Paskelbtas trumpasis Nacionalinės meno ir kultūros premijos kandidatų sąrašas

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė kūrėjų, pretenduojančių gauti 2018 metų Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas, trumpąjį sąrašą.
Komisija, įvertinusi 40-ies visuomenės ir organizacijų pasiūlytų kandidatų veiklą kultūros ir meno srityje, balsuodama atrinko trumpąjį sąrašą, t. y. 12 pretendentų tapti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijų laureatais.
Kultūros ministerijos skelbiamame sąraše (pavardės pateikiamos atsitiktine tvarka) rašytojas Vytautas Martinkus, kino režisierius Algimantas Puipa, architektas Gintaras Balčytis, kompozitorė Zita Bružaitė, dirigentė Mirga Gražinytė, rašytojas ir dramaturgas Marius Ivaškevičius, menotyrininkė Giedrė Jankevičiūtė, kino operatorius Audrius Kemežys (19732018), aktorius Darius Meškauskas, operos solistas Edgaras Montvidas, vizualaus meno kūrėjas Artūras Raila, fotomenininkas Remigijus Treigys.
Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos baigiamasis posėdis įvyks gruodžio 6 dieną, jame iš dvylikos kandidatų bus atrinkti šeši Nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai.
Pagal galiojančias nuostatas, Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.
Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio, taigi šiemet premija sieks 30.400 Eur. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijų laureatų diplomai ir ženklai bus įteikti vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti