Apdovanoti geriausi įgyvendinti mokslo populiarinimo projektai

Lietuvos mokslo akademija apdovanojo geriausius mokslo populiarinimo projektus, tarp jų kvantinėms technologijoms skirti renginiai bei trumpametražiai filmai.
Ekspertų komisija išrinko po penkis laimėtojus pagal kategorijas Tikslinėms grupėms skirti renginiai, Audiovizualinių priemonių projektai ir Projektai, kuriems įgyvendinti naudojamas kitos priemonės. Vertinti projektai, įgyvendinti per metus nuo 2020-ųjų spalio.
Geriausiu mokslo populiarinimo renginiu pripažinta prieš metus vykusi virtuali edukacinė sesija Europos kvantinė savaitė (projekto rengėja Mažena Mackoit-Sinkevičienė), skirta supažindinti moksleivius, mokytojus ir visuomenę su naujausiais kvantinių technologijų tyrimais, jų teikiama technologine pažanga ir ateities darbais.
Kategorijoje Audiovizualinių priemonių projektai pirmoji vieta atiteko Tadui Jačiauskui, kartu su kūrybine komanda sukūrusiam trumpametražius dokumentinius filmus Magijos mokslas. Skraidančios raganos ir Magijos mokslas. Odisėjas ir kiaulės.
Juose mokslininkai pateikia hipotezes, kaip galėjo atsirasti įvairios legendos ir kokia jų prasmė, pasakoja apie augalų ir grybų sandarą, atliktus tyrimus. Bendradarbiaujant su LRT, filmai transliuojami per šios grupės kanalus.
Kategorijos Projektai, kurių įgyvendinimui naudojamos kitos priemonės pirmoji vieta skirta Rigondai Skorulskienei, pasiūliusiai komandines jaunimo varžybas Pabėgimas iš sunaikintos mokslo laboratorijos. Jų dalyviams tenka atlikti eksperimentus ir įveikti netikėtas užduotis pasitelkus STEAM dalykų žinias. Siekdami supažindinti visuomenę su DNR molekulės savybėmis, sekoskaitos technologijomis ir jų taikymo galimybėmis, mažosios bendrijos Genomika jaunieji tyrėjai nusprendė į DNR molekulę įrašyti Tautišką giesmę.
Įgyvendinus šią idėją Lietuva tapo pirmąja pasaulyje valstybe, turinčia savo valstybingumo simbolį DNR molekulėje, o jos sumanytojams atiteko garbinga antroji vieta.
Apdovanoti ir kiti projektai.
Konkursu buvo siekiama paskatinti organizacijas ir pavienius asmenis aktyviai, pasitelkus inovatyvias priemones, skleisti žinias apie mokslą ir technologijas, didinti mokslininko profesijos patrauklumą, skatinti tyrėjų ir visuomenės dialogą, padėti geriau suprasti mokslinę informaciją.
Kiekvienos kategorijos pirmosios vietos laimėtojams skirtos 8.000, antrosios 5.000, trečiosios, ketvirtosios ir penktosios vietos laimėtojams atitinkamai 3.000, 2.000 ir 1.000 eurų premijos.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti