Virtuali konferencija „Fintech Week Lithuania“ subūrė Lietuvos ir pasaulio Fintech ekspertus

  Reklama publikuota: 2020-06-22

  Birželio 14–18 d. vyko virtuali „Fintech Week Lithuania“ konferencija. Keturių dienų renginyje dalyviai galėjo ne tik klausytis pranešimų, diskusijų ir startuolių prisistatymų, užmegzti naujus verslo ryšius bei dalyvauti virtualioje parodoje, bet ir stebėti pirmą kartą organizuojamus Lietuvos finansinių technologijų sektoriaus įmonių ir lyderių apdovanojimus.

  Konferencijoje dalyvavo daugiau kaip 100 tarptautinių Fintech ekosistemos ekspertų ir 3.000 dalyvių iš Amerikos, Azijos ir Europos. Užsienio ir Lietuvos pranešėjai dalinosi naujausiomis įžvalgomis finansinių technologijų, duomenų apsaugos ir skaitmeninimo srityse. Pranešimuose ir diskusijose buvo analizuojama, kaip keičiasi žmonių pinigų valdymo įpročiai, finansinių technologijų įtaka mūsų kasdienybei COVID-19 krizės metu bei dirbtinio intelekto ir blokų grandinės (angl. blockchain) technologijos, leidžiančios automatizuoti finansinį sektorių ir užtikrinti jame vykdomų operacijų saugumą. Kita itin svarbi tema – atitiktis teisiniam reguliavimui.

  „Šalies atvirumas inovacijoms, greitis, rizikų valdymas, efektyvus visų Fintech ekosistemos dalyvių bendradarbiavimas bei Fintech bendruomenę suburiantys renginiai, kaip pereitą savaitę įvykęs „Fintech Week Lithuania“, lemia spartų šio sektoriaus progresą“, – sako Žygimantas Vaičiūnas, ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras.

  Asmens duomenys internete – vertingas turtas

  Šiuolaikinėje visuomenėje pastebima, kad elektroninė komercija ir su ja susiję skaitmeniniai atsiskaitymai yra kritiškai svarbūs, todėl finansų rinkos pokyčiai yra nuolatos stebimi ir aptarinėjami. Negana to, vienas iš svarbiausių verslo prioritetų šiais laikais yra kibernetinis saugumas, kurio poreikį įvertina vis daugiau įmonių. Konferencijos metu Brittany Kaiser, buvusi didžiųjų duomenų bendrovės „Cambridge Analytica“ verslo plėtros vadovė, kuri daliai žmonių žinoma iš interneto televizijos „Netflix“ dokumentikos „Didysis nulaužimas“ (angl. „The Great Hack“), ragino išlikti budriais bei išmokti apsisaugoti internete.

  Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

  Svarbiausios dienos naujienos trumpai:   

  Anot jos, svarbu suprasti, kokius savo duomenų pėdsakus paliekame naudodamiesi kompiuteriais, mobiliais telefonais ar kitais išmaniaisiais įrenginiais, suprasti, su kuo sutinkame atsiųsdami programėlės ar sutikdami su slapukais (angl. cookies). „Mūsų duomenys internete tampa vertingiausiu turtu, kuriuo gali naudotis technologijų ir duomenų analitikos įmonės, kad paveiktų mūsų sprendimus, pavyzdžiui, apsipirkimus, keliones ar net nuomonę apie politiką“, – teigė B. Kaiser.

  Atsigręžti į klientą

  „Juodoji gulbė“ (angl. black swan) – terminas, dažniausiai skirtas apibūdinti retus ir negalimus numatyti įvykius, kurie sukelia svarbias neigiamas pasekmes rinkose. Net neabejojama, kad tokiu įvykiu galima vadinti ir COVID-19. Anot Chris‘o Skinner‘io, rinkos nuomonės formuotojo ir vieno įtakingiausių finansinių technologijų ekspertų pasaulyje, pastaruoju metu pasaulinė ekonomika sparčiai keičiasi į skaitmeninę: skaitmeninės paslaugos, skaitmeninė prieiga, skaitmeninės pramogos, skaitmeninė prekyba, skaitmeninė bankininkystė – viskas skaitmeniniu būdu.

  „Vienas sėkmingiausių skaitmeninės pertvarkos akcentų – orientacija į klientą. Įmonės ir bankai, siūlantys finansines paslaugas, tampa panašūs į klientų poreikius tenkinančias institucijas, taip keisdami tradicinės bankininkystės supratimą. Bankai turi nuolat išradinėti, ieškoti būdų, kaip tobulinti paslaugas, daryti kasdienines operacijas paprastesnes, investuoti į naujus sprendimus ir bendradarbiauti su Fintech sprendimų kūrėjais“, – pabrėžė knygos „Doing Digital: Lessons From Leaders“ bei populiaraus tinklaraščio „The Finanser“ autorius.

  Lietuva pasaulio kontekste

  Lietuvos Fintech sektorius – tarp sparčiausiai augančių pasaulyje: nuo 2016 m. šis sektorius padidėjo dvigubai. Šiuo metu šalyje veikia daugiau kaip 200 Fintech įmonių, kuriose dirba per 3.000 savo srities specialistų.

  Lietuvos bankas pastebi, kad per š. m. I ketvirtį elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų atliktų mokėjimo operacijų sumos išaugo beveik du kartus – iki 19,2 mlrd. Eur.

  Šiuo laikotarpiu Viešajame elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų sąraše buvo užregistruota 117 įstaigų. Pagal licencijuotų šių įstaigų skaičių kontinentinėje Europoje mūsų šalis toliau užima pirmąją vietą ir susidomėjimas neblėsta – vienu metu Lietuvos banke paprastai nagrinėjama apie 40–50 paraiškų dėl vienos ar kitos licencijos išdavimo, konkretus paraiškų skaičius nuolat kinta, o šiuo metu į licencijas pretenduoja 33 elektroninių pinigų ir 13 mokėjimo įstaigų.

  Pirmieji Fintech apdovanojimai

  Konferencijos pabaigą vainikavo „Lietuvos Fintech apdovanojimai“, skirti ryškiausioms Lietuvos finansinių technologijų įmonėms ir asmenybėms pagerbti. Renginio metu buvo išdalinta net 10 ryškiausių apdovanojimų, kurių laureatai buvo išrinkti iš daugiau nei 100 pretendentų. Vertinimo komisiją sudarė Lietuvos ir tarptautiniai ekspertai.

  „Metų Lietuvos Fintech sektoriaus įgalintojas“ – „Lietuvos bankas“. Apdovanojimas skiriamas Lietuvos bankui, šiemet dirbusiam net prie 3 inovacijų: pirmosios pasaulyje skaitmeninės, blokų grandinės technologijos pagrindu sukurtos, kolekcinės monetos LBCOIN, „RegTech“ iniciatyvos optimizuojančios ataskaitų teikimo procedūras, o taip pat konsultacijų ir technologinės platformos „LBChain“.

  „Metų Fintech lyderiais“ tapo:

  Liudas Kanapienis, kompanijos „Ondato“ įkūrėjas bei vadovas, sėkmingas verslininkas, pradėjęs Fintech  verslo vystymą dar 2016 m. kompanijoje „Paysera“. Liudas per šešerius metus užėmė daug vadovaujančių pozicijų Fintech versle, yra aktyvus Fintech bendruomenės narys;

  Jekaterina Govina, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorė, įtraukta į Top100 Fintech įtakingiausių pasaulio moterų sąrašą, 2016-2019 metais aktyviai dalyvavo skatinant Fintech industrijos plėtrą, vadovavo Lietuvos banko Inovacijų komitetui, koordinavo Lietuvos Fintech strategiją. Šiuo metu darbą tęsia priežiūros srityje, kurioje taip pat sparčiai diegiami pažangiųjų technologijų sprendimai.

  „Metų Fintech augimo istorija“ – kompanija „Finbee Verslui“. Skiriama geriausiai Fintech kompanijai, kuri savo sunkiu darbu ir kūrybiškumu parodė greitą, tačiau stabilų augimą klientų, pajamų ar naujų rinkų srityje 2019–2020 m.

  „Fintech metų verslo vadovė“ – Viktorija Vanagė, kompanijos „Profitus“ įkūrėja ir valdybos narė. Šis apdovanojimas skiriamas išskirtinei moteriai už jos vadovavimą Fintech kompanijai, kuri padarė teigiamą įtaką Lietuvos Fintech sektoriaus plėtrai.

  „Metų kompanija skaitmeninėje bankininkystėje ir mokėjimuose“ – kompanija „Revolut“. Šis apdovanojimas skiriamas Fintech kompanijai, kuri remiasi inovacijomis ir daro pokyčius mokėjimuose bei skaitmeninėje bankininkystėje.

  „Metų kompanija paskolų, investicijų ir P2P srityje“ – kompanija „Neo Finance“. Apdovanojimas skiriamas kompanijai paskolų, investicijų ir P2P srityje, kuri daro pokyčius Fintech sektoriuje ir orientuota į verslo augimą.

  „Metų Fintech startuolis“ – startuolis „iDenfy“. Skiriamas augančiam startuoliui, kuris įsikūrė 2019–2020 m. ir pasiekė didžiausią plėtrą inovatyvių produktų ir paslaugų srityje.

  „Metų Fintech pagalbos verslui idėja“ – kompanija „Bankera“. Skiriamas Fintech kompanijai, kuri parodė didžiausią solidarumą COVID-19 kontekste ir prisidėjo prie tvarios ateities tikslų įgyvendinimo verslo bendruomenėje.

  „Metų Fintech inovatorius“ – kompanija „MANU Analytics“. Skiriamas kompanijai, kuri vysto technologijas dirbtinio intelekto, blokų grandinių, daiktų interneto (IoT), biometrikos, robotikos srityje siekiant sukurti išskirtinį sprendimą.

  „Metų Fintech katalizatorius“ – kompanija „Ondato“. Skiriamas B2B kompanijai, kuri inovatyviais sprendimais paskatino žymius pokyčius finansinių paslaugų srityje. Fintech kompanijos iš kibernetinio saugumo, „regtech“, analitikos, didžiųjų duomenų, tapatybės, programinės įrangos ir kitų sričių yra tinkamos šiai kategorijai.

  „Džiaugiamės, kad per tokį trumpą laiką pavyko suorganizuoti itin kokybiško turinio renginį, prie kurio prisijungė dalyviai net iš 90 pasaulio šalių, pasakoja Vaiva Amulė, MITA projekto „Fintech LT“ vadovė. – Pritraukėme pasaulinio lygio finansinių technologijų ekspertus, kurie diskutavo aktualiausiosiomis šio sektoriaus temomis: pinigų plovimo prevencija, kibernetinis saugumas, duomenų apsauga ir rinkos prisitaikymas prie pasikeitusių ekonomikos sąlygų.“

  „Fintech Week Lithuania“ virtualią konferenciją organizavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Finansų ministerija, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras ROCKIT, „Fintech Lithuania“ ir „Fintech Hub LT“ asociacijos.

  Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

  5G inovacijų skatinimui skirta 24,5 mln. Eur

  5G ryšiu grįstų inovacijų kūrimui, bandymams ir vystymui skirta 24,5 mln. Eur paramos, pranešė Susisiekimo...

  Inovacijos
  11:40
  Šalia Elektrėnų iškils naujas modernus „Rimi“ logistikos centras Verslo tribūna

  Vieną didžiųjų prekybos tinklų valdanti bendrovė „Rimi Lietuva“ balandį pasirašė partnerystės sutartį dėl...

  Išmani Lietuva
  2023.05.15
  Europos kosmoso agentūros finansavimas – 6 projektams Lietuvoje

  Europos kosmoso agentūra (EKA) paskelbė, kad į rekomenduojamų finansuoti projektų sąrašą įtrauktos 6 Lietuvos...

  Inovacijos
  2023.05.12
  Didžiausią Europos vertikalų ūkį Savanorių prospekte pastatė kartais pigiau Premium

  Šią savaitę lietuvių įkurta, danų ir taivaniečių finansuojama bendrovė „Leafood“ atidarė, vadovų teigimu,...

  Inovacijos
  2023.05.12
  Lietuvių „Turing College“ tapo pirmu akredituotu virtualiu koledžu Baltijos šalyse Premium

  Lietuvių įkurtas duomenų specialistus ruošiantis švietimo technologijų („edtech“) startuolis „Turing College“...

  Inovacijos
  2023.05.11
  Vilniuje atidarytas „Leafood“ vertikalus ūkis 11

  Lietuvių įkurta bendrovė „Leafood“ trečiadienį Vilniuje oficialiai atidarė vertikalų ūkį, kuriame daržovės...

  Inovacijos
  2023.05.10
  Centralizuotas darbo kompiuterių atnaujinimas: kaip bėgant nuo vilko neužšokti ant meškos Verslo tribūna

  Didžioji dalis kibernetinių įsilaužimų įvykdoma per įmonės kompiuterius, todėl jau beveik taisykle tapo...

  Išmani Lietuva
  2023.05.09
  „Nordcurrent“ pajamas pernai augino 42%

  Lietuvos žaidimų kūrimo bendrovė „Nordcurrent“ praėjusiais metais pajamas augino 42% iki 89,05 mln. Eur.

  Inovacijos
  2023.05.08
  „Eneba“ sulėtino augimą, rezultatas – pirmi pelningi metai Premium

  Kaune įkurta internetinė žaidimų prekyvietė „Eneba“ (UAB „Helis play“) pernai pirmą kartą savo veiklos...

  Inovacijos
  2023.05.03
  „Krampus“ skinasi kelią: išradimai ir kariams, ir civiliams Premium 4

  Apie prieš du dešimtmečius įkurtą bendrovę „Ostara“ daugelis sužinojo vos prieš metus, kai ši pristatė...

  Verslo klasė
  2023.04.28
  Nuo gegužės „Blue Bridge“ pradeda teikti 24/7 Saugumo operacijų centro paslaugas Verslo tribūna

  Nuo gegužės 1 d. „Blue Bridge“ Saugumo operacijų centro (SOC) komanda pradeda siūlyti išskirtinę paslaugą –...

  Išmani Lietuva
  2023.04.28
  J. Žmuidzinas – apie astrofizikos laimėjimus, kosmoso tyrimus ir nežemišką gyvybę Premium

  Jono Žmuidzino, Kalifornijos technologijų instituto optinės observatorijos vadovo, nuveikti darbai terahercų...

  Inovacijos
  2023.04.26
  „Nord Security“ JAV užregistravo 100-ąjį patentą

  Lietuvių įkurta kibernetinio saugumo sprendimų bendrovė „Nord Security“ paskelbė Jungtinėse Valstijose...

  Inovacijos
  2023.04.26
  Užburtas startuolių ratas: vyrų dominuojamoje srityje situacija keičiasi iš lėto Premium 3

  Lietuvos startuolių ekosistemoje dominuoja vyrai, ir nors įkvepiančių moterų įkūrėjų istorijų yra, joms...

  Inovacijos
  2023.04.21
  Įsidiegus valdomą spausdinimo paslaugą -30 proc. nuo kaštų Verslo tribūna

  Kaune įsikūrusioje Norvegijos kapitalo elektronikos gamybos paslaugų UAB „Kitron“ dirba daugiau kaip 700...

  Išmani Lietuva
  2023.04.21
  „Rimi Lietuva“: įvairovė – ir verslo, ir visuomenės stiprybė Verslo tribūna

  Mišrus kolektyvas, kur vertinamas kiekvieno darbuotojo indėlis ir skirtingi jų gebėjimai – svarbi „Rimi...

  Išmani Lietuva
  2023.04.20
  „Fundvest“ investavimo platforma atsivėrė verslo klientams

  Lietuvos banko (LB) licencijuotas estų startuolis „Fundvest“ paskelbė nuo trečiadienio atveriantis savo...

  Inovacijos
  2023.04.19
  Į kosmosą iškelti du „NanoAvionics“ palydovai

  Bendrovė „SpaceX“ misijos „Transporter 7“ metu šeštadienį į kosmosą iškėlė du įmonės „Kongsberg NanoAvionics“...

  Inovacijos
  2023.04.17
  „Vinted“ plečiasi į Kauną

  Internetinė naudotų mados prekių tarpusavio prekybos platforma „Vinted“ paskelbė atidaranti biurą Kaune.

  Inovacijos
  2023.04.13
  Startavo skaitmeninių įgūdžių akademija „edON“ 3

  Kaune veiklą pradėjo nauja technologijų ir skaitmeninių įgūdžių akademija „edON“, siūlanti įvairių...

  Inovacijos
  2023.04.13

  Verslo žinių pasiūlymai