Mokslo, savivaldos, verslo sinergija augina inžinerijos eksperimentinių klasių tinklą

Reklama publikuota: 2022-12-16
svg svg

Prie Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Inžinerijos fakulteto durų šiomis dienomis rikiavosi moksleivių autobusai iš atokių Biržų, Joniškio, Pasvalio rajonų. Šis reiškinys – įrodymas, kad geras pavyzdys nelieka kitų nepastebėtas ir neįvertintas. 2022-ųjų pradžioje Rokiškio verslo klubo iniciatyva VDU ŽŪA buvo įsteigta pirmoji šalyje Rokiškio inžinerijos eksperimentinė klasė. Neprabėgus nė metams šį pavyzdį perėmė Joniškio, Pasvalio rajonų savivaldybės, Biržų rajono verslo lyderiai, iniciavę inžinerijos eksperimentinių klasių steigimą savo jauniesiems kraštiečiams. Tikimasi, kad inžinerijos klasių veiklos motyvuos moksleivius VDU ŽŪA įgyti vietos darbo rinkoms reikalingą išsilavinimą bei grįžti kurti pridėtinę vertę savo gimtuosiuose regionuose.

Susivienijus mokslui, savivaldai, verslui – įkurtos Pasvalio, Joniškio, Biržų eksperimentinės inžinerijos klasės 

VDU Žemės ūkio akademijos Sumanaus moksleivio akademijos Pasvalio, Joniškio, Biržų inžinerijos eksperimentinės klasės yra bendros idėjos vienijamų partnerių – Pasvalyje – Pasvalio rajono savivaldybės, Pasvalio verslininkų asociacijos „Verslo žiedas“ bei UAB „Kurana“, Joniškyje – Joniškio rajono savivaldybės, Joniškio žemės ūkio mokyklos, Biržuose – Biržų technologijų ir verslo mokymo centro, Biržų rajono verslininkų asociacijos ir Biržų „Saulės“ gimnazijos bei VDU Žemės ūkio akademijos projektas, įtvirtintas bendradarbiavimo sutartimis. Projekto tikslas – bendradarbiaujant rajonų verslininkams, savivaldybėms, bendrojo lavinimo mokyklų, profesinio rengimo centrų atstovams sudaryti galimybę moksleiviams pažinti mechanikos, tvariosios inžinerijos, vandens ir žemės inžinerijos, taip pat žemės ūkio, gamtos, verslo ir viešosios vadybos krypčių   studijas, suteikti naujausių mokslo žinių apie agrosektoriaus pažangą bei motyvuoti VDU ŽŪA įgijus inžinerinį išsilavinimą tapti regionuose veikiančių inovatyvių įmonių komandų nariais, vedančiais verslus į priekį ar kurti nuosavas įmones. 

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/1793?placement=

Projekto veiklose – nuo bandymų laboratorijose iki verslo įmonių pažinimo 

Prie projekto šiais mokslo metais prisijungę moksleiviai orientuojami į inžinerijos procesų pažinimą VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakulteto laboratorijose ir rajonuose vystomose verslo įmonėse bei profesinio rengimo mokyklose. Projekto dalyviams taip pat bus sudarytos išskirtinės sąlygos susipažinti su pavasarį VDU ŽŪA vyksiančios didžiausios Baltijos šalyse agrosektoriaus parodos „Ką pasėsi 2023“ eksponatais bei inovacijomis. Kitais mokslo metais projekto dalyviai galės arba toliau gilinti inžinerijos žinias, arba „matuotis“ kitas paklausias VDU ŽŪA Agronomijos, Bioekonomikos plėtros, Miškų ir ekologijos fakultetuose vykdomas studijas.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Joniškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus l. e. p. vedėja Aušra Lukšaitė Lapinskienė.
Joniškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus l. e. p. vedėja Aušra Lukšaitė Lapinskienė.

Sveikinimo žodį projekto dalyviams bei iniciatoriams tarusi VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė dėkojo socialiniams partneriams už bendradarbiavimą bei paramą Lietuvoje unikaliam projektui, o Pasvalio, Joniškio, Biržų kraštų moksleiviams linkėjo įdomios, naudingos veiklos siekiant lyderystės savo karjeros skrydį pradedant inžinerijos eksperimentinėje klasėje. 

Dabartinė karta atlieka misiją ateičiai 

Pasvalio verslininkų asociacijos ,,Verslo žiedas” prezidentas Antanas Kairys skaičiavo, kad jei bent dalis inžineriją „pasimatavusių“ moksleivių ateityje grįš į gimtąjį regioną su VDU ŽŪA įgytą išsilavinimą patvirtinančiais diplomais rankose, dabartinė Pasvalio verslininkų karta, remianti inžinerijos klasės veiklas, galės būti rami, kad savo misiją atliko sėkmingai.

Prasmingų veiklų projekto dalyviams taip pat linkėjo Pasvalio rajone įsikūrusios įmonės ,,Kurana” personalo vadovė Neringa Čergelytė, Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Bajoriūnaitė.

Joniškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus l. e. p. vedėjos Aušros Lukšaitės Lapinskienės pastebėjimu, viena priežasčių, kodėl moksleiviai nenoriai renkasi su veikla žemės ūkyje susijusias profesijas – informacijos trūkumas apie tai, koks modernus ir kaip toli į ateitį yra nužengęs šis sektorius. Todėl inžinerijos eksperimentinė klasė, pašnekovės žodžiais, yra puikus raktas šioms žinioms atverti.

Biržų rajono verslininkų asociacijos prezidentas Tomas Bekeris.
Biržų rajono verslininkų asociacijos prezidentas Tomas Bekeris.

VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto absolventas, buvęs Seimo narys, o šiuo metu Biržų rajono ūkininkas Viktoras Rinkevičius kalbėjo, kad šiame šalies regione žemės ūkis ir su juo susijusi maisto pramonė yra svarbiausi gyvybingumo garantai. Todėl šių sektorių atstovams itin rūpi, kas juos pakeis ateityje. Biržų rajono verslininkų asociacijos prezidentas Tomas Bekeris patikino, kad verslas, suinteresuotas savo jaunųjų kraštiečių ugdymu, yra nusiteikęs remti projektą, skatinantį moksleivius rinktis vietos ekonomikai aktualias studijų programas ir išsilavinimą.

Biržų „Saulės“ gimnazijos direktoriaus Mariaus Skardžiaus nuomonė taip pat buvo vienareikšmė – atsakingai profesiją besirenkančiam moksleiviui nepakanka vien perskaityti lankstinuką apie vieną ar kitą studijų programą, juolab, kad tokių lankstinukų pateikiama gausybė.  „Argumentuota motyvacija susiformuoja tuomet, kai jaunam žmogui sudaroma galimybė akivaizdžiai pamatyti aplinką, kurioje mokysis, o savo sričių geriausi profesionalai atskleidžia konkrečios specialybės specifiką“, – inžinerijos eksperimentinės klasės aktualumą komentavo M. Skardžius.

Biržų Saulės gimnazijos direktorius Marius Skardžius.
Biržų Saulės gimnazijos direktorius Marius Skardžius.

Biržų technologijų ir verslo mokymo centro direktorius Dainius Korsakas džiaugėsi į Kauną jau atlydėjęs keturis potencialius VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto studentus, nes pats pirmasis moksleivių susitikimas su į mokymo įstaigą atvykusiais VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto atstovais grupę vaikinų motyvavo įgijus profesinį išsilavinimą siekti ir inžinerijos bakalauro diplomo.

Biržų inžinerijos eksperimentinės klasės atidarymo metu VDU Žemės ūkio akademijos, Biržų technologijų ir verslo mokymo centro, Biržų rajono verslininkų asociacijos ir Biržų „Saulės“ gimnazijos vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, įprasminančią pasiryžimą vykdyti bendras veiklas ugdant jaunąją kartą. 

Reikalinga tvari ir tikslinga verslo, gimnazijų, profesinio mokymo bei aukštojo mokslo integracija 

VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. Rolandas Domeika dėkojo socialiniams partneriams už paramą projektui bei teigė tikįs, kad projektas paskatins regionų jaunimą rinktis įdomias ir perspektyvias studijas VDU Žemės ūkio akademijoje. Į inžinerijos klasės užsiėmimus moksleivius atlydėjusi Pasvalio rajono Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos vyr. mokytoja Justina Šimoliūnaitė teigė, kad jaunuoliai į universitetą atvyko rimtai nusiteikę tobulėti, įgyti naujų žinių bei patirčių.

Vieno projekto vadovų, VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto docento dr. Jono Čėsnos  teigimu, siekiant tenkinti Lietuvos regionų, kaimiškųjų savivaldybių darbo rinkos poreikius, turi būti suformuota visaapimanti ir suderinta žemės, miškų ir kaimo plėtros specialistų rengimo sistema, užtikrinanti tvarią, tikslingą, sutelktinę verslo, gimnazijų, profesinio mokymo ir aukštojo mokslo integraciją. Tačiau valstybės lygmeniu šioje sistemoje tebesant rimtų spragų socialinių partnerių projektinis bendradarbiavimas įgyja dar didesnę reikšmę. „Didžiulė atrama įgyvendinant visus mūsų projektus yra buvę VDU ŽŪA absolventai. Už prisidėjimą prie Biržų inžinerinės klasių atsiradimo esame dėkingi Inžinerijos fakulteto absolventui biržiečiui Viktorui Rinkevičiui, už Pasvalio inžinerinės klasės atsiradimą – Inžinerijos fakulteto absolventui pasvaliečiui Vladui Linkevičiui“, – šalyje garsėjančiu VDU ŽŪA alumnų aktyvumu remiant savąją Alma Mater ir regionų jaunimo studijas džiaugėsi doc. dr. J. Čėsna.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Šių metų kriptoskerdynių kontekste ragina nepamiršti technologijos Premium

Bitkoino kritimas daugiau nei 60%, „Terra“ ir „Luna“ kriptovaliutų ekosistemų griūtis bei neįtikėtina vienos...

Inovacijos
2022.12.29
Elektroninė infrastruktūra: įmonių fasadai internete – ir tvarkingi, ir apgriuvę Verslo tribūna

„Gera yra užeiti į tvarkingai atrodantį pastatą, nes tikėtina, kad viduje bus kaip ir išorėje – profesionalu...

Išmani Lietuva
2022.12.29
S. Krėpšta prognozuoja kriptokeityklų skaičiaus Lietuvoje sumažėjimą

Simonas Krėpšta, Lietuvos banko (LB) valdybos narys, sako, jog nuo lapkričio Lietuvoje sugriežtinus...

Inovacijos
2022.12.28
„Blue Bridge“ ekspertai apie ateinančius metus: bus ieškoma būdų racionaliau valdyti didžiulį pasirinkimų skaičių Verslo tribūna

Žengiant į 2023-uosius metus, paklausėme įvairių sričių „Blue Bridge“ ekspertų apie tai, ko tikėtis...

Išmani Lietuva
2022.12.28
„Optono“ rankas atriša puspenkto milijono ir naujos patalpos Premium

Lietuvos lazerių gamybos grupė „Optonas“ plėtrai ir įrenginių atnaujinimui pritraukė 4,4 mln. Eur finansavimą...

Inovacijos
2022.12.28
Lietuvoje – Europos kosmoso agentūros verslo inkubatorius 1

Lietuvoje kuriasi Europos kosmoso agentūros verslo inkubatorius „ESA BIC Lietuva“, kuris telks kosmoso...

Inovacijos
2022.12.23
Verslo bendrystė su pažeidžiamiausiais visuomenės nariais: kodėl tai svarbu? Verslo tribūna

Jau trečius metus klientų kalėdinėms dovanoms skirtas lėšas didžiausia informacinių technologijų sprendimų ir...

Išmani Lietuva
2022.12.23
„Bitė“ kitąmet prisijungs „Mezon“

Telekomunikacijų bendrovė „Bitė“ paskelbė kitais metais prisijungsianti UAB „Mezon“ – bendrovę, į kurią...

Inovacijos
2022.12.22
Objektinė, failinė ir blokinė saugyklos: minusai ir pliusai Verslo tribūna

Apžvelkime tris populiariausius IBM saugyklų tipus, jų privalumus bei trūkumus, į kuriuos reikėtų atkreipti...

Išmani Lietuva
2022.12.22
Draugystė tarp žalios ir mėlynos, arba Neatrakintas inovacijų potencialas jūroje Premium

Šių metų rugpjūtį Jungtinių Tautų (JT) Tvarios mėlynosios ekonomikos investicijų forume bankai, vyriausybės...

Inovacijos
2022.12.19
Ar Lietuva – vis dar „fintech“ rojus? Premium

Nuo 2017 m. finansų technologijų („fintech“) krašto įvaizdį puoselėjusioje Lietuvoje prieš daugiau nei metus...

Inovacijos
2022.12.17
Mokslo, savivaldos, verslo sinergija augina inžinerijos eksperimentinių klasių tinklą Verslo tribūna

Prie Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Inžinerijos fakulteto durų šiomis dienomis...

Išmani Lietuva
2022.12.16
„Notified“ ruošiasi plėtrai Vilniuje

Pasaulinė skaitmeninių komunikacijos technologijų paslaugų teikėja „Notified“ planuoja plėtrą Vilniuje. Per...

Inovacijos
2022.12.15
Elektroninių ryšių rinkos pajamos per ketvirtį augo minimaliai

Elektroninių ryšių rinkos bendros pajamos trečiąjį šių metų ketvirtį augo 0,2% iki 202,8 mln. Eur, skelbia...

Inovacijos
2022.12.14
Pandemijos išjudintas „Lantel“: didžiausias kontraktas, hibridinis mokymas ir kabeliais „apjuosta“ Žemė Premium

2009 m. įkurtas „Lantel“ (UAB „Lantelis“) dabar veiklas vykdo trimis pagrindinėmis kryptimis – diegia...

Inovacijos
2022.12.13
3G išjungusi „Telia“ žada masinio daiktų interneto aušrą 1

Ryšio operatorius „Telia“ antradienį galutinai išjungė atgyvenusį ir beveik nebenaudojimą 3G ryšį.

Inovacijos
2022.12.13
Lietuvos įmonės per metus patiria daugiau nei tūkstantį kibernetinių atakų: kaip apsisaugoti? Verslo tribūna

Kibernetinių atakų Lietuvoje ir visame pasaulyje nemažėja, jos daro vis didesnę žalą, tačiau verslas vis dar...

Kaip įmonės gali sutaupyti IT kaštus nepakenkdamos saugumui? Verslo tribūna

Auganti infliacija, Rusijos karas prieš Ukrainą ir nuotolinio darbo modelis – visi šie veiksniai įmones...

Išmani Lietuva
2022.12.13
Šalyje augimo pagreitį įgyjanti Rokiškio inžinerijos eksperimentinė klasė sėkmingai tęsia antruosius metus Verslo tribūna

Pernai įsteigta Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Sumanaus moksleivio akademijos...

Išmani Lietuva
2022.12.08
„Birkle IT“ plės padalinius Vilniuje ir Kaune

Pernai Lietuvoje įsikūrusi Vokietijos informacinių technologijų (IT) bendrovė „Birkle IT“ plečia padalinius...

Inovacijos
2022.12.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku