Muziejininkų argumentas – sveikas protas

Kitą trečiadienį vyksiančiame Vyriausybės posėdyje kultūros ministras Simonas Kairys tikisi palaikymo dėl muziejų, galerijų, bibliotekų skaityklų atidarymo.
Pasak S. Kairio, be muziejų, kitą trečiadienį bus siūloma leisti nuo kovo 1-osios atidaryti galerijas, bibliotekų skaityklas, leisti organizuoti lauko kino seansus ar kitus renginius, kuriuos galima stebėti neišlipant iš automobilio.
Mus riboja tik vienas dalykas jei nebus dėl tų pirmų atsidarymų, kurie įvyko pirmadienį, kokių nors pasekmių matant susirgimų skaičius. Tik jie gali mums sutrukdyti. Matant situaciją, aš tikrai manau, kad trečiadienį Vyriausybė priims sprendimą, ir tai turėtų, tikiuosi, įsigalioti jau nuo kovo 1-osios, sakė ministras nuotolinėje spaudos konferencijoje po ketvirtadienį vykusio jo ir Lietuvos muziejų tarybos susitikimo. - Mano galva, tai yra svarbus visuomenei sprendimas, kad būtų alternatyvos prekybos centrams ir kitoms vietoms.
Muziejai pasirengę
Olga Žalienė, Lietuvos muziejų tarybos pirmininkė, Lietuvos jūrų muziejaus direktorė, prieš muziejininkų susitikimą su S. Kairiu VŽ paklausta, kokius argumentus muziejininkai turi parengę kultūros ministrui, kad kito trečiadienio Vyriausybės posėdyje jis stotų už juos mūru, sakė, jog argumentai visiems žinomi:
Muziejai visų pirma yra didžiulės erdvės, didžiuliai plotai, ir niekada nebuvo ta anšlaginė vieta, kur žmonės miniomis grūstųsi. Ypatingai dabar, žiemą ir pavasarį, kalbant tiek apie mūsų muziejų, tiek kitus labiausiai lankomus Lietuvoje.
Pasak O. Žalienės, nuo pirmojo karantino pasikeitė ir muziejų darbuotojai, ir lankytojai: visi išmoko būti atsargesni, muziejininkai išbandė įvairiausius būdus, kaip reguliuoti srautus, išlaikyti atstumus, visiškai užtikrino higienos reikalavimus tiek savo darbuotojams, tiek lankytojams. Be to, prasidėjo vakcinacija, galų gale, persirgusiųjų skaičius taip pat jau gali turėti įtakos sprendimams.
Manau, kad muziejus šiuo atveju, yra viena iš saugiausių vietų lankytis, todėl neturėtume bijoti leisti žmonėms turėti daugiau galimybių pasirinkti, VŽ sakė O. Žalienė.
Pasak pašnekovės, šio karantino pradžioje muziejininkai kreipėsi į vyriausybę, išdėstydami argumentus, kodėl jų nereiktų uždaryti.
Uždarė. Be abejo, skaičiai tada buvo gąsdinantys, mes ir patys supratome, kad negalima daryti spaudimo. Todėl dabar tai yra sąmoningai suvoktas galimybės deklaravimas, kad mes esame pasirengę ir mes galim.
Aišku, galiu suprasti ir vyriausybę, ir ministrą, bet kažkam vis tiek turėtų įsijungti racionalus protas. Taip, reikia būti atsargiems, bet galvojant ir apie tai, kad galima duoti dar vieną galimybę nuo sėdėjimo namuose pavargusiems žmonėms praleisti prasmingai laisvalaikį ir nesigrūsti minioje, atidarę muziejus mes padėtume valstybei išlaikyti žmonių dvasinę sveikatą, ir tai irgi yra vienas iš argumentų, sakė LMT vadovė.
Anot jos, vasario pabaiga-kovo pradžia yra labai geras laikas atvėrimui, kad po truputį, iš lėto grįžtume į senas vėžes, nes dabar tikrai niekas nepuls į muziejus didžiausiais srautais, juo labiau, kad judėjimas tarp savivaldybių suvaržytas.
Muziejai, bibliotekos, teatrai, koncertų salės, kino teatrai uždaryti nuo praėjusių metų lapkričio 7-osios, kai šalyje dėl COVID-19 plitimo įvestas antrasis visuotinis karantinas.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti