Nobelio taikos premijos laureatai: bado pandemija baisesnės už COVID-19

2020-ųjų Nobelio taikos premija apdovanotos Pasaulio maisto programos (WFP) atstovai per apdovanojimų ceremoniją, gruodžio 10 d. vykusią internetu, perspėjo dėl bado pandemijos, kuri gali būti dar baisesnė už COVID-19.
Dėl daugybės karų, klimato kaitos ir paplitusio bado kaip politinio ar karinio ginklo naudojimo, taip pat dėl pasaulinės sveikatos pandemijos padėtis eksponentiškai blogėja, 270 mln. žmonių žengia į badą, virtualios apdovanojimų ceremonijos metu sakė WFP vadovas Davidas Beasley.
Neatsižvelgus į jų poreikius kils bando pandemija, savo poveikiu užgošianti COVID-19, nusiėmęs apsauginę kaukę kalbėjo D. Beasley iš WFP būstinės Romoje.
JT agentūra, didžiausia su badu kovojanti humanitarinė organizacija, įkurta 1961 metais. Jos pastangomis pasaulyje kasmet pamaitinama dešimtys milijonų žmonių, pernai jų buvo 97 milijonai.
Nobelio taikos premija Pasaulio maisto programai skirta už jos pastangas siekiant užkirsti kelią bado kaip karų ir konfliktų ginklo naudojimui, skelbdama premijos laureatą šių metų spalį sakė Berit Reiss-Andersen,
Nobelio komiteto pirmininkė (Berit Reis-Andersen).
Anot jos, vis dažniau pasireiškiant nacionalistinėms tendencijoms, WFP demonstruoja tarptautinį bendradarbiavimą ir įsipareigojimą, kurio pasauliui šiandien labai reikia.
Pasaulio maisto programai skirtas Nobelio medalis ir diplomas buvo išsiųsti į Romą diplomatiniu paštu.
Badas prie slenksčio
Pastarosiomis savaitėmis JT agentūra perspėjo dėl bado pavojaus Burkina Fase, Pietų Sudane, šiaurės rytinėje Nigerijoje ir Jemene. Prognozuojama, kad Jemene dėl COVID-19 pandemijos ir lėšų stygiaus ji taps dar blogesnė.
Mes stovime prie, galbūt, ironiškiausio momento šių laikų istorijoje, kalbėjo D. Beasley. Anot jo, po šimtmetį trunkančių masinių pastangų nugalėti skurdą mūsų dienomis 270 mln. žmonių yra prie bado ribos: Kita vertus, šiandien pasaulis yra sukaupęs 400 trln. USD turto. Net per patį COVID-19 pandemijos piką vos per 90 dienų turtas padidėjo dar 2,7 trln. USD. O mums tereikia 5 mlrd. USD, kad išgelbėtume nuo bado 30 mln. gyvybių.
Dėl koronaviruso pandemijos Nobelio premijų teikimo ceremonija Stokholme, kur teikiamos premijos už pasiekimus medicinos, fizikos, chemijos, literatūros ir ekonomikos srityse taip pat vyksta virtualiai.
Ceremonija iš Stokholmo rotušės šį vakarą transliuojama tiesiogiai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti