Madagaskare daugėja maro aukų

Madagaskare didžiausias maro protrūkis per pastaruosius 50 metų. Užfiksuota apie 1.800 šios ligos atvejų, nuo maro mirė 127 žmogus, skelbia BBC. Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministerija vykstantiems į šią šalį rekomenduoja imtis atsargos priemonių.
Į pietryčius nuo Afrikos esančioje saloje kasmet pasitaiko apie 400 buboninio maro atvejų. Jei tokiu maru, kurį dažniausiai sukelia užsikrėtusių blusų įkandimai, suserga didesnis kiekis žmonių, maras gali peraugti į pneumoninę formą ir imti plisti oro lašeliniu būdu. Būtent taip šiais metais nutiko Madagaskare: pneumoninis maras ėmė plisti ne tik kaimo vietovėse, bet ir sostinėje. Ligos protrūkį mėginama stabdyti įvairiomis priemonėmis: įsteigti trys nauji gydymo centrai, ligonius gydo bei prižiūri per 2.000 savanorių, o Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) į Madagaskarą atsiuntė 1,2 mln. dozių antibiotikų. Šis maras itin pavojingas gyvybei, o gydymas antibiotikais ne visuomet sėkmingas. PSO teigimu, tai viena seniausių ir vis dar didžiausią baimę keliančių ligų pasaulyje.
Nusinešė trečdalį gyvybių
Maro protrūkių Europoje būta ne kartą. Juodąja mirtimi vadinta liga XIV a. pareikalavo apie 50 mln. europiečių gyvybių daugiau nei trečdalio. Kada maras prasidėjo Lietuvoje, tikslių žinių nėra, tačiau manoma, kad jis šalies teritorijoje siautė XIII a., o daugiausia aukų nusinešusi epidemija kilo 17101711 m. Šie metai vadinami Didžiojo maro metais, per kuriuos Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo trečdaliu. XIX a. buvo nustatyta marą sukelianti Yersinia pestis bakterija, o 1907 m. Indijoje buvo užfiksuota iki šiol paskutinė maro epidemija. Tačiau Madagaskaro atvejis liudija, kad liga nėra visiškai įveikta.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti