„City Service“ tarptautinės plėtros planus sieja su AWS ir konteinerizacija

Publikuota: 2019-09-12
„Blue Bridge“ IT paslaugų valdymo skyriaus vadovas Mindaugas Maraulas
„Blue Bridge“ IT paslaugų valdymo skyriaus vadovas Mindaugas Maraulas

Didžiausia pastatų ūkio valdymo bendrovė Lietuvoje – „City Service“ – pereina nuo klasikinės IT infrastruktūros prie konteinerizacijos ir „Amazon Web Services“ (AWS). Taip bus patogiau ne tik užtikrinti stabilų svarbių sistemų darbą, bet ir greitai bei kokybiškai tarptautinei rinkai pateikti savo sukurtus skaitmeninius įrankius, sako „City Service“ skaitmeninių produktų direktorius Andrius Žemaitis.

Jau šią vasarą „City Service“, padedama IT partnerio „Blue Bridge“, konteinerizavo ir perkėlė dvi svarbiausias savo sukurtas sistemas į AWS debesį. Ir tai – tik pradžia, tikina pašnekovas, o „Blue Bridge“ ekspertai kviečia iš arčiau susipažinti su pažangiausiais debesų kompiuterijos sprendimais verslui spalio 8 d. konferencijoje „Bridge to Cloud 2019“.

Sistemas naudos kas antras

„Vien pernai iš 200 tūkst. mūsų aptarnaujamų namų ūkių Lietuvoje, jau 90 tūkst. naudojosi „Mano būsto“ sistema. Skaičiuojame, kad artimiausiu metu jau kas antras mūsų klientas naudosis mūsų įrankiais – „eBūstu“ arba komercinių pastatų priežiūros erdve „CSE.lt“, – sako A. Žemaitis.

Pasak pašnekovo, tokia statistika ne tik parodo, jog pavyko sukurti tai, ko reikia naudotojams, bet ir tai, kad „City Service“ kuriami skaitmeniniai produktai turi potencialą ir Lietuvoje, ir užsienyje. Iš viso „City Service“ valdo 19 antrinių įmonių įvairiuose Lietuvos miestuose ir svetur – Ispanijoje, Latvijoje, Ukrainoje, Rusijoje. Yra planų įžengti ir į dar daugiau rinkų.

„Tam, kad išnaudotume plėtros galimybes – greitai bei patogiai kurtume įrankius ir užtikrintume stabilų sistemų veikimą nepaisant didėjančių apkrovų, – mums reikia pažangesnės IT infrastruktūros“, – sako A. Žemaitis.

Užduotis – gauti infrastruktūrą milijonams užklausų

„Pirmiausia, mums reikėjo stabilumo, sklandaus daugybės užklausų aptarnavimo ir kaštų taupymo galimybės. Antra, norėjome turėti patikimą platformą savo naujų produktų kūrimui, testavimui ir paleidimui į rinką. Kitais žodžiais tariant, norime suformuoti potencialą kokybiškai bei greitai kurti ir aptarnauti didelio masto, ambicingus produktus, kurie turėtų milijonus naudotojų“, – pasakoja A. Žemaitis.

Kasmet „City Service“ pristato po 1-2 naujus skaitmeninius produktus, kuriuos kuria kelios programuotojų komandos. Ateityje šių komandų ir įrankių skaičius augs, todėl „City Service“ skaitmeninių produktų direktorius sako, kad konkrečiai apie AWS paslaugas galvota jau seniai. O štai konteinerizacijos idėja atsidaro bendradarbiaujant su „Blue Bridge“.

„Tarptautinės plėtros planai ir svarbus vaidmuo, kurį juose vaidina mūsų skaitmeniniai įrankiai, žinoma, šių idėjų įgyvendinimą pagreitino“, – kalba A. Žemaitis.

Sprendimas – konteineriai ir AWS

„Iš pradžių išbandėme kelis „gyvenimo“ su AWS variantus, tačiau jie ne iki galo atliepė mūsų poreikius. Tikrasis proveržis įvyko pradėjus darbą su „Blue Bridge“ ir mūsų svarbiausias aplikacijas konteinerizavus“, – pasakoja A. Žemaitis.

Bendrovės perėjimas nuo klasikinės IT infrastruktūros prie konteinerizacijos ir AWS paslaugų neapsiėjo be iššūkių. Vienas iš svarbiausių, kurį padėjo nugalėti „Blue Bridge“ – tvarios IT architektūros sukūrimas.

Pašnekovas pastebi, kad nors gali susidaryti įspūdis, kad AWS paslaugomis naudotis paprasta, iš tikro prireikia net kelių skirtingų kompetencijų norint aplikacijas konteinerizuoti ir įsikurti AWS debesyje taip, kad tai būtų ir tvaru, ir taupu.

„Į konteinerizacijos ir naujos IT architektūros kūrimo procesą buvo įtraukti 4 aukščiausio lygio „Blue Bridge“ specialistai. Didžiausia vertė, kurią sukūrė šis bendradarbiavimas – tai, kad „iš išores“ gavome patirtį ir kompetencijas, kurios buvo būtinos, bet kurių patys neturėjome“, – komentuoja A. Žemaitis.

Kuriant IT architektūrą ateičiai

Kaip pasakoja „Blue Bridge“ IT paslaugų valdymo skyriaus vadovas Mindaugas Maraulas, svarbiausias tikslas dirbant su „City Service“ buvo sukurti kompleksinį sprendimą, kuris išspręstų iššūkius ir leistų aplikacijų bei įrankių kūrėjams išvengti žmogiškųjų klaidų programuojant, nebesirūpinti aplikacijų integracija ir pamiršti apie bet kokius rūpesčius, susijusius su IT infrastruktūra.

„Kaip rodo patirtis, efektyviai ir sėkmingai naudoti AWS sprendimus retai kada pavyksta vien persikėlus į šio tiekėjo debesį. Dažnai neveikia ir sprendimas tiesiog dubliuoti dabartinę IT architektūrą. Norint išnaudoti AWS potencialą maksimaliai, neretai tenka iš pagrindų peržiūrėti esamą situaciją ir spręsti ne tik dabar egzistuojančias, bet ir ateityje galinčias iškilti problemas bei uždavinius, – pasakoja M. Maraulas. – Būtent todėl viena svarbiausių „Blue Bridge“ pasiūlymo dalių buvo konteinerizacija, kuri leidžia kiekvieną aplikaciją išskaidyti į atskirus elementus, kuriuos po vieną paprasčiau atnaujinti, taisyti, vystyti. Konteineriai taip pat užtikrina daug didesnį sistemos veikimo patikimumą, padeda išvengti iššūkių kuriant ir galutiniams naudotojams pristatant naujas sistemos versijas. Galiausiai, visi nodai arba paslaugų puslapiai yra vieni nuo kitų izoliuoti, todėl net rimta kodo klaida ar kitokia techninė problema nepakenkia visos sistemos darbui ir gali būti ištaisyta per kelias sekundes.“

Ne tik efektyvesnis resursų naudojimas

Pasakodamas apie svarbiausius įgyvendinto projekto rezultatus, „City Service“ skaitmeninių produktų direktorius A. Žemaitis sako, jog ateityje „City Service“ produktų kūrimui prireiks labai įvairių AWS paslaugų, tačiau šiandien tarp svarbiausių laimėjimų – efektyvesnis resursų naudojimas.

„Automatinis plečiamumas ir patikimumas, kurį suteikia sistemų architektūra ir AWS, šiandien yra tie pirmieji apčiuopiami rezultatai, apie kuriuos galime drąsiai kalbėti“,– sako A. Žemaitis ir priduria, kad svarbų vaidmenį vaidins ir tai, kad dirbant keliems programuotojams prie to paties išeities kodo (angl. source code) AWS užtikrina greitesnį ir sklandesnį išeities kodo versijų integravimą (angl. continous integration process), kuris dar labiau palengvina ir pagreitina informacinių sistemų atnaujinimą bei pateikimą galutiniam naudotojui.

Daugiau „Blue Bridge“ ekspertų įžvalgų apie svarbiausias debesų kompiuterijos tendencijas – konferencijoje „Bridge to Cloud 2019“. Daugiau informacijos renginio puslapyje >>

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
Startuolis „Lympo“ sukirto rankomis su Pietų Korėjos biofarmacijos milžine

Lietuvos startuolis „Lympo“ ir Pietų Korėjos biofarmacijos milžinė „GC Pharma“ (anksčiau „Green Cross...

Paslaugos
2019.12.31
Lietuvos startuoliai žengia į JAV rinką Verslo tribūna

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) pirmą kartą organizuota akceleravimo programa JAV sulaukė...

Išmani Lietuva
2019.12.31
Kuo inovacijų pasauliui buvo įsimintini 2019-ieji? Verslo tribūna 1

Lietuvos inovacijų ekosistema šiais metais augo ir stiprėjo, inovacijas diegė kas antra įmonė, startuolių...

Išmani Lietuva
2019.12.31
„Eddy Travels“ pritraukė beveik 0,5 mln. USD investiciją Premium

„Eddy Travels“, lietuvių startuolis, vystantis dirbtinio intelekto pagrindu veikiantį skaitmeninį kelionių...

Technologijos
2019.12.31
Lietuvos IT metų apžvalga: „Linkomanijos“ blokavimas ir apskaičiuotas bankų atvirumas Premium 3

Nors svarbiausi ir daugiausia įtakos pasaulio raidai turintys dalykai vyksta kiek tolėliau nuo mūsų mažo...

Verslo klasė
2019.12.28
Stagnuojančioje rinkoje – inovatyvi „Veikos“ technologija

Stiprėjant individualizuotų sprendimų poreikiui stagnuojančioje tradicinių tapetų rinkoje UAB „Veika“ siūlo...

Pramonė
2019.12.25
„Nordcurrent Group“ susitarė dėl nuomos verslo centre „Wave“

Žaidimų kūrimo UAB „Nordcurrent Group“ susitarė su nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrove „M.M.M.

Statyba ir NT
2019.12.23
Svarbiausios 2019-ųjų IT tendencijos: dirbtinis intelektas IT sektoriuje, nauja tinklo valdymo koncepcija ir kylantis DevOps poreikis Verslo tribūna

Metams artėjant prie pabaigos, IT įmonės „Blue Bridge“ komanda pasidalijo savo įžvalgomis apie įtakingiausias...

Išmani Lietuva
2019.12.23
KTU sukurtas diržas nėščiosioms – geriausia medicinos inovacija Silicio slėnio konkurse

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų komanda „BeltaMom” sukūrė diržą nėščiosioms, kuris seka...

Paslaugos
2019.12.21
Kviečia mokslininkus išradimus paversti įmonėmis ir žada po 100.000 Eur

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ragina...

Paslaugos
2019.12.20
Automatizuota įrankių nuoma dėl pyrago dalies turės pakovoti Premium

Startuoja vokiečių ir lietuvių kurta dalijimosi įrankiais platforma „kurts“. Visiškai automatizuotų nedidelių...

Paslaugos
2019.12.19
Pasauliniame inovacijų konkurse – du nugalėtojai iš Lietuvos 1

Tarp šių metų „World Summit Awards“ (WSA) konkurso nugalėtojų – du sprendimai iš Lietuvos.

Paslaugos
2019.12.19
Augantis duomenų kiekis, duomenų kopijavimo būdai ir IT veiklos atkūrimo planas Verslo tribūna

Iki 2025 m. pasaulyje bus sukurta per 90 zetabaitų duomenų ir vienaip ar kitaip su jais kiekvieną minutę...

Išmani Lietuva
2019.12.19
Taupyti energiją biure tamsiausiais metų mėnesiais – misija įmanoma Verslo tribūna

Pasaulyje garsiai kalbant apie klimato kaitą ir verdant diskusijoms apie tai, kaip prie klimato šiltėjimo...

Išmani Lietuva
2019.12.19
Linas Savickas. Išryškėję specialistų poreikiai – aiškios 2020-ųjų gairės darbdaviams Verslo tribūna

Ir gyventi, ir dirbti vilniečiai norėtų arčiau geriausiai išvystytos ir greičiausiai pasiekiamos plataus...

Šalies klasterių bendruomenė metus baigė tarptautiniu forumu Verslo tribūna

Gausi 57 veikiančių šalies klasterių bendruomenė, kurią sudaro 777 įmonės, klasterių koordinatoriai, nariai...

Išmani Lietuva
2019.12.19
Palankesnės opcionų sąlygos padės išlaikyti startuolius Lietuvoje Premium

Seimui šiemet pritarus Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pakeitimui, nustatančiam aiškesnes ir...

Paslaugos
2019.12.19
Sociologai: šventinį stresą patiria 93 proc. lietuvių, jį įveikti padeda išmanūs sprendimai ir patarimai Verslo tribūna

Kalėdų periodas daugeliui reiškia ne vien dovanas ir laiką su artimaisiais, bet ir stresą – net 93 proc.

Išmani Lietuva
2019.12.18
Kas vis dar trukdo gauti iš CRM maksimalią naudą? Verslo tribūna 1

CRM (klientų valdymo sistema) daugeliui gerai pažįstamas ir plačiai naudojamas įrankis. Vis dėlto dažnai jis...

Išmani Lietuva
2019.12.18
Europos inovacijų ir technologijos institutas didina paramą inovatoriams

2020 m. Europos inovacijų ir technologijos institutas (EIT) investuos 500 mln. Eur į žinių ir inovacijų...

Paslaugos
2019.12.17

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau