Ignalinos kredito unija: laiku priimti sprendimai buvo teisingi

  Reklama publikuota: 2023-05-25
  Ignalinos kredito unijos administracijos vadovė Violeta Čeponienė.
  svg svg
  Ignalinos kredito unijos administracijos vadovė Violeta Čeponienė.

  Verslas vis aktyviau ieško būdų, kaip keičiantis aplinkybėms ekonomikoje skolinimąsi pritaikyti prie savo poreikių ir lūkesčių. Kėdainių rajone veikiantis grūdų ūkis į Ignalinos kredito uniją, kuri priklauso „Kredos“ grupei, taip pat kreipėsi ieškodamas geriausio sprendimo, o refinansavimas padėjo išspręsti kelias svarbias problemas: ne tik turėti ūkio veiklai būtinų apyvartinių lėšų, bet ir kasmet sutaupyti ne vieną tūkstantį eurų.

  Sprendžia kasdienes problemas

  „Kredos“ grupės unijos jau daugiau nei 20 metų bendradarbiauja su ūkininkais, todėl puikiai supranta visus jų poreikius ir gali pasiūlyti įvairių finansavimo sprendimų. Unijos pasiruošusios padėti šalies ūkininkams sprendžiant kasdienius klausimus, trūkstant apyvartinių lėšų ar nusprendus įsigyti žemės ūkio technikos, įrangos, žemės ar atnaujinant ūkinius pastatus, fermas.

  Ūkininkai yra ir vieni iš svarbiausių Ignalinos kredito unijos klientų. Pavyzdžiui, 2022 metais Ignalinos kredito unijos išduotų paskolų portfelis buvo 39,76 mln. eurų, arba 30,4 proc. didesnis nei 2021-aisiais. Net 60,8 proc. iš šių paskolų sudarė paskolos žemės ūkiui. 31 proc. – paskolos fiziniams, o 8,2 proc. – paskolos juridiniams asmenims.

  „Žmonėms sugebėjome pasiūlyti jų lūkesčius atitinkančių paskolų produktų. Paskolų augimas buvo juntamas iš esmės kiekvienoje srityje – aktyviau skolinosi ir ūkininkai, ir verslas, ir fiziniai asmenys. Mūsų unijos paskolų portfelio augimas pernai buvo vienas iš didžiausių visoje „Kredos“ grupėje, kuriai mes priklausome“, – kalbėjo Ignalinos kredito unijos administracijos vadovė Violeta Čeponienė.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  Vienas Ignalinos kredito unijos klientų – grūdų ūkis „Novasolis“, veiklą pradėjęs prieš trejus metus ir turintis dirbamą 200 hektarų plotą Kėdainių rajone, kuriame sėjami rapsai, kviečiai ir kitos tradicinės kultūros. Šio grūdų ūkio vadovė Ieva Bastienė pripažįsta: veiklos pradžioje paėmė prekių kreditą, tačiau po kurio laiko, pabendravus su Ignalinos kredito unija, paaiškėjo, kad kreditas gali būti refinansuotas palankesnėmis sąlygomis – suteikiant paskolą ilgesniam laikotarpiui.

  Kredito refinansavimas „Novasoliui“ padėjo išspręsti kelias problemas: neseniai pradėjus veiklą nebuvo prikaupta apyvartinio kapitalo, o unija paskolą suteikė ilgam laikotarpiui, kas leido ne tik visada turėti apyvartinių lėšų, bet ir atsisakius prekių kredito per metus sutaupyti kone 7 tūkst. eurų.

  Pašnekovė pripažįsta: paskolos refinansavimas nebuvo sudėtingas procesas – užteko suderinti sumą, sutarti dėl sąlygų ir sulaukti teigiamo atsakymo. Žinoma, pirmą kartą reikėjo pateikti aktualius dokumentus, tačiau visas procesas vyko greitai ir sklandžiai, atsirado abipusis pasitikėjimas.

  Skaičiai – iškalbingi

  Pastarasis didžiausiu bendruomenės banku Šiaurės ir Rytų Lietuvoje tapusios Ignalinos kredito unijos veiklos penkmetis – intensyvios plėtros ir dėmesio klientams laikas. Būtent dėl jų patogumo unijos skyriai Švenčionyse, Visagine, Zarasuose, Utenoje įsikūrė naujose ir moderniose patalpose.

  „Dėmesys klientams, buvimas aktyviu bendruomenės nariu, dėmesinga ir profesionali komanda, demonstruojami puikūs rezultatai kredito unijų rinkoje – pagrindinės Ignalinos kredito unijos stiprybės“, – patvirtino Ignalinos kredito unijos administracijos vadovė V. Čeponienė.

  Ignalinos kredito unijos turtas 2022-ųjų pabaigoje sudarė 48,99 mln. eurų ir buvo 25,7 proc. didesnis nei 2021 metais, unijos pelnas 2022 metais siekė 546 tūkst. eurų.

  „Galima drąsiai teigti, kad aktyvus darbas su krašto ir visos Lietuvos ūkininkais, žemės ūkio organizacijomis buvo esminis veiksnys, prisidėjęs ir iki šiol lemiantis spartų Ignalinos kredito unijos augimą“, – neabejoja  V. Čeponienė.

  Paskolos juridiniams asmenims, daugiausia įvairiems verslams, 2022 metų pabaigoje sudarė 8,2 proc. viso paskolų portfelio. Žinoma, šį skaičių koreguoja verslo situacija regione. Tikimasi, kad, sparčiai stiprėjant regiono verslui, visų pirma, smulkiam ir vidutiniam verslui, šių paskolų dalis bendrame paskolų portfelyje išaugs.

  Ignalinos kredito unijos administracijos vadovė V. Čeponienė pabrėžia: kredito unijos tikslai ambicingi – kartu su kolegomis ne tik padėti klientams spręsti jiems aktualias problemas, bet ir finansuoti stambius projektus atsinaujinančios energijos srityje  – teikti Žaliąsias paskolas.

   Augo nuosekliai

  2002-aisiais veiklą pradėjusi Ignalinos kredito unija po beveik ketverių metų savo veiklą pristatė ir Zarasų, vėliau kitų aplinkinių miestų gyventojams. Intensyvi, ne vienus metus trukusi plėtra kredito unijos tikslų nepakeitė – dėmesys klientams ir jų poreikiams, patikimumas ir prisitaikymas prie besikeičiančios rinkos išlieka pagrindiniais prioritetais.

  Veiklos dešimtmetį unija pasitiko turėdama 2 800 narių – fizinių ir juridinių asmenų, o jos aktyvai sudarė daugiau nei 9 mln. eurų, aktyvių paskolų suma siekė maždaug 6 mln. eurų, o indėliai  – daugiau nei 7 mln. eurų.

  2014 metais Ignalinos kredito unija išdavė pirmąją sindikuotą paskolą, kuri viršijo 300 tūkst. eurų. Ja unija prisidėjo prie ilgamečio unijos nario, ūkininko Zigmanto Kajėno ūkio modernizavimo projekto.

  Ypač svarbūs unijai buvo 2017-ieji, kai Ignalinos kredito unija kartu su dar dešimčia kitų stipriausių šalies unijų įkūrė Jungtinę centrinę kredito uniją „Kreda“. „Kredos“ grupės unijų turtas 2022 metais augo 12,8 proc., iki 287,4 mln. eurų, o pelnas didėjo 42,1 proc., iki 2,6 mln. eurų. Dauguma grupės unijų demonstruoja puikius rezultatus, be to, klientų patogumui grupė teikia daug kasdienių bankinių paslaugų, tokių kaip elektroninė bankininkystė, mokėjimo kortelės, išmanūs atsiskaitymai.

  Ignalinos kredito unija priklauso „Kredos“ unijų grupei. „Kreda“ – tai patikimų ir rūpestingų finansų partnerių grupė, vienijanti 14 ilgametės patirties turinčių kredito unijų. 

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  Rašyti komentarą 0
  Ignalinos kredito unija: laiku priimti sprendimai buvo teisingi Verslo tribūna

  Verslas vis aktyviau ieško būdų, kaip keičiantis aplinkybėms ekonomikoje skolinimąsi pritaikyti prie savo...

  Kreda
  2023.05.25
  Akademinė kredito unija: finansinį konkurencingumą užtikrina vertybės ir darbuotojai Verslo tribūna

  Akademinės kredito unijos (AKU) paslaugomis gali naudotis tiek individualūs asmenys, tiek verslo atstovai,...

  Kreda
  2023.04.03
  Raseinių kredito unija: „Prisitaikymas prie klientų stiprina konkurencingumą finansų rinkoje“ Verslo tribūna

  Prieš dvidešimt metų veiklą pradėjusi Raseinių kredito unija (RKU) dabar yra tapusi rimtu konkurentu ne tik...

  Kreda
  2023.01.24

  Verslo žinių pasiūlymai