„Pfizer-BioNTech“ vakcinos bandymų rezultatai paskelbti mokslo žurnale

Bendrovių Pfizer ir BioNTech sukurtos vakcinos nuo naujojo koronaviruso klinikinių bandymų išsamūs rezultatai gruodžio 10 d. paskelbti medicinos žunale New England Journal of Medicine.
Su moksliniu straipsniu apie Pfizer ir BioNTech vakcinos klinikinių bandymų rezultatus susijusiame vedamajame sakoma: Bandymų rezultatai pakankamai įspūdingi, kad būtų pateikiami kaip bet kurios įsivaizduojamos analizės pavyzdys. Tai yra triumfas.
Skelbiama, jog vakcinos bandymuose dalyvavo beveik 44.000 savanorių, apie pusė jų gavo vakcinos, likusieji placebo.
Straipsnyje patvirtinama, kad sušvirkštus dvi vakcinos BNT162b2 dozes 95% tiriamų asmenų įgijo atsparumą koronavirusui.
Teigiama, jog vakcina panašiai veikė įvairaus amžiaus, lyties, rasės, tautybės, kūno masės indekso asmenis, taip pat esant gretutiniams susirgimams.
Daugiau klaustukų
Bandymų metu buvo užfiksuota 10 atvejų, kai dalyviai po pirmosios injekcijos susirgo sunkios formos COVID-19. Devyni iš šių žmonių buvo gavę placebo, vienas vakcinos.
Kartu su studija paskelbtame straipsnyje paminėta kai kurių nedidelių problemų.
Sunkių COVID-19 atvejų skaičius (vienas vakcinuotųjų ir devyni placebo grupėje) yra per mažas, kad būtų galima daryti kokias nors išvadas, ar reti atvejai, kai užsikrečia vakcinos gavę asmenys, iš tikrųjų yra sunkesni, pažymėjo autoriai.
Kitas klausimas ar gali iškilti kokių nors dar nenustatytų saugumo problemų, kai vakcina bus paskiepyta milijonai ar net milijardai žmonių.
Kol kas neaišku, kiek išsilaiko vakcinos apsauginis poveikis, ar ji sumažins koronaviruso užkrečiamumą, taip pat, kaip ji veikia vaikus, besilaukiančias moteris ir pacientus, kurių imuninė sistema smarkiai nusilpusi.
VŽ ne sykį rašė ir apie tai, kad mokslininkai pripažįsta iki šiol neturintys duomenų, kiek ilgai vakcina nuo naujojo koronaviruso galės apsaugoti žmogaus organizmą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti