„Inovacijų savaitė 2019“: įvertinti talentai, kuriantys praktinę vertę

Publikuota: 2019-09-27
Aštuntus metus iš eilės rengiamam konkursui „Geras dizainas“ gauta daugiau kaip 250 paraiškų, geriausi dizaino darbai buvo renkami 10-yje kategorijų.
Aštuntus metus iš eilės rengiamam konkursui „Geras dizainas“ gauta daugiau kaip 250 paraiškų, geriausi dizaino darbai buvo renkami 10-yje kategorijų.

Rugsėjo 16–22 d. penkiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Tauragėje – vyko ketvirtoji „Inovacijų savaitė“, kuri į daugiau kaip 40 renginių sukvietė per 3.000 inovacijomis besidominčių dalyvių. Savaitės renginiuose išsiaiškinti ir įvairiais prizais apdovanoti talentingiausi inovatoriai bei kūrėjai.

„Inovacijų savaitės 2019“ metu buvo įvertinti ir pastebėti Lietuvos talentai, kurie kuria praktinę vertę. Festivalis suteikė galimybę inovatoriams kurti ir eksperimentuoti „realiu laiku“, supažindinti visuomenę su jų kuriamomis technologijomis, o inovacijų ekosistemos partnerius ir visuomenę įtraukti į renginių sūkurį“, – sako Kęstutis Šetkus, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius.

nuotrauka::2 right

„Inovacijų savaitės“ metu pažvelgti į Vilnių kitaip ir geriau pažinti inovatorius bei sostinėje diegiamas inovacijas buvo galima ir orientavimosi žaidynėse. Šiaurės miestelio technologijų parkas surengė orientavimosi žaidynes „Inovatorių Vilnius“. Aplankius 10 Vilniaus vietovių ir įminus užduotis buvo galima pažinti ir šiandien, ir net XVIII a. kurtas inovacijas, pro kurias kasdien praeiname apie jas net nepagalvoję.

Hakatonų maratonas

Pirmąsyk Klaipėdoje vykęs uosto technologijų hakatonas „Portathon Baltic 2019“ tapo stipriu „Inovacijų savaitės“ akordu Vakarų Lietuvoje. Jo 80 dalyvių per 48 val. sugeneravo ir komisijai pristatė 18 inovatyvių ir ambicingų sprendimų. 4.000 Eur prizinį fondą pasidalijo Klaipėdos universiteto (KU) ir Švedijos Blekingės technologijų instituto (BTI) atstovai.

Sėkmė lydėjo net tris KU komandas: „Digital Robots“ įvertinti už pateiktą dokumentų apdorojimo sistemos sprendimą panaudojant robotus bei dirbtinį intelektą, „Alpha Team“ – už srovių energijos uostuose panaudojimo sprendimą, „Clever LNG“ – už SGD terminalų veiklos planavimo efektyvinimo sprendimą. BTI laimėjimą atnešė inovatyvi informacinė sistema krovos procesų valdymui uostų terminaluose.

Komandų pateiktų sprendimų spektras buvo itin platus: autonominis elektra varomas keltas, mobilioji programėlė sunkvežimių terminalų valdymui, povandeninis dronas, vidaus vandenų konteinerinių baržų rezervavimo, jungtinio paslaugų ir išteklių įsigijimo sistemos, matematinis modelis efektyvesniam darbo uostuose organizavimui, techninis sprendimas dulkių eliminavimui kraunant birius krovinius, galimą taršą matuojantis ir analizuojantis robotas.

nuotrauka::4 left

Antrajame ,,Hack4Vilnius“ hakatone 150 dalyvių ieškojo inovatyvių sprendimų, kaip Vilnių paversti sveikesniu, švaresniu, sumanesniu ir judresniu. Per dvi paras 23 komandų pasiūlytos idėjos varijavo nuo aplinkos tvarkymo sprendimų, viešų erdvių dalijimosi, demokratijos skatinimo iki Vilnių geriau pažinti leidžiančių programėlių ir savanorystę palengvinančių platformų. Pagrindinis 1.500 Eur prizas tolesniam idėjos vystymui atiteko komandai ,,RainDrop“, pateikusiai realų prototipą sensoriaus, kuris realiu laiku matuotų dirvožemio drėgmę ir siųstų informaciją želdynus prižiūrinčiai įmonei. Tai jai leistų efektyviau vykdyti darbus paverčiant Vilnių žalesniu ir patrauklesniu.

Vienu iš pagrindinių „Inovacijų savaitės 2019“ renginių Kaune tapo kūrybiškumo dirbtuvės VDU Verslo praktikų centre. Dvi dienas 20-ies skirtingų sričių atstovų komandos kūrė išradingus ir inovatysius projektus ateities miestui: kaip sumažinti oro taršą, skatinti naudotis viešuoju transportu, padidinti pasyvių kauniečių judėjimą, kad vaikščiojimas taptų maloniu užsiėmimu, kaip padėti šeimoms turiningai leisti laisvalaikį Kaune. Dalyviai susipažino ir praktiškai taikė skirtingas kūrybiškumo metodikas, pvz., „Design Thinking“, „Method Kit“, „Points of You“, „Lego® Serious Play®“ ir kt.

nuotrauka::3 right

Panevėžio ir Tauragės inovatoriai

„Inovacijų savaitės 2019“ metu Panevėžyje jaunieji inovatoriai pateikė dešimtį idėjų ir sprendimų. Pvz., dviejų žmonių komanda sukonstravo CNC stakles su lazeriu ir keturiomis ašimis, kurios leistų išdeginti vaizdus ant apvalių daiktų. Projektas sėkmingai įgyvendintas, dalyviai pademonstravo išdegintus atvaizdus ant cilindro formos medžio bandinių.

Šešių žmonių komanda sukūrė ir pademonstravo išmanių namų galimybes ir sprendimus. Vienas iš didelio susidomėjimo sulaukusių „Active home solution“ sprendimų, – radijo ryšiu veikianti kortelė, su kuria būnant namuose automatiškai įsijungia šviesos, o išėjus iš kambario – išsijungia. Kita komanda sukūrė robotą „SLAB robotas“, kuris kameros pagalba atpažįsta tam tikrą šviesą ir ją seka. Komanda šį projektą planuoja pritaikyti gamyklose, kur robotas, sekdamas darbuotojui iš paskos, galėtų transportuoti krovinius.

Dviejų žmonių komanda, panaudodami LCD ekrano dalis, pabandė sukurti natūralios šviesos lempą. Toks šviestuvas išskiria lygiagretų šviesos srautą imituodamas natūralią saulės šviesą, tarsi sklindančią pro langą.

Tauragėje vyko konferencija „Inovacijos versle“. Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis kalbėjo apie vis svarbesnį skaitmenizacijos vaidmenį, Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas Gytis Junevičius – apie mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros naudą, o Gintaras Bertašius, AB „Vilkyškių pieninė“ generalinis direktorius, – apie naują inovatyvią gamyklą Tauragėje.

JAV–Lietuvos technologijų forumas

Šios savaitės metu vyko ir JAV–Lietuvos technologijų forumas, kurį organizavo Užsienio reikalų ministerija ir MITA. Jo metu paskelbti kasmetinių, jau trečiųjų, JAV ambasados inicijuojamų Lietuvos–Amerikos inovacijų apdovanojimų nugalėtojai.

Pirmoji vieta ir 10.000 Eur prizas atiteko dirbtinio intelekto (DI) kompanijai „CUJO AI“, kuriančiai saugumo sprendimus telekomunikacinių ryšių operatoriams.

nuotrauka::1 left

„Mes siūlome vienintelį DI sprendimą rinkoje, kuris jau šiandien geba analizuoti net 500 mln. išmaniųjų įrenginių kuriamus duomenis realiu laiku. Mūsų išskirtinumas – DI algoritmai, galintys apdoroti ir tiksliai atpažinti išmaniuosius įrenginius bei pritaikyti jiems tinkamus kibernetinio saugumo metodus“, – sako Vilius Žukauskas „CUJA AI“ vadovas.

Antroji vieta ir 5.000 Eur prizas atiteko Mantui Atučiui. Jis, bendradarbiaudamas su Kolumbijos universitetu Niujorke, išvystė ir statybų industrijai pasiūlė naudoti naują statybinę medžiagą –polimero pluoštu sutvirtintą bazaltą.

Beje, MITA kviečia dalyvauti akceleravimo programoje JAV, kuri skirta gyvybės mokslų, fotonikos, IT ir kitų inovatyvių sričių startuoliams bei augančioms įmonėms. Programos dalyviai tobulins verslo vystymo įgūdžius, susipažins su verslo plėtros JAV ypatumais, užmegs ryšius su partneriais, klientais ir investuotojais iš JAV. Ši programa vykdoma dviem etapais: spalio 21–25 d. Vilniuje, o gruodį – Bostone (JAV).

Geras dizainas

„Inovacijų savaitės“ metu vyko ir nacionalinis konkursas „Geras dizainas“ geriausiems šalies dizaino pavyzdžiams išsiaiškinti bei apdovanoti. Inovatyviausio dizaino prizą ir trečią vietą kategorijoje „Vizualinis identitetas“ laimėjo galingas elektrinis paspirtukas „Unicorn Scooter“. Sukurtas orientuojantis į dalijimosi paslaugą, jis išsiskiria ypač talpia baterija – vienu įkrovimu gali nuvažiuoti apie 80 km (daugiau kaip du kartus toliau nei įprastas el. paspirtukas). Jis rinkoje išsiskiria ne tik unikaliu dizainu, bet ir funkcionalumu – ant papildomo laiptelio galima vežti pirkinius, kitus daiktus ar net vaiką.

„Inovacijų savaitės 2019“ renginius organizavo MITA, o globojo Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Festivalio draugai – mokslo ir technologijų parkai bei kitos organizacijos.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Seimas parlamentarams iš „Telios“ nupirko 180 „prekybos terminalų“ Premium 3

Beveik tris Seimo kadencijas atlaikiusius posėdžių salės „IBM ThinkPad X60“ kompiuterius „Telia“, kuri...

Paslaugos
2019.11.22
„Agaras“ gamybos atliekas paverčia šiluma ir elektra Verslo tribūna

Pasaulyje vykstant diskusijoms dėl klimato kaitos ir aplinkos tausojimo UAB „Agaras“, siekdama mažinti įmonės...

Išmani Lietuva
2019.11.21
Biurų darbuotojus sportuoti skatinantis „OnePass“ pritraukė 160.000 Eur investiciją 1

Viena narystė – visi sporto klubai. Tokią idėją siekiantis įgyvendinti startuolis „OnePass“ (UAB „Sporto...

Paslaugos
2019.11.21
Lietuvos lazerių įmonės žengia gilyn į pramonės sektorių Premium 2

Pastarosiomis dienomis kelios Lietuvos lazerių bendrovės pranešė apie bebaigiamus pramoninių inovacijų...

Technologijos
2019.11.21
Kuo nustebins „Fintech Inn 2019“? Verslo tribūna 3

Lapkričio 27–28 d. Vilniuje ketvirtus metus iš eilės vyks didžiausia Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse...

Išmani Lietuva
2019.11.21
Vilniaus universitete bus dėstoma kibernetinė sauga

Vilniaus universitetas (VU), bendradarbiaudamas su Izraelio kibernetinio saugumo bendrove „Check Point“,...

Paslaugos
2019.11.20
Apžvalga: Lietuvos startuolių ekosistema auga sparčiau už latvių ir estų

Tarp 3 Baltijos šalių Lietuvoje rizikos kapitalo investicijų augimas yra didžiausias – Estiją lenkiame 47%, o...

Paslaugos
2019.11.20
Į kokias „Office 365“ programas pataria atkreipti dėmesį IT sprendimų kūrėjai? Verslo tribūna

Dalis aplikacijų, įeinančių į „Microsoft Office 365“ paslaugas, gerai pažįstamos iš klasikinės darbo vietos...

Išmani Lietuva
2019.11.20
„Proptech“ startuolis iš „70Ventures“ pritraukė 300.000 Eur investiciją  2

Lietuvoje įkurtas nekilnojamojo turto technologijų (angl. property technology, proptech) startuolis „uNTu“...

Statyba ir NT
2019.11.19
„Debesys“ ir valstybė: JEDI kontrakto patirtis Verslo tribūna

Prieš metus, pirmą kartą rašydamas apie jau tuomet garsiai aptarinėjamus JAV Gynybos departamento (Pentagono)...

Išmani Lietuva
2019.11.18
Klasteriai: nuo nacionalinio link tarptautinio bendradarbiavimo Verslo tribūna

Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 50 klasterių, o  Europos klasterių analizės sekretoriatas (ESCA)...

Išmani Lietuva
2019.11.15
Papildytosios realybės akiniai grįžta, bet tik į verslo sektorių Premium

Kartu su pirma „Google Glass“ versija prieš keletą metų vos nenumirusi papildytosios realybės akinių...

Technologijos
2019.11.14
Brolių Steponavičių spektroskopų gamybos „Sprana“ pritraukė 0,6 mln. investiciją Premium

Rizikos kapitalo fondas „Iron Wolf Capital“ investavo 570.000 Eur į brolių Mindaugo ir Raimundo Steponavičių...

Technologijos
2019.11.14
„Altechna R&D“ vairą iš Alfredo Šlekio perima Martynas Mažeika

Lazerių bendrovė „Altechna R&D“, veikianti su prekės ženklu „Workshop of Photonics“, turi naują vadovą.

Paslaugos
2019.11.11
Aviacijos technologijų išradimai sudomino ir kariuomenę, ir verslą

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos instituto (AGAI) mokslininkai,...

Technologijos
2019.11.11
„Baltic Amadeus“ trijų ketvirčių rezultatai žada rekordines metų pajamas 1

Per tris šių metų ketvirčius IT sprendimų bendrovės „Baltic Amadeus“ pajamos perkopė 8 mln. Eur ir buvo 80%...

Paslaugos
2019.11.11
„SAI Global“ atidaro Kompetencijų centrą Vilniuje

Tarptautinė integruotus rizikos valdymo sprendimus ir turto valdymo paslaugas teikianti kompanija „SAI...

Paslaugos
2019.11.11
Dr. G. Buračas: dirbtinio intelekto nereikia bijoti  Premium

Daktaras Giedrius Buračas gyvena ir dirba Jungtinėse Valstijose. Jis vadovauja JAV gynybos departamento...

Verslo klasė
2019.11.10
Moterys „fintech“ labirintuose: iššūkiai ir perspektyvos Verslo tribūna

Finansinių technologijų sektorius – pasaulyje sparčiai auganti verslo niša, kasmet pritraukianti gausias...

Išmani Lietuva
2019.11.07
„HumansApp“ keičia pavadinimą į „Qoorio“ 5

Žinių dalijimosi programėlė „HumansApp“ tampa „Qoorio“. Šiemet pritraukę 540.000 Eur investiciją produkto...

Paslaugos
2019.11.04

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau