Šalyje augimo pagreitį įgyjanti Rokiškio inžinerijos eksperimentinė klasė sėkmingai tęsia antruosius metus

Reklama publikuota: 2022-12-08
svg svg

Pernai įsteigta Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Sumanaus moksleivio akademijos Rokiškio inžinerijos eksperimentinė klasė šiais mokslo metais sėkmingai tęsia savo veiklą. Joje – jau apie pustrečio šimto jaunųjų rokiškėnų, kurie naujų žinių ir įgūdžių įgyja pagal specialiai jiems sukurtas inžinerijos ir gamtos mokslų programas. Be to, jau artimiausiomis dienomis VDU Žemės ūkio akademijoje laukiama atvyksiančių Biržų, Joniškio, Pasvalio, Plungės rajonų moksleivių, vietos verslo ir savivaldos iniciatyva sutelktų į inžinerines klases, nes Rokiškio verslo klubo pavyzdį imtis iniciatyvos rengiant ateities specialistus jau perėmė ir kiti šalies regionai.

Moksleivių susidomėjimas pranoko idėjos autorių lūkesčius 

Rokiškio inžinerijos eksperimentinė klasė – Rokiškio verslo klubo, vienijančio vietos verslo įmones, Rokiškio profesinio mokymo centro ir VDU Žemės ūkio akademijos bendras projektas. Jo tikslas – bendradarbiaujant verslo atstovams, universiteto mokslininkams, Rokiškio profesinio mokymo centrui sudominti moksleivius žemės ūkio, mechanikos, tvariosios inžinerijos, vandens ir žemės inžinerijos studijomis, suteikti naujausių mokslo žinių apie šiuolaikinį agrosektorių bei motyvuoti VDU Žemės ūkio akademijoje įgijus inžinerinį išsilavinimą grįžti dirbti ir kurti pridėtinę vertę gimtajame regione.

Šio projekto idėją pernai pavyko išvystyti per stebėtinai trumpą laiką. Rokiškio verslo klubo ir VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakulteto atstovams mokyklose pabendravus su rajono moksleiviais paaiškėjo, kad jų susidomėjimas projektu kelis kartus pranoksta lūkesčius. Todėl atitinkamai buvo išplėstas ir ugdymo turinys. Klasės veiklose dalyvaujantieji pirmuosius metus orientuojami į inžinerijos procesų pažinimą, suteikiant galimybę pažinti ir kitas VDU Žemės ūkio akademijos mokslo kryptis, todėl šį projektą besirenkantys antruosius metus gali pasirinkti arba toliau gilinti inžinerijos žinias, arba „matuotis“ gamtos mokslų profesijas Agronomijos bei Miškų ir ekologijos fakultetuose.

Tikslas – sudominti inžinerijos studijomis VDU Žemės ūkio akademijoje 

Rokiškio verslo klubo prezidentas, agroverslo įmonės „Ivabaltė“ generalinis direktorius Irmantas Tarvydis.
Rokiškio verslo klubo prezidentas, agroverslo įmonės „Ivabaltė“ generalinis direktorius Irmantas Tarvydis.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Rokiškio verslo klubo prezidentas, agroverslo įmonės „Ivabaltė“ generalinis direktorius Irmantas Tarvydis, sveikindamas į šiais mokslo metais pirmuosius užsiėmimus VDU Žemės ūkio akademijoje atvykusius jaunuosius kraštiečius, kalbėjo, kad jiems sudaroma unikali galimybė anksčiau nei kitiems vienmečiams susipažinti su akademine aplinka, patirti mokslo atradimo džiaugsmą bei rasti savo tikrąjį pašaukimą, nes daliai moksleivių, praėjusiais metais baigusių Rokiškio eksperimentinę inžinerijos klasę, jų pačių pageidavimu, šiais metais sudaryta galimybė gilinti žinias inžinerijos klasės aukštesniojo lygio programoje arba rinktis gamtos mokslų klasės programą, kuri yra labiau orientuota į kitų krypčių studijas – agronomiją, kraštovaizdžio dizainą, maisto kokybę ir saugą, miškininkystę.

Rokiškio profesinio mokymo centro direktorė Diana Giedrikienė.
Rokiškio profesinio mokymo centro direktorė Diana Giedrikienė.

Rokiškio profesinio mokymo centro direktorė Diana Giedrikienė renginio metu moksleivius ragino išnaudoti unikalų jiems suteiktą galimybę įgyti žinių apie šiuolaikinį žemės ūkį iš geriausių savo sričių ekspertų – VDU Žemės ūkio akademijos mokslininkų. „Programuokite savo norus, siurbkite žinias, o ateityje įgiję profesijas grįžkite dirbti savo gimtojo rajono labui“, – linkėjo D. Giedrikienė.

Sveikinimo žodį projekto dalyviams bei iniciatoriams tarusi VDU Žemės ūkio akademijos vicekanclerė prof. dr. Aušra Blinstrubienė dėkojo Rokiškio verslininkams už Lietuvoje unikalią iniciatyvą sutelkti verslo ir mokslo atstovus svarbiam tikslui – ateities specialistų rengimui. „Šiandien matydama džiugesio kupinas jūsų akis, linkiu būti darbštiems, ieškantiems, atrasti savo tikslą ir jo siekti“, – kalbėjo prof. dr. A. Blinstrubienė, kreipdamasi į jauniausiuosius VDU Žemės ūkio akademijos bendruomenės narius – Rokiškio inžinerijos eksperimentinės klasės moksleivius.

VDU Žemės ūkio akademijos vicekanclerė prof. dr. Aušra Blinstrubienė.
VDU Žemės ūkio akademijos vicekanclerė prof. dr. Aušra Blinstrubienė.

Inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. Rolandas Domeika dėkojo Rokiškio verslo klubui už idėją, paskatinusią susitelkti visiems projekto dalyviams bei teigė tikįs, kad projektas ateityje padės papildyti Inžinerijos fakulteto studentų būrį.

Patys Rokiškio inžinerijos eksperimentinės klasės moksleiviai teigė, kad jie į dalyvavimą šiame projekte žiūri atsakingai bei planuoja ateityje taip pat tikslingai rinktis brandos egzaminus, kurie suteiktų galimybę patekti į norimą studijų programą VDU Žemės ūkio akademijoje. 

Atrama projekto plėtrai – regionuose dirbantys VDU Žemės ūkio akademijos absolventai 

Vieno projekto vadovų, VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakulteto docento dr. Jono Čėsnos  teigimu, vien šiais mokslo metais šio fakulteto atstovai aplankė per 20 šalies bendrojo lavinimo mokyklų regionuose, susitiko su vietos verslo bei savivaldos atstovais, siekdami ir kitus paskatinti pasinaudoti Rokiškio inžinerijos eksperimentinės klasės pavyzdžiu. Didžiulė atrama šiose misijose – regionuose dirbantys VDU Žemės ūkio akademijos absolventai.

VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. Rolandas Domeika.
VDU Žemės ūkio akademijos Inžinerijos fakulteto dekanas doc. dr. Rolandas Domeika.

„Žmogiškųjų išteklių pritraukimo bei išlaikymo problema aktuali visoje Lietuvoje. Rokiškio verslo klubas pirmasis pasiūlė idėją, kaip jaunimui tvariai planuoti savo karjeros kelią. Prie iniciatyvos įgyvendinimo prisideda ir Rokiškio profesinio mokymo centras, turintis ilgalaikę bendradarbiavimo su verslu patirtį, lanksčiai reaguojantis į darbo rinkos poreikius diegdamas ir atnaujindamas profesinio mokymo programas bei turintis patirties rengti ir įgyvendinanti bendrus projektus. Rokiškio kraštas – vienas atokiausių šalies kaimiškųjų rajonų, kuriame veikia ne viena dešimtis modernių pramonės ir žemės ūkio įmonių, pastaruoju metu vis aštriau juntančių inžinerinį išsilavinimą turinčių specialistų trūkumą. VDU Žemės ūkio akademija, įgyvendindama savo misiją, įsijungė į projekto – eksperimentinės inžinerijos klasės – sukūrimą bei parengė moksleiviams programas, kurias įgyvendina grupė šiai veiklai neabejingų VDU Žemės ūkio akademijos lektorių“, – pasakoja doc. dr. J. Čėsna, atkreipiantis dėmesį, kad VDU Žemės ūkio akademijos mokslininkai Žemės ūkio ministerijos užsakymu dar 2020 m. atliko prognostinius žemės ūkio ir su juo susijusio sektoriaus specialistų ir kvalifikuotų darbuotojų poreikių tyrimus bei nustatė, kad žemės ūkio ir kaimo plėtros specialistų ir kitų kvalifikuotų darbuotojų poreikiams tikslinga kasmet vidutiniškai parengti po 1321 agrosektoriui skirtų studijų ir mokymo programų absolventą, kasmet studijoms ir mokymuisi vidutiniškai priimant po 1623 studentus ir mokinius, iš jų – 202 į magistrantūros, 492 – į universitetines bakalauro studijas, 223 – į kolegines studijas ir 706 į profesinio mokymo programas.

„Akivaizdu, kad, norint tenkinti Lietuvos atokių regionų, kaimiškųjų savivaldybių darbo rinkos poreikius, turi būti suformuota visaapimanti ir suderinta žemės, miškų ir kaimo plėtros specialistų rengimo sistema, užtikrinanti tvarią, tikslingą, sutelktinę verslo, gimnazijų, profesinio mokymo ir aukštojo mokslo integraciją“, – teigia VDU Žemės ūkio akademijos doc. dr. J. Čėsna.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Rašyti komentarą 0
Šių metų kriptoskerdynių kontekste ragina nepamiršti technologijos Premium

Bitkoino kritimas daugiau nei 60%, „Terra“ ir „Luna“ kriptovaliutų ekosistemų griūtis bei neįtikėtina vienos...

Inovacijos
2022.12.29
Elektroninė infrastruktūra: įmonių fasadai internete – ir tvarkingi, ir apgriuvę Verslo tribūna

„Gera yra užeiti į tvarkingai atrodantį pastatą, nes tikėtina, kad viduje bus kaip ir išorėje – profesionalu...

Išmani Lietuva
2022.12.29
S. Krėpšta prognozuoja kriptokeityklų skaičiaus Lietuvoje sumažėjimą

Simonas Krėpšta, Lietuvos banko (LB) valdybos narys, sako, jog nuo lapkričio Lietuvoje sugriežtinus...

Inovacijos
2022.12.28
„Blue Bridge“ ekspertai apie ateinančius metus: bus ieškoma būdų racionaliau valdyti didžiulį pasirinkimų skaičių Verslo tribūna

Žengiant į 2023-uosius metus, paklausėme įvairių sričių „Blue Bridge“ ekspertų apie tai, ko tikėtis...

Išmani Lietuva
2022.12.28
„Optono“ rankas atriša puspenkto milijono ir naujos patalpos Premium

Lietuvos lazerių gamybos grupė „Optonas“ plėtrai ir įrenginių atnaujinimui pritraukė 4,4 mln. Eur finansavimą...

Inovacijos
2022.12.28
Lietuvoje – Europos kosmoso agentūros verslo inkubatorius 1

Lietuvoje kuriasi Europos kosmoso agentūros verslo inkubatorius „ESA BIC Lietuva“, kuris telks kosmoso...

Inovacijos
2022.12.23
Verslo bendrystė su pažeidžiamiausiais visuomenės nariais: kodėl tai svarbu? Verslo tribūna

Jau trečius metus klientų kalėdinėms dovanoms skirtas lėšas didžiausia informacinių technologijų sprendimų ir...

Išmani Lietuva
2022.12.23
„Bitė“ kitąmet prisijungs „Mezon“

Telekomunikacijų bendrovė „Bitė“ paskelbė kitais metais prisijungsianti UAB „Mezon“ – bendrovę, į kurią...

Inovacijos
2022.12.22
Objektinė, failinė ir blokinė saugyklos: minusai ir pliusai Verslo tribūna

Apžvelkime tris populiariausius IBM saugyklų tipus, jų privalumus bei trūkumus, į kuriuos reikėtų atkreipti...

Išmani Lietuva
2022.12.22
Draugystė tarp žalios ir mėlynos, arba Neatrakintas inovacijų potencialas jūroje Premium

Šių metų rugpjūtį Jungtinių Tautų (JT) Tvarios mėlynosios ekonomikos investicijų forume bankai, vyriausybės...

Inovacijos
2022.12.19
Ar Lietuva – vis dar „fintech“ rojus? Premium

Nuo 2017 m. finansų technologijų („fintech“) krašto įvaizdį puoselėjusioje Lietuvoje prieš daugiau nei metus...

Inovacijos
2022.12.17
Mokslo, savivaldos, verslo sinergija augina inžinerijos eksperimentinių klasių tinklą Verslo tribūna

Prie Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Inžinerijos fakulteto durų šiomis dienomis...

Išmani Lietuva
2022.12.16
„Notified“ ruošiasi plėtrai Vilniuje

Pasaulinė skaitmeninių komunikacijos technologijų paslaugų teikėja „Notified“ planuoja plėtrą Vilniuje. Per...

Inovacijos
2022.12.15
Elektroninių ryšių rinkos pajamos per ketvirtį augo minimaliai

Elektroninių ryšių rinkos bendros pajamos trečiąjį šių metų ketvirtį augo 0,2% iki 202,8 mln. Eur, skelbia...

Inovacijos
2022.12.14
Pandemijos išjudintas „Lantel“: didžiausias kontraktas, hibridinis mokymas ir kabeliais „apjuosta“ Žemė Premium

2009 m. įkurtas „Lantel“ (UAB „Lantelis“) dabar veiklas vykdo trimis pagrindinėmis kryptimis – diegia...

Inovacijos
2022.12.13
3G išjungusi „Telia“ žada masinio daiktų interneto aušrą 1

Ryšio operatorius „Telia“ antradienį galutinai išjungė atgyvenusį ir beveik nebenaudojimą 3G ryšį.

Inovacijos
2022.12.13
Lietuvos įmonės per metus patiria daugiau nei tūkstantį kibernetinių atakų: kaip apsisaugoti? Verslo tribūna

Kibernetinių atakų Lietuvoje ir visame pasaulyje nemažėja, jos daro vis didesnę žalą, tačiau verslas vis dar...

Kaip įmonės gali sutaupyti IT kaštus nepakenkdamos saugumui? Verslo tribūna

Auganti infliacija, Rusijos karas prieš Ukrainą ir nuotolinio darbo modelis – visi šie veiksniai įmones...

Išmani Lietuva
2022.12.13
Šalyje augimo pagreitį įgyjanti Rokiškio inžinerijos eksperimentinė klasė sėkmingai tęsia antruosius metus Verslo tribūna

Pernai įsteigta Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Sumanaus moksleivio akademijos...

Išmani Lietuva
2022.12.08
„Birkle IT“ plės padalinius Vilniuje ir Kaune

Pernai Lietuvoje įsikūrusi Vokietijos informacinių technologijų (IT) bendrovė „Birkle IT“ plečia padalinius...

Inovacijos
2022.12.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku