teikti paraiškas stipendijoms, o labai mažas, mažas ir vidutines įmones paraiškas nefinansinei paramai gauti.
Tikimasi, kad parama didins verslo konkurencingumą kuriant ir diegiant skaitmeniniais, inovacijų ir žiedinės ekonomikos principais pagrįstus dizaino sprendimus.
Apie tai, kuo naudingas į dizainerius ir šalies verslą orientuotas projektas Dizaino sparnai, kodėl verta jame dalyvauti ir kokios esminės detalės svarbiausios siekiant gauti stipendijas bei paramą, bus pasakojama gegužės 18 d., trečiadienį, 10 val. vyksiančiame viešame projekto pristatyme.
Jis vyks nuotoliniu būdu, per interneto svetainę, kurioje bus galima užduoti ir rūpimus klausimus.
Pasak Gabijos Vanagės, projekto Dizaino sparnai vadovės, pasibaigus pandemijai, Lietuvos verslui itin svarbu didinti konkurencingumą bei orientuotis į Europos sąjungos rodomą Žaliojo kurso kryptį, o tai neįmanoma be pažangių dizaino sprendimų ir juos kuriančių specialistų.
Teikti paraiškas stipendijoms kviečiami pradedantieji dizaineriai, turintys aukštąjį dizaino specialybės universitetinį arba aukštąjį koleginį išsilavinimą su bakalauro arba magistro kvalifikaciniu laipsniu, arba jam prilygintą išsilavinimą, įgytą 20182022 m.
Pagrindinis stipendiją gavusio dizainerio uždavinys bus kurti ir diegti skaitmeniniais, inovacijų ir žiedinės ekonomikos principais grįstus dizaino sprendimus projekte dalyvaujančiose įmonėse.
2.000 Eur per mėnesį stipendija bus skiriama 10 mėnesių laikotarpiui, kūrybinių etapų metu. Projekte dalyvaujantys dizaineriai bei įmonės gilins žinias bei kompetencijas dviejų modulių mokymuose.
Pasak LKT, projekto metu planuojama dizaino sprendimus kurti trijose kategorijose. Tai produktų ar gaminių kūrimas pramoninio, mados ir tekstilės, baldų ir interjero elementų, transporto ar maisto dizaino sektoriuje.
Taip pat komunikacijų dizainas grafikos, vizualiojo, pakuočių, šriftų, ženklodaros, reklamos ar leidybos dizaino srityje.
Trečioji kategorija orientuota į procesų, paslaugų ir sąsajų dizaino žinovus strateginio, koncepcinio, performatyvaus, socialinio, vartotojams draugiškos patirties (angl. User Experience) bei sąsajų (angl. User Interface) dizainą ir jo tyrimus.
Įmonėms nefinansinė parama
Būtent tokių dizaino sprendimų poreikį savo veikloje jaučiančios labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės kviečiamos teikti paraiškas nefinansinei paramai gauti. Į ją gali pretenduoti ilgiau nei vienus metus veikiantys, Juridinių asmenų registre registruoti, turintys pajamų (per 3 metus ne mažiau nei 50.000 Eur) ir periodiškai teikiantys ataskaitas atsakingoms valstybės institucijoms juridiniai subjektai, kuriems nebuvo skirtas finansavimas pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos priemonę Kūrybiniai čekiai COVID-19.
Planuojama, kad projekte dalyvaus 15 pradedančiųjų dizainerių ir 30 labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių. Paraiškas vertins 5 dizaino profesionalai mentoriai. Tiek pradedančiųjų dizainerių, tiek įmonių atranką sudarys trys etapai, per kuriuos bus atliktas administracinės atitikties vertinimas, ekspertinis vertinimas bei pateikti galutiniai sprendimai.
Pretendentai paraiškas gali pildyti elektroniniu būdu projekto interneto svetainėje iki 2022 m. birželio 9 d. 23.59 val.
Daugiau informacijos galima rasti čia.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti