VŽ rekomenduoja: renginiai savaitgalį ir ne tik

Publikuota: 2022-01-28
Kadras iš kino filmo „Gyvenimas dar prieš akis“. Centre – prancūzų kino legenda Simone Signoret.
svg svg
Kadras iš kino filmo „Gyvenimas dar prieš akis“. Centre – prancūzų kino legenda Simone Signoret.

Kol sinoptikai nieko gero nežada mėgstantiems žiemos džiaugsmus gamtoje, galima pasikrauti dvasinio kuro, juolab šį, paskutinį, mėnesio sekmadienį nacionaliniai ir respublikiniai muziejai kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Yra ir kitų renginių.

Paskutinio sekmadienio proga VŽ primena, jog prie pabaigos artėja Nacionalinės dailės galerijos (NDG) didžiausia sezono paroda „Jonas Mekas ir Niujorko avangardas“.

Tie, kurie myli ir J. Meką, ir jo kūrybą, parodą tikriausiai jau seniai matė. Bet ją labai verta apžiūrėti ir tiems, kurių jo kūryba tiesiog nejaudina, – dėl bendro išsilavinimo, supratimo, kaip plačiai jis užgriebė su savo veikla.  VŽ rašė, kad parodoje aprėpiami ne tik J. Meko filmai, bet ir intelektinis bei organizacinis darbas steigiant ir vadovaujant daugybei institucijų bei puoselėjant naują požiūrį į kiną, kaip meno rūšį. Pagrindinis dėmesys skiriamas pirmiems trims J. Meko veiklos Niujorke dešimtmečiams – nuo 1949 m., kai jis čia atvyko iš karo pabėgėlių stovyklos, iki jo tapimo pagrindiniu Amerikos avangardinio kino kūrėju, propagavusiu, kūrusiu, platinusiu ir išsaugojusiu nepriklausomą kiną. 

Paroda „Jonas Mekas ir Niujorko avangardas“ NDG veiks iki vasario 20 d.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kaune vyksta „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ renginiai. 

Vardijant parodas: Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje veikia Williamo Kentridge'o (Pietų Afrika) paroda „Tai, ko nepamename“, vadinama viena iš svarbiausių KEKS parodų.

Kauno centriniame pašte, vadinamame modernizmo architektūros ikoniniu pastatu, veikia paroda „Modernizmas ateičiai 360/365“. Joje dalyvauja per 20 menininkų ir architektų iš 5 šalių, kalbančių apie modernizmo paveldo likimą šiuolaikiniuose Europos miestuose, tarp jų ir Kaune. 

Lietuvos banko Kauno skyriaus (Maironio g. 25), kito žymaus Kauno tarpukario architektūros pastato pagrindinėje operacijų salėje, atidaryta menininkės Yoko Ono instaliacija „Ex It“. 1997 m. sukurtą instaliaciją sudaro 100 skirtingo dydžio medinių karstų su iš jų augančiais medžiais bei sklindantis gyvosios gamtos garso įrašas. Kaip sako pati menininkė, „Ex It“ – tai gyvenimas kaip tęsinys“.

Visa „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ programa skelbiama čia. 

Sausio 28 d. prasideda prancūziško kino festivalis „Žiemos ekranai“.

Jo programos sudarytoja Eglė Čepaitė sako, kad net pandeminiais laikais prancūzų kinas išsiskiria gyvybingumu bei tvirtumu, o neseniai laimėti Kanų ir Venecijos kino festivaliai byloja apie įdomų ir intensyvų prancūzų kino gyvenimą, kuriame savo vietą randa ne tik garsūs vardai, bet ir nauji, dar nežinomi kino kūrėjai.

Festivalio programoje – 11 puikių filmų, atspindinčių šiuolaikinės prancūzų kinematografijos įvairovę. 

Švenčiant prancūzų kino legendos Simone Signoret gimimo šimtmetį pristatoma jos filmų retrospektyva. Programą papildo filmo „Žmogus iš Rio“, kuriame vaidino neseniai miręs aktoriaus Jeanas-Paulis Belmondo, seansai. 

Festivalis truks iki vasario 11 d., jo programa skelbiama čia

Vilniuje, Polocko g. 52, šį savaitgalį galima apžiūrėti gražiausią Vilniaus medinės architektūros statinį, kuriam medine drožyba neprilygsta joks kitas medinis namas Vilniuje. 

Restauruojant XIX a. pabaigoje statytą medinuką buvo išsaugoti autentiški architektūriniai elementai ir konstrukcijos – langai su langinėmis, durys, pertvaros, grindys antrame aukšte, medžio drožiniai, įvairūs pastato apdailos elementai.

Šis medinis namas ilgą laiką buvo apleistas ir negyvenamas, jo priežiūra rūpinosi Užupio bendruomenė.

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijai perduotą paveldo objektą restauravo UAB „Ekstra statyba“ kartu su „Vilniaus plano“ projektuotojais, medžio meistrų Sauliaus Sakalo ir Romo Valančio komandomis, polichromijos tyrėja Neringa Šarkauskaite-Šimkuviene bei Vytauto Dzindziliausko polichromijos restauratorių komanda. Pastato restauravimo projekto bendra vertė – apie 1,2 mln. Eur. Jis finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės ir ES fondų lėšomis.

Sausio 28 d. Vilniuje, industrinėje erdvėje „gallery 1986”, vakarėlį rengia elektronikos brolių didžėjų duetas Tiga ir Thomas „von Party” Sontag (Kanada).

Prie vakaro programos garso takeliais prisidės ir vietiniai grojikai Gemayel, Roe Deers, Mario Moretti ir Pinigai.

Vienu įdomiausių atlikėjų techno pasaulyje vadinamas Tiga išgarsėjo 2001 m. su Corey Hart dainos „Sunglasses At Night“ koveriu. Jo kūryba išsiskiria unikaliu dualumu: viena vertus, jis yra pogrindinio techno mylėtojas, sykiu rašo jausmingas pop dainas, tampančias hitais. 

Thomas Von Party – pagrindinis įrašų kompanijos „Multi Culti“ 32veikėjas“, svarbi dj persona Monrealio klubuose, ir pats ten atidaręs klubą „Datcha“. 

Plačiau apie renginį – „gallery 1986” feisbuko paskyroje.

Sausio 28 d. Vilniuje, Vilniaus muziejuje (Vokiečių g. 6), atidaroma paroda „Vokiečių gatvė“. 

Vokiečių g., Lenkijos nacionalinio skaitmeninio archyvo nuotr.
Vokiečių g., Lenkijos nacionalinio skaitmeninio archyvo nuotr.

Joje parodos kuratoriai Vilniaus universiteto ir Vilniaus muziejaus istorikai bei menotyrininkai Martynas Jakulis, Viktorija Kurienė, Jurgita Verbickienė, Aelita Ambrulevičiūtė, Rasa Antanavičiūtė, Povilas Andrius Stepavičius kviečia naujai, kitaip pažvelgti į vieną svarbiausių miesto gatvių. 

Skirtingais laikotarpiais ją kūrė čia gyvenę, dirbę ir pramogavę žmonės. Parodoje gyvenimas Vokiečių gatvėje pristatomas laisvalaikio, kultūros, komercijos, nusikaltimų ir kitokiais pjūviais.

Sausio 31 d., pirmadienį, 16 val. Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60) rengiami „Romualdo Ozolo skaitymai“.

Renginys skirtas Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, parlamentaro (1990–2000), Pirmosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko pavaduotojo, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės, Seimo, Seimo tarybos nario, filosofo Romualdo Ozolo (1939–2015) atminimui.

Skaitymuose dalyvaus politologas, socialinių mokslų daktaras Algimantas Jankauskas, filosofas, humanitarinių mokslų daktaras Vytautas Radžvilas, poetas, literatūrologas, filosofijos daktaras Vytautas Rubavičius, Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys, R. Ozolo bendražygiai, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentai.

Romualdas Ozolas, 2009 m. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Romualdas Ozolas, 2009 m. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr. 

Norintieji dalyvauti gyvai kviečiami registruotis arba stebėti tiesioginę transliaciją Seimo „YouTube“ paskyroje.

Sausio 24 d. – vasario 7 d. Seimo lankytojų centre eksponuojama paroda „Romualdas Ozolas  – filosofas politikoje“, kurioje per vizualinį pasakojimą pristatoma šios iškilios asmenybės veikla ir gyvenimo istorija. Parodą apžiūrėti galima darbo dienomis 9–16 val., vasario 5 d., šeštadienį, 11–15 val.

Vasario 1 d. Vilniuje, VDA galerijoje „Artifex“ (Gaono g. 1), atidaroma Arūnės Tornau darbų paroda „Ligoninė“.

Ji skirta atminti pirmajai Vilniaus ligoninei, 1702 m. pradėtai kurti šv. Jokūbo ir Pilypo bažnyčios domininkonų vienuolyne. Vieta per daugelį metų keitė savo pavadinimą ir paskirtį – buvo ligoninė, vaisių ir daržovių sandėlis, Operos ir baleto teatro dekoracijų saugykla, o nuo 1940 m. tapo Pirmąją tarybine ligonine. Su šia vieta A. Tornau susijusi asmeniškai: čia gimė ir ji pati, ir dvi jos dukros. 56-erius metus čia dirbo jos mama, taigi didelę dalį vaikystės A. Tornau praleido ligoninės kieme, stebėjo ten vykstantį gyvenimą. Iki šiol gyvus įspūdžius menininkė įprasmino parodoje, atspindinčioje ligoninės veiklos laikotarpį nuo senųjų iki sovietinių laikų ir uždarymo 2003 metais. 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Ukrainiečiai atsisveikino su pirmuoju nepriklausomos šalies prezidentu L. Kravčuku

Rusijos invazijos krečiama Ukraina antradienį atsisveikino su Leonidu Kravčuku, pirmuoju nepriklausomos...

Laisvalaikis
2022.05.17
Prasideda Kanų kino festivalis

Šiandien Kanuose, Prancūzijoje, prasideda 75-asis tarptautinis Kanų kino festivalis ir kino industrijai...

Laisvalaikis
2022.05.17
„Dizaino sparnai“ pradedantiesiems augins sparnus

Lietuvos kultūros tarybos (LKT) projektas „Dizaino sparnai“ pradedančiuosius kviečia teikti paraiškas...

Laisvalaikis
2022.05.17
Rusijos premjeras iš R. Tumino atėmė vyriausybinį apdovanojimą 1

Rusijos premjeras Michailas Mišustinas nurodė buvusį Maskvos Vachtangovo teatro meno vadovą režisierių Rimą...

Laisvalaikis
2022.05.17
G. Pruskus: į darbą reikia žvelgti kaip į žaidimą Premium

Gediminas Pruskus, nekilnojamojo turto paslaugų grupės „Inreal“ vadovas, šiuo metu bendrovėje integruoja...

Vadyba
2022.05.15
J. D. Haidtas: apsigavome manydami, kad užtikrinti liberaliąją demokratiją lengva Premium

„Žinau, kad niekada nebuvo aukso amžiaus, kai visi mylėjome vieni kitus ir kalbėjome ta pačia kalba“, – sako...

Laisvalaikis
2022.05.15
Karą iš slėptuvės aprašinėjantis redaktorius: labiausiai šokiruoja mažos detalės Premium

Rusijos invazija į Ukrainą smogė visiems Ukrainos pramonės sektoriams ir kol kas nepanašu, kad šalis...

Verslo aplinka
2022.05.15
Rusijos klaida: neįvertintas oro pajėgų faktorius Premium

Oro pajėgos turėjo būti vienas pagrindinių Rusijos pranašumų kariaujant prieš Ukrainą. Turėdamos daugiau kaip...

Laisvalaikis
2022.05.14
A. Ramanausko-Vanago premija skirta istorikei D. Kuodytei

Penktoji Adolfo Ramanausko-Vanago premija skirta istorikei Daliai Kuodytei, taip įvertinta jos „visuomeniškai...

Laisvalaikis
2022.05.14
Iššūkiai, kuriuos Lenkijai kelia nuo karo bėgantys ukrainiečiai Premium

Lenkija plačiai atvėrė savo duris nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Tačiau vietos politikai ir įvairių...

Verslo aplinka
2022.05.14
Partnerystės įstatymą parašais parėmė per 250 akademikų

Per 250 Lietuvoje ir užsienyje dirbančių mokslo daktarų, dėstytojų, mokslo darbuotojų ir doktorantų pasirašė...

Laisvalaikis
2022.05.13
M. Kvedaravičiaus filmo „Mariupolis 2“ premjera – Kanuose

Mariupolio mieste, Ukrainoje, kovo pabaigoje nužudyto kino režisieriaus, kultūros antropologo Manto...

Laisvalaikis
2022.05.12
Psichiatras prof. D. Pūras: Romas Kalanta buvo apsisprendęs 4

Gegužės 15 d. minimos Romo Kalantos (1953–1972) mirties 50-osios metinės – 1972-ųjų gegužės 14 d. Kauno...

Laisvalaikis
2022.05.12
„Stiprūs kartu“ kreipėsi į policiją dėl sukčiavimo atsiradus įstaigai „Mes stiprūs kartu“

Ukrainiečiams padėti įkurta iniciatyva „Stiprūs kartu“ kaltina beveik identišku pavadinimu neseniai...

Laisvalaikis
2022.05.12
Deimantas „The Rock“ aukcione parduotas už 21 mln. Eur, bet tai ne rekordas

Ženevoje vykusiame „Christie's“ namų aukcione parduotas didžiausias kada nors aukcione pristatytas baltasis...

Laisvalaikis
2022.05.12
Internetas 3.0: kaip protokolai ateity gali pakeisti technologijų įmones Premium 2

Pernai visuomenės susidomėjimo sulaukę nekeičiamieji žetonai (NFT) atvėrė naujų būdų uždirbti skaitmeniniams...

Inovacijos
2022.05.11
Statistika: brangiausios sulaikytos Rusijos superjachtos Premium 5

Po Rusijos invazijos į Ukrainą pasipylė dešimtys pranešimų apie įšaldytas arba sulaikytas Rusijos...

Laisvalaikis
2022.05.10
Liepoja taps viena iš 2027-ųjų Europos kultūros sostinių

Paskelbta, jog Liepoja taps viena iš 2027-ųjų Europos kultūros sostinių.

Laisvalaikis
2022.05.10
V. Putino reitingai nekrenta, bet rusai nerimauja

Gegužės 9-ąją, kai Rusija švenčia Pergalės dieną, kurią Vladimiras Putinas, šalies prezidentas, įsivaizdavo...

Laisvalaikis
2022.05.09
Nematerialaus paveldo sąvadą papildė FiDi, ripka, aludarystė Biržuose ir Kupiškyje

Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą papildė devynios Lietuvos regionų tradicijos, tarp jų  –...

Laisvalaikis
2022.05.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku