Marijos Antuanetės papuošalus pirkėjai įvertino brangiau nei specialistai
FOTOGALERIJA Marijos Antuanetės papuošalai (7 nuotr.)
Prancūzijos karalienei Marijai Antuanetei priklausęs deimantų ir perlų pakabukas aukcione parduotas už 36,2 mln. USD. Anot aukcionų namų Sothebys, tai aukščiausia kaina, už kurią kas nors yra įsigijęs juvelyrikos dirbinį su natūraliu perlu.
Iki šiol brangiausiai parduotas juvelyrinis darbas su perlais buvo aktorei Elizabeth Taylor priklausęs perlų vėrinys. Jį 2011 m. Christies organizuotame aukcione pirkėjas įsigijo už 11,8 mln. USD.
Marijos Antuanetės pakabuką, kurį specialistai prieš aukcioną Ženevoje įvertino 2 mln. USD, pirkėjas įsigijo po intensyvios kovos su konkurentais. Papuošalas priklausė milžiniškai kolekcijai, kurią išpardavė Italijos karališkoji Parmos Burbonų šeima. Anot ekspertų, kai kurie papuošalai privačioje kolekcijoje buvo daugiau kaip 200 metų. Kaip rašo BBC, aukcione taip pat buvo parduotas natūralių perlų ir deimantų koljė, auskarai su perlais ir deimantais, žiedas su monograma ir Marijos Antuanetės plaukų sruoga, kiti juvelyriniai dirbiniai. Sothebys teigimu, ši karališkoji kolekcija viena svarbiausių, kada nors pasiūlytų rinkai. Nors už ją buvo planuojama gauti 7 mln. USD, istorinę vertę turinčiais juvelyriniais dirbiniais susižavėję pirkėjai iš viso paklojo daugiau kaip 53 mln. USD. Didžiąją dalį sumos sudarė už buvusios Prancūzijos karalienės brangenybes gautos lėšos.
Šį vakarą pamatėme, kokius stebuklus kuria Marijos Antuanetės faktorius. Jokia kita karalienė taip nesididžiavo savo brangenybėmis, asmeniniais turtais. Perlai ir deimantai, kuriuos pavyko išsaugoti siaučiant istorinėms audroms, prikaustė viso pasaulio kolekcininkų dėmesį, Forbes cituoja Danielą Mascetti, Sothebys Europos Juvelyrinių dirbinių skyriaus vadovę.
Pasakojama, kad prieš tai, kai buvo suimta, Prancūzijos karalienė suvyniojo savo brangenybes į audeklą ir kartu su drabužiais išsiuntė į Briuselį. Buvusi Austrijos princesė tikėjosi iš Prancūzijos pasprukti ir pati, tačiau planas neišdegė 1793 m. sulaukusi 37 m. ji buvo nukirsdinta.
Brangenybės vėliau iškeliavo į Vieną ir buvo perduotos vyriausiajai Marijos Antuanetės ir Liudviko XVI-ojo dukrai Marijai Terezei Šarlotei, iš kurios Prancūzijos karalienės turtus paveldėjo Parmos Burbonų šeima.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti