Australijos astronomai Paukščių take aptiko „šiurpinantį objektą“

Australų mokslininkai Paukščių take aptiko keistą besisukantį objektą, kuris periodiškai skleidžia energiją radijo diapazone. Anot jų, astronomai nieko panašaus iki šiol visatoje nėra matę. Savo radinį jie vadina šiurpiu.
Naudodamas teleskopą ir savo paties sukurtą techniką, pirmasis kosminį kūną pamatė Tyrone'as O'Doherty, Kurtino universiteto Vakarų Australijoje absolventas. Tai atsitiko 2020 m. pabaigoje, tačiau tarpiniai tyrimo rezultatai žurnale Nature buvo paskelbti tik prieš dieną, sausio 26-ąją.
Iš pradžių mokslininkai į T. O'Doherty atradimą reagavo gana santūriai, pasakoja BBC. Anot jų, kosminiai objektai, skleidžiantys energijos impulsus, yra gana dažni. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad naujasis objektas tris kartus per valandą, laikrodžio tikslumu kas 18,18 minučių, išleidžia galingą energijos pliūpsnį, trunkantį minutę.
Tyrimo grupė patvirtino signalų egzistavimą įvairiais dažniais. Tai reiškia, kad tai turi būti natūralus procesas, skelbia fuentitech.com.
Per kelias mūsų stebėjimo valandas objektas dingo ir vėl pasirodė, BBC cituoja astrofizikos dr. Natashą Harley-Walker iš Tarptautinio radijo astronomijos tyrimų centro (ICRAR), O'Doherty bakalauro darbo vadovę. Anot jos, tai buvo labai netikėta ir baisu, nes astronomai nieko panašaus danguje ligšiol nėra matę.
Absoliuti staigmena
Pasak ICRAR astrofizikės Gemmos Anderson, neįprasta yra ne netaisyklingai kintantis objekto elgesys tokie objektai astronomijoje žinomi kaip pereinamieji, o tai, kad jis visą minutę yra aktyvios energijos išleidimo būsenoje. Tokios trukmės radijo banga mokslininkams buvo visiška staigmena.
Mes nemanėme, kad tai įmanoma, bet tai faktas, ir tai rodo, kad kosmose vyksta ekstremalūs fiziniai procesai, sako dr. N. Harley-Walker.
Per metus nuo atradimo ICRAR komandai pavyko nustatyti, kad objektas yra maždaug 4.000 šviesmečių atstumu nuo Žemės, jis neįtikėtinai ryškus ir turi itin galingą magnetinį lauką, skelbia fuentitech.com.
N. Harley-Walker spėja, jog šis objektas gali būti neutroninė žvaigždė, arba baltoji nykštukė, t. y. sena žvaigždė, išdeginusi visą savo kurą. Bet, anot astrofizikės, tai taip pat labai reta. Yra tik vienas baltasis nykštukas pulsaras.
Mokslininkai pripažįsta, kad susidūrė su akivaizdžia paslaptimi ir jų laukia ilgas tyrimas.
Turime išsiaiškinti, ar mūsų radinys yra kažkas izoliuoto, ar didelės naujos kūnų populiacijos, kurios anksčiau nepastebėjome, dalis, sako tyrimo grupės vadovė dr. N. Harley-Walker.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti