I. Klympush-Tsintsadze. Ko reikia Ukrainai

Publikuota: 2022-03-04
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
svg svg
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Ukrainos parlamentinio komiteto dėl Ukrainos integracijos į ES pirmininkė

Nors Ukrainos ginkluotosios pajėgos mažesnės už Rusijos prezidento Vladimiro Putino pajėgas, įsiveržusias į mūsų šalį, mus džiugina vis didėjanti parama, kurios sulaukiame iš draugų užsienyje. Niekas neturėtų pamiršti, kad tai ne tik neišprovokuota invazija į Ukrainą, bet ir išpuolis prieš laisvąjį pasaulį.

Putinas jau dešimtmečius kariauja su laisvuoju pasauliu. Jis įsakė nužudyti į užsienį pasitraukusius rusus tokiose demokratinėse šalyse kaip Jungtinė Karalystė. Jis kišosi demokratinius rinkimus ir Jungtinėse Valstijose, ir Europos šalyse. Jis ir jo sėbrai apiplėšė Rusiją, o pinigus išplovė užsienyje. Jis skleidė dezinformaciją visame pasaulyje ir slopino visuomenės pasipriešinimą savo šalyje. 2008 m. jis pasiuntė Rusijos pajėgas į Gruziją, kur jos ir toliau užima didelius šios šalies plotus. Visai neseniai jis okupavo Baltarusiją, tapusią karo su Ukraina atspirties tašku.

Ukrainoje Putino pajėgos pasižymi siaubingu žiaurumu –  bombarduoja daugiabučius namus, ligonines, mokyklas ir kitą civilinę infrastruktūrą, gyvybiškai svarbią miestų gyventojams.  Laisvės aikštės Charkove bombardavimas ir kasetinių šaudmenų naudojimas miestuose yra neabejotini karo nusikaltimų pavyzdžiai. Rusijos kariai vykdo Ukrainos žmonių genocidą.

Putino kariuomenei užėmus pažeidžiamas vietas Černobylyje ir Kijeve (šiandien ir Zaporožės AE - VŽ past.), kuriose yra radioaktyvių medžiagų, iškilo ir branduolinės katastrofos grėsmė. Praėjusį savaitgalį Putino priimtas sprendimas padidinti Rusijos taktinių branduolinių pajėgų kovinės parengties lygį rodo, kad jam nėra jokių ribų.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Kuo ilgiau tęsis Putino puolimas prieš Ukrainą, tuo didesnė tikimybė, kad kitos šalys privalės imtis ryžtingesnių veiksmų. Ne paslaptis, kad Putino tikslai neapsiriboja vien Ukraina. Jis nori grąžinti 1945 m. Jaltos konferenciją, kai po Antrojo pasaulinio karo pasaulio lyderiai padalijo Europą į Vakarų ir Sovietų Sąjungos įtakos zonas. Praėjusią savaitę Kremliaus atstovas spaudai išsakė tiesioginius grasinimus Švedijai ir Suomijai – dviem šalims, kurios, kaip ir Ukraina, yra europietiškos, bet nepriklauso NATO.

Laisvasis pasaulis pagaliau ėmė suvokti Putino keliamos grėsmės mastą. Per ilgai jų atsakas būdavo menkas ir pavėluotas. Tačiau dabar laisvasis pasaulis, uždraudęs keliems Rusijos bankams naudotis SWIFT finansinių pranešimų sistema, įšaldęs didelę dalį Rusijos turimų užsienio valiutos atsargų ir tiekdamas mums pažangią karinę įrangą, padeda Ukrainai kovoti prieš Putiną.

Esame dėkingi Lenkijai ir kitoms Vakarų kaimynėms už tai, kad jos daro viską, ką gali, kad priimtų Ukrainos pabėgėlius, nors dabar suprantame, kad šiems žmonėms terorizuoti ir mūsų vakarinėms sienoms uždaryti Rusija siunčia desantininkus.

Kad galėtume pasipriešinti Rusijai ir išgelbėti Ukrainą mums nedelsiant reikia daugiau pagalbos. Pirmiausia, raginame Vakarų valstybes užtikrinti, kad virš Ukrainos būtų įvesta neskraidymo zona ir užkirstas kelias tolesniam civilių gyventojų centrų bombardavimui iš oro. 

Antra, ir kitos šalys turi įvesti naftos ir dujų embargą Rusijai, kad atimtų pagrindinį jos pajamų šaltinį. 

Trečia, vyriausybės turėtų išsiųsti Rusijos diplomatus, atimti teisę Rusijos lėktuvams leistis tarptautiniuose oro uostuose ir uždrausti visus Rusijos žiniasklaidos kanalus. 

Galiausiai, raginame atšaukti Rusijos veto teisę Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje ir įsteigti specialų karo nusikaltimų tribunolą, kad Putinas ir kiti kalti pareigūnai būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn už nusikaltimus žmoniškumui, kurie tapo pagrindine Rusijos politikos Ukrainoje dalimi.

Putino teroristų armija gali padaryti siaubingų nuostolių mūsų miestams, bet ji niekada neužims Ukrainos sostinės ir dvasinių namų – Kijevo. Jis gali bandyti bombardavimais ištrinti mūsų miestą iš žemėlapio, bet mes niekada nepasiduosime.

Kol aš dirbu čia, Kijevo pakraštyje, priešindamiesi prieš piktinantį Putino išpuolį prieš mūsų šalį vienijasi visų pakraipų Ukrainos politikai, pilietinės bendruomenės lyderiai ir užsienio šalių parlamentarai.

Mūsų ginkluotosios pajėgos ir piliečiai Ukrainos miestuose ir miškuose narsiai priešinasi nusikalstamai Putino invazijai  — ir toliau darysime viską, ką galime, kad apsigintume. Mes žinome, kad mūsų pusėje yra tiesa ir laisvė. Visos laisvos šalys turi suprasti, kad Putino mums primesta kova nėra vien mūsų kova.

 

Komentaro autorė - Ivanna Klympush-Tsintsadze, Ukrainos parlamentinio komiteto dėl Ukrainos integracijos į ES pirmininkė 

 Autorių teisės: „Project Syndicate“, 2022

Autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos pozicija.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
A. Bogdanovičius. Vyriausybės veikla atveriant duomenis – tikėjimas iš troškimo 2

Tikėjimas iš troškimo (angl. wishful thinking) – terminas, naudojamas apibūdinti situaciją, kai...

Nuomonės
08:57
Pagalbai – valstybės kišenė arba sugebėjimas prisitaikyti 1

Rusijos pradėtas karas Ukrainoje ir dėl jo Rusijai bei Baltarusijai paskelbtos sankcijos tapo paskutiniais...

A. Zujevas. Valstybinės sistemos gali tapti perkamiausia Lietuvos eksporto preke

Šiuo metu Lietuvos Finansų ir Ekonomikos ir inovacijos ministerijų dėka vyksta puiki iniciatyva – viešojo...

Nuomonės
2022.05.17
Siūlote algą vokelyje? Turbūt juokaujate 17

Kol darbuotojai nepradės atsisakyti dirbti įmonėse, kuriose atlyginimo dalis mokama neoficialiai, tol dalis...

Nuomonės
2022.05.17
E. Petrulis. Neutralioji palūkanų norma – kodėl ji mums turėtų rūpėti 1

Neutralioji palūkanų norma yra viena prieštaringiausių sąvokų finansų teorijoje, nes, skirtingai negu dauguma...

Nuomonės
2022.05.16
„Suprasti“ Rusiją 22

Viena žymiausių sovietologių, žurnalistė Francoise Thom savo naujausiame straipsnyje bando atsakyti į...

Nuomonės
2022.05.16
R. Skyrienė. Vyriausybės veiklos ataskaita: ar stiklinė pusiau tuščia?

Visi esame puikūs vairuotojai, kai vairuojame sėdėdami ant užpakalinės automobilio sėdynės. Tokios mintys...

Nuomonės
2022.05.14
R. Vilpišauskas. Ginčai dėl Europos ateities 1

Tuo metu, kai Europos ateitis sprendžiasi karo laukuose ir miestuose Ukrainoje, ES institucijose vyksta...

Nuomonės
2022.05.13
Pažiūrėkite į veidrodį 3

Panašu, kad Rusiją jau visai netrukus užklups naujas galvos skausmas – neutralumo politikos atsisakančios...

Nuomonės
2022.05.13
N. Mačiulis. Akcijų rinkos raudonuoja: kur ir kaip dabar investuoti 15

Šių metų pradžioje daugelis akcijų indeksų pasiekė rekordines aukštumas, tačiau pastaraisiais mėnesiais...

Nuomonės
2022.05.12
Gudručių laikams turi ateiti galas 53

Iki gegužės pabaigos – per ateinančias dvi su puse savaitės – didžioji dalis Lietuvos juridinių asmenų...

Nuomonės
2022.05.12
P. Neuding. Šiaurės šalių neutralumo pabaiga 2

Per visą Šaltąjį karą „nesijungti prie jokių aljansų taikos metu ir būti neutraliai per karą“ buvo ne tik...

Nuomonės
2022.05.11
R. Baravykas. Ar Lietuvos institucijos moka valdyti duomenis, kad jie kurtų vertę?

Pastaruoju metu visame pasaulyje duomenų tema tampa vis aktualesnė. Turbūt nieko nereikia įtikinėti, kad...

Nuomonės
2022.05.11
Ne tik pareiga, bet ir teisės 2

Šiandien, švenčiant Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną, verta dar kartą priminti, kad mokesčius turime mokėti...

Nuomonės
2022.05.11
A. Skinulis. Kodėl naudotos elektromobilių baterijos nepatenka pas atliekų tvarkytojus?

Europa siekia, kad visos naudotos pramoninės ir elektra varomų transporto priemonių baterijos turėtų būti...

Nuomonės
2022.05.10
Kol neatburzgė griovėjai 2

Britiško kapitalo bendrovei „Intersurgical“, pasistačiusiai Pabradėje pirmąjį visiškai automatizuotą...

Nuomonės
2022.05.10
S. Sierakowskis. Moralinis Vokietijos pacifizmo bankrotas 1

Po užsitęsusio nėštumo Vokietija pagaliau pagimdė sprendimą siųsti į Ukrainą sunkiąją ginkluotę. Tačiau...

Nuomonės
2022.05.09
Politinių lavonų brigada 6

Rusijai vis dar bandant pademonstruoti savo karinę „galybę“, Maskvos centre vėl marširuoja kolonos, palydimos...

Nuomonės
2022.05.09
V. Juzikis. Kaip nustatyti, kokią įtaką karas turi grūdų rinkai?

Prasidedant naujam žemės ūkio sezonui, lūkesčius dėl palankių oro sąlygų užgožia karas Ukrainoje. Rusijos...

Nuomonės
2022.05.06
„Nematomi“ matomo sąrašo herojai 1

Registrų centro tinklalapyje galima rasti sąrašą, kuriame išrikiuoti vadovai su apribotomis teisėmis. Nors...

Nuomonės
2022.05.06

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku