Tyrimas: mirtingumas nuo COVID-19 tris kartus didesnis nei nuo gripo

Praėjus metams nuo pandemijos pradžios mažai kas abejoja, kad COVID-19 liga yra pavojingesnė už gripą. Žurnale The Lancet Respiratory Medicine paskelbto tyrimo išvadose teigiama, jog mirtingumas nuo naujojo koronaviruso yra beveik tris kartus didesnis.
Tyrimą atlikę Prancūzijos mokslininkai palygino šių metų kovą ir balandį 89.530 ligoninėse gydytų COVID-19 pacientų ir 45.819 žmonių, nuo 2018 m. gruodžio iki 2019 m. vasario gydytų ligoninėse dėl gripo, mirtingumo statistiką.
Tiriamuoju periodu per pirmą pandemijos bangą Europoje, kai medikai dar neturėjo nei patirties, nei įrankių sunkia koronaviruso forma susirgusiems gydyti mirė maždaug 16,9% COVID-19 pacientų.
Nuo gripo mirė 5,8% hospitalizuotų pacientų.
Skirtumas pribloškia
Pasak prof. Catherine Quantin iš Dižono (Prancūzija) universitetinės ligoninės ir tyrimą kartu atlikusių Nacionalinio sveikatos instituto INSERM mokslininkų, mirtingumo skirtumas pribloškia, ypač turint galvoje, kad 20182019 m. gripo sezonas Prancūzijoje pareikalavo daugiausiai aukų per pastaruosius penkerius metus.
Tyrimo autoriai pažymi, kad nevienodi hospitalizuotų žmonių skaičiai į ligonines pateko dvigubai daugiau COVID-19 pacientų iš dalies gali būti paaiškinti susidariusiu atsparumu gripui, dėl ankstesnių infekcijų arba skiepijimo.
Tyrimo duomenenys parodė, kad 16,3% COVID-19 pacientų reikėjo intensyviosios slaugos. Gripo atveju šis skaičius yra 10,8%.
Vidutinė gydymo intensyviosios slaugos palatoje trukmė buvo 15 dienų COVID-19 pacientams ir 8 dienos sergantiesiems gripu.
Be to, dėl COVID-19 buvo hospitalizuota nepalyginti mažiau vaikų ir jaunuolių iki 18 metų: koronavirusinės infekcijos atveju vos 1,4%, gripo atveju 19,5%.
COVID-19 aktyvesnis
Negana to, ankstesni tyrimai parodė, kad naujasis koronavirusas yra aktyvesnis, nei gripo ir, tarkime, ant odos išlieka 5 kartus ilgiau.
Spalį Japonijos mokslininkai žurnale Clinical Infectious Diseases paskelbė, kad koronavirusas ant žmogaus odos išlieka aktyvus 9 val., o gripo patogenas maždaug 1,8 val.
Tyrėjų grupė atliko tyrimus su odos pavyzdžiais, paimtais atliekant mirusiųjų skrodimą maždaug dieną po mirties.
Ilgesnis SARS-CoV-2 išgyvenamumas ant odos padidina perdavimo per kontaktą riziką, tačiau tinkama rankų higiena gali sumažinti šią riziką, padarė išvadą tyrėjai. Anot jų, pveikus etanoliu, kuris naudojamas rankų dezinfekavimo priemonėse, ir koronavirusas, ir gripo virusas buvo inaktyvuojami per 15 sek.
Beje, šis tyrimas patvirtino Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas reguliariai ir kruopščiai plauti rankas, siekiant apriboti viruso plitimą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti