Lietuvos žydų istorijai ir kultūrai pažinti – naujas interaktyvus gidas

Keliauti po žydiškąją Lietuvą nuo šiol galima daug paprasčiau: VšĮ Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centras pristatė nemokamą interaktyvią programėlę Discover Jewish Lithuania, leidžiančią virtualiai pažinti žydų kultūros paveldo objektus.
Mobiliosios programėlės technologinis pagrindas yra papildytoji realybė, leidžianti grįžti į praeitį ir tapti žydų istorijos Lietuvoje liudininkais.
Programėlė, reaguodama į vartotojo vietą žemėlapyje, pateikia lankytinus objektus, kurių kiekvienam yra paruošusi istorijų su specialistų atrinktomis vizualizacijomis. Tarp šių dinaminis Vilniaus Didžiosios sinagogos 3D modelis.
VšĮ Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centro atsiųstame pranešime spaudai teigiama, kad šiam projektui žydų studijų mokslininkai parengė daugiau nei 60 skirtingų istorijų apie Lietuvos žydų istoriją, kultūrą ir paveldą. Istorijos apima įvairius siužetus nuo pirmųjų benzino kolonėlių Lietuvoje, žydų karių savanorių, padėjusių išsikovoti Lietuvos nepriklausomybę, iki garsiosios Vilniaus Didžiosios sinagogos. Taip siekama atrasti siužetus, kurie ne tik menkiau pažįstami, bet ir parodo įvairiapusę žydų istoriją bei indėlį į Lietuvos istoriją.
Istorijos parengtos 7 Lietuvos miestuose ir miesteliuose: Vilniuje, Ukmergėje, Kėdainiuose, Joniškyje, Žagarėje, Valkininkuose ir Degsnėse. Programėlėje įdiegtos 5 skirtingos kalbos lietuvių, anglų, hebrajų, rusų ir lenkų.
Tikimės, kad programėlė bus patraukli užsienio turistams, galbūt ji taps paskata atvykti ir aplankyti Lietuvą, teigia doc. dr. Jurgita Verbickienė, VšĮ Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centras direktorė.
Programėlę Discover Jewish Lithuania galima parsisiųsti iš Google Play ir App Store internetinių parduotuvių. Mobili aplikacija veikia iOS ir Android platformose ir nereikalauja pastovaus interneto ryšio.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti