Nuo COVID-19 skiepytųsi 3 iš 4 žmonių

Tarptautinės apklausos duomenimis, 3 iš 4 suaugusiųjų norėtų skiepytis nuo COVID-19, jei vakcina būtų prieinama dabar. Tačiau toks imunitetą turinčių žmonių procentas gali būti per mažas siekiant sustabdyti ligos plitimą.
Pasaulio ekonomikos forumo (PEF) ir rinkos tyrimų įmonės Ipsos atliktoje tarptautinėje apklausoje dalyvavo 19.519 suaugusiųjų (nuo 16 iki 74 m.) iš 27 šalių, ji vyko nuo birželio 24 d. iki rugpjūčio 7 d., skelbiama PEF svetainėje.
Apklausos rezultatai rodo, jog jei vakcina nuo COVID-19 būtų prieinama, ja skiepytųsi apie 74% suaugusiųjų. Daugiausia norinčių skiepytis Kinijoje (97% apklaustųjų); be to, kinai tikisi vakcinos sulaukti greičiau nei kitų šalių atstovai 87% jų teigė manantys, kad vakcina vartotojams bus prieinama šių metų pabaigoje, tuo tarpu kiti apklaustieji šįmet jos sulaukti nesitiki.
Mažiausiai linkusiųjų skiepytis nuo COVID-19 Rusijoje tik 54% apklaustųjų išreiškė susidomėjimą skiepais. Po rusų seka lenkai ir vengrai (skiepytųsi po 56%) bei prancūzai (59%).
[infogram id="ccd97982-f6c4-439a-8aa9-5e9de36aa2a1" prefix="qBQ" format="interactive" title="Ar skiepysitės, kai bus vakcina nuo COVID-19?"]
Anot Arnaudo Bernaerto, PEF atstovo, nors bendrai pageidaujančiųjų skiepytis yra dauguma, nerimą kelia tai, kad beveik ketvirtis žmonių skiepytis neketina. 26% apklaustųjų nepasitikėjimas vakcina yra pakankamai didelis, kad turėtų įtakos siekiant sustabdyti ligos plitimą.
Johno Hopkinso universiteto duomenimis, pasaulyje COVID-19 užfiksuota 25,7 mln. ligos atvejų, iš jų daugiau nei 857.000 mirčių.
Abejoja saugumu
Dažniausia priežastimi, dėl kurios nesiskiepytų nuo COVID-19, apklaustieji vardijo nerimą dėl šalutinio vakcinos poveikio. Kitos minėtos priežastys buvo abejonės vakcinos efektyvumu bei manymas, jog virusas asmeniškai nekelia didelio pavojaus.
JAV, kuriai pandemiją suvaldyti sekasi gana sunkiai, norą skiepytis išreiškė 67% apklaustųjų, bet maždaug pusės jų sprendimas nėra labai tvirtas. Finantial Times teigimu, prie amerikiečių abejonių vakcina nuo COVID-19 prisideda ir politika. Teigiama, jog Donaldas Trumpas siekia patvirtinti bent vieną iš vakcinų iki JAV prezidento rinkimų taip tikėdamasis pelnyti rinkėjų balsų. Bet skuba tik dar labiau didina amerikiečių abejones dėl vakcinos saugumo.
Daugelis šalių su sparčiai plintančia naująja liga kovojo griežtais karantinais, dėl kurių nukentėjo jų ekonomikos. Dabar bemaž visos viltys dedamos į vakciną, tokiu būdu tikintis sukurti kolektyvinį imunitetą COVID-19 ir susigrąžinti įprastą gyvenimą. Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, šiuo metu klinikiniuose tyrimuose bandomos bent 30 vakcinų (VŽ rašė apie Rusijos patvirtintą vakciną, kurią pasaulis pasitiko labai skeptiškai dėl skaidrumo trūkumo ir nepabaigtų tyrimų). Sykiu PSO įspėja, kad sustabdyti pandemiją vien vakcinos gali neužtekti.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti