Teismas: sprendimas dėl Kėvišo buvo teisėtas

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) atmetė Gintauto Kėvišo, buvusio Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinio direktoriaus skundą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) dėl sprendimo panaikinimo.
VTEK buvo konstatavusi Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų pažeidimus p. Kėvišo veikloje.
VAAT praneša, kad p. Kėvišas prašė šio teismo VTEK sprendimą. Šių metų gegužę priimtame sprendime pripažinta, jog p. Kėvišas, būdamas LNOBT generalinis direktorius ir spręsdamas klausimus, susijusius su savo sūnaus vadovaujama bendrove Riverside Music Limited, iš kurios gauna pajamų, bei su VšĮ Vilniaus festivaliai, kuriai pats vadovauja, nustatyta tvarka nedeklaravęs ryšio su sūnaus vadovaujama muzikinius renginius organizuojančia UAB Riverside Music, pažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. Ponas Kėvišas siekė, jog sprendimas būtų panaikintas ir dėl procedūrinių pažeidimų.
VAAT pranešimu, teisėjų kolegija, išnagrinėjusi administracinę bylą, priėjo prie išvados, kad VTEK sprendimas teisėtas ir pagrįstas, todėl pareiškėjo skundą atmetė ir konstatavo, jog p. Kėvišas, vadovaudamas biudžetinei įstaigai, tuo pačiu metu teikė renginių organizavimo paslaugas Riverside Music Limited, kurios akcininkas ir direktorius yra jo sūnus. VAAT pranešime teigiama, jog LNOBT 2016 m. su Riverside Music Limited sudarė tris sutartis.
Kadangi VTEK dėl 2016-06-03 Angelos Gheorghiugala koncerto jau yra pasisakiusi 2017-02-01 sprendime, šiuo atveju teismas vertino tik sutartis dėl Londono simfoninio orkestro koncerto ir Karališkojo filharmonijos orkestro koncerto organizavimo. LNOBT sudarė sutartis dėl šių koncertų organizavimo su Riverside Music Limited, nes bendrovė turėjo išskirtines teises atstovauti šiems atlikėjams. Tad, teismo nuomone, G. Kėvišas turėjo asmeninį turtinį suinteresuotumą organizuoti šiuos koncertus, nes LNOBT sudarytos sutartys dėl šių koncertų atnešė piniginę naudą jo sūnui. Pareiškėjas, būdamas VšĮ Vilniaus festivaliai darbuotoju, atsakingu už Vilniaus festivalio programos kūrimą, įtraukdamas į programą LNOBT per sūnaus valdomą Riverside Music Limited organizuojamus koncertus, taip pat pažeidė Interesų derinimo įstatymo nuostatų reikalavimus. G. Kėvišas, kaip LNOBT vadovas, negalėjo sudarinėti sandorių su VšĮ Vilniaus festivaliai, mokančiajam darbo užmokestį, rašoma teismo pranešime.
Teismas taip pat pažymi, kad pareiškėjas ne tik netiksliai deklaravo duomenis apie UAB Riverside Music, bet ir nedeklaravo su šia bendrove sudarytos sutarties, pagal kurią gavo finansinės naudos. Teismo nuomone, individualios veiklos deklaravimas, nenurodant iš jos gaunamų pajamų šaltinio, šiuo atveju nėra pakankamas būdas išviešinti galimą interesų konfliktą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti