Regio muzikai suteiktas pasaulio paveldo statusas

Jungtinės Tautos skelbia į Nematerialaus kultūrinio paveldo sąrašą įtraukusios regio muziką. Anot UNESCO, XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje Jamaikoje atsiradęs muzikos žanras tapo neatsiejama pasaulio kultūrinio, sociopolitinio, jutiminio ir dvasinio audinio dalimi.
Kaip rašoma UNESCO tinklalapyje, regio muzikoje, kuris pirmiausia atsirado skurdžiuose vakariniuose Kingstono rajonuose, o vėliau išplito po visą pasaulį, jaučiama Karibų, Šiaurės ir Lotynų Amerikų kultūrų įtaka. Tarptautiniu mastu regį padėjo išpopuliarinti tokie atlikėjai, kaip Toots and the Maytals, Bobas Marley, Peteris Toshas ar Culture. Žanras gilias tradicijas turi ne tik Karibų regione, bet ir JAV bei ypač Didžiojoje Britanijoje, kurioje po II-ojo pasaulinio karo apsigyveno nemažai emigrantų iš Jamaikos.
Pirmiausia regis buvo atstumtųjų muzika, bet vėliau ją priėmė įvairiausios religinės ir etninės grupės. Muzikos paskirtis visais laikais buvo ta pati: suteikti žmogui balsą, kad jis per muziką galėtų komentuoti gyvenimą, apvalyti save ir šlovinti Dievą, rašo UNESCO.
Jungtinių Tautų Nematerialaus kultūrinio paveldo sąraše šiuo metu yra daugiau kaip 300 kultūrinių tradicijų, tokių kaip joga (Indija), lietuviškos sutartinės, Baltijos šalių dainų šventės, Bazelio užgavėnių karnavalas (Šveicarija) ar neapoliečių picos kepimo tradicija (Italija).
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Laisvalaikis
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti