VŽ rekomenduoja: knygos

Šį savaitgalį siūlome skaityti Šilko rūmus, Anthony Horowitzo mėginimą atgaivinti Šerloką Holmsą, bei Andrejaus Kurkovo Maidano dienoraštį.
Šilko rūmai
Anthony Horowitz
Iš anglų kalbos vertė Rasa Drazdauskienė. Tyto alba, 2015 m.
Anthony Horowitzas (g. 1955 m.) vienas žymiausių šiuolaikinių britų rašytojų, daugiau nei 40 knygų vaikams ir suaugusiesiems autorius, scenaristas, kurio specializacija detektyvai. Jis kūrė Midsomerio žmogžudysčių ir Puaro, Foilo karo serialus. Būtent jam Arthuro Conano Doyleio teisių paveldėtojai užsakė prikelti gyvenimui Šerloką Holmsą. Neįtikėtina, tačiau A. Horowitzui tai pavyko. Šilko rūmai knyga, kurioje vėl atgyja garsiausias visų laikų seklys, sulaukė didžiulės sėkmės pasaulyje.
Autorius kalba autentišku daktaro Votsono balsu. Šerloko Holmso pasaulis vėl grįžo. Vėl niūrus, rūkuose paskendęs Londonas, vėl pypkė ir smuikas, židinys ir krėslas, vėl gerasis daktaras Votsonas, pasakojantis paslaptingą istoriją.
O ji siekia neįprastai šaltą 1890-ųjų lapkričio vakarą Londone, kai elegantiškas vyriškis įžengia į Šerloko Holmso butą Beikerio gatvėje...
Painiai istorijai išnarplioti Holmsas iš pradžių teturi baltą šilkinį kaspiną, užrištą ant nužudyto gatvės berniuko rankos
Maidano dienoraštis
Andrej Kurkov
Iš vokiečių kalbos vertė Austėja Merkevičiūtė, Vaga, 2015 m.
Andrejus Kurkovas (g. 1961) daugiausia į užsienio kalbas verčiamas šiuolaikinis Ukrainos rašytojas daugiau nei 20 knygų, scenarijų autorius, žurnalistas. Lietuvių kalba 2002 m. išleistas jo romanas Iškyla ant ledo. Pašalinio mirtis.
Savo Maidano dienoraštį jis pradeda pirma Maidano įvykių proeuropietiško sąjūdžio diena, 2013 m. lapkričio 21-ąja. Vėliau taikūs protestai virsta antivyriausybiniais, smurtiniais mūšiais. Istoriniai įvykiai fiksuojami be distancijos, per asmeninę intelekto ir emocijų prizmę. Įvykiai, kuriuos savo dienoraštyje užfiksavo A. Kurkovas, dabar dar labiau paaštrėjo: šalies krizė virto karo piktžaizde, įsiliejo į plačiuosius politinius ir istorinius vandenis.
Taip, su baime stebėjau Krymo įvykius, jo aneksiją. Ir net 2014-ųjų kovo pabaigoje jai įvykus, negalėjau patikėti, kad tai realybė, kad tai dedasi iš tikrųjų. Dabar gyvename kitoje tikrovėje karo, ekonominių sunkumų, galimo defolto ir naujo politikos kurso tikrovėje, sako A. Kurkovas.
Rašyti komentarą