Užklausų mainai padeda rasti partnerius IT srityje ir keičia požiūrį į Rytų Europos rinkas

Publikuota: 2020-07-01
Kinijoje Tomas Pagirys, „waynord“ klasterio koordinatorius ir „Aciety“ verslo plėtros vadovas, su Jincheng Yao, „Belt and Road Startup Accelerator“ vadovu, pasirašė bendradarbiavimo sutartį.
svg svg
Kinijoje Tomas Pagirys, „waynord“ klasterio koordinatorius ir „Aciety“ verslo plėtros vadovas, su Jincheng Yao, „Belt and Road Startup Accelerator“ vadovu, pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Kaip rasti patikimą informacinių technologijų (IT) srities partnerį Rytų Europoje? Kaip įvertinti, ar jis turi reikiamus resursus, tinkamas patirtis ir sertifikatus? Lietuvoje į aukštą pridėtinę vertę kuriantį „waynord“ klasterį susibūrusios IT įmonės dalyvauja „Aciety“ platformoje, kuri sprendžia šią klientų iš Vakarų dilemą ir padeda rasti geriausius ilgalaikius partnerius.

nuotrauka::1 left

Idėja susiburti lietuviškoms IT įmonėms gimė prieš ketverius metus. Siekdamos išlikti konkurencingos ir įgyvendinti didesnius projektus jos privalėjo parodyti įgyvendintus projektus, kurie atskleistų plačias ekspertiškumo galimybes ir demonstruotų aukštesnius apyvartos rodiklius. Visa tai pasiekti po vienos įmonės stogu ir suburti kompetentingus įvairių sričių IT specialistus buvo iššūkis, todėl nuspręsta jungtis į klasterį „waynord“, kurio tikslas – sukurti daugiasluoksnių IT paslaugų pasiūlymą bet kuriam klientui.

Į klasterį susibūrė, kad išliktų konkurencingos

„Klasteris įgalina įmonę, išlaikant savo specializaciją, dalyvauti didelio masto projektuose, o koordinuotas įmonių bendradarbiavimas sukuria papildomų galimybių. Jos gali mainytis užklausomis, padėti viena kitai resursais ar suvienyti pastangas specifinėms pardavimų ar produktų vystymo kampanijoms“, – sako Tomas Pagirys, „waynord“ klasterio koordinatorius.

Dėl orientacijos į aukštą pridėtinę vertę ir šiaurietiškas vertybes, atsiribojant nuo įprastų pigesnės darbo jėgos iš Rytų Europos asociacijų, klasterio prioritetinės rinkos yra Skandinavijos šalys, Didžioji Britanija, Vokietija, Izraelis, Šveicarija, Austrija, Nyderlandai ir JAV. Išgrynintos pagrindinės veiklos kryptys – eksportas, rinkodara, novatoriškų produktų vystymas, moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra bei mokymai.

nuotrauka::2 right

Sukūrus klasterį jo koordinatoriumi tapo vienas iš pirminių jos sumanytojų UAB „Aciety“, kurio veikloje – to paties pavadinimo IT įmonių paieškos sistemoje – dalyvauja visos 8 klasterio įmonės. Narystė klasteryje ir koordinatoriaus kuruojamoje sistemoje atveria galimybes prisitraukti tokių ilgalaikių strateginių klientų kaip „Widerpool“, CIONET ar „Pillar Project“.

Pastarasis – vienas įdomiausių klientų. „Aciety“ komandos dėka beveik visa programinės įrangos gamyba iš Jungtinės Karalystės buvo perkelta į Lietuvą, o jungtinėmis pastangomis sukurta novatoriška e. mokėjimų sistema. Projekte dalyvavo 5-ios Lietuvos įmonės, tarp jų – „waynord“ koordinatorius „Aciety“ ir įmonė „iMAS“.

Tipinis klientas – gerai finansuotas startuolis

Sistemos „Aciety“ klientu gali būti bet kokia IT poreikį turinti įmonė arba fizinis asmuo. Dažniausiai kreipiamasi dėl elektroninės komercijos, verslo valdymo sistemų, įvairių technologijų dedikuotų komandų poreikio, blokų grandinės (angl. blockchain) technologijų vystymo, mobiliųjų aplikacijų programavimo darbų.

Tipinis klientas – gerai finansuotas startuolis, maža ar vidutinė bendrovė, IT įmonės iš Vakarų šalių. Daugiau nei 1.200 Europos IT įmonių vienijančioje sistemoje vietoj atsitiktinės „Google“ ar kitos paieškos rezultatų, klientas gauna koncentruotą 3–5 įmonių pirminį pasiūlymą, kuriame pateikiamos labiausiai poreikį atitinkančių įmonių analizės su aktualiomis patirtimis, ekspertize, kainos, projekto laiko ir biudžeto vertinimais. Profesionalių IT kompanijų ir programinės įrangos kūrėjų platformos „waynord“ sistemoje klasterio nariai jau turėjo galimybę teikti pasiūlymus 838 klientų užklausoms iš įvairių rinkų.

nuotrauka::3

Skepticizmą pakeitė sutartis

Į tinklą per paklausimų mainų sistemą buvo nukreipta „Watu Credit“ – sparčiai auganti ir dinamiška ne-bankinė Kenijos finansavimo įmonė, kuri siūlo mobiliosiomis technologijomis teikiamą paslaugą paskoloms išmokėti ir išieškoti visiškai atsisakant grynųjų pinigų bei atliepia kitus Kenijos klientų poreikius. Pavyzdžiui, galimybę visą parą naudotis savo sąskaitos likučiais. „Aciety“ jam padėjo rasti ilgalaikius partnerius, atitinkančius spartų kliento augimo tempą, poreikius ir diegiamas bei planuojamas inovacijas.

Kitas įdomus pavyzdys iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) – į tinklą per paklausimų mainų sistemą buvo nukreipta karo ir policijos struktūrų programinės įrangos gamyboje dirbanti PAR įmonė „Vortimo“. Dėl specifinio poreikio, reikiamos patirties bei gan skeptiško kliento požiūrio į Rytų Europos rinkas buvo nelengva įtikinti klientą pradėti darbus su vienu „Aciety“ partneriu. Kokybės, kultūros, patirties ir profesionalumo dėka trumpalaikis, mažos apimties projektas jau išaugo iki tęstinės sutarties.

Į krizės pasekmių švelninimo priemones nesidairo 

„Aciety“ ir „waynord“ eksporto iniciatyvos pritraukia 300.000–600.000 Eur vertės užklausų per mėnesį. Klasteris ne tik organizuoja užklausų mainus ir jungia arba skaido IT produktus vertikalioje vertės grandinėje, bet ir organizuoja B2B susitikimus, išvykstamąsias verslo misijas, vykdo rinkodaros ir įsiliejimo į užsienio tinklus (registracijos asociacijose, platformose, klubuose) veiklas, bando novatoriškus įrankius, pvz. automatizuotą pardavimų sistemą „Growbots“.

Jolita Razumienė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) įgyvendinamo projekto „Inovacijų tinklaveikos skatinimas ir plėtra (InoLink)“ vadovė, džiaugiasi, kad „waynord“ šiemet papildė „Inolink“ projekto dalyvių gretas ir naudosis jo teikiamomis paslaugomis: „Stipri sinergija tarp klasterio įmonių ir dalyvavimas užklausų mainuose sudaro unikalias galimybes tarptautinės veiklos plėtrai, klasterio įmonių žinomumo užsienyje augimui“.

Klasterio nariai vyksta į verslo misijas tokiose pripažintose pasaulinėse parodose kaip CES JAV, „E-Commerce Berlin“ Vokietijoje, „Collision“ Kanadoje ir DLD Tel Avive. Jose ieškoma potencialių klientų, atrandami nauji partneriai. Kartu su kitais mokymų industrijos dalyviais „waynord“ organizuoja IT specialistams skirtus kvalifikacijos kėlimo kursus – apmokyta daugiau kaip 100 iš 270 suplanuotų įmonių darbuotojų. Vystomos automatizuotos komercijos ir verslo valdymo sistemos, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklos, teikiamos paraiškos mokslinių tyrimų programoms – jau sėkmingai įgyvendinti tyrimai pagal priemonę „Inočekiai“, dalyvaujama ir kituose finansavimo galimybes atveriančiuose kvietimuose.

nuotrauka::4

COVID-19 krizė „waynord“ klasterį palietė mažiau. Koordinatoriaus T. Pagirio teigimu, nors ir dirbo nuotoliniu būdu, klasterio įmonės darbus tęsė beveik įprastu ritmu, naudojosi naujomis galimybėmis, pavyzdžiui, didesne elektroninės komercijos sprendimų paklausa, ir į krizės pasekmių švelninimo priemones nesidairo.

waynord“ klasterio nariai

  • B2B platforma „Aciety“
  • Programinės įrangos vystymo įmonė „FrontIT“
  • Mobiliųjų programėlių vystytoja „iTO“
  • Programinių įrangų, el. komercijos sprendimų, verslo valdymo sistemų vystytoja „digitouch!“
  • Programinės įrangos, el. komercijos sprendimų vystytoja „Osos“
  • „Shopify“ programavimo ekspertai „Devus“
  • Rinkodaros ir komunikacijos ekspertai „We Are Marketing“
  • Programinės įrangos vystytoja „Indeform“

nuotrauka::5

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Startuoliams ir smulkioms įmonėms EIT paskirstys dar 60 mln. Eur Premium

Europos inovacijų ir technologijų institutas (angl. European Institute of Innovation and Technology, EIT),...

Technologijos
2020.07.01
Startuoliui „Ligence“ COVID-19 pandemija padėjo pritraukti finansavimą

„Ligence“ komanda, plėtojanti vystanti automatizuotą širdies ultragarsinės diagnostikos sprendimą, nutarė...

Paslaugos
2020.07.01
Užklausų mainai padeda rasti partnerius IT srityje ir keičia požiūrį į Rytų Europos rinkas Verslo tribūna

Kaip rasti patikimą informacinių technologijų (IT) srities partnerį Rytų Europoje? Kaip įvertinti, ar jis...

Išmani Lietuva
2020.07.01
KTU sukurtą išmaniąją apyrankę gamins „Teltonika“ Premium 1

„Teltonikos“ grupės bendrovė „Teltonika Telemedic“ ketvirtadienį turėtų pasirašyti licencinę sutartį su Kauno...

Technologijos
2020.06.30
„Discontract“ žengia į Kauną ir atsiveria verslui

Balandį veiklą pradėjęs lietuvių startuolis „Discontract“ plečiasi į Kauną. Be to, nuo šiol meistrų...

Paslaugos
2020.06.30
Startuolis „Ziticity“ pritraukė 2,2 mln. Eur investiciją Premium 4

Vadinamąsias paskutinės mylios logistikos paslaugas teikiantis startuolis „Ziticity“, kurį valdo UAB „Miesto...

Paslaugos
2020.06.30
Verslas palaiko inovacijų skatinimo fondo idėją, bet jo nauda ir sėkme abejoja Premium

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlyta inovacijų skatinimo fondo idėja po truputį tampa kūnu – Seimas...

Technologijos
2020.06.23
Vasarą darbo pokalbius „Bitė“ perkelia į kavines ir barus: per pusdienį – daugiau kaip 150 kandidatų Verslo tribūna

Vasarą darbo pokalbius „Bitė“ perkelia į Lietuvos kavines ir barus. Populiariose susibūrimo vietose...

Išmani Lietuva
2020.06.22
Dalijimosi ekonomika turės keistis Premium 1

Koronaviruso krizė verčia dalijimosi ekonomikos įmones išrasti save iš naujo arba grįžti prie socialistinių...

Paslaugos
2020.06.22
Virtuali konferencija „Fintech Week Lithuania“ subūrė Lietuvos ir pasaulio Fintech ekspertus Verslo tribūna

Birželio 14–18 d. vyko virtuali „Fintech Week Lithuania“ konferencija. Keturių dienų renginyje dalyviai...

Išmani Lietuva
2020.06.22
„ACME Grupės“ pajamos pernai smuktelėjo, šiemet, prognozuojama, toliau riedės žemyn

„ACME Grupė“, vienijanti 28 lietuviško kapitalo bendroves, 2019 m. pasiekė 416 mln. Eur konsoliduotą...

Paslaugos
2020.06.19
Nuotolinio darbo vieta gali padėti išspręsti ir saugumo, ir produktyvumo iššūkius Verslo tribūna

Net 98 proc. darbuotojų norėtų turėti galimybę bent kartais dirbti iš namų iki pat savo karjeros pabaigos,...

Išmani Lietuva
2020.06.19
Narystė CERN jau atsiperka: pardavimai šiai organizacijai pernai pasiekė 0,5 mln. Eur Premium 6

Vos po dvejų metų narystės didžiausioje pasaulyje branduolinės ir dalelių fizikos laboratorijos CERN veikloje...

Technologijos
2020.06.17
Pasikeitė „Tesonet“ grupės akcininkų struktūra Premium

„Creditinfo“ duomenimis, pastarosiomis savaitėmis pakeista „Tesonet“ grupės akcininkų struktūra. UAB „Teso...

Technologijos
2020.06.17
Vilnius ir Kaunas pateko į FDI ateities miestų sąrašus, bet ne pagrindinį

Miestų ir regionų verslo galimybes tarptautiniu mastu kasmet vertinanti „Financial Times“ investicijų...

Paslaugos
2020.06.17
Centrinių rūmų rekonstrukcija – „Litexpo“ veiksmai siekiant tapti konkurencingu ir technologiškai pažangiu centru Verslo tribūna

„Litexpo“, pagrindinis šalies parodų, konferencijų, valstybinių ir kitų renginių centras, praėjusiais metais...

Išmani Lietuva
2020.06.17
„TransferGo“ pritraukė dar 10 mln. USD investiciją  2

Lietuvos piniginių perlaidų bendrovė „TransferGo“ skelbia gavusi naują – 10 mln. USD dydžio – finansinę...

Technologijos
2020.06.16
ES skiria 38 mln. Eur ypatingos svarbos objektų apsaugai nuo kibernetinių grėsmių

Europos Komisija (EK) pagal ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“ skirs daugiau kaip 38...

Technologijos
2020.06.16
Konkurentai „Blue Bridge“ išstumti neįstengė: 3 mln. Eur konkurse padėtas taškas Premium 3

Po ilgiau nei 8 mėnesius trukusio teismų maratono, byloje dėl valstybės debesijos infrastruktūros viešojo...

Technologijos
2020.06.15
5G: pasaulinės varžytuvės dėl lyderio vardo ir Lietuvos penkmečio planas Premium

Proveržio technologija (angl. next big thing) laikomo penktos kartos ryšio (5G) plėtra pasaulyje spartėja.

Technologijos
2020.06.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus