VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgaliui

Publikuota: 2019-08-23
Raimondo Malaiškos fotografija iš parodos „Baltijos keliui – 30: 1989-ųjų įvykius prisiminus“, kuri šiuo metu veikia LMA Vrublevskių bibliotekos Tado Vrublevskio skaitykloje.
Raimondo Malaiškos fotografija iš parodos „Baltijos keliui – 30: 1989-ųjų įvykius prisiminus“, kuri šiuo metu veikia LMA Vrublevskių bibliotekos Tado Vrublevskio skaitykloje.

1989 m. rugpjūčio 23 d. tuomet dar Sovietų Sąjungai priklausiusios Lietuva, Latvija ir Estija gyva daugiau kaip 2 mln. žmonių grandine sujungė Vilnių ir Taliną. Šiemet Baltijos šalys mini taikios akcijos trisdešimtmetį – didžioji dalis šio savaitgalio renginių skirti būtent šiai progai pažymėti.

Penktadienio vakarą Vilniuje prasideda Baltoji vakarienė.

„Le diner en Blanc“ vienija ašuoniasdešimt pasaulio miestų, Vilniuje renginys vyksta šeštą kartą. Kur jis vyks, dalyviams atskleidžiama paskutinę akimirką. Organizatorių tinklalapyje skelbiama, kad norint gauti kvietimą, reikia pažinoti organizacijos narį, o dalyvaujant privaloma atsivesti svečią, su kuriuo dalinsitės staleliu. Šiemet dalyviai susitikimo taškuose renkasi 18 val., po valandos skelbiama renginio pradžia. 19.40 val. koncertinę programą pradeda Martynas Kavaliauskas. Renginys baigiasi 23 val.

Penktadienį 21.30 val. sostinės džiazo klube „Jazz Cellar 11“ vyksta „Peter Bernstein Scandinavian Connection“ koncertas.

Džiazo gitaristų elitui priklausantis P. Bernsteinas yra koncertavęs su tokiomis žvaigždėmis kaip Diana Krall, George‘as Colemanas, Joshua Redmanas ir kt. Šįkart į kvartetą jis pasikvietė tris muzikos virtuozus iš Danijos: pianistą Martiną Schacką, bosistą Jesperą Bodilseną ir perkusininką Andersą Mogenseną. Tai paskutinis klubo vasaros sezono koncertas. Daugiau informacijos rasite čia.

Visą savaitgalį vyksta renginiai, skirti Baltijos kelio trisdešimtmečiui.

Penktadienį Vilniaus Katedros aikštėje Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija pristato savo instaliaciją su tranzistoriais, simbolizuojančiais radiją, buvusį svarbiausia priemone organizuojant Baltijos kelią. 10 val. nuo Katedros jau startavo tradicinis bėgimas Vilnius – Ryga – Talinas. 17 val. – Lietuvos ir Latvijos pasienyje, Saločiuose, prie atminimo ženklo Baltijos keliui, vyksta susitikimas „Baltijos kelias – tai mes“. Jame planuoja dalyvauti dalyvaus LR prezidentas Gitanas Nausėda ir Latvijos prezidentas Egilis Levitas. 18 val. gyva grandinė „Baltijos kelias – tai mes“ nusidrieks nuo Gedimino bokšto link Ukmergės plento Vilniuje. 19 val. – koncertas „Vienybės banga“ Katedros aikštėje Vilniuje.

30-mečiui skirti renginiai vyks Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybėse, Lietuvos diplomatinėse atstovybėse užsienyje. Pvz., „Jeep Club Lithuania“ organizuoja tarptautinį automobilių, motociklų mėgėjų ir visų, kas turi bet kokią transporto priemonę, žygį per tris Baltijos šalis „Baltijos kelias 30“, Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino centrai kviečia pažinti kaimyninių šalių rinktinį kiną „Baltijos kino dienose“, pajūryje bus degami atminimo laužai, o LMA Vrublevskių bibliotekos Tado Vrublevskio skaitykloje iki metų pabaigos veiks paroda „Baltijos keliui – 30: 1989-ųjų įvykius prisiminus“, kurios centre – fotografo Raimondo Malaiškos (g. 1958) fotografijų triptikas „Viltis. Tikėjimas. Ryžtas“.

Penktadienį ir šeštadienį Šiauliuose vyksta festivalis „Šiauliai Jazz“.

Šiųmetėje renginio programoje – „Lithuanian jazz Orchestra“, „Cinamono“, „Jazz do it“ (Lietuva), „FUNKorporation“ (Rumunija), „Isaiah Collier & the Chosen Few (JAV), „Dee Tree“ (Baltarusija), „Very Cool People“ (Latvija) ir kt.

Be muzikinės programos, kurią ruošia ne tik džiazo meistrai, bet nemažas būrys jaunųjų žanro atlikėjų, festivalio lankytojų laukia meistriškumo pamoka su saksofonininku, Čikagos džiazo instituto alumnu Isaiah Collieriu, taip pat diskusija bei muzikinių improvizacijų vakaras „Black Bar“ kultūros klube.

Daugiau informacijos – čia.

Šeštadienį Kauno Nemuno saloje vyksta idėjų festivalis „Laisvės piknikas“.

Ketvirtą kartą rengiamas festivalis įdomaus turinio žada visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, pomėgių ar įsitikinimų. Dalyvių laukia diskusijų ir žaidimų erdvės, pramogų ir sporto zonos, nevyriausybinių organizacijų ir verslų prisistatymai, koncertai ir fejerverkai. Daugiau informacijos ieškokite čia.

Šeštadienį 11.30-14 val. Ilzenbergo dvare vyksta Lietuvių skalikų augintojų sąjungos paroda.

Viduramžiais kiekvieno didiko garbės reikalas buvo laikyti savo dvare gaują skalikų, o dvarų visoje Lietuvos-Lenkijos karalystėje buvo gausybė. Rašytiniai duomenys byloja, kad Lietuvoje su skalikais medžiota jau 1566 metais. Parodos metu bus renkami gražiausi Lietuvos skalikai įvairiose amžiaus kategorijose. Atvykusiųjų į renginį lauks ir ekskursijos po dvarą, dvaro ūkio produktų krautuvėlė, Ilzenbergo restoranas ir dvaro parkas su Meilės sala.

Daugiau informacijos – čia.

Šeštadienį ir sekmadienį Trakų pilyje vyksta „Senųjų amatų dienos“.

Tradiciniame renginyje žiūrovų laukia amatininkai, muzikinė programa, teatralizuotos kovos, viduramžių ginkluotės pristatymai, edukacijos, užsiėmimai vaikams.

„Vienas pirmųjų senosios Lietuvos sambūvio su krikščioniškąja Europa ženklų buvo didžiojo kunigaikščio Gedimino kvietimas Vakarų Europos miestų amatininkams įsikurti bei savo veiklą tęsti Vilniaus mieste. 1495 m. rugpjūčio 24 d. išvakarėse Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras Trakų pilyje patvirtino pirmojo Lietuvos cecho statutą, – datos svarbą pabrėžia Alvyga Zmejevskienė, Trakų istorijos muziejaus direktorė. – O paskutinio Jogailaičio Žygimanto Augusto dvare tarnavo ne mažiau nei 65 amatininkai.“

Visą renginio programą rasite čia.

Sekmadienį 12 ir 17 val. Lukiškių kalėjime rengiami „Vasaros kino“ seansai.

„Kino pavasario“ projektas „Vasaros kinas“ kviečia į patyriminį renginį buvusiame Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Seansų programa susideda iš 3 dalių: „Open House Vilnius“ inicijuoto pasivaikščiojimo po pastatą, dokumentinio filmo apie Kalifornijos Folsomo kalėjime vykdomą terapinę programą „Terapija“ peržiūros ir žurnalisto Karolio Vyšniausko moderuotos diskusijos su Lukiškių kalėjime dirbusiomis psichologe bei resocializacijos specialiste.

Į renginį privaloma registruotis. Daugiau informacijos ieškokite čia.

Sekmadienį 18 val. finaliniu koncertu sezoną baigia Užutrakio festivalis.

Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasoje koncertuoja vienu universaliausių savo kartos smuikininkų laikomas Borisas Brovtsynas ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas). Programoje „Kai valsas buvo karalius, o mazurka karalienė“ skambės M. Oginskio polonezas „Atsisveikinimas su tėvyne“, P. Čaikovskio valsas ir mazurka iš baleto „Gulbių ežeras“ bei „Gėlių valsas“ iš baleto „Spragtukas“ ir du A. Chačaturiano kūriniai: koncertas smuikui ir orkestrui d-moll bei valsas iš muzikos M. Lermontovo dramai „Maskaradas“.

Sekmadienį ir pirmadienį VU Botanikos sode rengiamas festivalis „Garden 2019“.

Šeimai skirto Kairėnuose vykstančio festivalio programoje – muzika, pramogos vaikams, maisto zona.

„Garden 2019“ sekmadienį 18 val. atidaromas spektakliu vaikams „Laimė yra lapė“. Vėliau ant scenos lips du pirmosios dienos atlikėjai: 19 val. koncertuos išraiškingoji Monika Liu, kuriai akompanuos pučiamieji instrumentai, o 20 val. – Mantas Jankavičius.

Antrąjį festivalio vakarą pasirodys „Urban“ muzikos kūrėja ir atlikėja Cheri (19 val.), kuri pristatys savo kūrybos dainas. Renginį vainikuos grupės „G&G Sindikatas“ koncertas, kurio pradžia 20 val.

Daugiau apie festivalį – čia.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Vilniaus garbės piliečiu paskelbtas kunigas Julius Sasnauskas

Vilniaus Tarybos nariai išrinko miesto garbės pilietį – šiemet juo tapo vilnietis kunigas Julius Sasnauskas:...

Laisvalaikis
2020.01.22
Didžioji Britanija ir JAV saugos „Titaniko“ nuolaužas

Didžioji Britanija ir Jungtinės Valstijos pasirašė sutartį, kuria siekiama nuo gelmių turistų daromos žalos...

Laisvalaikis
2020.01.21
Daugiausia naujų dangoraižių pernai pasistatė kinai

Per 2019-uosius pasaulyje iškilo 129 įspūdingi dangoraižiai, suskaičiavo JAV ne pelno organizacija „The...

Laisvalaikis
2020.01.21
Autorių teisių gynėjai reikalauja stabdyti „Payseros“ paslaugų teikimą „Filmai.in“ 4

Autorių teisių gynimo asociacijos kreipėsi į Lietuvos banko priežiūros tarnybą, LRTK ir Kultūros ministeriją...

Rinkodara
2020.01.21
Įvardijo pasaulio miestus, kuriuose gyventi prašmatniai brangiausia

Anot šveicarų privačios bankininkystė kompanijos „Julius Baer Group“ pasaulinės gerovės apžvalgos „Global...

Laisvalaikis
2020.01.20
„Kino pavasario“ vadovybėje – pokyčiai

Keičiasi tarptautinio Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ vadovybė. Vykdomojo festivalio direktoriaus...

Vadyba
2020.01.20
Iliustruotoji istorija: vokiečių Liuftvafės pradžia – SSRS bazėse Premium 2

Pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui, nugalėjusios valstybės susitarė sunaikinti Vokietijos oro pajėgas.

Laisvalaikis
2020.01.19
Vietoj tabako – natūralaus saldiklio plantacijos Premium

Stevija – natūralus ir vis labiau populiarėjantis saldiklis, įvardijamas kaip viena alternatyvų cukrui. Prieš...

Pramonė
2020.01.19
Iliustruotoji istorija: paskutinės Pompėjų dienos Premium

Pompėjai sustingo po pelenų ir pemzos akmenų sluoksniu, kai 79 m. po Kr. išsiveržė Vezuvijaus ugnikalnis,...

Laisvalaikis
2020.01.18
Kolumbijos lietuvis P. Yamin-Slotkus: žmogaus elgesį keičia informacija, ne draudimai Premium

Kolumbijos lietuvis Paulius Yamin-Slotkus, antropologas, elgesio pokyčių tyrinėtojas, įsitikinęs, jog daugybę...

Laisvalaikis
2020.01.18
Vilniaus senamiestyje kuriamas „Senatorių pasažas“ Premium 5

Restoranų verslo padangėje jau senokai sklando kalbos, jog iš viešbučio „Pacai“ restoranų su visa komanda...

Laisvalaikis
2020.01.17
Vilnius planuoja naują skverą Stoties rajone 2

Vilniaus savivaldybė paskelbė besirengianti visiškai atnaujinti iki šiol apleistą ir nenaudojamą, tačiau...

Laisvalaikis
2020.01.15
Kultūros ministerija nori ketvirtos viceministro pareigybės

Kultūros ministerija siūlo Vyriausybei steigti ketvirtojo viceministro pareigybę – jis būtų atsakingas už...

Laisvalaikis
2020.01.14
Filipinuose išsiveržęs ugnikalnis stabdo Manilos oro uosto darbą

Gyvybę sekmadienį pradėjęs rodyti Taalio ugnikalnis Filipinuose įsismarkavo ir ėmė spjaudyti lava. CNN...

Laisvalaikis
2020.01.13
Tarp meilės ir neapykantos: kaip pasaulis vertina D. Trumpą

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pačiose Valstijose vertinamas labai prieštaringai. Nauja nepriklausomo...

Laisvalaikis
2020.01.13
Iliustruotoji istorija: Didysis Benas Premium

1834 m. Didžiosios Britanijos parlamente kilęs didelis gaisras atvėrė kelią žymiojo Londono bokšto – Didžiojo...

Laisvalaikis
2020.01.12
Influencerių rinkodara: nuo Makaliaus iki A. Tapino 1

Žiniasklaidos planavimo agentūros „Inspired UM“ nuomonės formuotojų tyrimas rodo, kad populiariausios temos,...

Rinkodara
2020.01.12
Iliustruotoji istorija: karas ir technologijų šuolis Premium

Kai Pirmojo pasaulinio karo šūviai apkasuose galop nutilo, į pasaulį atėjo daugybė svarbių išradimų,...

Laisvalaikis
2020.01.12
Penkios milijardierių sėkmės pamokos Premium

Svetainė CNBC skaičiuoja, jog 2019-aisias pasaulyje buvo apie 2.604 milijardierių, t. y. apie 0.0002%...

Laisvalaikis
2020.01.12
Architektas A. Gučas: kažin, ar Vilnius dabar patektų į UNESCO sąrašą Premium 6

2019 m. gruodį sukako 25-eri metai, kai Vilniaus istorinis centras, pirmasis objektas Baltijos šalyse, buvo...

Laisvalaikis
2020.01.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau