VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2019-02-01
Laplandinė pelėda. Kęstučio Čepėno nuotr.
Laplandinė pelėda. Kęstučio Čepėno nuotr.

Šis savaitgalis dosnus renginių gamtos mylėtojams: visame pasaulyje ir Lietuvoje žygiais ir renginiais minima pelkių diena, žirgų sporto gerbėjai traukia į Dusetas, kuriose vyksta tradicinės ristūnų žirgų lenktynės, o štai Vilniuje galima iš arčiau susipažinti su pelėdų pasauliu.

Vasario savaitgaliais Vilniuje vyksta iniciatyva „Su-Menėk“.

Organizatoriai skelbia, kad „sumenėjimas“ yra būsena po meno poveikio. Visą vasarį, nuo penktadienio iki sekmadienio sostinės gyventojai ir svečiai kviečiami pasivažinėti dviem nemokamais autobusų maršrutais po 17 Vilniaus šiuolaikinio meno galerijų ir muziejų. Daugelyje akcijoje dalyvaujančių galerijų ir muziejų bus paruoštos specialios programos – parodas galima apžiūrėti kartu su menininkais, kuratoriais ar gidais, taip pat vyks kūrybinės dirbtuvės, bus rodomi kino filmai. Visą būtiną informaciją rasite čia.

Pirmieji autobusai išriedės 11 val. nuo Antano Tumėno stotelės prie galerijos „The Rooster Gallery“ ir kursuos kas 40 min. (pietų pertrauka – 14.20–15.20 val.). Įlipti į autobusus galima bet kurioje maršruto stotelėje. Tikslų tvarkaraštį rasite čia.

Vasario 1 d. 17 val. dailininko Prano Gailiaus kūrybos gerbėjai kviečiami į menininko gimtadienio paminėjimą Kaune.

Pranas Gailius (1928–2015), vienas žymiausių Lietuvos dailininkų, šiemet sausio 22 d. būtų atšventęs 91-ąjį gimtadienį. Šia proga M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12, Kaunas) rengiamas susitikimas su žmonėmis, pažinojusiais Praną Gailių, ir retrospektyvinė paroda „Gyvenimo scenos“ („Sc?nes de la vie de Pranas“). Renginyje dalyvaus muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis, poetas Rolandas Rastauskas, nuo 1980 m. Paryžiuje įsikūrusi kanadietė, Prano bičiulė Rima Puniškaitė, knygos apie Gailių autorė Jolita Linkevičiūtė, galerininkai Simona Makselienė ir Edvidas Žukas, parodos kuratorės Kristina Civinskienė ir Iveta Dabašinskienė. Laukiama ir menininko dukters Nathalie Gailius.

Vasario 1-2 d. į jubiliejaus koncertus kviečia Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO).

Sausio 30 d. LVSO atšventė jubiliejų, prieš trisdešimt metų 28-erių sulaukusio Gintaro Rinkevičiaus suburtas orkestras klausytojus sukvietė į pirmąjį pasirodymą. Maestro prisimena ir pirmąją repeticiją:

„Pirma repeticija buvo be galo jaudinanti – aš ją prisiminsiu visą savo gyvenimą. Ji truko 25 minutes, mes pradėjome groti L. van Beethoveno Penktąją simfoniją, ir aš mačiau muzikantų veidus, kurie atėjo ne šiaip sau – žinote, visi muzikantai myli muziką, bet jauni muzikantai ypatingai myli muziką. Mylėti savo darbą taip, kad negalėtum be to gyventi yra labai svarbus dalykas, kuris buvo ypatingai ryškus pirmojoje repeticijoje. Visus tris orkestro dešimtmečius stengiuosi, kad kaip aš myliu muziką, taip ją mylėtų ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro muzikantai – sąžiningai atiduotų muzikai tai, ką gali“, – kalbėjo p. Rinkevičius.

Šeštadienį ir sekmadienį 19 val. LVSO kviečia į šventinius koncertus  Vilniaus kongresų rūmuose. Su orkestru pasirodys Irena Milkevičiūtė, Asmik Grigorian, Davidas Geringas, Vladimiras Prudnikovas, Edgaras Montvidas, Vytautas Juozapaitis, Tadas Girininkas, Petras Geniušas, Lukas Geniušas, Alexanderis Paley‘is, Dalia Kuznecovaitė ir Kauno valstybinis choras (vad. Petras Bingelis).  

Vasario 1-3 Vilniuje, Palangoje ir Kaune koncertuoja Armėnijos senosios muzikos ansamblis „Gurdjieff Ensemble“.

Daugiausia ankstyvąją, viduramžių, šiuolaikinę, pasaulietinę ir religinę armėnų muziką grojančio ansamblio kūryba – subtili, minkšta ir atmosferinė, svyruojanti nuo hipnotizuojančių duduko aranžuočių iki subtilių pasažų bei šokių. Dešimt atlikėjų į ansamblį 2008 m. subūrė muzikantas Levonas Eskenianas. Pirmasis jų albumas „Music of G.I. Gurdjieff“ 2012 m. „Edison Award“ laimėjo metų albumo apdovanojimą, antruoju albumu „Komitas“, kurį ansamblis išleido 2015 m., muzikantai pagerbė kompozitorių Komitasą Vardapetą, kuris laikomas šiuolaikinės armėnų muzikos išradėju, unikaliai sujungusiu religinį bei pasaulietinį skambesį.

Koncertas Vilniaus šv. Jonų bažnyčioje vyks penktadienį, 19 val., į koncertą Palangos Ramybės kultūros centre klausytojai kviečiami tą pačią valandą šeštadienį, o į Kauno kultūros rūmus – tuo pat metu sekmadienį.

Vasario 1 d. 21.30 val Vilniaus džiazo klube „Jazz Cellar 11“ koncertuoja „Richard Galliano Tribute Quartet“.

Richardas Galliano – vienas ryškiausių akordeono balsų Prancūzijoje ir visame pasaulyje, kompozicijų virtuozas, novatorius ir improvizacijos meistras. Šiam vakarui Lietuvos džiazo trejetukas (Nerijus Bakula, Martinas Majorovas ir Eugenijus Kanevičius) paruošė kelionę į prancūziško akordeono pasaulį, su jais ant scenos pasirodys Augustas Baronas (mušamieji). Daugiau informacijos ieškokite čia.

Vasario 2 d. nuo 10 val. į Dusetas kviečia „Sartai 2019“.

Tradicinės žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė oficialiai rengiama 111-ąjį kartą. Dėl nepatikimų orų renginio svečių laukiama ne ant Sartų ežero, o greta Dusetų esančio žirgyno hipodrome. Kaip kasmet, amatininkai, tautodailininkai, virėjai ir kepėjai kvies užkąsti, įsigyti tautodailės dirbinių, pasidžiaugti ledo pramogomis, susirinkusiesiems ūpą kels kapelų varžytuvės. Septyniuose žirgų bėgimuose šiemet varžysis 35 važnyčiotojai iš trijų Baltijos šalių, vadeliosiantys 50 žirgų.

Daugiau apie renginį sužinosite čia.

Vasario 2 d. pirmąjį gimtadienį švenčia sostinės Benedikto turgus.

Prieš metus įkurtame turguje žadama nuolaidų, specialių pasiūlymų ir renginių: nuo 11 iki 18 val. kas valandą lankytojai galės stebėti kaip gimsta naminė ruginė duona, kaip kepamas šakotis. Nuo 17 iki 23 val. svečius linksmins DJ Arturas Franckevičius, o vakare, organizatorių teigimu, lankytojų laukia puota.

Vasario 2 d. 12 val. renginys „Ką ūbauja pelėdos“ kviečia susipažinti su šiais protingais paukščiais.

Lietuvoje gyvena 13 pelėdų rūšių: vienos nyksta, kitos plinta, o didžioji dalis – saugomos. Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centro (Antakalnio g. 25, Vilnius) renginyje ornitologė dr. Gintarė Grašytė, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Metodinio-analitinio centro ekspertė, pasakos apie ypatingą pelėdų pasaulį, o ilgus metus šiuos paukščius fotografuojantis gamtos fotografas Kęstutis Čepėnas pristatys nuotraukų parodą „Raiba tyla“.

Daugiau informacijos rasite čia.

Vasario 2 d. minima Pasaulinė pelkių diena.

Šią dieną 1971 m. Ramsare (Iranas) buvo pasirašyta Tarptautinės svarbos pelkių konvencija, skirta gamtos apsaugai ir protingam gamtinių išteklių naudojimui. Kiekvienais metais Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos Pelkių dieną pasitinka įvairiais renginiais ir švietėjiškais projektais.

Dzūkijos nacionalinis parkas Pelkių dieną mini vasario 1 d. ir kviečia į renginį Marcinkonyse. Vasario 2 d. vyks dar keletas renginių: Žemaitijos nacionalinis parkas (Plungės g. 74, Plateliai) 10 val. rengia žygį į Siberijos ir Piktežerio pelkes, Tytuvėnų regioninis parkas 10 val. kviečia į Praviršulio tyrelį. Krekenavos regioninio parko direkcija Pelkių dieną minės žygiu į Pašilių pelkę (nuo 11 val.). Nemuno deltos regioninis parkas rengia kasmetinį žygį po Aukštumalos aukštapelkę, o Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija – žygį Pūsčios pelkėje. Kamanų gamtinio rezervato specialistai šeštadienį 10 val. prie Kamanų pelkės mokomojo tako (Pušų g. 2, Akmenės II k., Akmenės r. ) planuoja rengti viktoriną gamtoje.

Vasario 3 d. 14 val. Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras kviečia į popietę visai šeimai „Orkestro DNR“.

Orkestras parengė programą, kuri leis su muzikantais susipažinti iš arčiau. Koncerte visas būrys talentingų orkestro muzikantų demonstruoja savo meistriškumą, atlikdami įdomias, retai skambančias partitūras solo su orkestru. Tai muzikantai nuo stygininkų iki pūtikų, nuo pirmojo orkestro pulto iki boso partijų atlikėjo. Visi jie į sceną žengia kaip solistai. Skambės įvairių epochų kūriniai, atspindintys kiekvieno soluojančio instrumento galimybes ir virtuoziškumą. Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančio renginio programą komentuoja muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Italams trūko kantrybė: architektūros žvaigždė mokės baudą už yrantį tiltą

Italijos teismas ispanų architektui Santiago Calatravai skyrė 78.000 Eur baudą, kurią šis turės sumokėti...

Laisvalaikis
2019.08.21
San Francisko oro uostas uždraudė vandens buteliukus 4

San Francisko tarptautiniame oro uoste esančiuose prekybos taškuose nebebus prekiaujama vienkartiniais...

Laisvalaikis
2019.08.20
Gedimino kalno tvarkymo projektą už 2,2 mln. rengs „Hidroterra“  16

Gedimino kalno Vilniuje galutinio sutvarkymo projektą už 2,18 mln. Eur rengs bendrovė „Hidroterra“,...

Statyba ir NT
2019.08.19
„Alibaba“ viceprezidentas iš Rusijos verslo magnato įsigijo NBA klubą 1

Vienas iš „Alibaba Group“ įkūrėjų ir akcininkų Josephas Tsai perima NBA klubo Bruklino „Nets“ kontrolę,...

Laisvalaikis
2019.08.19
VŽ bando: amžinai sportiškas „BMW 330i“ Premium 1

Septintoji 3-osios serijos karta kodiniu pavadinimu G20 demonstruoja naują pokytį vieno svarbiausių markės...

Laisvalaikis
2019.08.18
Interviu su M. Salzman: kada gyvensime amžinai?  Premium 2

Marian Salzman yra pripažinta viena iš penkių geriausių tendencijų prognozuotojų pasaulyje. Jos dėka...

Verslo klasė
2019.08.18
Kovoti su klimato kaita galima peržiūrėjus savo racioną 1

Jungtinės Tautos (JT) perspėja, kad Vakarų šalių gyventojų pomėgis šaldytuvus ir pilvus prikimšti mėsos ir...

Laisvalaikis
2019.08.18
Vyno vertinimas balais – atgyvena ar būtinybė Premium

Gegužę vyno pasaulį apskriejo žinia, kad neabejotinai žymiausias pasaulio vyno kritikas Robertas Parkeris...

Laisvalaikis
2019.08.17
Iliustruotoji istorija: penkeri J. McCaino kančių metai Vietname 7

Ėjo dvylikti Vietnamo karo metai, kai į skrendantį virš Hanojaus amerikiečių lakūną Johną McCainą pataikė...

Laisvalaikis
2019.08.17
A. Schwarzeneggeris: „Nesu mašina, kurią vaidinu filmuose“ Premium

Filmuose Arnoldas Schwarzeneggeris žudė vikingus, grobuonis, klonus ir zombius. Dabar atrodo, kad jis mėgina...

Laisvalaikis
2019.08.17
Vaikų finansinis raštingumas: kaip paaiškinti, kad pinigai ant medžių neauga Premium 3

Išeinančiam į mokyklą trečiokui į ranką įbrukti keletą eurų – dažna tėvų praktika. Tačiau specialistai sako,...

Laisvalaikis
2019.08.16
„Hyundai i10“ ruošiasi rudeniniam debiutui

Artėjant rudeninei Frankfurto automobilių parodai, „Hyundai“ paviešino pirmąjį savo naujojo mažiausio modelio...

Laisvalaikis
2019.08.15
Budistų šventykloje pamokslus sako robotas 1

Viena iš Japonijos Kioto mieste veikiančių budistų šventyklų tikinčiuosius mėgina sudominti dvasininku...

Laisvalaikis
2019.08.15
Mokslininkai: kosmoso radiacija pažeistų astronautų smegenis 4

Kol tokie milijardieriai kaip Elonas Muskas ar Jeffas Bezosas, svajoja žmones išlaipinti Marse, mokslininkai...

Laisvalaikis
2019.08.14
Aiškėja Nacionalinės koncertų salės Vilniuje architektūrinės idėjos laimėtojai

Aiškėja Nacionalinės koncertų salės, planuojamos pastatyti ant Tauro kalno Vilniuje, tarptautinio konkurso...

Laisvalaikis
2019.08.12
L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė tapo Europos čempione

Sekmadienį Anglijoje vykstančiame šiuolaikinės penkiakovės Europos čempionato finale triumfavo Laura...

Laisvalaikis
2019.08.11
Herojai apleidžia teisę Premium 3

Švietimo sistemos analitikų ir įdarbinimo specialistų perspėjimai abiturientams nesirinkti vadybos ar teisės...

Verslo klasė
2019.08.11
Europos kurortai kratosi kruizinių laivų 10

Populiariausi Europos uostai nevaldomus, vis tankėjančius turistų srautus ir oro taršą nori pažaboti ribodami...

Laisvalaikis
2019.08.11
Iliustruotoji istorija: Jekaterina II ir Voltaire‘as buvo susirašinėjimo draugai

Jekaterina II valdė savo imperiją diktatoriškai, dažnai keitė meilužius, bet vienam vyrui – filosofui...

Laisvalaikis
2019.08.11
Iš mokyklos suolo – į golfo profesionalų kalvę Amerikoje Premium 5

„Man golfas reiškia gyvenimą: žaidžiu jau 12 metų ir be jo neįsivaizduoju nė dienos“, – sako Bitė Gilė...

Laisvalaikis
2019.08.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau