VŽ rekomenduoja: 10 renginių savaitgaliui

Publikuota: 2019-08-23
Raimondo Malaiškos fotografija iš parodos „Baltijos keliui – 30: 1989-ųjų įvykius prisiminus“, kuri šiuo metu veikia LMA Vrublevskių bibliotekos Tado Vrublevskio skaitykloje.
Raimondo Malaiškos fotografija iš parodos „Baltijos keliui – 30: 1989-ųjų įvykius prisiminus“, kuri šiuo metu veikia LMA Vrublevskių bibliotekos Tado Vrublevskio skaitykloje.

1989 m. rugpjūčio 23 d. tuomet dar Sovietų Sąjungai priklausiusios Lietuva, Latvija ir Estija gyva daugiau kaip 2 mln. žmonių grandine sujungė Vilnių ir Taliną. Šiemet Baltijos šalys mini taikios akcijos trisdešimtmetį – didžioji dalis šio savaitgalio renginių skirti būtent šiai progai pažymėti.

Penktadienio vakarą Vilniuje prasideda Baltoji vakarienė.

„Le diner en Blanc“ vienija ašuoniasdešimt pasaulio miestų, Vilniuje renginys vyksta šeštą kartą. Kur jis vyks, dalyviams atskleidžiama paskutinę akimirką. Organizatorių tinklalapyje skelbiama, kad norint gauti kvietimą, reikia pažinoti organizacijos narį, o dalyvaujant privaloma atsivesti svečią, su kuriuo dalinsitės staleliu. Šiemet dalyviai susitikimo taškuose renkasi 18 val., po valandos skelbiama renginio pradžia. 19.40 val. koncertinę programą pradeda Martynas Kavaliauskas. Renginys baigiasi 23 val.

Penktadienį 21.30 val. sostinės džiazo klube „Jazz Cellar 11“ vyksta „Peter Bernstein Scandinavian Connection“ koncertas.

Džiazo gitaristų elitui priklausantis P. Bernsteinas yra koncertavęs su tokiomis žvaigždėmis kaip Diana Krall, George‘as Colemanas, Joshua Redmanas ir kt. Šįkart į kvartetą jis pasikvietė tris muzikos virtuozus iš Danijos: pianistą Martiną Schacką, bosistą Jesperą Bodilseną ir perkusininką Andersą Mogenseną. Tai paskutinis klubo vasaros sezono koncertas. Daugiau informacijos rasite čia.

Visą savaitgalį vyksta renginiai, skirti Baltijos kelio trisdešimtmečiui.

Penktadienį Vilniaus Katedros aikštėje Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija pristato savo instaliaciją su tranzistoriais, simbolizuojančiais radiją, buvusį svarbiausia priemone organizuojant Baltijos kelią. 10 val. nuo Katedros jau startavo tradicinis bėgimas Vilnius – Ryga – Talinas. 17 val. – Lietuvos ir Latvijos pasienyje, Saločiuose, prie atminimo ženklo Baltijos keliui, vyksta susitikimas „Baltijos kelias – tai mes“. Jame planuoja dalyvauti dalyvaus LR prezidentas Gitanas Nausėda ir Latvijos prezidentas Egilis Levitas. 18 val. gyva grandinė „Baltijos kelias – tai mes“ nusidrieks nuo Gedimino bokšto link Ukmergės plento Vilniuje. 19 val. – koncertas „Vienybės banga“ Katedros aikštėje Vilniuje.

30-mečiui skirti renginiai vyks Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybėse, Lietuvos diplomatinėse atstovybėse užsienyje. Pvz., „Jeep Club Lithuania“ organizuoja tarptautinį automobilių, motociklų mėgėjų ir visų, kas turi bet kokią transporto priemonę, žygį per tris Baltijos šalis „Baltijos kelias 30“, Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino centrai kviečia pažinti kaimyninių šalių rinktinį kiną „Baltijos kino dienose“, pajūryje bus degami atminimo laužai, o LMA Vrublevskių bibliotekos Tado Vrublevskio skaitykloje iki metų pabaigos veiks paroda „Baltijos keliui – 30: 1989-ųjų įvykius prisiminus“, kurios centre – fotografo Raimondo Malaiškos (g. 1958) fotografijų triptikas „Viltis. Tikėjimas. Ryžtas“.

Penktadienį ir šeštadienį Šiauliuose vyksta festivalis „Šiauliai Jazz“.

Šiųmetėje renginio programoje – „Lithuanian jazz Orchestra“, „Cinamono“, „Jazz do it“ (Lietuva), „FUNKorporation“ (Rumunija), „Isaiah Collier & the Chosen Few (JAV), „Dee Tree“ (Baltarusija), „Very Cool People“ (Latvija) ir kt.

Be muzikinės programos, kurią ruošia ne tik džiazo meistrai, bet nemažas būrys jaunųjų žanro atlikėjų, festivalio lankytojų laukia meistriškumo pamoka su saksofonininku, Čikagos džiazo instituto alumnu Isaiah Collieriu, taip pat diskusija bei muzikinių improvizacijų vakaras „Black Bar“ kultūros klube.

Daugiau informacijos – čia.

Šeštadienį Kauno Nemuno saloje vyksta idėjų festivalis „Laisvės piknikas“.

Ketvirtą kartą rengiamas festivalis įdomaus turinio žada visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, pomėgių ar įsitikinimų. Dalyvių laukia diskusijų ir žaidimų erdvės, pramogų ir sporto zonos, nevyriausybinių organizacijų ir verslų prisistatymai, koncertai ir fejerverkai. Daugiau informacijos ieškokite čia.

Šeštadienį 11.30-14 val. Ilzenbergo dvare vyksta Lietuvių skalikų augintojų sąjungos paroda.

Viduramžiais kiekvieno didiko garbės reikalas buvo laikyti savo dvare gaują skalikų, o dvarų visoje Lietuvos-Lenkijos karalystėje buvo gausybė. Rašytiniai duomenys byloja, kad Lietuvoje su skalikais medžiota jau 1566 metais. Parodos metu bus renkami gražiausi Lietuvos skalikai įvairiose amžiaus kategorijose. Atvykusiųjų į renginį lauks ir ekskursijos po dvarą, dvaro ūkio produktų krautuvėlė, Ilzenbergo restoranas ir dvaro parkas su Meilės sala.

Daugiau informacijos – čia.

Šeštadienį ir sekmadienį Trakų pilyje vyksta „Senųjų amatų dienos“.

Tradiciniame renginyje žiūrovų laukia amatininkai, muzikinė programa, teatralizuotos kovos, viduramžių ginkluotės pristatymai, edukacijos, užsiėmimai vaikams.

„Vienas pirmųjų senosios Lietuvos sambūvio su krikščioniškąja Europa ženklų buvo didžiojo kunigaikščio Gedimino kvietimas Vakarų Europos miestų amatininkams įsikurti bei savo veiklą tęsti Vilniaus mieste. 1495 m. rugpjūčio 24 d. išvakarėse Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras Trakų pilyje patvirtino pirmojo Lietuvos cecho statutą, – datos svarbą pabrėžia Alvyga Zmejevskienė, Trakų istorijos muziejaus direktorė. – O paskutinio Jogailaičio Žygimanto Augusto dvare tarnavo ne mažiau nei 65 amatininkai.“

Visą renginio programą rasite čia.

Sekmadienį 12 ir 17 val. Lukiškių kalėjime rengiami „Vasaros kino“ seansai.

„Kino pavasario“ projektas „Vasaros kinas“ kviečia į patyriminį renginį buvusiame Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Seansų programa susideda iš 3 dalių: „Open House Vilnius“ inicijuoto pasivaikščiojimo po pastatą, dokumentinio filmo apie Kalifornijos Folsomo kalėjime vykdomą terapinę programą „Terapija“ peržiūros ir žurnalisto Karolio Vyšniausko moderuotos diskusijos su Lukiškių kalėjime dirbusiomis psichologe bei resocializacijos specialiste.

Į renginį privaloma registruotis. Daugiau informacijos ieškokite čia.

Sekmadienį 18 val. finaliniu koncertu sezoną baigia Užutrakio festivalis.

Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasoje koncertuoja vienu universaliausių savo kartos smuikininkų laikomas Borisas Brovtsynas ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas). Programoje „Kai valsas buvo karalius, o mazurka karalienė“ skambės M. Oginskio polonezas „Atsisveikinimas su tėvyne“, P. Čaikovskio valsas ir mazurka iš baleto „Gulbių ežeras“ bei „Gėlių valsas“ iš baleto „Spragtukas“ ir du A. Chačaturiano kūriniai: koncertas smuikui ir orkestrui d-moll bei valsas iš muzikos M. Lermontovo dramai „Maskaradas“.

Sekmadienį ir pirmadienį VU Botanikos sode rengiamas festivalis „Garden 2019“.

Šeimai skirto Kairėnuose vykstančio festivalio programoje – muzika, pramogos vaikams, maisto zona.

„Garden 2019“ sekmadienį 18 val. atidaromas spektakliu vaikams „Laimė yra lapė“. Vėliau ant scenos lips du pirmosios dienos atlikėjai: 19 val. koncertuos išraiškingoji Monika Liu, kuriai akompanuos pučiamieji instrumentai, o 20 val. – Mantas Jankavičius.

Antrąjį festivalio vakarą pasirodys „Urban“ muzikos kūrėja ir atlikėja Cheri (19 val.), kuri pristatys savo kūrybos dainas. Renginį vainikuos grupės „G&G Sindikatas“ koncertas, kurio pradžia 20 val.

Daugiau apie festivalį – čia.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Kinijoje išleista solidi lietuvių poezijos rinktinė

Kinijos leidykla „Guangdong Flower City Publishing House“ išleido šiuolaikinės Lietuvos poezijos antologiją,...

Laisvalaikis
2019.11.12
„Rubiko kubo“ prekės ženklo valdytojai patyrė dar vieną pralaimėjimą Premium

Europos Sąjungos (ES) Bendrasis Teismas priėmė dar vieną nepalankų sprendimą gerai žinomo žaislo Rubiko kubo...

Rinkodara
2019.11.12
Apdovanojimas „Vilnius – Europos G taškas“ kampanijai vėl patraukė pasaulio dėmesį 2

Žinia, kad Vilniaus reklama „Vilnius – Europos G taškas“ buvo įvertinta auksu tarptautiniuose turizmo...

Rinkodara
2019.11.12
Didžiausias Vilniaus bunkeris bus išsaugotas

Po nugriautais „Profsąjungų rūmais“ rastas bunkeris bus išsaugotas, nes jo griovimas grėstų paties Tauro...

Laisvalaikis
2019.11.12
Prieš krepšinio aistras „Žalgirio“ arenoje – naudingos verslo pamokos Verslo tribūna

Ar įmanoma suderinti smagiai praleistą vakarą stebint aukščiausio lygio krepšinį ir naudingą verslo...

Verslo aplinka
2019.11.12
Kinijos tikslas – pralenkti Holivudą

JAV mažėjant pajamoms už Holivudo filmus – dėl piratavimo ir tokių turinio platformų kaip „Netflix“ arba...

Laisvalaikis
2019.11.11
Medijos – ir streso, ir atsipalaidavimo šaltinis Premium

Šiandieniame technologijų pasaulyje medijomis naudojamės vis daugiau, o prekių ženklams tai atveria didesnių...

Rinkodara
2019.11.11
Graikijos masalas investuotojams – mokesčių rojus

Graikija, bandydama išbristi iš užsitęsusios ekonominės krizės, meta iššūkį Londonui, Monakui ir...

Laisvalaikis
2019.11.10
Iliustruotoji istorija: aferos baigėsi bankrotu 2

Apie greitą praturtėjimą nepajudinus nė piršto svajoja ir aukštuomenė, ir prastuomenė. Ankstesniais laikais...

Laisvalaikis
2019.11.10
„Social Media Fest 2019“: renka įtakingiausiuosius socialiniuose tinkluose

Socialinių tinklų atradimų festivalio „Social Media Fest 2019“ komisija įvertino Lietuvos influencerius,...

Rinkodara
2019.11.10
Moterys Lietuvos kino industrijoje. Kokia problema? Premium 1

Jei skaitote šio straipsnio pavadinimą ir jus ima šioks toks irzuliukas, kad šis tekstas apskritai...

Verslo klasė
2019.11.09
Baltijos šalių Jaunojo tapytojo prizas iškeliavo į Latviją

Lietuvos, Latvijos ir Estijos meno pasaulio profesionalų, kolekcininkų ir mėgėjų smalsumas patenkintas: šių...

Laisvalaikis
2019.11.09
Mokslu grįstas apsipirkimo gidas: kaip neišleisti per daug 

Pasiklydę tarp lentynose sumaniai perdėliotų prekių, suvilioti akcijų, prisirinkę per daug ar ne to, ko iš...

Laisvalaikis
2019.11.09
LIONS prezidentas: mes – stiprūs, nes skirtingi Premium

1917 m. Melvinas Jonesas, garsus Čikagos verslininkas, draudikas, kartą per mėnesį lankydavosi verslininkų...

Verslo klasė
2019.11.09
Berlyno sienos griūties 30-metis: geležinė uždanga ir kiti piknikai Premium

Lygiai prieš 30 metų, 1989-ųjų lapkričio 9 d., griuvusi Berlyno siena iš esmės išjudino Rytų ir Vidurio...

Laisvalaikis
2019.11.09
„Fredos“ vadovas A. Ėmužis – apie baldų pramonės ateitį, robotus, vartojimą, lyderystę Premium 1

Antanas Ėmužis, vienos stambiausių šalyje baldų gamybos AB „Freda“ generalinis direktorius ir vienas...

Laisvalaikis
2019.11.08
Kampanija „Lietuvos DNR“ pelnė tarptautinį apdovanojimą

Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės inicijuota komunikacinė kampanija „Lietuvos DNR“...

Rinkodara
2019.11.08
„NAPA Baltic 2019“ – daugiausia laimėjimų Lietuvos dizaineriams

Kasmetiniuose Baltijos ir Šiaurės šalių pakuotės dizaino renginyje „NAPA Baltic 2019“ išrinkti geriausi...

Rinkodara
2019.11.07
„Vilniaus lapai“ kviečia kalbėtis apie istoriją

Lapkričio 7–10 d. sostinėje – vėl „Vilniaus lapai“. Vos ketvirtus metus rengiamas tarptautinis festivalis...

Laisvalaikis
2019.11.07
Kultūros ministras apie situaciją Zapyškyje: tai – labai agresyvus sprendimas 1

Aplinkos tvarkymo sprendimas šalia Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo yra agresyvus ir netinkamas, teigia Kultūros...

Verslo aplinka
2019.11.06

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau