VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Publikuota: 2018-12-21

Advento laiku masiniai renginiai persikelia į miestų ir miestelių aikštes, kur aplink spindinčias visokių madų eglutes telkiasi Kalėdų miestelių mugės su raguoliais, karštu vynu, mielais rankdarbiais ir privalomu tokių mugių atributu visame pasaulyje – spalvingomis kiniškomis prekėmis. Bus renginių ir uždarose patalpose, tačiau ne taip gausiai, kaip galėtum tikėtis. VŽ rekomenduoja atkreipti dėmesį į parodas – jos įdomesnės viena už kitą.

Iki gruodžio 23 d. vakaro Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, veikia Dizaino skveras, jame su savo kūriniais prisistato per 100 dizainerių iš Lietuvos ir kaimyninių šalių.

Pagrindinis šių metų Dizaino skvero ypatumas – jaunosios kartos dalyviai, kuriuos vienija darnos su gamta ir aplinka idėjos, natūralių ar perdirbtų medžiagų naudojimas. Šiemet tvarios mados ir stiliaus tendencijas pristato žinomi prekių ženklai „Ocdeco“, „Toks Visoks“, TYKKI, VAIDUS, „AnGis“, SOLIDU, „Dovanosis“, HAPĖ ir kt. Atvyko kviestinių dizainerių iš Latvijos, Estijos, Rusijos. Dizainerių erdvę vienijanti „Ideas Block“ pristato populiarėjančius prekių ženklus „TwoFingers“, „Goods“, „Ubi keramika“, „Forest“, IVA, „Iniciatyvų namai“, „Ideacycle“ ir kt. Kūrėjai siūlo pasidairyti sau ar orginalioms dovanoms tinkamų drabužių, aksesuarų, galanterijos gaminių, interjero detalių, žaislų, juvelyrikos, rankų darbo kosmetikos.

Dizaino skveras 21, 22 d. veiks 10–20 val., gruodžio 23 d. – 10–16 val. Daugiau informacijos – renginio „Facebook“ paskyroje.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Iki gruodžio 23 d. vakaro Klaipėdoje, „Teniso arenoje“ (Šilutės pl. 48) veikia kalėdinė mugė „Mėmelio Kalėdos 2018“.

Mugės lankytojai masinami „viskuo, ko reikia šventėms“, nuo kalėdinių dovanų iki vaišių šventiniam stalui. Be įvairiausių gėrybių, mugės rengėjai žada užsiėmimų šeimoms su vaikais. Kol tėveliai rinks dovanas, mažieji galės išmėginti laipiojimo sienelę, kurią mugės lankytojams dovanos klaipėdiečiai – didžiausias Baltijos šalyse laipiojimo olomis klubas „Scala dream”. Stalo žaidimų mėgėjai viliojami stalo žaidimų turnyrai.

21, 22 d. mugė veiks 10–19 val., 23 d. 10–16 val.

Gruodžio 21 d. 18 val. M. Mažvydo bibliotekoje, Konferencijų salėje, – Roberto Petrausko knygos „Barbarosa. Antrasis pasaulinis karas Europoje. Trečia knyga“ pristatymas ir diskusija.

„Barbarosa“ – trečia knyga iš R. Petrausko serijos apie Antrąjį pasaulinį karą Europoje. Trečioji – ypač laukta, nes dalis joje aprašomų mūšių vyko Lietuvoje. Be to, turbūt nėra kitos karinės operacijos pasaulio istorijoje, kuri net praėjus daugeliui metų ir toliau keltų tiek daug diskusijų, ginčų, hipotezių, vertinimų. Renginyje dalyvaus istorijos profesorius Alfredas Bumblauskas, politikos apžvalgininkas ir žurnalistas Rimvydas Valatka, žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius Aurelijus Katkevičius, karybos mėgėjas ir Lietuvos patriotas Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Įėjimas laisvas.

Gruodžio 21 d. 19 val. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, – džiazo muzikos koncertas „Kęstutis Vaiginis Quartet“.

Lietuvos džiazo publikos numylėtinis Kęstutis Vaiginis (saksofonai) su kolegomis Joonu Haavisto (fortepijonas), Tomašu Barošu (kontrabosas), Feritu Odmanu (mušamieji) atliks originalių K. Vaiginio džiazo kompozicijų.Virtuoziški, tituluoti, nuoširdumu paperkantys džiazo meistrai žada publikai padovanoti energija pulsuojantį džiazo vakarą.

Gruodžio 21 d. 18 ir 20.30 val. Vilniuje, šv. Kotrynos bažnyčioje, 22 d. 17 val. Klaipėdos koncertų salėje – akordeonistas Martynas Levickis ir Vilniaus miesto ansamblis „Mikroorkéstra“.

Martynas Levickis nepaliauja stebinti novatorišku požiūriu, repertuaro įvairove bei drąsiomis interpretacijomis. Jo aistra akordeonui neturi ribų – ji sklinda po pasaulį ir skinasi kelią į žmonių širdis.  Kartu su Vilniaus miesto ansambliu „Mikroorkéstra“ parengtoje naujoje programoje skambės renesanso, baroko ir romantizmo epochų kūriniai.

Gruodžio 21 d. 19 val. LDK Valdovų rūmų renginių salėje skambės A. Vivaldi opera „Orlando fiuroso“.

Koncertiniame atlikime dalyvauja Nora Petročenko, Jomantė Šlėžaitė, Steinas Skjervoldas, Gunta Gelgotė, Rūta Vosyliūtė, Dimitrijus Sinkovskis ir Vaidas Bartušas, vokalinis ansamblis „B2“, Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus, fleitininkė Ieva Kuprevičiūtė, klavesinininkė Vaiva Eidukaitytė-Storastienė.

Gruodžio 22 d. 15 val. Vilniuje, Bažnytinio paveldo muziejuje, choras „Aidija“ atliks ortodoksų liturginę muziką.

Vienas geriausių Lietuvos kamerinių chorų „Aidija“ (vadovas Romualdas Gražinis), tęsdamas tradiciją rengti koncertus-paskaitas Bažnytinio paveldo muziejuje, parengė naują ciklo dalį „Tesidžiaugia siela tava…“, leisiančią susipažinti su krikščionių ortodoksų liturgine muzika.  

Lietuvoje dažnai ne visai tiksliai vadinami stačiatikiais, krikščionys ortodoksai – artimi ir sykiu menkai pažįstami. Vilniuje daugybė jų bažnyčių, kurios vadinamos cerkvėmis, tačiau retas ne ortodoksas ten užklysta. Lygiai taip pat retas girdi ir klauso ortodoksų bažnytinės muzikos, kuri beveik visa yra griežtai liturginė ir vokalinė, nes ortodoksų bažnyčiose tegali skambėti šie du instrumentai — varpai ir žmogaus balsas. Visa kita lieka už durų.

Nidoje, Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario 53), veikia unikali paroda „Muziejų kuriame kartu 2018: ką mes radom čia atvykę“.

Jei per šventes nukeliausite į Neringą, nepatingėkite užsukti į Kuršių istorijos muziejų Nidoje, kur eksponuojama Kuršių nerijos bendruomenės „suneštinė“ paroda „Muziejų kuriame kartu“. Į trečius metus rengiamą parodą neringiškiai sunešė įvairių asmeninio ar šeimos gyvenimo istorijas liudijančių daiktų, kurie mena jų kūrimąsi naujuose namuose, Kuršių nerijoje, po Antrojo pasaulinio karo. Paroda veiks iki sausio 19 d.

Vilniuje, Vilniaus dailės akademijos galerijoje „5 Malūnai“ (Malūnų g. 5) veikia personalinė Vilmo Narečionio paroda „300 chaoso sluoksnių“.

„...galbūt pats įdomiausias dalykas šiame mano kuriamame sluoksnių (photoshop layers) „pasaulyje“ yra tai, kad iš anksto niekada nežinau, ką galų gale pamatysiu veiksmo pabaigoje. Galima tai pavadinti kūryba be įsipareigojimų: be eskizo ir projekto, be išankstinio plano. O pats darbo procesas yra labai artimas dėlionei (puzzle) – kai iš gabaliukų sudėlioji vaizdą, derindamas vieną fragmentą prie kito. Pradėdamas dėlioti „puzzle“ sluoksnius mintyse apsibrėžiu tik temą – vaizdas dėliojasi stichiškai, o pati idėja atsiranda proceso metu. Buvimas tame chaose kartais „veža“ labiau nei galutinio rezultato siekis. Visgi kada nors, kai tie šimtai skaitmeninio chaoso sluoksnių būna suvaldyti, tenka juos „suplokštinti“ ir paversti vienalyčiu vaizdu...“, – parodą pristato autorius.

V. Nerečionis – įvairių tarptautinių dizaino konkursų laimėtojas. Pvz., 2009 m. tarptautiniame laikraščių dizaino konkurse, vykusiame Indijoje, už „Verslo žinių“ savaitgalio priedo „Savaitgalis“ titulinių puslapių dizainą Vilmas laimėjo I ir II vietas, 2015 m. už kurtą kompiuterinio žaidimo “SaviorX” grafiką ir dizainą, JAV įvykusioje „Gameacon“ konferencijoje, skirtoje žaidimų meno progresui demonstruoti, apdovanotas prizu „Best Art Direction“. 2016 m. – Kultūros ministerijos įsteigtą prizą už gražiausią „2015 metų knygą“, šis prizas įteiktas už Vilmo kurtas iliustracijas, dizainą ir patį knygos maketą.

Paroda veiks iki gruodžio 31 d.

Vilniaus paveikslų galerijoje veikia įspūdinga XIX a. 6–8 dešimtmečių fotografijų paroda „Juozapas Čechavičius ir jo epocha fotografijoje“.

Dalis šios tiesiog privalomos aplankyti parodos eksponatų – dar niekur nerodyti vienintelio to laiko Vilniaus fotografo ir jo amžininkų prancūzų, lenkų, baltarusių darbai. Paroda proginė – ji surengta minint J. Čechavičiaus (lenk. Józef Czechowicz, 1818–1888) 200 metų gimimo sukaktį, kuri Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pastangomis buvo įtraukta į UNESCO atmintinų datų kalendorių.

Pasak parodos kuratoriaus, aistringo fotografijos tyrinėtojo ir istoriko, diplomato Dainiaus Junevičiaus, J. Čechavičius laikomas reikšmingiausiu XIX a. Vilniaus fotometraštininku ir žymiausiu to laiko Lietuvos fotomenininku. Be to, rengiant parodą paaiškėjo, kad jis yra ir seniausių išlikusių Kijevo nuotraukų autorius.

Eksponatus parodai ir puikiai parengtam katalogui paskolino įvairios Lenkijos, Baltarusijos, Prancūzijos, Lietuvos institucijos ir privatūs asmenys: Saulius Gelažauskas, Zigfridas Jankauskas, Dainius Junevičius, Aleksandras Samoilovas, Julius Sasnauskas.

Nacionalinėje dailės galerijoje veikia paroda „Kolega iš kitos genties. Menininkas susitinka su verslininku“.

Joje pristatomi penkių lietuvių menininkų kūriniai, radęsi iš verslo ir meno bendradarbiavimo. Anot projekto autorių, jų tikslas – praplėsti įprastas praktikas, kai menininkas atstovauja kūrybingumui, o verslininkas – verslumui, ir pabandyti pažvelgti vienam į kitą, stumtelint į šalį stereotipus. Projekte dalyvaujantys menininkai Miglė Anušauskaitė, Viktorija Damerell, Ernestas Parulskis, Andrej Polukord ir Austėja Vilkaitytė susitiko su įvairiais verslininkais: naujomis idėjomis pasaulį nustebinusiais startuoliais, sėkmingai įsitvirtinusiomis didelėmis įmonėmis, smulkiais verslininkais bei asmenimis, kurių verslas kažkada nepasiteisino. Pokalbiai su verslininkais inspiravo naujų kūrinių – performansų, instaliacijų, komiksų serijos ir apsakymo – atsiradimą.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

„Norfos“ lentynose – brandintos jautienos pasiūla Verslo tribūna

Prasidėjus lauko pramogų ir kepsnių sezonui, auga ne tik jau įprastos šviežios mėsos, bet ir vis...

„Vilnius Mama Jazz“ kviečia klausyti, žiūrėti, kalbėti

Gegužės 26 d. prasidedantį festivalį „Vilnius Mama Jazz“ lydi plati „palaikomoji“ programa, kviesianti į...

Laisvalaikis
2022.05.25
„SpaceX“ prieš „Boeing“: kaip E. Musko įmonė aplenkė aviacijos milžinę Premium

Praėjusį savaitgalį „Boeing“ bepilotis erdvėlaivis „Starliner“ po daugiau nei dvejus metus trukusių bandymų...

Inovacijos
2022.05.25
„Financial Times“ surikiavo geriausias mokymosi programas vadovams Premium

Geriausių pasaulyje verslo programų reitinge „Executive Education“, kurį daugiau nei du dešimtmečius sudaro...

Laisvalaikis
2022.05.25
IT specialistė kaime rado laimę: sukūrė tradicinį verslą, bet kitaip Premium

Sostinė siūlo apsčiai galimybių, tačiau vis daugiau šeimų ją palieka ir keliasi gyventi į kaimą. Nors...

Gazelė
2022.05.25
Patriotų gastrolės Rusijoje – už 100 milijonų Premium 3

Dar iki įsiverždama į Ukrainą Rusija negailėjo lėšų vadinamajai minkštajai galiai, t. y. savo kultūros...

Laisvalaikis
2022.05.24
Valdovų rūmų vadovui prof. V. Dolinskui – prestižinė Lenkijos kultūros premija

Prestižinė kultūros premija, prof. Aleksanderio Gieysztoro vardo apdovanojimas, įteiktas Nacionalinio...

Laisvalaikis
2022.05.24
Iš Kanų festivalio: „Mariupolis 2“, rusiškas skandalas, geriausia sezono komedija Premium

Kanuose vyksta 75-asis kino festivalis, paženklintas skaudžiausia mūsų dienų tema. Rusijos karas Ukrainoje...

Laisvalaikis
2022.05.24
Baltarusijos opozicijos lyderė: Lietuvos pagalba neapsiriboja žodžiais ar išsakytu susirūpinimu

Lietuvos pagalba baltarusiams neapsiriboja žodžiais ar išsakytu susirūpinimu, sako Sviatlana Cichanouskaja,...

Verslo aplinka
2022.05.24
„Time“ įtakingiausių menininkų viršūnėje – „Marvel“ žvaigždė Simu Liu

Naujausią „Time“ žurnalo, paskelbusio 2022-ųjų šimto įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą, viršelį puošia...

Laisvalaikis
2022.05.23
Ką A. Navalnas „Time“ parašė apie Putiną, o J. Bidenas – apie Zelenskį

Žurnalas „Time“ į įtakingiausių 2022 m. žmonių sąrašą įtraukė Volodymyrą Zelenskį, Ukrainos prezidentą, ir...

Laisvalaikis
2022.05.23
Skaičiai: užteršti ir švariausi Europos miestai Premium

Smulkiųjų kietųjų dalelių kiekis Europoje per pastarąjį dešimtmetį mažėjo, tačiau vis dar viršija...

Verslo klasė
2022.05.22
Eutanazijos vartai. Kaip suplanuoti mirties datą Premium

Kelionių maršrutuose netikėta kryptis – paskutinė gyvenimo stotelė. Žmonės, įpratę viską planuoti ir iki...

Laisvalaikis
2022.05.22
Už 135 mln. Eur parduotas 1955-ųjų „Mercedes“

1955-ųjų laidos „Mercedes-Benz“, viena iš vos dviejų egzistuojančių tokio modelio mašinų, šį mėnesį aukcione...

Automobiliai
2022.05.22
Nacionalinėje dailės galerijoje – fotografijų paroda „Karas Ukrainoje. 2022 metai“

Meno lauke randasi vis daugiau liudijimų, pasiekiančių mus iš Rusijos užpultos Ukrainos. Vienas tokių –...

Laisvalaikis
2022.05.21
Ateitis su 5G pagal „Ericsson“: kas laukia žmonių ir verslo Premium

5G ryšys dažnai yra pristatomas kaip technologija, kuri daugiausia naudos atneš verslui. Tai bent iš dalies...

Inovacijos
2022.05.20
Virtualus nekilnojamasis turtas? Kodėl gi ne Premium 1

„Virtualus nekilnojamasis turtas (NT) yra dar viena skaitmeninio investavimo alternatyva. Iki šiol buvo...

Laisvalaikis
2022.05.20
Trakuose – ukrainos menininko J. Grigorovičiaus paroda „Karo spalvos“

Trakų kultūros rūmų meno galerijoje „Fojė“ (Vytauto g. 69) atidaryta kino dailininko Jurijaus Grigorovičiaus...

Laisvalaikis
2022.05.20
Kanuose T. Cruise‘ui įteikta „Garbės auksinė palmės šakelė“

Holivudo aktorius Tomas Cruise'as, trečiadienį pirmą kartą po 30 metų pertraukos apsilankęs Kanų kino...

Laisvalaikis
2022.05.19
Pokalbis apie psichinę darbuotojo sveikatą: pasitikėjimo vadovu ženklas Premium

Pokalbiai apie psichikos sveikatą tarp vadovo ir kitų komandos narių turėtų būti normalizuoti – teiginiui...

Vadyba
2022.05.19

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku