„City Service“ tarptautinės plėtros planus sieja su AWS ir konteinerizacija

Publikuota: 2019-09-12
„Blue Bridge“ IT paslaugų valdymo skyriaus vadovas Mindaugas Maraulas
„Blue Bridge“ IT paslaugų valdymo skyriaus vadovas Mindaugas Maraulas

Didžiausia pastatų ūkio valdymo bendrovė Lietuvoje – „City Service“ – pereina nuo klasikinės IT infrastruktūros prie konteinerizacijos ir „Amazon Web Services“ (AWS). Taip bus patogiau ne tik užtikrinti stabilų svarbių sistemų darbą, bet ir greitai bei kokybiškai tarptautinei rinkai pateikti savo sukurtus skaitmeninius įrankius, sako „City Service“ skaitmeninių produktų direktorius Andrius Žemaitis.

Jau šią vasarą „City Service“, padedama IT partnerio „Blue Bridge“, konteinerizavo ir perkėlė dvi svarbiausias savo sukurtas sistemas į AWS debesį. Ir tai – tik pradžia, tikina pašnekovas, o „Blue Bridge“ ekspertai kviečia iš arčiau susipažinti su pažangiausiais debesų kompiuterijos sprendimais verslui spalio 8 d. konferencijoje „Bridge to Cloud 2019“.

Sistemas naudos kas antras

„Vien pernai iš 200 tūkst. mūsų aptarnaujamų namų ūkių Lietuvoje, jau 90 tūkst. naudojosi „Mano būsto“ sistema. Skaičiuojame, kad artimiausiu metu jau kas antras mūsų klientas naudosis mūsų įrankiais – „eBūstu“ arba komercinių pastatų priežiūros erdve „CSE.lt“, – sako A. Žemaitis.

Pasak pašnekovo, tokia statistika ne tik parodo, jog pavyko sukurti tai, ko reikia naudotojams, bet ir tai, kad „City Service“ kuriami skaitmeniniai produktai turi potencialą ir Lietuvoje, ir užsienyje. Iš viso „City Service“ valdo 19 antrinių įmonių įvairiuose Lietuvos miestuose ir svetur – Ispanijoje, Latvijoje, Ukrainoje, Rusijoje. Yra planų įžengti ir į dar daugiau rinkų.

„Tam, kad išnaudotume plėtros galimybes – greitai bei patogiai kurtume įrankius ir užtikrintume stabilų sistemų veikimą nepaisant didėjančių apkrovų, – mums reikia pažangesnės IT infrastruktūros“, – sako A. Žemaitis.

Užduotis – gauti infrastruktūrą milijonams užklausų

„Pirmiausia, mums reikėjo stabilumo, sklandaus daugybės užklausų aptarnavimo ir kaštų taupymo galimybės. Antra, norėjome turėti patikimą platformą savo naujų produktų kūrimui, testavimui ir paleidimui į rinką. Kitais žodžiais tariant, norime suformuoti potencialą kokybiškai bei greitai kurti ir aptarnauti didelio masto, ambicingus produktus, kurie turėtų milijonus naudotojų“, – pasakoja A. Žemaitis.

Kasmet „City Service“ pristato po 1-2 naujus skaitmeninius produktus, kuriuos kuria kelios programuotojų komandos. Ateityje šių komandų ir įrankių skaičius augs, todėl „City Service“ skaitmeninių produktų direktorius sako, kad konkrečiai apie AWS paslaugas galvota jau seniai. O štai konteinerizacijos idėja atsidaro bendradarbiaujant su „Blue Bridge“.

„Tarptautinės plėtros planai ir svarbus vaidmuo, kurį juose vaidina mūsų skaitmeniniai įrankiai, žinoma, šių idėjų įgyvendinimą pagreitino“, – kalba A. Žemaitis.

Sprendimas – konteineriai ir AWS

„Iš pradžių išbandėme kelis „gyvenimo“ su AWS variantus, tačiau jie ne iki galo atliepė mūsų poreikius. Tikrasis proveržis įvyko pradėjus darbą su „Blue Bridge“ ir mūsų svarbiausias aplikacijas konteinerizavus“, – pasakoja A. Žemaitis.

Bendrovės perėjimas nuo klasikinės IT infrastruktūros prie konteinerizacijos ir AWS paslaugų neapsiėjo be iššūkių. Vienas iš svarbiausių, kurį padėjo nugalėti „Blue Bridge“ – tvarios IT architektūros sukūrimas.

Pašnekovas pastebi, kad nors gali susidaryti įspūdis, kad AWS paslaugomis naudotis paprasta, iš tikro prireikia net kelių skirtingų kompetencijų norint aplikacijas konteinerizuoti ir įsikurti AWS debesyje taip, kad tai būtų ir tvaru, ir taupu.

„Į konteinerizacijos ir naujos IT architektūros kūrimo procesą buvo įtraukti 4 aukščiausio lygio „Blue Bridge“ specialistai. Didžiausia vertė, kurią sukūrė šis bendradarbiavimas – tai, kad „iš išores“ gavome patirtį ir kompetencijas, kurios buvo būtinos, bet kurių patys neturėjome“, – komentuoja A. Žemaitis.

Kuriant IT architektūrą ateičiai

Kaip pasakoja „Blue Bridge“ IT paslaugų valdymo skyriaus vadovas Mindaugas Maraulas, svarbiausias tikslas dirbant su „City Service“ buvo sukurti kompleksinį sprendimą, kuris išspręstų iššūkius ir leistų aplikacijų bei įrankių kūrėjams išvengti žmogiškųjų klaidų programuojant, nebesirūpinti aplikacijų integracija ir pamiršti apie bet kokius rūpesčius, susijusius su IT infrastruktūra.

„Kaip rodo patirtis, efektyviai ir sėkmingai naudoti AWS sprendimus retai kada pavyksta vien persikėlus į šio tiekėjo debesį. Dažnai neveikia ir sprendimas tiesiog dubliuoti dabartinę IT architektūrą. Norint išnaudoti AWS potencialą maksimaliai, neretai tenka iš pagrindų peržiūrėti esamą situaciją ir spręsti ne tik dabar egzistuojančias, bet ir ateityje galinčias iškilti problemas bei uždavinius, – pasakoja M. Maraulas. – Būtent todėl viena svarbiausių „Blue Bridge“ pasiūlymo dalių buvo konteinerizacija, kuri leidžia kiekvieną aplikaciją išskaidyti į atskirus elementus, kuriuos po vieną paprasčiau atnaujinti, taisyti, vystyti. Konteineriai taip pat užtikrina daug didesnį sistemos veikimo patikimumą, padeda išvengti iššūkių kuriant ir galutiniams naudotojams pristatant naujas sistemos versijas. Galiausiai, visi nodai arba paslaugų puslapiai yra vieni nuo kitų izoliuoti, todėl net rimta kodo klaida ar kitokia techninė problema nepakenkia visos sistemos darbui ir gali būti ištaisyta per kelias sekundes.“

Ne tik efektyvesnis resursų naudojimas

Pasakodamas apie svarbiausius įgyvendinto projekto rezultatus, „City Service“ skaitmeninių produktų direktorius A. Žemaitis sako, jog ateityje „City Service“ produktų kūrimui prireiks labai įvairių AWS paslaugų, tačiau šiandien tarp svarbiausių laimėjimų – efektyvesnis resursų naudojimas.

„Automatinis plečiamumas ir patikimumas, kurį suteikia sistemų architektūra ir AWS, šiandien yra tie pirmieji apčiuopiami rezultatai, apie kuriuos galime drąsiai kalbėti“,– sako A. Žemaitis ir priduria, kad svarbų vaidmenį vaidins ir tai, kad dirbant keliems programuotojams prie to paties išeities kodo (angl. source code) AWS užtikrina greitesnį ir sklandesnį išeities kodo versijų integravimą (angl. continous integration process), kuris dar labiau palengvina ir pagreitina informacinių sistemų atnaujinimą bei pateikimą galutiniam naudotojui.

Daugiau „Blue Bridge“ ekspertų įžvalgų apie svarbiausias debesų kompiuterijos tendencijas – konferencijoje „Bridge to Cloud 2019“. Daugiau informacijos renginio puslapyje >>

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Didinamos lėšos mokslo ir verslo bendradarbiavimui

Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui didinti lėšas mokslui,...

Paslaugos
16:16
Lietuviai lazeriais ir ultragarsu apdirbs pačias trapiausias medžiagas

Bendrovės iš Vilniaus lazerinių technologijų klasterio TOOLAS baigia kurti ir netrukus pasiūlys pasaulinei...

KTU su ukrainiečiais imasi kurti naujos kartos neperšaunamas liemenes

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai kartu su Kijevo nacionaliniu technologijos ir dizaino...

Technologijos
2019.10.22
Vyksta pratybos „Kibernetinis skydas 2019“ 

Lietuvoje prasideda nacionalinės kibernetinio saugumo ir gynybos pratybos „Kibernetinis skydas 2019“, kuriose...

Technologijos
2019.10.22
„LBChain“ technologinės platformos kūrimo finale – IBM ir „Tieto“

Blokų grandinės technologija grįstos eksperimentinės Lietuvos banko (LB) platformos „LBChain“ kūrimo konkurse...

Technologijos
2019.10.22
Kova su klimato kaita – Lietuvos verslo darbotvarkėje Verslo tribūna

Pastaruoju metu į pirmąsias naujienų pozicijas kaip niekada aukštai iškilę klimato kaitos klausimai verčia iš...

Išmani Lietuva
2019.10.21
Kauniečių sukurta žaidimų platforma pritraukė 2,5 mln. Eur investiciją Premium

Kauno UAB „Helis play“ kiek daugiau nei pusmetį vystoma kompiuterinių žaidimų pardavimo platforma „Eneba.com“...

Technologijos
2019.10.21
Įspūdingą energijos kiekį sutaupiusi „Grigeo“ įvertinta „Išmanios Lietuvos“ konferencijoje   Verslo tribūna

Darnios ir konkurencingumą didinančios veiklos vaisius „Verslo žinių“ organizuotoje konferencijoje „Išmani...

Išmani Lietuva
2019.10.18
Laikas atnaujinti terminalus – „Microsoft“ stabdo senų įterptinių sistemų palaikymą Premium 2

„Microsoft“ nuo kitų metų pradžios stabdo bene paskutinės iš senųjų įterptinių operacinių sistemų (OS)...

Technologijos
2019.10.17
Vilniečiai sukūrė lazerį savaeigiui: nykščio dydžio, už 300 Eur Premium 11

Vienus mažiausių ir pigiausių pasaulyje lazerių aplinkai skenuoti gaminanti Vilniaus „Integrated Optics“...

Pramonė
2019.10.16
„Išmani Lietuva“: apie mus ir technologijas 2

Estija praėjusią savaitę pradėjo siūlyti viešąsias paslaugas piliečiams, dar prieš jiems kreipiantis. Apie...

Technologijos
2019.10.15
„Išmanios Lietuvos“ pranešėjas: daugelio atsakymų dar neturime, bet DI nereikia bijoti 9

Dr. Giedrius Buračas, biofizikas ir neurobiologas, vadovaujantis keliems JAV gynybos departamento...

Technologijos
2019.10.11
Lietuvių kriptovaliutų biržoje „suvaikščiojo“ 80 mln. Eur, atėjo naujas akcininkas 8

Lietuvos bendrovė „Bitmarket“, valdanti tarptautinę kriptovaliutų biržą „Btc-exchange.com“, pernai pasiekė...

Rinkos
2019.10.10
Spausdinimo sprendimai: Japonijos milžinai didina apsukas Lietuvoje Premium

Baltijos šalių biuro įrangos ir spausdinimo sprendimų rinkoje šiemet įvyko nemažai pokyčių. Klientams jie...

Paslaugos
2019.10.10
Kas bendro tarp 100 mlrd. Eur, Lietuviškų IoT startuolių ir „Avataro“? Kai Holivudo fantazijos tampa realybe Verslo tribūna 6

Medis, kuris biologiniais jutikliais viską jaučia, o žmonės gali su juo susijungti ir dalintis informacija.

Išmani Lietuva
2019.10.10
MITA imasi skatinti gyvybės mokslų sektorių 6

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) pradeda įgyvendinti naują iniciatyvą „Gyvybės mokslų...

Paslaugos
2019.10.09
Suskaičiavo išlaidas MTEP: įmonės nedaug atsilieka nuo universitetų 1

Išankstiniais Statistikos departamento duomenimis, pernai mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP)...

Paslaugos
2019.10.09
Silvana nejuokauja

Švedišku „Oskaru“ apdovanotoje dokumentikoje apie ją pačią Silvana Imam grįžta į vaikystės namus Plungėje.

Verslo klasė
2019.10.08
Latvės JK įkurtam startuoliui Lietuvos bankas suteikė e. pinigų įstaigos licenciją 3

Lietuvos bankas sparčiai augančiai pinigų pervedimo platformai „Opal Transfer“ išdavė elektroninių pinigų...

Paslaugos
2019.10.08
Automatizuoti įrankiai ir jų vystymas IT paslaugų teikime: „Blue Bridge Bond“ patirtis Verslo tribūna

Viena pirmųjų Lietuvoje pradėjusi naudoti automatizuotą kompiuterinių darbo vietų priežiūros įrankį, „Blue...

Išmani Lietuva
2019.10.07

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau