Pirmasis kosmoso viešbutis klientų lauks 2022 m.
FOTOGALERIJA Aurora station kosmoso viešbutis (7 nuotr.)
JAV kosmoso technologijų startuolis Orion Span į 650 km aukštį virš Žemės 2021 m. ketina iškelti prabangų viešbutį Aurora Station. Pirmųjų svečių jame bus laukiama 2022 m., 12 dienų viešnagė jiems atsieis po 9,5 mln. USD.
Viešbučio, kuriame vienu metu galės gyventi šeši žmonės (keturi klientai ir dviejų žmonių aptarnaujantis personalas), svečiai 16 kartų per dieną matys, kaip teka ir leidžiasi saulė, ir Žemę apžiūrės sklęsdami nesvarumo būsenoje.
Norime, kad kosmosas būtų pasiekiamas visiems. Viešbutis pradės veikti, vos tik iškelsime jį į termosferą ir kaina bus gana prieinama, sako Frankas Bungeris, Orion Span vadovas ir įkūrėjas.
Jis CNN pasakoja, kad suma nėra laužta iš piršto, nes į kelionės kainą įskaičiuotas ir klientų parengimas. Kompanija užsakovus ketina apmokyti pagal astronautų rengimo programą, kuri paprastai trunka apie dvejus metus Orion Span teigia ją sutrumpinusi iki 3 mėn.
Stotyje veiklos neturėtų trūkti: bus galima žaisti stalo tenisą, vaizdo skambučiais bendrauti su Žemėje laukiančiais artimaisiais, planuojama, kad Aurora Station svečiai padės atlikti įvairius eksperimentus, pavyzdžiui, augins augalus, kuriuos, kelionei pasibaigus, galės vežtis namo kaip suvenyrą.
Daugiau kaip 13 metrų ilgio ir daugiau kaip 4 metrų skersmens viešbučiui šiuo metu startuolis ieško lėšų minios finansavimo platformose.
Lenktynės įsibėgėja
CNN duomenimis, Orion Span nėra vienintelė kompanija, ketinanti įsikurti virš Žemės. Teksase veikianti bendrovė Axiom Space, kuriai vadovauja Michaelas T. Suffredini, buvęs Tarptautinės kosminės stoties (TKS) vadovas, 2024 m. į orbitą ketina iškelti komercinę kosminę stotį. Nuo 2020 m. kompanija turistus planuoja skraidinti į TKS, o vėliau apgyvendinti savo kosminėje stotyje.
Panašu, kad kosmoso lenktynės įsibėgėjo ir netrukus turizmo rinka išsiplės. Kaip rašė VŽ, Yusaku Maezawa (g. 1975 m.), milijardierius iš Japonijos, taps pirmuoju bendrovės Space Exploration Technologies Corp. (SpaceX) privačiu kosmoso turistu, kuris skris aplink Mėnulį. Turtingiausiam pasaulio žmogui Jeffui Bezosui priklausanti Blue Origin paskelbė, kad jau šiemet pradės prekiauti 200.000 USD ir 300.000 USD vertės bilietais, kuriuos įsigiję turistai galės skrieti aplink planetą žemojoje Žemės orbitoje, kelionė truks apie 11 min. Šioje rinkoje varžosi ir Jungtinės Karalystės milijardieriaus Richardo Bransono įkurta kompanija Virgin Galactic. Pastaroji jau yra pardavusi 650 bilietų po 250.000 USD. Kompanija neskelbia, kada bus galima jais pasinaudoti, tačiau p. Bransonas intriguoja, kad kelionės startuos labai greitai.
Rašyti komentarą