Nematoma Davido Bowie pusė – meno kūriniai
FOTOGALERIJA Nematoma Davido Bowie pusė meno kūriniai (19 nuotr.)
Lapkričio 10 ir 11 d. Londone, Sothebys aukcione, bus parduodama 400 darbų iš britų muzikos legenda vadinamo Davido Bowie (19472016) moderniojo ir šiuolaikinio meno kūrinių privačios kolekcijos. Jei šiuo metu lankytumėtės Londone, kūrinius galima apžiūrėti aukciono galerijoje.
Aukcionas apims tris dalis. Pirmose dviejose pristatomi moderniojo ir šiuolaikinio meno kūriniai, trečia fokusuosis į postmodernųjį dizainą. Trečiojo vakaro rinkinyje ekscentriškojo italų dizainerio Ettore Sottsasso ir Memphis grupės kūryba. Prognozuojama, kad bendra visų darbų vertė gali siekti per 10 mln. GBP.
Menas kaip maistas
Eklektiška, neaprašyta, neįvertinta Davido Bowie kolekcija siūlo unikalių įžvalgų į vienos iš XX a. kūrybiškiausių asmenybių pasaulį. Tai kolekcija, sukaupta su atsidėjimu ir intelektualia atsakomybe kiekvieno menininko individualiai vizijai, sako Oliveris Bakeris, Sothebys padalinio Europai vadovas.
Pats D. Bowie yra sakęs, kad meno kūriniai yra vienintelis dalykas, kurį jis troško turėti.
Menas man visuomet buvo nuolatinis maistas. Aš vartoju jį, yra sakęs vienas garsiausių kone pusės amžiaus populiariosios muzikos atlikėjų, muzikantas, aktorius, menininkas, įrašų prodiuseris ir aranžuotojas.
Įdomu tai, kad savo kolekciją jis slėpė nuo pašalinių. Ji buvo nematoma jo asmenybės dalis, nors viešojoje erdvėje meninė jo veikla buvo ryški: jis buvo menininkas, kritikas, patronas, leidėjas, kuratorius ir meno žurnalo redaktorius.
Ne vien britai
Simonas Huckeris, Sothebys aukciono Moderniojo ir pokario britų meno skyriaus vyriausiasis specialistas, vertindamas D. Bowie kolekciją, yra sakęs, kad jis kaupė tų menininkų kūrinius, su kuriais jautė vidinį ryšį ir kurie jį įkvėpdavo. Taip D. Bowie atrado XX a. pradžios ir vidurio britų meną.
Dainininkas gimė ir augo pietiniame Londone, tad nenuostabu, kad jo kolekcijoje galima pamatyti šios miesto dalies metraštininkų Haroldo Gilmano, Franko Auerbacho, Leono Kossoffo drobių, taip pat pastarojo mokytojo Davido Bombergo darbų. Kolekcijoje ir svarbiausių XX a. britų menininkų Henry Mooreo, Grahamo Sutherlando, Franko Auerbacho, Damieno Hirsto kūryba.
Be abejo, D. Bowie kolekcija neapsiribojo britų menu. Joje ir prancūzų ir amerikiečių menininko, skulptoriaus, vieno įtakingiausių dadaizmo ir siurrealizmo menininkų Marcelio Duchampo, ir Jeano Michelio Basquiato, ir Andy Warholo kūryba.
Nepralenkiamas
Apie Bowie jo biografas D. Buckley yra pasakęs: Jo įtaka populiariajai kultūrai buvo unikali jis pakeitė ir prasiskverbė į daugiau gyvenimų nei kuri kita lygintina figūra.
2002 m. BBC surengtoje apklausoje 100 žymiausių britų Davidas Bowie užėmė 29-ą vietą. Skaičiuojama, kad per ilgametę savo karjerą dainininkas pardavė apie 140 mln. albumų. Jungtinėje Karalystėje jis buvo 9 kartus apdovanotas platininiais, 11 kartų auksiniais ir 8 sidabriniais albumų sertifikatais, JAV 5 platininiais ir 7 auksiniais albumų sertifikatais. 2004 m. JAV žurnalas Rolling Stone jam skyrė 39-ą vietą iš 100 visų laikų geriausių artistų ir 23-ią iš visų laikų geriausių dainininkų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti