Vilnių išmargino gatvės menininkų darbai

Festivalis Vilnius Street Art kartu su menininkais iš Lenkijos pristatė tradicinius gatvės meno darbus Drujos gatvės pradžioje, prie Geležinkelio viaduko.
Trys kūrėjai Seikon, Szyman, Krik Kong yra labai skirtingi, tačiau sako, kad dirbdami kartu papildo ir praturtina vienas kitą.
Man patinka piešti su Robertu (Seikon), mėgaujuosi jo precizika. Kaip jis nuplėšia lipnią juostą nuo sienos, kokios tiesios linijos! Man tai labai įdomu, bet pats neturėčiau tam kantrybės, Vilniaus street art atsiųstame pranešime cituojamas Krik Kong. Jis vienintelis iš Vilniuje piešusios lenkų trijulės yra išlaikęs ryškų graffiti stilių ir neįgijęs formalaus meninio išsilavinimo.
Šiandien liesas ir ilgais plaukais Krik Kong anksčiau buvo plikas, vaikščiojo į sporto salę, dirbo fizinį darbą, o naktimis piešdavo ant sienų, jis nuolat vaizduoja pliką vyrą su Adidas treningais.
Savo karjerą nuo graffiti pradėjo ir Seikon. Vėliau jis studijavo grafinį dizainą ir išplėtojo savitą geometrinį stilių.
Iš visų mano draugų, su kuriais piešiau prieš daugybę metų, tik vienas pateko į kalėjimą. Visi kiti vandalai, dabar yra labai aktyvūs ir kūrybingi žmonės, visuomenei darantys daug gero. Pavyzdžiui, vienas yra politikas, kitas kuria filmus, dar vienas yra architektas. Kai žvelgiu atgal į tuos metus ir visus blogus dalykus, kuriuos padarėme, aš įžvelgiu prasmę, festivalio pranešime cituojamas Seikon.
Trečiasis Vilniuje piešęs trijulės narys Szyman yra kilęs iš Varšuvos. Jis studijavo architektūrą Varšuvos technikos universitete. Jaunystėje išbandė graffiti, vėliau perėjo prie trafareto, o dabar eksperimentuoja su šilkografija spausdintais plakatais, kuriuos klijuoja ant sienų. Varšuvoje jis įsirengė šilkografijos studiją, kurioje gali spausdinti ant įvairiausių paviršių.
Šiemet Vilnius street art menininkai dėmesį skiria visam miestui, į jį žvelgia kaip į vientisą tekstą, kurį galima redaguoti meninėmis intervencijomis pabrėžti, papildyti, atskleisti paslėptas reikšmes ir istorijas. Architektas Ignas Lukauskas ant Seimo garažų pastato klijavo realistinį fototapetą ir į miestą perkėlė stambų gamtinį objektą krioklį. Fotomanipuliacijų meistras ir Verslo žinių dizaineris Liudas Parulskis transformavo vienus ryškiausių Vilniaus simbolių troleibusus. 3-iojo maršruto troleibusas, riedantis per įvairiais laikotarpiais statytus rajonus, tapo kolekcionieriumi ir susirinko jam labiausiai patinkančius Vilniaus langų ir durų pavyzdžius, o 17-ojo maršruto troleibusas keletą kartų per dieną išnyko.
FOTOGALERIJA Vilnius street art pristatė menininkų iš Lenkijos darbus (13 nuotr.)
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti