Užrakinta Europa: kokios taisyklės kur galioja

Praslinkus metams nuo COVID-19 pandemijos pradžios, pasaulis išgyvena antrąją susirgimų bangą ir vis dar yra užrakintas. Pasak Statista, kaip ir pirmosios COVID-19 bangos atveju, karantino sąlygos skirtingose Europos šalyse skiriasi gana ryškiai nuo komendanto valandos iki galimybės išeiti į lauką pavedžioti... katę.
Kovo 13-osios duomenimis, Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose, Danijoje vis dar uždarytos nebūtinų prekių parduotuvės ir restoranai, tačiau mokyklos jau pradėjo veikti.
Šiose šalyse atidaryti ir sporto objektai atvirame lauke, muziejai, zoologijos sodai bei kirpyklos.
Vokietija ir Šveicarija paskelbė preliminarius maitinimo įstaigų veiklos planus atvirame ore, jos turėtų pradėti teikti paslaugas iki kovo pabaigos. Tačiau pabrėžiama, kad tai yra planai, kurie gali būti koreguojami atsižvelgiant į susirgimų statistiką.
Šveicarija, kaip ir Austrija, pastaruoju metu žymiai sušvelnino apribojimus, atidarydama parduotuves ir kitus verslus, tačiau restoranai liko uždaryti.
Austrijoje, kur iki šiol galioja komendanto valanda, verslų atidarymus lydėjo griežti lokaliniai apribojimai, draudžiantys judėti tarp atskirų miestų.
Lenkija ir Bulgarija karantino sąlygas palengva švelnina nuo sausio.
Visoje Prancūzijoje nuo 18 val. iki 6 ryto vis dar galioja komendanto valanda, o barai, kavinės ir restoranai uždaryti. Tokia taktika šiuo metu galioja ir Liuksemburge bei Belgijoje. Pastaroji skelbia apie ketinimus nacionalinę komendanto valandą pakeisti į lokalizuotą, liečiančią labiausiai naujojo koronaviruso paveiktus regonus ar miestus.
Ispanija atkakliai laikėsi nacionalinės komendanto valandos ir judėjimo tarp regionų suvaržymo, tačiau susirgimų COVID-19 skaičius šalyje vėl auga, ir jau vadinamas trečiąja banga, teigia Statista.
Priemonės skirtingos
Italijoje iki šiol galioja nacionalinė komendanto valanda ir vietiniai apribojimai, tarp jų ir anksti uždaromi restoranai. Susirgimų skaičiui šalyje vėl augant, šalis juda visiškos izoliacijos link. Prognozuojama, kad artėjant Velykoms visi regionai bus kvalifikuojami kaip raudonoji zona.
Komendanto valanda galioja ir kai kuriose Centrinės Europos šalyse, tarp jų Nyderlanduose ir Slovėnijoje.
Kelis kūrybiškus sprendimus priėmė Kipras ir Graikija, kurioje galioja griežtas judėjimo apribojimas, patekimas į parduotuves ten reguliuojamas tekstinėmis pranešimų žinutėmis.
Skandinavijos šalys, išskyrus Daniją, didelių apribojimų neįvedė, o restoranų uždarymas keliuose Suomijos regionuose šiuo metu yra griežčiausia taikoma priemonė.
Pavyzdžiui, Norvegijoje leidžiama uždarose patalpose susirinkti iki 200 žmonių, tačiau tik tuo atveju, jei laikomasi saugios distancijos, o kėdės yra pritvirtintos prie grindų.
Užrakintoje Slovakijoje priežastis palikti savo namus yra pasivaikščiojimas su šunimi arba... kate.
[infogram id=a9c70410-bd2b-495d-bbae-100a3be1a018 prefix=X79 format=interactive title=Karantino priemonės Europos šalyse 2021 03]
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti