„Metų vertėjo krėslo“ laureatas A. Tekorius: niekams versti neturiu laiko

Lietuvių PEN centro ir Kultūros ministerijos įsteigta Metų vertėjo krėslo premija šiemet skirta Alfonsui Tekoriui už ilgametę ištikimybę vertimo menui, už sodrią ir gyvą vokiečių rašytojo Danielio Kehlmanno romano Tilis Ulenšpygelis vertimo kalbą (išleido leidykla Alma littera).
Premija vertėjui įteikta balandžio 6 d. Rašytojų klube Vilniuje.
Premijomis ir prizais apdovanojami ne tik rašytojai ir poetai. Įvertinimų ne ką mažiau verti ir literatūros kūrinių vertėjai.
A. Tekorius yra 22-asis Metų vertėjo krėslo premijos laureatas, iš vokiečių kalbos išvertęs kelias dešimtis knygų. Tarp jų grožinė literatūra ir įspūdingas filosofijos klasikų kūrinių sąrašas: L. Feuerbacho Krikščionybės esmė, A. Schweizerio Kultūra ir etika, F. Nietzsches Štai taip Zaratustra kalbėjo, Linksmasis mokslas, Tragedijos gimimas, arba Helenizmas ir pesimizmas, A. Schopenhauerio Gyvenimo išminties aforizmus, W. Hauffo Pasakos, J. W. Goethes Vilhelmo Meisterio klajonių metai, D. Kehlmanno Pasaulio matavimas ir kt.
Nebuvo nė vienos knygos, iš kurios nebūčiau ko nors pasisėmęs, taip pat ir išminties. Viskas labai paprasta: neimu versti knygos, kuri neturi kokios nors vertės intelektualinės, meninės, pažintinės, pragmatinės, nes gyvenimas katastrofiškai eina į galą, niekams versti neturiu laiko. Mane pažįstantys leidėjai tai žino ir į tai atsižvelgia, viename interviu yra sakęs A. Tekorius.
Metų vertėjo krėslo premijos tikslas paskatinti geriausiai dirbančius grožinės literatūros ir meninės eseistikos vertėjus į lietuvių kalbą, jos laureatą renka Lietuvių PEN centro sudaryta komisija, šįsyk jai pirmininkavo rašytojas Alvydas Šlepikas.
Lietuvių PEN centras laureatui dovanoja krėslą, o Kultūros ministerija skiria piniginį įvertinimą. Premija yra 40 bazinių socialinių išmokų dydžio.
Metų vertėjo krėslo premija teikiama nuo 2001 metų. Su visais jos laureatais galima susipažinti čia.
Premiją teikiantis Lietuvių PEN centras (LPENC), įkurtas 1989 m., yra Tarptautinio PEN klubo narys.
LPENC, įgyvendindamas Tarptautinio PEN klubo Chartijos idealus ir dalyvaudamas Lietuvos visuomeniniame bei kultūriniame gyvenime, gina kūrybinę rašytojų ir kitų kūrėjų laisvę, menininkus, pasaulyje persekiojamus už įsitikinimus, siekia, kad literatūra, nepriklausomai nuo ideologinių bei politinių doktrinų, būtų išsaugota kaip bendra tautų vertybė, rūpinasi, kad nebūtų kurstoma rasinė, klasinė ir tautinė neapykanta, kad pasaulyje būtų įgyvendintas tautų taikaus sambūvio idealas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti