Virtuali konferencija „Fintech Week Lithuania“ subūrė Lietuvos ir pasaulio Fintech ekspertus

Publikuota: 2020-06-22

Birželio 14–18 d. vyko virtuali „Fintech Week Lithuania“ konferencija. Keturių dienų renginyje dalyviai galėjo ne tik klausytis pranešimų, diskusijų ir startuolių prisistatymų, užmegzti naujus verslo ryšius bei dalyvauti virtualioje parodoje, bet ir stebėti pirmą kartą organizuojamus Lietuvos finansinių technologijų sektoriaus įmonių ir lyderių apdovanojimus.

Konferencijoje dalyvavo daugiau kaip 100 tarptautinių Fintech ekosistemos ekspertų ir 3.000 dalyvių iš Amerikos, Azijos ir Europos. Užsienio ir Lietuvos pranešėjai dalinosi naujausiomis įžvalgomis finansinių technologijų, duomenų apsaugos ir skaitmeninimo srityse. Pranešimuose ir diskusijose buvo analizuojama, kaip keičiasi žmonių pinigų valdymo įpročiai, finansinių technologijų įtaka mūsų kasdienybei COVID-19 krizės metu bei dirbtinio intelekto ir blokų grandinės (angl. blockchain) technologijos, leidžiančios automatizuoti finansinį sektorių ir užtikrinti jame vykdomų operacijų saugumą. Kita itin svarbi tema – atitiktis teisiniam reguliavimui.

„Šalies atvirumas inovacijoms, greitis, rizikų valdymas, efektyvus visų Fintech ekosistemos dalyvių bendradarbiavimas bei Fintech bendruomenę suburiantys renginiai, kaip pereitą savaitę įvykęs „Fintech Week Lithuania“, lemia spartų šio sektoriaus progresą“, – sako Žygimantas Vaičiūnas, ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras.

Asmens duomenys internete – vertingas turtas

Šiuolaikinėje visuomenėje pastebima, kad elektroninė komercija ir su ja susiję skaitmeniniai atsiskaitymai yra kritiškai svarbūs, todėl finansų rinkos pokyčiai yra nuolatos stebimi ir aptarinėjami. Negana to, vienas iš svarbiausių verslo prioritetų šiais laikais yra kibernetinis saugumas, kurio poreikį įvertina vis daugiau įmonių. Konferencijos metu Brittany Kaiser, buvusi didžiųjų duomenų bendrovės „Cambridge Analytica“ verslo plėtros vadovė, kuri daliai žmonių žinoma iš interneto televizijos „Netflix“ dokumentikos „Didysis nulaužimas“ (angl. „The Great Hack“), ragino išlikti budriais bei išmokti apsisaugoti internete.

Anot jos, svarbu suprasti, kokius savo duomenų pėdsakus paliekame naudodamiesi kompiuteriais, mobiliais telefonais ar kitais išmaniaisiais įrenginiais, suprasti, su kuo sutinkame atsiųsdami programėlės ar sutikdami su slapukais (angl. cookies). „Mūsų duomenys internete tampa vertingiausiu turtu, kuriuo gali naudotis technologijų ir duomenų analitikos įmonės, kad paveiktų mūsų sprendimus, pavyzdžiui, apsipirkimus, keliones ar net nuomonę apie politiką“, – teigė B. Kaiser.

Atsigręžti į klientą

„Juodoji gulbė“ (angl. black swan) – terminas, dažniausiai skirtas apibūdinti retus ir negalimus numatyti įvykius, kurie sukelia svarbias neigiamas pasekmes rinkose. Net neabejojama, kad tokiu įvykiu galima vadinti ir COVID-19. Anot Chris‘o Skinner‘io, rinkos nuomonės formuotojo ir vieno įtakingiausių finansinių technologijų ekspertų pasaulyje, pastaruoju metu pasaulinė ekonomika sparčiai keičiasi į skaitmeninę: skaitmeninės paslaugos, skaitmeninė prieiga, skaitmeninės pramogos, skaitmeninė prekyba, skaitmeninė bankininkystė – viskas skaitmeniniu būdu.

„Vienas sėkmingiausių skaitmeninės pertvarkos akcentų – orientacija į klientą. Įmonės ir bankai, siūlantys finansines paslaugas, tampa panašūs į klientų poreikius tenkinančias institucijas, taip keisdami tradicinės bankininkystės supratimą. Bankai turi nuolat išradinėti, ieškoti būdų, kaip tobulinti paslaugas, daryti kasdienines operacijas paprastesnes, investuoti į naujus sprendimus ir bendradarbiauti su Fintech sprendimų kūrėjais“, – pabrėžė knygos „Doing Digital: Lessons From Leaders“ bei populiaraus tinklaraščio „The Finanser“ autorius.

Lietuva pasaulio kontekste

Lietuvos Fintech sektorius – tarp sparčiausiai augančių pasaulyje: nuo 2016 m. šis sektorius padidėjo dvigubai. Šiuo metu šalyje veikia daugiau kaip 200 Fintech įmonių, kuriose dirba per 3.000 savo srities specialistų.

Lietuvos bankas pastebi, kad per š. m. I ketvirtį elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų atliktų mokėjimo operacijų sumos išaugo beveik du kartus – iki 19,2 mlrd. Eur.

Šiuo laikotarpiu Viešajame elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų sąraše buvo užregistruota 117 įstaigų. Pagal licencijuotų šių įstaigų skaičių kontinentinėje Europoje mūsų šalis toliau užima pirmąją vietą ir susidomėjimas neblėsta – vienu metu Lietuvos banke paprastai nagrinėjama apie 40–50 paraiškų dėl vienos ar kitos licencijos išdavimo, konkretus paraiškų skaičius nuolat kinta, o šiuo metu į licencijas pretenduoja 33 elektroninių pinigų ir 13 mokėjimo įstaigų.

Pirmieji Fintech apdovanojimai

Konferencijos pabaigą vainikavo „Lietuvos Fintech apdovanojimai“, skirti ryškiausioms Lietuvos finansinių technologijų įmonėms ir asmenybėms pagerbti. Renginio metu buvo išdalinta net 10 ryškiausių apdovanojimų, kurių laureatai buvo išrinkti iš daugiau nei 100 pretendentų. Vertinimo komisiją sudarė Lietuvos ir tarptautiniai ekspertai.

„Metų Lietuvos Fintech sektoriaus įgalintojas“ – „Lietuvos bankas“. Apdovanojimas skiriamas Lietuvos bankui, šiemet dirbusiam net prie 3 inovacijų: pirmosios pasaulyje skaitmeninės, blokų grandinės technologijos pagrindu sukurtos, kolekcinės monetos LBCOIN, „RegTech“ iniciatyvos optimizuojančios ataskaitų teikimo procedūras, o taip pat konsultacijų ir technologinės platformos „LBChain“.

„Metų Fintech lyderiais“ tapo:

Liudas Kanapienis, kompanijos „Ondato“ įkūrėjas bei vadovas, sėkmingas verslininkas, pradėjęs Fintech  verslo vystymą dar 2016 m. kompanijoje „Paysera“. Liudas per šešerius metus užėmė daug vadovaujančių pozicijų Fintech versle, yra aktyvus Fintech bendruomenės narys;

Jekaterina Govina, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorė, įtraukta į Top100 Fintech įtakingiausių pasaulio moterų sąrašą, 2016-2019 metais aktyviai dalyvavo skatinant Fintech industrijos plėtrą, vadovavo Lietuvos banko Inovacijų komitetui, koordinavo Lietuvos Fintech strategiją. Šiuo metu darbą tęsia priežiūros srityje, kurioje taip pat sparčiai diegiami pažangiųjų technologijų sprendimai.

„Metų Fintech augimo istorija“ – kompanija „Finbee Verslui“. Skiriama geriausiai Fintech kompanijai, kuri savo sunkiu darbu ir kūrybiškumu parodė greitą, tačiau stabilų augimą klientų, pajamų ar naujų rinkų srityje 2019–2020 m.

„Fintech metų verslo vadovė“ – Viktorija Vanagė, kompanijos „Profitus“ įkūrėja ir valdybos narė. Šis apdovanojimas skiriamas išskirtinei moteriai už jos vadovavimą Fintech kompanijai, kuri padarė teigiamą įtaką Lietuvos Fintech sektoriaus plėtrai.

„Metų kompanija skaitmeninėje bankininkystėje ir mokėjimuose“ – kompanija „Revolut“. Šis apdovanojimas skiriamas Fintech kompanijai, kuri remiasi inovacijomis ir daro pokyčius mokėjimuose bei skaitmeninėje bankininkystėje.

„Metų kompanija paskolų, investicijų ir P2P srityje“ – kompanija „Neo Finance“. Apdovanojimas skiriamas kompanijai paskolų, investicijų ir P2P srityje, kuri daro pokyčius Fintech sektoriuje ir orientuota į verslo augimą.

„Metų Fintech startuolis“ – startuolis „iDenfy“. Skiriamas augančiam startuoliui, kuris įsikūrė 2019–2020 m. ir pasiekė didžiausią plėtrą inovatyvių produktų ir paslaugų srityje.

„Metų Fintech pagalbos verslui idėja“ – kompanija „Bankera“. Skiriamas Fintech kompanijai, kuri parodė didžiausią solidarumą COVID-19 kontekste ir prisidėjo prie tvarios ateities tikslų įgyvendinimo verslo bendruomenėje.

„Metų Fintech inovatorius“ – kompanija „MANU Analytics“. Skiriamas kompanijai, kuri vysto technologijas dirbtinio intelekto, blokų grandinių, daiktų interneto (IoT), biometrikos, robotikos srityje siekiant sukurti išskirtinį sprendimą.

„Metų Fintech katalizatorius“ – kompanija „Ondato“. Skiriamas B2B kompanijai, kuri inovatyviais sprendimais paskatino žymius pokyčius finansinių paslaugų srityje. Fintech kompanijos iš kibernetinio saugumo, „regtech“, analitikos, didžiųjų duomenų, tapatybės, programinės įrangos ir kitų sričių yra tinkamos šiai kategorijai.

„Džiaugiamės, kad per tokį trumpą laiką pavyko suorganizuoti itin kokybiško turinio renginį, prie kurio prisijungė dalyviai net iš 90 pasaulio šalių, pasakoja Vaiva Amulė, MITA projekto „Fintech LT“ vadovė. – Pritraukėme pasaulinio lygio finansinių technologijų ekspertus, kurie diskutavo aktualiausiosiomis šio sektoriaus temomis: pinigų plovimo prevencija, kibernetinis saugumas, duomenų apsauga ir rinkos prisitaikymas prie pasikeitusių ekonomikos sąlygų.“

„Fintech Week Lithuania“ virtualią konferenciją organizavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Finansų ministerija, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras ROCKIT, „Fintech Lithuania“ ir „Fintech Hub LT“ asociacijos.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
KTU sukurtą išmaniąją apyrankę gamins „Teltonika“ Premium

„Teltonikos“ grupės bendrovė „Teltonika Telemedic“ ketvirtadienį turėtų pasirašyti licencinę sutartį su Kauno...

Technologijos
2020.06.30
„Discontract“ žengia į Kauną ir atsiveria verslui

Balandį veiklą pradėjęs lietuvių startuolis „Discontract“ plečiasi į Kauną. Be to, nuo šiol meistrų...

Paslaugos
2020.06.30
Startuolis „Ziticity“ pritraukė 2,2 mln. Eur investiciją Premium 2

Vadinamąsias paskutinės mylios logistikos paslaugas teikiantis startuolis „Ziticity“, kurį valdo UAB „Miesto...

Paslaugos
2020.06.30
Verslas palaiko inovacijų skatinimo fondo idėją, bet jo nauda ir sėkme abejoja Premium

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlyta inovacijų skatinimo fondo idėja po truputį tampa kūnu – Seimas...

Technologijos
2020.06.23
Vasarą darbo pokalbius „Bitė“ perkelia į kavines ir barus: per pusdienį – daugiau kaip 150 kandidatų Verslo tribūna

Vasarą darbo pokalbius „Bitė“ perkelia į Lietuvos kavines ir barus. Populiariose susibūrimo vietose...

Išmani Lietuva
2020.06.22
Dalijimosi ekonomika turės keistis Premium 1

Koronaviruso krizė verčia dalijimosi ekonomikos įmones išrasti save iš naujo arba grįžti prie socialistinių...

Paslaugos
2020.06.22
Virtuali konferencija „Fintech Week Lithuania“ subūrė Lietuvos ir pasaulio Fintech ekspertus Verslo tribūna

Birželio 14–18 d. vyko virtuali „Fintech Week Lithuania“ konferencija. Keturių dienų renginyje dalyviai...

Išmani Lietuva
2020.06.22
„ACME Grupės“ pajamos pernai smuktelėjo, šiemet, prognozuojama, toliau riedės žemyn

„ACME Grupė“, vienijanti 28 lietuviško kapitalo bendroves, 2019 m. pasiekė 416 mln. Eur konsoliduotą...

Paslaugos
2020.06.19
Nuotolinio darbo vieta gali padėti išspręsti ir saugumo, ir produktyvumo iššūkius Verslo tribūna

Net 98 proc. darbuotojų norėtų turėti galimybę bent kartais dirbti iš namų iki pat savo karjeros pabaigos,...

Išmani Lietuva
2020.06.19
Narystė CERN jau atsiperka: pardavimai šiai organizacijai pernai pasiekė 0,5 mln. Eur Premium 6

Vos po dvejų metų narystės didžiausioje pasaulyje branduolinės ir dalelių fizikos laboratorijos CERN veikloje...

Technologijos
2020.06.17
Pasikeitė „Tesonet“ grupės akcininkų struktūra Premium

„Creditinfo“ duomenimis, pastarosiomis savaitėmis pakeista „Tesonet“ grupės akcininkų struktūra. UAB „Teso...

Technologijos
2020.06.17
Vilnius ir Kaunas pateko į FDI ateities miestų sąrašus, bet ne pagrindinį

Miestų ir regionų verslo galimybes tarptautiniu mastu kasmet vertinanti „Financial Times“ investicijų...

Paslaugos
2020.06.17
Centrinių rūmų rekonstrukcija – „Litexpo“ veiksmai siekiant tapti konkurencingu ir technologiškai pažangiu centru Verslo tribūna

„Litexpo“, pagrindinis šalies parodų, konferencijų, valstybinių ir kitų renginių centras, praėjusiais metais...

Išmani Lietuva
2020.06.17
„TransferGo“ pritraukė dar 10 mln. USD investiciją  2

Lietuvos piniginių perlaidų bendrovė „TransferGo“ skelbia gavusi naują – 10 mln. USD dydžio – finansinę...

Technologijos
2020.06.16
ES skiria 38 mln. Eur ypatingos svarbos objektų apsaugai nuo kibernetinių grėsmių

Europos Komisija (EK) pagal ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“ skirs daugiau kaip 38...

Technologijos
2020.06.16
Konkurentai „Blue Bridge“ išstumti neįstengė: 3 mln. Eur konkurse padėtas taškas Premium 3

Po ilgiau nei 8 mėnesius trukusio teismų maratono, byloje dėl valstybės debesijos infrastruktūros viešojo...

Technologijos
2020.06.15
5G: pasaulinės varžytuvės dėl lyderio vardo ir Lietuvos penkmečio planas Premium

Proveržio technologija (angl. next big thing) laikomo penktos kartos ryšio (5G) plėtra pasaulyje spartėja.

Technologijos
2020.06.14
Startuolis „Attention insight“ pasirašė sutartį su Vokietijos visuomeniniu transliuotoju Premium 2

Įrankius vertinti interneto svetainių lankytojų vizualinį dėmesį siūlantis Lietuvos startuolis „Attention...

Paslaugos
2020.06.14
RRT sumažino „Bitės“ ir „Teledemos“ interneto kainas užsienyje 2

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), gavusi „Bitės“ ir „Teledemos“ prašymus, šioms bendrovėms iš naujo nustatė...

Paslaugos
2020.06.12
ES skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indekse Lietuva šiemet 14

Šių metų ES skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indekse (DESI) Lietuva užima 14 vietą. Tokią pačią, kaip ir...

Technologijos
2020.06.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus