Centrinių rūmų rekonstrukcija – „Litexpo“ veiksmai siekiant tapti konkurencingu ir technologiškai pažangiu centru

Publikuota: 2020-06-17
svg svg

„Litexpo“, pagrindinis šalies parodų, konferencijų, valstybinių ir kitų renginių centras, praėjusiais metais sunaudojo net 1143 megavatvalandžių (MWh) mažiau elektros energijos. Tai padaryti padėjo modernizuotas vidaus ir lauko apšvietimas bei centrinių rūmų rekonstrukcija.

Daugiau kaip 50 metų veiklą vystantis Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO – didžiausias Baltijos šalyse parodų ir renginių centras. 33 600 kv. m plote telpa 5 ekspozicijų ir 10 konferencijų salių, beveik pusė jo užima lauko aikštelės. Centre kasmet surengiama 20 tarptautinių parodų ir per pusantro tūkstančio renginių.

2018 m. buvo baigta seniausio – Centrinio – rūmų pastato rekonstrukcija. Sena vidaus liuminescencinė apšvietimo sistema buvo pakeista moderniais LED šviestuvais. Drauge pradėti ir lauko apšvietimo atnaujinimo darbai: daug elektros energijos vartojančių seno tipo gatvinių šviestuvų ir prožektorių vietoje atsirado LED technologijų gaminiai. Lauko apšvietimas pilnai pakeistas 2019 m.

Praėjusiais metais „Litexpo“ deklaravo sutaupiusi 1143 megavatvalandžių (MWh) elektros energijos – maždaug tiek, kiek per metus suvartoja 635 vidutiniai namų ūkiai. Prie įspūdingo sutaupytos elektros energijos masto prisidėjo ne tik apšvietimo atnaujinimas, bet ir kompleksiškas požiūris į pastato inžinerines sistemas.

Modernus požiūris

LITEXPO siekis – tapti konkurencingu ir technologiškai pažangiu specializuotų tarptautinių parodų bei konferencijų organizatoriumi Šiaurės bei Rytų Europoje. Visi įgyvendinti ir dar planuojami pokyčiai prisideda prie to, kad centro erdvės lankytojams būtų kur kas patogesnės ir pažangesnės.

„Iki rekonstrukcijos Centriniuose rūmuose veikė seno tipo  vėdinimo sistema bei keturi oro pašildymo pečiai. Elektros skirstykla ir paskirstymo skydai taip pat buvo atgyvenę. Kaip ir didelio galingumo bei atitinkamų elektros sąnaudų reikalaujanti kaitrinių bei liuminescencinių lempų apšvietimo sistema. Seno tipo įranga ne tik vartojo daug elektros, bet ir neužtikrino aukštos mikroklimato kokybės erdvėse, todėl buvo būtina ją atnaujinti ir papildyti naujais įrenginiais, kurie užtikrintų reikiamą komfortą parodų ir konferencijų dalyviams“, – pasakoja Janas Klimas, „Litexpo“ pastatų priežiūros vadovas.

Rekonstrukcijos projektu buvo siekta sumažinti didelę elektros energijų sąnaudų eilutę, pagerinti patalpų mikroklimatą bei centro paslaugų kokybę. Jo metu Centriniuose rūmuose buvo pakeista visa elektros instaliacija, įrengtos dvi elektros energijos įvadinės ir paskirstymo skydinės su apskaita ir elektros energijos paskirstymo skydeliai.

Papildomai sumontuota 14 oro vėdinimo kamerų, 9 šalčio mašinos, 12 oro kondicionavimo sistemų, 2 virš centrinio įėjimo durų oro užuolaidos, 5 ištraukimo ventiliatoriai, 7 salių klimato reguliavimo įrenginiai bei kita elektros energiją vartojanti įranga bei technika. Visa tai gerokai kilstelėjo patalpų mikroklimato kokybę ir leis jose esantiems renginių dalyviams išties jausti patogiai ir šaltą žiemą, ir per vasaros karščius net ir pilnoje salėje.

Rūmuose atsirado ir 1200 kW galingumo rezervinis dyzelinis  generatorius, kuris, nenumatytai sutrikus elektros energijos tiekimui, pilnai aprūpintų centrinius rūmus elektros energija, kad tuo metu vykstantys renginiai galėtų sklandžiai tęstis toliau. Įrengtas ir aukščiau minėtas LED technologija grįstas apšvietimas, elektros energijos vartojantis  5-6 kartus mažiau nei senosios kaitrinės lempos.

Visas pastato inžinerines sistemas valdo bei taupyti elektros energijos sąnaudas padeda įdiegta   šiuolaikinė pastatų valdymo sistema „EnteliWeb“

„Atlikus visus patobulinimus, Litexpo savo klientams galės pasiūlyti platesnį paslaugų spektrą už konkurencingą kainą, – sako p. Klimas. – Lankytojai įžengs į inovatyvų, modernų ir komfortišką parodų ir kongresų centrą su puikiu apšvietimu ir mikroklimatu.“

Prieš ir po

Pastatų priežiūros vadovas dalijasi rekonstrukcijos rezultatais – lyginant „Litexpo“ Centrinių rūmų elektros energijos sąnaudas iki ir po atnaujinimų, jos sumažėjo 15 proc., kartu vidutiniškai tiek sumažindamos ir išlaidas elektros energijai.

„Sutaupėme nepaisant to, kad rūmuose buvo įrengta nemažai naujų elektros energiją vartojančių įrenginių ir inžinerinių sistemų. Tačiau visi jie – šiuolaikiški, efektyvūs ir iki 40 proc. mažiau suvartojantys elektros energijos, todėl ir galutinis rezultatas teigiamas – ne padidėjusios, bet sumažėjusios elektros sąnaudos“, – aiškina p. Klimas.

Šiuo metu baigiamas ir 5 parodų salės apšvietimo modernizavimas: atgyvenusios, elektros energijai imlios lempos keičiamos į LED šviestuvus, diegiama šiuolaikinė jų valdymo sistema. Ruošiami ir likusių – 3 bei 4 – salių apšvietimo modernizavimo projektai. Ateityje, anot „Litexpo“ atstovo, bus modernizuotos salių oro vėdinimo ir kondicionavimo bei šildymo sistemos.

Įsitraukia darbuotojai

„Litexpo“ – Pažangios energijos klubo narė. Klubas vienija bendroves, kurios efektyviu energijos vartojimu prisideda prie švaresnės ateities kūrimo, o šia patirtimi dalijasi su kitomis rinkos dalyvėmis.

Lietuva įsipareigojusi per 6 metus nuo 2014 m. sutaupyti 11,7 TWh energijos. Šaliai tai – galimybė prisidėti prie kitų Europos Sąjungos narių įsipareigojimų, o verslui – būdas sumažinti veiklos kaštus bei įnešti indėlį į bendrą visų mūsų tikslą: mažinti anglies dvideginio išmetimus ir aplinkai daromą žalą. ESO įgyvendinamomis energijos taupymo iniciatyvomis siekia beveik penktadaliu prisidėti prie šio tikslo. Pažangios energijos klubas viduje bei viešojoje erdvėje dalinasi informacija apie įdiegtus energijos vartojimo efektyvumo didinimo sprendimus, o tai gerina įmonės įvaizdį ir reputaciją ne tik partnerių, klientų, bet ir esamų bei potencialių darbuotojų akyse.

„Efektyvaus energijos vartojimo sprendimai bendrovei, be abejonės, padeda būti konkurencingesnei ir patrauklesnei. Žinojimas, kad ir mūsų bendrovė prisideda prie supančios gamtos tausojimo, motyvuoja darbuotojus taupyti elektros energijos sąnaudas ne tik darbe, bet ir kasdieniniame gyvenime. „Litexpo“ darbuotojai labai įsitraukę, domisi ir teikia savo įžvalgas bei pasiūlymus, kaip ir ką dar galėtume modernizuoti, kad elektros sutaupymo rodikliai būtų dar aukštesni“, – apie elektros energijos taupymo poveikį, apimantį ne vien ekonominį aspektą, kalba p. Klimas.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
KTU sukurtą išmaniąją apyrankę gamins „Teltonika“ Premium

„Teltonikos“ grupės bendrovė „Teltonika Telemedic“ ketvirtadienį turėtų pasirašyti licencinę sutartį su Kauno...

Technologijos
2020.06.30
„Discontract“ žengia į Kauną ir atsiveria verslui

Balandį veiklą pradėjęs lietuvių startuolis „Discontract“ plečiasi į Kauną. Be to, nuo šiol meistrų...

Paslaugos
2020.06.30
Startuolis „Ziticity“ pritraukė 2,2 mln. Eur investiciją Premium 2

Vadinamąsias paskutinės mylios logistikos paslaugas teikiantis startuolis „Ziticity“, kurį valdo UAB „Miesto...

Paslaugos
2020.06.30
Verslas palaiko inovacijų skatinimo fondo idėją, bet jo nauda ir sėkme abejoja Premium

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlyta inovacijų skatinimo fondo idėja po truputį tampa kūnu – Seimas...

Technologijos
2020.06.23
Vasarą darbo pokalbius „Bitė“ perkelia į kavines ir barus: per pusdienį – daugiau kaip 150 kandidatų Verslo tribūna

Vasarą darbo pokalbius „Bitė“ perkelia į Lietuvos kavines ir barus. Populiariose susibūrimo vietose...

Išmani Lietuva
2020.06.22
Dalijimosi ekonomika turės keistis Premium 1

Koronaviruso krizė verčia dalijimosi ekonomikos įmones išrasti save iš naujo arba grįžti prie socialistinių...

Paslaugos
2020.06.22
Virtuali konferencija „Fintech Week Lithuania“ subūrė Lietuvos ir pasaulio Fintech ekspertus Verslo tribūna

Birželio 14–18 d. vyko virtuali „Fintech Week Lithuania“ konferencija. Keturių dienų renginyje dalyviai...

Išmani Lietuva
2020.06.22
„ACME Grupės“ pajamos pernai smuktelėjo, šiemet, prognozuojama, toliau riedės žemyn

„ACME Grupė“, vienijanti 28 lietuviško kapitalo bendroves, 2019 m. pasiekė 416 mln. Eur konsoliduotą...

Paslaugos
2020.06.19
Nuotolinio darbo vieta gali padėti išspręsti ir saugumo, ir produktyvumo iššūkius Verslo tribūna

Net 98 proc. darbuotojų norėtų turėti galimybę bent kartais dirbti iš namų iki pat savo karjeros pabaigos,...

Išmani Lietuva
2020.06.19
Narystė CERN jau atsiperka: pardavimai šiai organizacijai pernai pasiekė 0,5 mln. Eur Premium 6

Vos po dvejų metų narystės didžiausioje pasaulyje branduolinės ir dalelių fizikos laboratorijos CERN veikloje...

Technologijos
2020.06.17
Pasikeitė „Tesonet“ grupės akcininkų struktūra Premium

„Creditinfo“ duomenimis, pastarosiomis savaitėmis pakeista „Tesonet“ grupės akcininkų struktūra. UAB „Teso...

Technologijos
2020.06.17
Vilnius ir Kaunas pateko į FDI ateities miestų sąrašus, bet ne pagrindinį

Miestų ir regionų verslo galimybes tarptautiniu mastu kasmet vertinanti „Financial Times“ investicijų...

Paslaugos
2020.06.17
Centrinių rūmų rekonstrukcija – „Litexpo“ veiksmai siekiant tapti konkurencingu ir technologiškai pažangiu centru Verslo tribūna

„Litexpo“, pagrindinis šalies parodų, konferencijų, valstybinių ir kitų renginių centras, praėjusiais metais...

Išmani Lietuva
2020.06.17
„TransferGo“ pritraukė dar 10 mln. USD investiciją  2

Lietuvos piniginių perlaidų bendrovė „TransferGo“ skelbia gavusi naują – 10 mln. USD dydžio – finansinę...

Technologijos
2020.06.16
ES skiria 38 mln. Eur ypatingos svarbos objektų apsaugai nuo kibernetinių grėsmių

Europos Komisija (EK) pagal ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“ skirs daugiau kaip 38...

Technologijos
2020.06.16
Konkurentai „Blue Bridge“ išstumti neįstengė: 3 mln. Eur konkurse padėtas taškas Premium 3

Po ilgiau nei 8 mėnesius trukusio teismų maratono, byloje dėl valstybės debesijos infrastruktūros viešojo...

Technologijos
2020.06.15
5G: pasaulinės varžytuvės dėl lyderio vardo ir Lietuvos penkmečio planas Premium

Proveržio technologija (angl. next big thing) laikomo penktos kartos ryšio (5G) plėtra pasaulyje spartėja.

Technologijos
2020.06.14
Startuolis „Attention insight“ pasirašė sutartį su Vokietijos visuomeniniu transliuotoju Premium 2

Įrankius vertinti interneto svetainių lankytojų vizualinį dėmesį siūlantis Lietuvos startuolis „Attention...

Paslaugos
2020.06.14
RRT sumažino „Bitės“ ir „Teledemos“ interneto kainas užsienyje 2

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), gavusi „Bitės“ ir „Teledemos“ prašymus, šioms bendrovėms iš naujo nustatė...

Paslaugos
2020.06.12
ES skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indekse Lietuva šiemet 14

Šių metų ES skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indekse (DESI) Lietuva užima 14 vietą. Tokią pačią, kaip ir...

Technologijos
2020.06.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Valdyti slapukus