Senasis vinilas prasisuko geriau nei muzikos atsisiuntimai

Vinilinės plokštelės pardavimais Didžiojoje Britanijoje aplenkė muzikos atsisiuntimą iš elektroninių parduotuvių.
Jungtinėje Karalystėje vien per praėjusią savaitę muzikos mylėtojai išleido 2,4 mln. GBP, o už muzikos atsisiuntimą sumokėta 2,1 mln. GBP, rašo Vokietijos naujienų portalas FAZ.
Vinilo populiarumas auga ir Vokietijoje per šių metų 9 mėnesius pardavimai išaugo 50%, tačiau laikmenų rinkoje jie vis dar yra mažieji žaidėjai, nes užima tik apie 4%. Vokiečiai mėgsta pirkti vinilines plokšteles dovanų, paklausa ypač išauga prieš Kalėdas.
VŽ rašė, kad ir JAV plokštelių pardavimai auga kur kas sparčiau nei skaitmeninių įrašų. Pagal rinkos vertę 2015 m. vinilinės plokštelės JAV užėmė 6% mažmeninės prekybos.
O muzikos atsisiuntimas iš tokių elektroninių parduotuvių, kaip iTunes Store, Amazon MP3, Google Play ir kt., daugelyje rinkų praranda populiarumą. Jų vietą užima muzikos transliavimą internetu siūlančios bendrovės, tokios kaip Spotify ir Deezer, į jas muzikos industrija deda didžiausias viltis.
VŽ rašė, kad muzikos transliavimo internetu lyderė pasaulyje Spotify, viena iš pačių vertingiausių Europos technologinių įmonių, jau nuo kitų metų gali dirbti pelningai.
Ilgus metus besitraukusios muzikos kūrinių pardavimų apyvartos ima atsigauti po beveik dviejų dešimtmečių pernai užfiksuotas augimas. Prie to šiek tiek prisidėjo ir senutė vinilinė plokštelė.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti