Vystomos 3D nano- ir mikropluošto spausdinimo technologijos atveria naują rinką

Reklama publikuota: 2019-12-12
MB „Pažangiosios technologijos“, kurianti 3D pluošto spausdinimo įrenginius įprastiems polimerams transformuoti į didelės pridėtinės vertės nano- ir mikropluošto medžiagas, glaudžiai bendradarbiauja su KTU mokslininkais.
svg svg
MB „Pažangiosios technologijos“, kurianti 3D pluošto spausdinimo įrenginius įprastiems polimerams transformuoti į didelės pridėtinės vertės nano- ir mikropluošto medžiagas, glaudžiai bendradarbiauja su KTU mokslininkais.

Prieš ketverius metus bendraminčių iš Kauno technologijos universiteto (KTU) įkurtas startuolis MB „Pažangiosios technologijos“ per kelerius metus pasiekė puikių rezultatų, o glaudus bendradarbiavimas su pažangias technologijas kuriančiais mokslininkais startuolio įkūrėjams leidžia drąsiai žvelgti į ateitį.

„Pažangiosios technologijos“ (angl. Volatile Innovation) komandos branduolį sudaro ilgus metus aplinkosaugos, chemijos inžinerijos, polimerų technologijos bei verslumo, antreprenerystės srityse besidarbuojantys specialistai, kurie savo dėmesį nukreipė į pastaruoju metu itin sparčiai besiplečiančią 3D medicininių ir farmacinių produktų spausdinimo rinką.

Rinka augs 10 kartų

„Kuriame 3D pluošto spausdinimo įrenginius įprastiems polimerams transformuoti į didelės pridėtinės vertės nano- ir mikropluošto medžiagas. Toks 3D spausdinimo ir nano- ar mikropluošto struktūrų formavimo principų sujungimas turi didelį potencialą medicininio 3D spausdinimo rinkoje. Ypač vertingas šių funkcionalizuotų nano- ir mikrostruktūrinių medžiagų taikymas yra farmacijos ir medicinos srityse, įskaitant audinių inžineriją (regeneracinė medicina), vaistų pernešimą, biologiškai aktyvių molekulių imobilizavimą ir atskyrimą. Tai yra tos sritys, kuriose šiuo metu matome didžiausią potencialą“, – sakė Edvinas Krugly, „Pažangiosios technologijos“ vadovas.

nuotrauka::1 left

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pastaruoju metu 3D medicininių ir farmacinių produktų spausdinimo rinka plečiasi itin sparčiai. Remiantis rinkos prognozėmis, 2025–2027 m. pasaulinė šios srities rinka sieks bent 4–6 mlrd. USD, t. y. 10 kartų daugiau nei 2016 m. (400–600 mln. USD), o laukiamas bendras metinio augimo koeficientas sieks maždaug 18%.

„Kadangi mūsų veikla nėra tiesiog „perki ir parduodi“, mes kuriame technologines inovacijas, todėl kiekvieną dieną turime žengti koja kojon su pirmaujančiais pasaulio mokslo centrais ir pasiūlyti rinkai ką nors naujo ar konkurencingo“, – sakė E. Krugly.

Pritaikoma vis plačiau

Vienas tokių bendradarbiavimo su mokslininkais pavyzdžių – šiuo metu „Pažangiosios technologijos“ kartu su KTU vykdomas projektas. Kaip aiškina jį vykdantis KTU Cheminės technologijos fakulteto Aplinkosaugos technologijos katedros vyresnysis mokslinis darbuotojas dr. Darius Čiužas, elektrinis verpimas yra nano- ir mikropluoštinių medžiagų gamybos būdas, pasinaudojant polimero savybe aukštos įtampos elektriniame lauke formuoti plonas gijas.

nuotrauka::2 right

„Šios gijos yra apie šimtą kartų plonesnės už plauką, o medžiagos iš tokių gijų pasižymi išskirtinėmis savybėmis. Mūsų vystoma technologija apjungia elektrinį verpimą ir 3D spausdinimą, kas leidžia šias plonas gijas tikslingai išdėstyti erdvėje“, – sakė mokslininkas.

Pasak D. Čiužo, sukurtos technologijos pritaikymo galimybės yra labai plačios: elektrinio verpimo būdu pagamintos membranos taikomos biomedicinoje (audinių regeneracija; kaulų, odos, kraujagyslių inžinerija); farmacijoje (vaistų nešikliai); aplinkosaugos technologijose (filtrų medžiagos, sorbentai, sensoriai); energetikoje (elektrodai, saulės elementai, kuro celės); maisto pramonėje (pakuotės, plėvelės, nanostruktūrinės maisto medžiagos); chemijos pramonėje (anglies nanovamzdeliai, katalizė, membranos) ir kt.

Pasaulinė nanopluoštinių medžiagų rinka, pasak mokslininko, vystosi neregėtais tempais. Net pačiomis kukliausiomis prognozėmis 2016 m. 477,7 mln. USD vertinta ši rinka, jau 2024 m. turėtų siekti 2,89 mlrd. USD.

„Moksliniu požiūriu gerai išvystyta elektrinio verpimo technologija, pvz., nanopluoštinių medžiagų gamybos, gali būti pritaikoma vis plačiau. Kuriasi vis daugiau kompanijų, kurios ir gamina gamybos įrangą, ir naudoja šias medžiagas. Pagrindiniai šios srities vystymo pajėgumai sutelkti JAV ir Azijoje“, – sakė D. Čiužas.

Be mokslininkų – nė iš vietos

Pasak mokslininko, KTU potencialas šioje srityje yra didelis, o 3D spausdinimas kaip aditityvinės gamybos būdas vis labiau populiarėja tarp mokslininkų.

„Universitete yra daug projektų, kuriuose naudojamas šis įrankis. KTU startuolių akseleratoriuje „Startup Space“ įsikūrę ir startuolių, kurie gamina tiek medžiagas 3D spausdinimui, tiek taiko pačią technologiją. Šioje srityje triūsia daug Mechanikos ir dizaino, Cheminės technologijos, Elektros ir elektrotechnikos, Informatikos fakultetų mokslo grupių“, – sakė D. Čiužas.

Kad bendradarbiavimo su mokslininkais nauda yra ne tik akivaizdi, bet ir gyvybiškai svarbi, pabrėžė ir „Pažangiosios technologijos“ vadovas E. Krugly.

nuotrauka::3 left

„Mūsų startuolis buvo įkurtas technologijų vystymui. Todėl be mokslininkų pagalbos mes išsiversti negalime. Siekdami užsibrėžtų tikslų turime būti ir kantrūs, nes giliųjų technologijų (angl. deep tech) pagrindu kuriami startuoliai negali tikėti greito proveržio, kadangi technologijos vystymas reikalauja daug mokslinių tyrimų ir ganėtinai lėto įvedimo į rinką“, – tikina įmonės vadovas.

Jis neabejoja, kad pasirinkta įmonės vystymo strategija duos puikių rezultatų ir per bendrus projektus su mokslininkais pasiekti unikalių technologijų aspektai bus patentuoti.

„Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) projekto rėmuose technologija vystoma iki artimo rinkai prototipo lygmens, kas leis technologiją pasiūlyti ir potencialiems investuotojams, ir pasaulinėms korporacijoms“, – sakė kartu su bendraminčiais įkurto verslo sėkme tikintis E. Krugly.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Ekspertas patarė, kaip apsiginti nuo „Ransomware“ atakos Verslo tribūna

76 proc. organizacijų visame pasaulyje jau patyrė „Ransomware“ atakas, parodė naujausia „Veeam“ duomenų...

Išmani Lietuva
2022.03.23
Lietuvos NT startuoliai ruošiasi plėtrai užsienyje ir naujoms investicijoms Premium

Iki šiol menkai skaitmenizacijos paliesta nekilnojamojo turto (NT) rinka tampa imlesnė technologijoms, o tai...

Inovacijos
2022.03.22
Tikroji kibernetinio saugumo padėties analizė: 4 dalykai, nuo kurių reikėtų pradėti Verslo tribūna

Bet kuri įmonė, turinti bent 5 kompiuterines darbo vietas, bevielį tinklą, serverį arba viešai prieinamą...

Išmani Lietuva
2022.03.21
Europos akys – į Lietuvos agromaisto sektorių Verslo tribūna

Žemės ūkio ir maisto sektorius turi daugybę neišnaudoto potencialo įgalinant fotonikos sprendimus savo...

Pramonė
2022.03.15
Perspektyviausi Lietuvos „edtech“ startuoliai: estus lenkiame, bet tobulėti dar yra kur Premium

Lietuvoje švietimo technologijų įmonių daugėja, o perspektyviausių Baltijos ir Šiaurės Europos startuolių...

Inovacijos
2022.03.10
Pavogtą jautrią informaciją apie save galite būti paprašyti išsipirkti patys Verslo tribūna

Sėkmingas Suomijos psichinės sveikatos klinikų tinklas „Vastaamo“ pernai rudenį patyrė didelio masto ataką.

Išmani Lietuva
2022.03.09
„ART21“: dabar – darbas ukrainiečiams, pasibaigus karui – milijono vertės paramos paketas Ukrainos atstatymui Verslo tribūna

Agromaisto inovacijų dirbtuvės „ART21“ nelieka abejingos Ukrainos tautai, kuri dabar kovoja už visos Europos...

Išmani Lietuva
2022.03.08
Karantinas atskleidė, kad organizacinė kultūra nėra vien gražus žodžių derinys Verslo tribūna

Žmogiškojo santykio reikšmę darbe visapusiškai leido įvertinti tik dalinis jų praradimas karantino...

Išmani Lietuva
2022.03.02
„Mezon“: Jonava tapo pirmuoju 5G ryšiu padengtu miestu Lietuvoje Verslo tribūna

Interneto bendrovė „Mezon“ startavo su 5G ryšio technologija. Lietuvos centre įsikūręs miestas tapo pirmuoju...

Išmani Lietuva
2022.02.24
Saugumo sprendimas, sukuriantis naudotojo paveikslą skaitmeninėje erdvėje Verslo tribūna

Šiame „Blue Bridge“ straipsnio įraše sistemų inžinierius Gintaras Grybas pasakoja apie naujos kartos saugumo...

Išmani Lietuva
2022.02.23
Tvirtesni pamatai švariųjų technologijų įmonėms: bronzinę žymą pelnęs klasteris stiprins tarptautinį bendradarbiavimą Verslo tribūna

Šalies švariųjų technologijų sektoriui dedami tvirtesni pamatai. Šiemet Lietuvos švariųjų technologijų...

Išmani Lietuva
2022.02.22
WSJ: „Intel“ – netoli 6 mlrd. USD sandorio su Izraelio puslaidininkių bendrove 1

JAV technologijų kompanija „Intel“ yra netoli susitarimo už 6 mlrd. USD įsigyti Izraelio puslaidininkių...

Inovacijos
2022.02.15
Robotikos potencialas – didžiulis, bet ant stalo pinigus Lietuvoje dar deda retas Premium

Pasaulyje investicijos į robotikos startuolius ir jų skaičius per pastaruosius metus augo kartais. Lietuvoje...

Inovacijos
2022.02.10
Lietuvos startuoliai pernai sumokėjo 50% daugiau mokesčių, įdarbino apie 5.000 naujų darbuotojų 1

Lietuvos startuoliai 2021 m. į Lietuvos biudžetą sumokėjo 191 mln. Eur mokesčių, bendras šiame sektoriuje...

Inovacijos
2022.02.08
Netolima ateitis žemės ūkio sektoriuje – anglies dioksido kreditų rinka Verslo tribūna 1

Žaliojo kurso tikslai yra neįgyvendinami be pokyčių agromaisto sektoriuje. Šiandien žemės ūkis Lietuvoje...

Išmani Lietuva
2022.02.01
Ar asmenybės bruožai turi lemti profesijos pasirinkimą? Verslo tribūna

„Intravertiškas, energingo bendravimo nemėgstantis žmogus, tapęs pardavimų vadybininku, gali įgauti...

Išmani Lietuva
2022.02.01
5 pokyčiai, kuriuos pandemija atnešė į IT sistemų pirkimą Verslo tribūna

Mažiau sistemų, veikiančių nuosavoje IT infrastruktūroje ir SaaS paslaugų bumas, atspindintis ekonomikos ir...

Išmani Lietuva
2022.01.28
„Ignitis grupės“ inovacijų guru: geriausiai apgalvotos idėjos ateina ne iš vadovų Premium

Geriausiai apgalvotos inovacijų idėjos energetikos grupėje „Ignitis grupė“ dažnai ateina ne iš vadovų, o iš...

Inovacijos
2022.01.25
Puslaidininkių investicijų upė: Taivanas vis tiek gali daugiausia Premium 5

Dėl pasaulinės puslaidininkių krizės gamintojai karštligiškai investuoja į naujus pajėgumus – skelbiama apie...

Inovacijos
2022.01.25
Šeštus metus iš eilės „CV-Online“ „Bitę“ pripažino TOP darbdaviu Verslo tribūna 7

„Bitė Lietuva“ jau šeštus metus iš eilės pelnė TOP darbdavio titulą, skelbia darbo skelbimų paieškos bendrovė...

Išmani Lietuva
2022.01.21

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku