Manoeuropa.lt – aktualiausia informacija apie Lietuvą ir ES

Lietuvos piliečių pasitikėjimas Europos Sąjunga (ES) vienas aukščiausių ES (72%). Tačiau net ir po 15 m. narystės ES Lietuvos piliečiai linkę nuvertinti savo įtaką net 41% mano, kad jų balsas ES nieko nelemia, o 46% kad ES neatstovauja jų interesams. Lietuvoje ES vis dar labiau suprantama kaip finansinė donorė, o ne vertybių vienijama bendrija, kuri veikia kasdienį žmonių gyvenimą ir yra Lietuvos gerovės bei saugumo garantas.
Tik kalbėdamos vienu balsu Lietuvos institucijos gali pasiekti kokybinių pokyčių ugdant pilietinę visuomenę ir stiprinant europinę tapatybę. Profesionali, atvira, koordinuota komunikacija ilgalaikėje perspektyvoje prisideda prie valstybei svarbių demokratijos rodiklių gerėjimo: ji įtraukia visuomenę į politinių sprendimų priėmimą ir įgyvendinimą, suartina valdžią su piliečiais, skatina kritinį visuomenės mąstymą, atsparumą dezinformacijai ir melagingoms naujienoms.
Visa informacija viename portale
Kaip viena iš priemonių siekiant minimo koordinuotos komunikacijos tikslo, projekto Lietuvos Europos Sąjungos politikos veiksmingumo didinimas metu buvo sukurtas informacinis portalas Manoeuropa.lt. Jo tikslas didinti visuomenės įsitraukimą ir informuotumą Lietuvos narystės ES klausimais. Manoeuropa.lt teikia aktualiausią visuomenei bei socialiniams ir ekonominiams partneriams informaciją realiu laiku, taip pat sudaro galimybę konsultuotis dėl ES svarstomų klausimų, partneriai čia gali viešinti savo veiklą, susijusią su ES.
Nuo panašių portalų Manoeuropa.lt skiriasi tuo, kad jame galima rasti visą aktualią informaciją ES klausimais ir naujienas apie Lietuvos narystę ES vienoje vietoje. Portale skelbiamos informacijos spektras yra platus nuo karščiausių Lietuvos narystės ES aktualijų, viešų ES Tarybos dokumentų ir skirtingų valstybių komentarų įvairiais ES klausimais iki institucijų ir nevyriausybinių organizacijų planuojamų renginių kalendoriaus. Įvairios visuomenės grupės portale gali rasti aktualios ir naudingos informacijos, pvz., pedagogai, mokiniai gali susipažinti su nauja mokymo apie ES metodine medžiaga, o ekspertai, dirbantys su ES klausimais, ras reikiamą informaciją apie ES Tarybos darbo grupių posėdžius, jų darbotvarkes. Visi besidomintys ES klausimais čia ras naujienas apie Lietuvos narystę ES, informaciją apie didžiausius Lietuvos narystės ES pasiekimus ir prioritetus skirtingose srityse.
Naujasis portalas aktualus ir valstybinėms institucijoms bei jų socialiniams partneriams nevyriausybinėms organizacijoms, dirbančioms ES klausimais. Viešojo sektoriaus darbuotojai, dirbantys ES komunikacijos srityje, portale gali susipažinti su naujai parengtomis rekomendacijomis Lietuvos narystei ES viešinti.
ES komunikacijos metodika
Projekto metu parengta Lietuvos narystės ES komunikacijos metodika, skirta viešojo valdymo institucijų darbuotojams, taip pat siekia sustiprinti komunikacijos ES klausimais koordinavimą Lietuvoje. Metodikos tikslas remiantis esamu ES reikalų koordinavimo Lietuvoje modeliu pateikti rekomendacijas veiksmingesnei Lietuvos narystės ES komunikacijai.
Remiantis dabartinės Lietuvos ES komunikacijos situacijos apžvalga, Metodikoje pristatomas vieningos ir nuoseklios Lietuvos ES komunikacijos poreikis, pateikiamos koordinuotos tarpinstitucinės komunikacijos gairės.
Nuolat ir proaktyviai skleidžiant vieningas žinias apie Lietuvos narystę ES, ilgainiui mažės poreikis visuomenę informuoti apie narystės pagrindus. Integravus ES klausimus į bendrojo ugdymo programas, pasitelkus su ES klausimais susijusius socialinius partnerius visuomenės švietimui, atsirastų daugiau erdvės strateginėms diskusijoms bei dialogui su piliečiais.
Įgyvendinant projektą taip pat parengta metodinė medžiaga, kuri naudojama konsultuojant besidominčius įsidarbinimo ES institucijose galimybėmis.
Užsienio reikalų ministerija (URM) įgyvendina bendrai iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą Lietuvos Europos Sąjungos politikos veiksmingumo didinimas (projekto Nr. 10.1.1-ESFA-V-912-01-0013), kurio tikslas pagerinti ES sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo procesus, padidinti institucijų veiklos veiksmingumą bei žmogiškųjų išteklių panaudojimo efektyvumą. Projekto metu parengta Lietuvos narystės ES komunikacijos metodika, atlikta ES temų dabartinėse ugdymo programose analizė ir suformuotos rekomendacijos dėl ES temų įtraukimo į atnaujinamas ugdymo programas, atnaujintas mokymo apie ES metodų rinkinys Pažink Europą.
nuotrauka::1 nocrop
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti