VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-02-01
Laplandinė pelėda. Kęstučio Čepėno nuotr.
Laplandinė pelėda. Kęstučio Čepėno nuotr.

Šis savaitgalis dosnus renginių gamtos mylėtojams: visame pasaulyje ir Lietuvoje žygiais ir renginiais minima pelkių diena, žirgų sporto gerbėjai traukia į Dusetas, kuriose vyksta tradicinės ristūnų žirgų lenktynės, o štai Vilniuje galima iš arčiau susipažinti su pelėdų pasauliu.

Vasario savaitgaliais Vilniuje vyksta iniciatyva „Su-Menėk“.

Organizatoriai skelbia, kad „sumenėjimas“ yra būsena po meno poveikio. Visą vasarį, nuo penktadienio iki sekmadienio sostinės gyventojai ir svečiai kviečiami pasivažinėti dviem nemokamais autobusų maršrutais po 17 Vilniaus šiuolaikinio meno galerijų ir muziejų. Daugelyje akcijoje dalyvaujančių galerijų ir muziejų bus paruoštos specialios programos – parodas galima apžiūrėti kartu su menininkais, kuratoriais ar gidais, taip pat vyks kūrybinės dirbtuvės, bus rodomi kino filmai. Visą būtiną informaciją rasite čia.

Pirmieji autobusai išriedės 11 val. nuo Antano Tumėno stotelės prie galerijos „The Rooster Gallery“ ir kursuos kas 40 min. (pietų pertrauka – 14.20–15.20 val.). Įlipti į autobusus galima bet kurioje maršruto stotelėje. Tikslų tvarkaraštį rasite čia.

Vasario 1 d. 17 val. dailininko Prano Gailiaus kūrybos gerbėjai kviečiami į menininko gimtadienio paminėjimą Kaune.

Pranas Gailius (1928–2015), vienas žymiausių Lietuvos dailininkų, šiemet sausio 22 d. būtų atšventęs 91-ąjį gimtadienį. Šia proga M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12, Kaunas) rengiamas susitikimas su žmonėmis, pažinojusiais Praną Gailių, ir retrospektyvinė paroda „Gyvenimo scenos“ („Sc?nes de la vie de Pranas“). Renginyje dalyvaus muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis, poetas Rolandas Rastauskas, nuo 1980 m. Paryžiuje įsikūrusi kanadietė, Prano bičiulė Rima Puniškaitė, knygos apie Gailių autorė Jolita Linkevičiūtė, galerininkai Simona Makselienė ir Edvidas Žukas, parodos kuratorės Kristina Civinskienė ir Iveta Dabašinskienė. Laukiama ir menininko dukters Nathalie Gailius.

Vasario 1-2 d. į jubiliejaus koncertus kviečia Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO).

Sausio 30 d. LVSO atšventė jubiliejų, prieš trisdešimt metų 28-erių sulaukusio Gintaro Rinkevičiaus suburtas orkestras klausytojus sukvietė į pirmąjį pasirodymą. Maestro prisimena ir pirmąją repeticiją:

„Pirma repeticija buvo be galo jaudinanti – aš ją prisiminsiu visą savo gyvenimą. Ji truko 25 minutes, mes pradėjome groti L. van Beethoveno Penktąją simfoniją, ir aš mačiau muzikantų veidus, kurie atėjo ne šiaip sau – žinote, visi muzikantai myli muziką, bet jauni muzikantai ypatingai myli muziką. Mylėti savo darbą taip, kad negalėtum be to gyventi yra labai svarbus dalykas, kuris buvo ypatingai ryškus pirmojoje repeticijoje. Visus tris orkestro dešimtmečius stengiuosi, kad kaip aš myliu muziką, taip ją mylėtų ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantai – sąžiningai atiduotų muzikai tai, ką gali“, – kalbėjo p. Rinkevičius.

Šeštadienį ir sekmadienį 19 val. LVSO kviečia į šventinius koncertus  Vilniaus kongresų rūmuose. Su orkestru pasirodys Irena Milkevičiūtė, Asmik Grigorian, Davidas Geringas, Vladimiras Prudnikovas, Edgaras Montvidas, Vytautas Juozapaitis, Tadas Girininkas, Petras Geniušas, Lukas Geniušas, Alexanderis Paley‘is, Dalia Kuznecovaitė ir Kauno valstybinis choras (vad. Petras Bingelis).  

Vasario 1-3 Vilniuje, Palangoje ir Kaune koncertuoja Armėnijos senosios muzikos ansamblis „Gurdjieff Ensemble“.

Daugiausia ankstyvąją, viduramžių, šiuolaikinę, pasaulietinę ir religinę armėnų muziką grojančio ansamblio kūryba – subtili, minkšta ir atmosferinė, svyruojanti nuo hipnotizuojančių duduko aranžuočių iki subtilių pasažų bei šokių. Dešimt atlikėjų į ansamblį 2008 m. subūrė muzikantas Levonas Eskenianas. Pirmasis jų albumas „Music of G.I. Gurdjieff“ 2012 m. „Edison Award“ laimėjo metų albumo apdovanojimą, antruoju albumu „Komitas“, kurį ansamblis išleido 2015 m., muzikantai pagerbė kompozitorių Komitasą Vardapetą, kuris laikomas šiuolaikinės armėnų muzikos išradėju, unikaliai sujungusiu religinį bei pasaulietinį skambesį.

Koncertas Vilniaus šv. Jonų bažnyčioje vyks penktadienį, 19 val., į koncertą Palangos Ramybės kultūros centre klausytojai kviečiami tą pačią valandą šeštadienį, o į Kauno kultūros rūmus – tuo pat metu sekmadienį.

Vasario 1 d. 21.30 val Vilniaus džiazo klube „Jazz Cellar 11“ koncertuoja „Richard Galliano Tribute Quartet“.

Richardas Galliano – vienas ryškiausių akordeono balsų Prancūzijoje ir visame pasaulyje, kompozicijų virtuozas, novatorius ir improvizacijos meistras. Šiam vakarui Lietuvos džiazo trejetukas (Nerijus Bakula, Martinas Majorovas ir Eugenijus Kanevičius) paruošė kelionę į prancūziško akordeono pasaulį, su jais ant scenos pasirodys Augustas Baronas (mušamieji). Daugiau informacijos ieškokite čia.

Vasario 2 d. nuo 10 val. į Dusetas kviečia „Sartai 2019“.

Tradicinės žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė oficialiai rengiama 111-ąjį kartą. Dėl nepatikimų orų renginio svečių laukiama ne ant Sartų ežero, o greta Dusetų esančio žirgyno hipodrome. Kaip kasmet, amatininkai, tautodailininkai, virėjai ir kepėjai kvies užkąsti, įsigyti tautodailės dirbinių, pasidžiaugti ledo pramogomis, susirinkusiesiems ūpą kels kapelų varžytuvės. Septyniuose žirgų bėgimuose šiemet varžysis 35 važnyčiotojai iš trijų Baltijos šalių, vadeliosiantys 50 žirgų.

Daugiau apie renginį sužinosite čia.

Vasario 2 d. pirmąjį gimtadienį švenčia sostinės Benedikto turgus.

Prieš metus įkurtame turguje žadama nuolaidų, specialių pasiūlymų ir renginių: nuo 11 iki 18 val. kas valandą lankytojai galės stebėti kaip gimsta naminė ruginė duona, kaip kepamas šakotis. Nuo 17 iki 23 val. svečius linksmins DJ Arturas Franckevičius, o vakare, organizatorių teigimu, lankytojų laukia puota.

Vasario 2 d. 12 val. renginys „Ką ūbauja pelėdos“ kviečia susipažinti su šiais protingais paukščiais.

Lietuvoje gyvena 13 pelėdų rūšių: vienos nyksta, kitos plinta, o didžioji dalis – saugomos. Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centro (Antakalnio g. 25, Vilnius) renginyje ornitologė dr. Gintarė Grašytė, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Metodinio-analitinio centro ekspertė, pasakos apie ypatingą pelėdų pasaulį, o ilgus metus šiuos paukščius fotografuojantis gamtos fotografas Kęstutis Čepėnas pristatys nuotraukų parodą „Raiba tyla“.

Daugiau informacijos rasite čia.

Vasario 2 d. minima Pasaulinė pelkių diena.

Šią dieną 1971 m. Ramsare (Iranas) buvo pasirašyta Tarptautinės svarbos pelkių konvencija, skirta gamtos apsaugai ir protingam gamtinių išteklių naudojimui. Kiekvienais metais Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos Pelkių dieną pasitinka įvairiais renginiais ir švietėjiškais projektais.

Dzūkijos nacionalinis parkas Pelkių dieną mini vasario 1 d. ir kviečia į renginį Marcinkonyse. Vasario 2 d. vyks dar keletas renginių: Žemaitijos nacionalinis parkas (Plungės g. 74, Plateliai) 10 val. rengia žygį į Siberijos ir Piktežerio pelkes, Tytuvėnų regioninis parkas 10 val. kviečia į Praviršulio tyrelį. Krekenavos regioninio parko direkcija Pelkių dieną minės žygiu į Pašilių pelkę (nuo 11 val.). Nemuno deltos regioninis parkas rengia kasmetinį žygį po Aukštumalos aukštapelkę, o Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija – žygį Pūsčios pelkėje. Kamanų gamtinio rezervato specialistai šeštadienį 10 val. prie Kamanų pelkės mokomojo tako (Pušų g. 2, Akmenės II k., Akmenės r. ) planuoja rengti viktoriną gamtoje.

Vasario 3 d. 14 val. Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras kviečia į popietę visai šeimai „Orkestro DNR“.

Orkestras parengė programą, kuri leis su muzikantais susipažinti iš arčiau. Koncerte visas būrys talentingų orkestro muzikantų demonstruoja savo meistriškumą, atlikdami įdomias, retai skambančias partitūras solo su orkestru. Tai muzikantai nuo stygininkų iki pūtikų, nuo pirmojo orkestro pulto iki boso partijų atlikėjo. Visi jie į sceną žengia kaip solistai. Skambės įvairių epochų kūriniai, atspindintys kiekvieno soluojančio instrumento galimybes ir virtuoziškumą. Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančio renginio programą komentuoja muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Venecijos „Aukso liūtas“ Lietuvai – džiaugsmas ar ašaka gerklėje Premium

Praėjusį savaitgalį, kai aukščiausias Venecijos meno bienalės apdovanojimas – „Aukso liūtas“ – už geriausią...

Laisvalaikis
2019.05.18
Senieji kalbos darkytojai: anglicizmai tarp lietuvių prieš šimtmetį Premium 1

Ir taip jau yra buvę – besipiktinantys anglicizmų paplitimu šių dienų jaunimo kalboje savo „pykčio brolių“...

Verslo klasė
2019.05.18
Atidarytas Laisvės statulos muziejus, kainavęs 100 milijonų 8

Gegužės 16 d. visuomenei atidarytas garsiosios Laisvės statulos (angl. Statue of Liberty), vadinamos...

Laisvalaikis
2019.05.18
Clode‘o Monet paveikslą pirkėjas įvertino 110,7 mln. USD

Prancūzų dailininko, impresionizmo atstovo Claude‘o Monet (1840–1926) nutapytas paveikslas „Šieno kupeta“...

Laisvalaikis
2019.05.18
Pasikeitė lietuviškojo „Forum Cinemas“ tinklo vadovas

„Forum Cinemas“ kino teatrų tinklas Lietuvoje turi naują vadovą – nuo 2001 m. šioje organizacijoje dirbantis...

Laisvalaikis
2019.05.17
Galvų medžiotojas: vadovų rokiruotėms – aukso amžius, bet stebuklų nebūna Premium 5

Su Šarūnu Dyburiu, vadovų paieškos UAB „AIMS International Lietuva“ vadovaujančiuoju partneriu, susitinkame...

Laisvalaikis
2019.05.17
Dr. E. Aleksandravičius – apie Lietuvos verslo istoriją ir rinkimus Premium 1

Kaune, Valdo Adamkaus prezidentinėje bibliotekoje-muziejuje, pristatytas dviejų tomų kapitalinis veikalas...

Laisvalaikis
2019.05.16
Spektaklio režisierė: vartotojiška ir visuomenė, ir teatras

„Paradoksalu, kad gyvendami pertekliuje, kenčiame nesibaigiantį alkį. O sotumo jausmas tapo tik šventųjų...

Laisvalaikis
2019.05.15
Prasidedančiame Kanų festivalyje – ir Jimas Jarmuschas, ir Quentinas Tarantinas

Gegužės 14 d. Prancūzijoje, Žydrojoje pakrantėje, prasideda dvi savaites truksiantis 72-asis tarptautinis...

Laisvalaikis
2019.05.14
Roterdamo muzikos mugėje populiariausia Lietuvos „prekė“ – festivalių katalogas

Gegužės 15–18 d. Roterdame, Nyderlanduos, vyksta aštuntoji tarptautinė muzikos mugė „Classical:NEXT“,...

Laisvalaikis
2019.05.14
Lenkijos apdovanojimai – teatralams M. Budraičiui, A. Liugai ir muziejininkui O. Daugeliui

Lietuvos kultūros atstovams, tarp jų – teatralams Martynui Budraičiui, Audroniui Liugai, muziejininkui...

Laisvalaikis
2019.05.13
Prabangos prekių el. parduotuvė ieško jachtų testuotojo

Londone įsikūrusi prabangos prekių el. parduotuvė „HushHush“, kuri teikia ir turtuolių aptarnavimo paslaugas,...

Laisvalaikis
2019.05.12
„Vilniaus festivalis“ meta riebų jauką

Pasibaigus „reguliariajam“ klasikinės muzikos koncertų sezonui, prasideda didesni ir mažesni festivaliai.

Laisvalaikis
2019.05.12
10 mitų apie miegą Premium

Mokslininkai teigia, kad turėdami daugybę informacijos apie miego naudą ir žalingus miegojimo įpročius,...

Laisvalaikis
2019.05.12
Naujieji Honkongo turtuoliai gręžiasi į menininkus Premium

Vaizdas suerzina: ant stalo galvą padėjęs benamis, priešais jį – padėklas su nebaigtu valgyti „McDonald’s“...

Laisvalaikis
2019.05.11
„Vudstoko” jubiliejaus proga rengiamas festivalis pakibo ant plauko

Šiemet 50-ųjų Vudstoko muzikos ir meno festivalio metinių proga rengiamas „Vudstokas 50” pakibo ant plauko:...

Laisvalaikis
2019.05.11
Lietuvos paviljonas Venecijos bienalėje įvertintas „Auksiniu liūtu“   5

Lietuvos paviljonui 58-oje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje pirmą skirtas pagrindinis bienalės...

Laisvalaikis
2019.05.11
Mirė humoristas V. Šerėnas 13

Penktadienio vakarą mirė humoristas, laidos „Dviračio žinios“ vedėjas Vytautas Šerėnas.

Verslo aplinka
2019.05.10
J. J. Komaras: velniai, egzorcistai ir tikėjimas Premium 10

Rekolekcijų ciklo pabaigoje lenkų religinio fondo „Žinutė iš dangaus“ (SMS z Nieba) feisbuko paskyroje...

Verslo klasė
2019.05.10
Išsaugota pilietybė – privilegija ar būtinybė Premium 20

Nors referendumas dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo įgyjant kitos šalies pilietybę iš esmės jau vyksta,...

Laisvalaikis
2019.05.10

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau