Virtuali konferencija „Fintech Week Lithuania“ subūrė Lietuvos ir pasaulio Fintech ekspertus
FOTOGALERIJA web_Virtuali konferencija Fintech Week Lithuania subūrė Lietuvos (12 nuotr.)
Birželio 1418 d. vyko virtuali Fintech Week Lithuania konferencija. Keturių dienų renginyje dalyviai galėjo ne tik klausytis pranešimų, diskusijų ir startuolių prisistatymų, užmegzti naujus verslo ryšius bei dalyvauti virtualioje parodoje, bet ir stebėti pirmą kartą organizuojamus Lietuvos finansinių technologijų sektoriaus įmonių ir lyderių apdovanojimus.
Konferencijoje dalyvavo daugiau kaip 100 tarptautinių Fintech ekosistemos ekspertų ir 3.000 dalyvių iš Amerikos, Azijos ir Europos. Užsienio ir Lietuvos pranešėjai dalinosi naujausiomis įžvalgomis finansinių technologijų, duomenų apsaugos ir skaitmeninimo srityse. Pranešimuose ir diskusijose buvo analizuojama, kaip keičiasi žmonių pinigų valdymo įpročiai, finansinių technologijų įtaka mūsų kasdienybei COVID-19 krizės metu bei dirbtinio intelekto ir blokų grandinės (angl. blockchain) technologijos, leidžiančios automatizuoti finansinį sektorių ir užtikrinti jame vykdomų operacijų saugumą. Kita itin svarbi tema atitiktis teisiniam reguliavimui.
Šalies atvirumas inovacijoms, greitis, rizikų valdymas, efektyvus visų Fintech ekosistemos dalyvių bendradarbiavimas bei Fintech bendruomenę suburiantys renginiai, kaip pereitą savaitę įvykęs Fintech Week Lithuania, lemia spartų šio sektoriaus progresą, sako Žygimantas Vaičiūnas, ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras.
Asmens duomenys internete vertingas turtas
Šiuolaikinėje visuomenėje pastebima, kad elektroninė komercija ir su ja susiję skaitmeniniai atsiskaitymai yra kritiškai svarbūs, todėl finansų rinkos pokyčiai yra nuolatos stebimi ir aptarinėjami. Negana to, vienas iš svarbiausių verslo prioritetų šiais laikais yra kibernetinis saugumas, kurio poreikį įvertina vis daugiau įmonių. Konferencijos metu Brittany Kaiser, buvusi didžiųjų duomenų bendrovės Cambridge Analytica verslo plėtros vadovė, kuri daliai žmonių žinoma iš interneto televizijos Netflix dokumentikos Didysis nulaužimas (angl. The Great Hack), ragino išlikti budriais bei išmokti apsisaugoti internete.
Anot jos, svarbu suprasti, kokius savo duomenų pėdsakus paliekame naudodamiesi kompiuteriais, mobiliais telefonais ar kitais išmaniaisiais įrenginiais, suprasti, su kuo sutinkame atsiųsdami programėlės ar sutikdami su slapukais (angl. cookies). Mūsų duomenys internete tampa vertingiausiu turtu, kuriuo gali naudotis technologijų ir duomenų analitikos įmonės, kad paveiktų mūsų sprendimus, pavyzdžiui, apsipirkimus, keliones ar net nuomonę apie politiką, teigė B. Kaiser.
Atsigręžti į klientą
Juodoji gulbė (angl. black swan) terminas, dažniausiai skirtas apibūdinti retus ir negalimus numatyti įvykius, kurie sukelia svarbias neigiamas pasekmes rinkose. Net neabejojama, kad tokiu įvykiu galima vadinti ir COVID-19. Anot Chriso Skinnerio, rinkos nuomonės formuotojo ir vieno įtakingiausių finansinių technologijų ekspertų pasaulyje, pastaruoju metu pasaulinė ekonomika sparčiai keičiasi į skaitmeninę: skaitmeninės paslaugos, skaitmeninė prieiga, skaitmeninės pramogos, skaitmeninė prekyba, skaitmeninė bankininkystė viskas skaitmeniniu būdu.
Vienas sėkmingiausių skaitmeninės pertvarkos akcentų orientacija į klientą. Įmonės ir bankai, siūlantys finansines paslaugas, tampa panašūs į klientų poreikius tenkinančias institucijas, taip keisdami tradicinės bankininkystės supratimą. Bankai turi nuolat išradinėti, ieškoti būdų, kaip tobulinti paslaugas, daryti kasdienines operacijas paprastesnes, investuoti į naujus sprendimus ir bendradarbiauti su Fintech sprendimų kūrėjais, pabrėžė knygos Doing Digital: Lessons From Leaders bei populiaraus tinklaraščio The Finanser autorius.
Lietuva pasaulio kontekste
Lietuvos Fintech sektorius tarp sparčiausiai augančių pasaulyje: nuo 2016 m. šis sektorius padidėjo dvigubai. Šiuo metu šalyje veikia daugiau kaip 200 Fintech įmonių, kuriose dirba per 3.000 savo srities specialistų.
Lietuvos bankas pastebi, kad per š. m. I ketvirtį elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų atliktų mokėjimo operacijų sumos išaugo beveik du kartus iki 19,2 mlrd. Eur.
Šiuo laikotarpiu Viešajame elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų sąraše buvo užregistruota 117 įstaigų. Pagal licencijuotų šių įstaigų skaičių kontinentinėje Europoje mūsų šalis toliau užima pirmąją vietą ir susidomėjimas neblėsta vienu metu Lietuvos banke paprastai nagrinėjama apie 4050 paraiškų dėl vienos ar kitos licencijos išdavimo, konkretus paraiškų skaičius nuolat kinta, o šiuo metu į licencijas pretenduoja 33 elektroninių pinigų ir 13 mokėjimo įstaigų.
Pirmieji Fintech apdovanojimai
Konferencijos pabaigą vainikavo Lietuvos Fintech apdovanojimai, skirti ryškiausioms Lietuvos finansinių technologijų įmonėms ir asmenybėms pagerbti. Renginio metu buvo išdalinta net 10 ryškiausių apdovanojimų, kurių laureatai buvo išrinkti iš daugiau nei 100 pretendentų. Vertinimo komisiją sudarė Lietuvos ir tarptautiniai ekspertai.
Metų Lietuvos Fintech sektoriaus įgalintojas Lietuvos bankas. Apdovanojimas skiriamas Lietuvos bankui, šiemet dirbusiam net prie 3 inovacijų: pirmosios pasaulyje skaitmeninės, blokų grandinės technologijos pagrindu sukurtos, kolekcinės monetos LBCOIN, RegTech iniciatyvos optimizuojančios ataskaitų teikimo procedūras, o taip pat konsultacijų ir technologinės platformos LBChain.
Metų Fintech lyderiais tapo:
Liudas Kanapienis, kompanijos Ondato įkūrėjas bei vadovas, sėkmingas verslininkas, pradėjęs Fintech verslo vystymą dar 2016 m. kompanijoje Paysera. Liudas per šešerius metus užėmė daug vadovaujančių pozicijų Fintech versle, yra aktyvus Fintech bendruomenės narys;
Jekaterina Govina, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorė, įtraukta į Top100 Fintech įtakingiausių pasaulio moterų sąrašą, 2016-2019 metais aktyviai dalyvavo skatinant Fintech industrijos plėtrą, vadovavo Lietuvos banko Inovacijų komitetui, koordinavo Lietuvos Fintech strategiją. Šiuo metu darbą tęsia priežiūros srityje, kurioje taip pat sparčiai diegiami pažangiųjų technologijų sprendimai.
Metų Fintech augimo istorija kompanija Finbee Verslui. Skiriama geriausiai Fintech kompanijai, kuri savo sunkiu darbu ir kūrybiškumu parodė greitą, tačiau stabilų augimą klientų, pajamų ar naujų rinkų srityje 20192020 m.
Fintech metų verslo vadovė Viktorija Vanagė, kompanijos Profitus įkūrėja ir valdybos narė. Šis apdovanojimas skiriamas išskirtinei moteriai už jos vadovavimą Fintech kompanijai, kuri padarė teigiamą įtaką Lietuvos Fintech sektoriaus plėtrai.
Metų kompanija skaitmeninėje bankininkystėje ir mokėjimuose kompanija Revolut. Šis apdovanojimas skiriamas Fintech kompanijai, kuri remiasi inovacijomis ir daro pokyčius mokėjimuose bei skaitmeninėje bankininkystėje.
Metų kompanija paskolų, investicijų ir P2P srityje kompanija Neo Finance. Apdovanojimas skiriamas kompanijai paskolų, investicijų ir P2P srityje, kuri daro pokyčius Fintech sektoriuje ir orientuota į verslo augimą.
Metų Fintech startuolis startuolis iDenfy. Skiriamas augančiam startuoliui, kuris įsikūrė 20192020 m. ir pasiekė didžiausią plėtrą inovatyvių produktų ir paslaugų srityje.
Metų Fintech pagalbos verslui idėja kompanija Bankera. Skiriamas Fintech kompanijai, kuri parodė didžiausią solidarumą COVID-19 kontekste ir prisidėjo prie tvarios ateities tikslų įgyvendinimo verslo bendruomenėje.
Metų Fintech inovatorius kompanija MANU Analytics. Skiriamas kompanijai, kuri vysto technologijas dirbtinio intelekto, blokų grandinių, daiktų interneto (IoT), biometrikos, robotikos srityje siekiant sukurti išskirtinį sprendimą.
Metų Fintech katalizatorius kompanija Ondato. Skiriamas B2B kompanijai, kuri inovatyviais sprendimais paskatino žymius pokyčius finansinių paslaugų srityje. Fintech kompanijos iš kibernetinio saugumo, regtech, analitikos, didžiųjų duomenų, tapatybės, programinės įrangos ir kitų sričių yra tinkamos šiai kategorijai.
Džiaugiamės, kad per tokį trumpą laiką pavyko suorganizuoti itin kokybiško turinio renginį, prie kurio prisijungė dalyviai net iš 90 pasaulio šalių, pasakoja Vaiva Amulė, MITA projekto Fintech LT vadovė. Pritraukėme pasaulinio lygio finansinių technologijų ekspertus, kurie diskutavo aktualiausiosiomis šio sektoriaus temomis: pinigų plovimo prevencija, kibernetinis saugumas, duomenų apsauga ir rinkos prisitaikymas prie pasikeitusių ekonomikos sąlygų.
Fintech Week Lithuania virtualią konferenciją organizavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Finansų ministerija, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras ROCKIT, Fintech Lithuania ir Fintech Hub LT asociacijos.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti