VŽ rekomenduoja: savaitgalio renginiai

Šį savaitgalį nei vilniečiams, nei miesto svečiams nuobodžiauti neteks. Renginių sąraše parodos, kinas ir festivalis.
Rugsėjo 9 d.
Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, 18 val. atidaroma tarptautinio meno projekto Padainuok man labanakt (angl. Sing me to Sleep) paroda. Programoje dalyvavo apie 500, o prie parodos įgyvendinimo tiesiogiai prisidėjo daugiau kaip 80 benamių ir skurdą patiriančių asmenų Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje. Jie kartu su profesionaliais menininkais dalyvavo įvairioje meninėje veikloje. Kūryba buvo sutelkta į pasakų miško temą. Kartu su projekto dalyviais buvo lankomasi Nacionalinės dailės galerijos parodose, vyko pasivaikščiojimai jų siūlomais maršrutais. Paprastą buvimą kartu lydėjo pokalbis, kuriame pasakojamos gyvenimo istorijos. Parodoje atkreipiamas dėmesys į meninės kūrybos svarbą visuomenės paraštėse atsidūrusių žmonių situacijoje, praplečia benamystės suvokimą.
Rugsėjo 910 d.
Vyksta Vilniaus galerijų savaitgalis, kurio metu sostinės galerijos bei neįprastos erdvės pasitinka lankytojus su naujomis parodomis, performansais, atviromis menininkų dirbtuvėmis. Renginyje dalyvauja 15 Vilniaus meno galerijų ir erdvių: nuo 25-metį neseniai paminėjusių Vartų iki neįprastos Studium P. Galerijos bus atviros iki 20 val., vyks kūrybinės dirbtuvės vaikams, diskusija Coffice erdvėje. Renginio uždarymas bare Yucatan.
Pasak organizatorių, galerijos yra miesto kvėpavimą ir kraujotaką žyminčios vietos, atsirandančios anksčiau, nei konkretus rajonas ar kvartalas patenka į miestiečių akis. Arba, priešingai, jos žymi istorinius tam tikrų kvartalų ar pastatų vystymosi etapus, jose vyksta naujų idėjų ir socialinių ryšių apykaita.
Iki rugsėjo 10 d.
VDA Nidos meno kolonijoje (Taikos g. 43) veikia paroda Pasisavintos teritorijos, Lietuvos fotomenininkų sąjungos 39-ojo fotografų seminaro Nida 2016 dalis.
Pasisavintos teritorijos, sako parodos kuratorius Gytis Skudžinskas, tai dialogas tarp skirtingų kartų autorių. Štai grafas Stanislovas Kazimieras Kosakovskis pasitelkęs apropriaciją XIX a. užkariaudavo Egiptą ar Meksiką, o Geistė Kinčinaitytė daugiau nei šimtmečiu vėliau Marso peizažams ištaria You Belong To Me. Aurelijos Maknytės surinkti nepažįstamų žmonių užfiksuoti gamtovaizdžiai ir urbanistiniai landšaftai, paliesti ugnies, atveria paralelinius pasaulius. Madingiausia poilsio vieta Palanga Arūnui Kulikauskui leidžia užduoti klausimą, ar tie kūnai apskritai tikri. O Arcana Femina, pasiskolinusi tobulus žurnalinius kūnus, preparuoja jų santykį su žvilgsniu.
Rugsėjo 10 ir 11 d.
Vilniuje, Litexpo parodų rūmuose, rengiamas japonų kultūros festivalis nowJapan.
Pasak rengėjų, nowJapan siekia sugriauti vyraujančius stereotipus apie Japoniją ir pristatyti ją per šiuolaikinės kultūros prizmę. Nuo tradicinių amatų iki šiandienos kultūros po nowJapan vėliava telpa viskas. Šiemet minimos 25-osios Lietuvos ir Japonijos diplomatinio ir kultūrinio bendradarbiavimo metinės, tad festivalio tema Japonijos ir Lietuvos kultūros paralelės, panašumai ir skirtumai. Kiekvienais metais nowJapan aplanko per 6.000 lankytojų, ir šis skaičius vis auga.
Cosplay, manga, anime, gadgets, geek, egames, otaku paslaptingi burtažodžiai, po truputį atrandantys kelią ir į lietuvių sąmonę. Kitaip tai technologinės ir mokslo pramogos, robotika, techniniai išradimai, komiksų ir animacijos kultūros, kompiuteriniai ir retro žaidimai, iliustracijos parodos ir dailininkai, atlikėjai ir muzikantai, Japonijos šiuolaikinės ir tradicinės kultūros dirbtuvės, maistas ir krautuvėlės, pranešimai, kinas, mada ir žmonės.
Iki rugsėjo 18 d.
Vilniuje, kino centre Skalvija, ir Kaune, kino centre Romuva, vyksta ankstyvojo kino festivalis Pirmoji banga, palydovinis Europos šalių kino forumo Scanorama renginys.
Rengiant jo programą siekta aprėpti kuo įvairesnį žanrų ir nacionalinių kino mokyklų spektrą, tad į ją įtraukti aštuoni įvairių šalių filmai 4 garsiniai bei 4 nebylūs, pastatyti tarpukariu ir padėję pagrindą šiandienos kinui.
Mintis organizuoti ankstyvojo kino festivalį kilo studijuojant užsienyje. Buvau labai susidomėjęs archyviniu kinu, lankiausi įvairiuose festivaliuose, kur galėjau pamatyti pirmuosius dar pačioje kino istorijos pradžioje sukurtus filmus. Norisi šiais šedevrais pasidalyti ir su Lietuvos kinomanais, tikiu, kad klasika gali sudominti įvairaus amžiaus žiūrovus, sako festivalio iniciatorius Aleksas Gilaitis.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti