Nobelio medicinos premija – už naują vėžio terapijos būdą

Šiemet Nobelio fiziologijos ir medicinos premija atiteko amerikiečiui Jamesui P. Allisonui ir japonui Tasuku Honjo, išsiaiškinusiems, kad žmogaus imuninė sistema pati gali kovoti su vėžiu.
Imuninė sistema saugo žmogų nuo ligų, tačiau ji turi ir vadinamuosius stabdžius, kurie neleidžia imuninei sistemai pulti savų audinių. Kai kurios vėžio formos išmoko jais pasinaudoti, kad pačios išvengtų imuninės sistemos atakų. Kaip rašo BBC, Teksaso universiteto profesorius Allisonas ir Kioto universiteto profesorius Honjo sugalvojo, kaip išjungti baltymus, kurie blokuoja minėtąsias atakas, ir priversti imuninės sistemos ląsteles pulti piktybinius auglius.
Remiantis jų tyrimų rezultatais, buvo sukurti nauji vaistai, teikiantys vilties pacientams, kuriems diagnozuotas paskutinių stadijų odos vėžys ar melanoma.
Imuninės sistemos kontrolės terapija yra tikra revoliucija gydant vėžį, teigė premiją teikiančio Švedijos Karolinska instituto atstovai.
Tyrėjai pasidalins jiems skirtą 9 mln. Švedijos kronų (870.000 Eur) prizą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti