Vilniaus inovacijų forumas „Innovation Drift 2019“ pasiryžęs ateitį kurti, o ne prognozuoti

Publikuota: 2019-04-01
Inovacijų forume „Innovation Drift 2019“ bus ieškoma atsakymų į klausimus, kokia Lietuva bus po 10 metų, kokios technologijos taps įprastomis, ką nuveiksime kosmoso erdvėje, kaip keisis pramonė, biotechnologijos, gyvybės technologijos.
Inovacijų forume „Innovation Drift 2019“ bus ieškoma atsakymų į klausimus, kokia Lietuva bus po 10 metų, kokios technologijos taps įprastomis, ką nuveiksime kosmoso erdvėje, kaip keisis pramonė, biotechnologijos, gyvybės technologijos.

Technologijų ir inovacijų rodikliai Lietuvoje auga kasmet – tą puikiai parodo ir tarptautinis pripažinimas, pavyzdžiui, 2019 m. „Bloomberg“ inovacijų reitinge Lietuva užėmė aukštą 37 vietą. Tačiau norint ne tik išlaikyti, bet ir sustiprinti savo pozicijas, būtinas nuoseklus įdirbis, tarptautinis bendradarbiavimas ir konceptuali idėjų bazė.

Visa tai bus galima rasti jau ketvirtą kartą organizuojamame ateities technologijų forume „Innovation Drift 2019“ birželio 13–14 d. sostinėje. Vilniaus inovacijų forumą organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Pagrindinė šių metų tema – technologiniai pokyčiai per artimiausią dešimtmetį. Kokia bus Lietuva po 10 metų? Kokios technologijos taps įprastomis, ką nuveiksime kosmoso erdvėje, kaip keisis pramonė, biotechnologijos, gyvybės technologijos?

nuotrauka::1 right

Tačiau organizatoriai pabrėžia, kad renginyje bus koncentruojamasi į praktines žinias, o ne į madingas spekuliacijas ateities tema.

„Šiandien mėgstama prognozuoti ir spėlioti: kas bus po dešimties, dvidešimties ar trisdešimties metų? Kaip atrodys mokslo pažanga, kaip naujausios inovacijos pakeis visuomenę ir jos raidą? Tačiau didžiosios korporacijos, verslo ir mokslo lyderiai, ekspertai, inovatoriai ne tik spėlioja – jie kuria ateitį. Todėl šių metų renginyje mes norime susitelkti ne į aptakias prognozes ir futuristines vizijas, o į realų kūrybinį procesą, dalinimąsi žiniomis ir pasiekimais, veiklos gairėmis ir strategijomis“, – sako Kęstutis Šetkus, „Innovation Drift 2019“ organizuojančios Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius.

Laukiama būrio įžymių svečių

Kaip ir įprasta, inovacijų forume „Innovation Drift 2019“ dalyvaus gausybė savo sričių ekspertų ir inovatorių, gebančių profesionaliai įvertinti technologijų raidą, jų privalumus, trūkumus ir poveikį visuomenei, verslui bei tarptautiniam saugumui.

Renginyje svečiuosis ir Andrea Peiro iš JAV, CUJO AI prezidentas, daugiau kaip 20 metų dirbęs su įvairiais startuoliais Silicio slėnyje. CUJO AI bendradarbiauja su tokiomis telekomunikacijų milžinėmis kaip „Comcast“ ir „Charter Communications“, o pats A. Peiro yra sukaupęs ilgametę patirtį debesų sistemų ir kibernetinio saugumo srityje.

Apie duomenų saugumą renginyje kalbės ir Paolo Balboni, Europos privatumo asociacijos prezidentas ir vienas iš teisinio konsultavimo įmonės ICT steigėjų ir partnerių. Jis konsultuoja klientus asmeninių duomenų apsaugos, informacinių ir komunikacijos technologijų, intelektualinės nuosavybės klausimais, taip pat turi daug patirties nagrinėdamas atvejus, susijusius su debesų sistemomis, didžiaisiais duomenimis, daiktų internetu bei kova su pinigų plovimu ir teroristinių grupuočių finansavimu.

Besidomintys dizaino tendencijomis neabejotinai lauks susitikimo su Paivi Tahkokallio, Europos dizaino asociacijos (BEDA), vienijančios 26 Europos šalis, prezidente ir strateginio dizaino agentūros „Tahkokallio Design+“ Laplandijoje įkūrėja ir vadove. Ji laikoma arktinio dizaino, kuriuo stengiamasi išsaugoti ekologinę pusiausvyrą poliariniame regione, pradininke.

nuotrauka::2 left

Renginyje lankysis ir Teddy Nehmad, „C Capital“ įkūrėjas ir pirmininkas, vienas iš „Start in Haifa“ (SIH) inovacijų centro įkūrėjų. Jis puikiai žinomas tarptautinėje startuolių bendruomenėje, įkūręs, finansavęs arba padėjęs išvystyti daugybę skirtingų projektų visame pasaulyje. 2018 m. T. Nehmad įsteigė unikalią programą, kuri padeda vystyti lietuviškus startuolius Izraelyje.

„Džiaugiamės, kad „Innovation Drift“ yra patrauklus europinio lygio renginys, kuriame noriai dalyvauja įvairiausių sričių specialistai. Nors mes labai gerbiame teoretikus, kurie dažniausiai ir sukuria pirmines sąlygas inovacijoms ir atradimams vystytis, tačiau šiame forume didžiausią dėmesį skiriame praktikams, kurie abstrakčias mokslines žinias pritaiko rinkos poreikiams. Sintezė tarp mokslo išradimų ir jų realizavimo kasdienėje žmonių veikloje yra vienas svarbiausių šio forumo uždavinių“, – tikina K. Šetkus.

Greta daugybės svečių iš užsienio renginyje dalyvaus ir tokie žinomi lietuvių inovatoriai kaip „Danske Bank“ turto ir investicijų valdymo verslo plėtros padalinio Lietuvoje vadovas Vytautas Ašeris ar Goda Vengrauskaitė, prekės ženklo LABAS vadovė, pasakosianti apie virtualių influencerių, tokių kaip pirmoji Lietuvoje – Aili, perspektyvas. Šiandien vis garsiau skamba klausimas, ar virtualūs influenceriai pajėgūs pakeisti tokius mega nuomonės formuotojus kaip Kardashian klanas, ir kada tai nutiks?

Planuojama, kad Vilniaus inovacijų forume dalyvaus daugiau nei 50 pranešėjų iš viso pasaulio ir apie 1.600 dalyvių.

Išskirtinis dėmesys – Lietuvai

„Innovation Drift 2019“ programa apims daugelį svarbių sričių: naująsias technologijas, industrijos raidą, kosmoso inovacijas, ateities visuomenę, sveikatos ir gyvybės mokslus bei permainas medijos srityje.

Nepaisant globalaus konteksto, konferencijoje bus daug kalbama ir apie Lietuvos vaidmenį technologijų pasaulyje.

„Inovacijos jau dabar yra vienas iš svarbiausių Lietuvą į priekį stumiančių variklių. Daugelis statistinių duomenų rodo, kad Lietuva yra pažangi ir technologiškai aktyvi šalis, kuri pasižymi didžiausiu inovacijų augimu. Mes turime puikius tyrimų ir laboratorijų centrus, sparčiai augantį specialistų ir mokslininkų skaičių. „Innovation Drift 2019“ yra strateginis valstybės renginys, išplečiantis jos kūrybinį ir ekonominį potencialą“, – sako K. Šetkus.

Ruošiama intensyvi darbotvarkė

„Innovation Drift“ metu vyks ne tik tarptautinė konferencija, bet ir praktiniai seminarai, lietuviškų inovacijų paroda, verslo atstovų susitikimai (B2B) su mentoriais ir investuotojais. Be to, užsienio svečiams bus sudaromos galimybės aplankyti svarbiausius Vilniaus inovacijų centrus ir užmegzti glaudesnius ryšius.

„Inovacijų tema įpareigoja organizatorius ieškoti inovatyvių sprendimų organizuojant ir pačią konferenciją. Įprastas pranešimų formatas jau seniai nėra pakankamas informacijos perdavimo būdas. Norime, kad renginio dalyviai galėtų dalintis žiniomis tiesiogiai vieni su kitais, megztų ryšius, dalintųsi kontaktais, kartu dalyvautų bendrose veiklose ir bendrautų neformalioje aplinkoje. Scena, kurioje pasirodo pranešėjas, yra tik tarpinė maršruto stotelė, tačiau tikrasis kūrybinis procesas įvyksta užmezgus tiesioginį kontaktą“, – įsitikinęs K. Šetkus.

Ketvirtasis „Innovation Drift 2019“ forumas vyks Vilniuje, „Litexpo“ parodų ir kongresų centre, š. m. birželio 13–14 d. Forumas skirtas visiems inovatoriams, kūrėjams, ekspertams, inovacijų politikos formuotojams ir vykdytojams, siekiantiems tiek pristatyti inovacijas, tiek pasitelkti praktinį jų pritaikymą.

Renginį organizuoja MITA kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, jis finansuojamas Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo lėšomis. Inovacijų forumas yra nemokamas, tačiau dalyvių skaičius ribotas, todėl norintieji dalyvauti kviečiami registruotis innovationdrift.com svetainėje.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

„Swedbank“ rankose „Rise Vilnius“ tampa „Rockit“ Premium 1

„Swedbank“ ir Lietuvą paliekantis „Barclays“ operacijų centras užbaigė sandorį dėl finansinių technologijų...

Paslaugos
13:56
„Rise Vilnius“ tapo „Rockit“

„Swedbank“ ir Lietuvą paliekantis „Barclays“ operacijų centras užbaigė sandorį dėl finansinių technologijų...

Paslaugos
15:47
Permainos „Baltic Amadeus“ tęsiasi: įmonė keičia ir logotipą  8

Informacinių technologijų (IT) bendrovė „Baltic Amadeus“ tęsia pertvarkas. Pasikeitus akcininkams ir...

Paslaugos
2019.06.27
Įmonių įspūdžiai iš parodos: visiems prireikė lietuviškų lazerių Premium 8

Lietuvos lazerių sektoriaus bendrovės, dalyvaujančios Miunchene vykstančioje didžiausioje ir svarbiausioje...

Paslaugos
2019.06.27
Startuolis „Ziticity“ sutarė dėl investicijos ir žengė į Kauną 4

Lietuvių prekių pristatymo startuolis UAB „Miesto logistika“, veikiantis su prekės ženklu „Ziticity“, VŽ...

Paslaugos
2019.06.25
Nyderlandų „DigiState“ žengia į Lietuvą, atidarė biurą Vilniuje

Nyderlandų svetainių prieglobos ir IT infrastruktūros valdymo paslaugų įmonė „DigiState“, anksčiau...

Paslaugos
2019.06.21
Atrinkti skaitmeniniai sprendimai, atstovausiantys Lietuvai Jungtinių Tautų konkurse

„MoQ“,„ChestEye CAD“, „Eddy travels“, „VSight“, „BitDegree“, „Startup Visa Lithuania“, „CHRG Network“,...

Paslaugos
2019.06.20
Izraelio „Simplex“ atidarė biurą Vilniuje 5

Izraelio finansinių technologijų bendrovė „Simplex“ Vilniuje atidarė biurą. Jame šiuo metu dirba 25...

Paslaugos
2019.06.20
„Helis“ po sandorio su „Tesonet“ nėrė į žaidimų rinką Premium 1

Jauna Kauno įmonių grupė „Helis“, maždaug prieš pusmetį pardavusi dalį verslo „Tesonet“ įkūrėjams, baigia...

Paslaugos
2019.06.20
„Innovation Drift 2019“: garsiausi pasaulio inovatoriai Vilnių pavertė ateities inovacijų sostine Verslo tribūna 2

Birželio 13–14 d. „Litexpo“ rūmuose šurmuliavo Vilniaus inovacijų forumas „Innovation Drift 2019“. Čia dvi...

Išmani Lietuva
2019.06.20
Aukščiausiasis Teismas po  5 metų padėjo tašką „PriceOn“ istorijoje 4

Lietuvos Aukščiausiame Teisme išnagrinėta jau apie 5 metus (nuo 2015 m.) trunkanti kainų palyginimo...

Paslaugos
2019.06.18
Svarbiausios kibernetinės grėsmės artimiausių metų perspektyvoje Verslo tribūna

Didėjantis socialinės inžinerijos metodais paremtų atakų skaičius, tinkamai neapsaugoti darbuotojų išmanieji...

Išmani Lietuva
2019.06.17
Daugiausia uždirbti leidžiančių programavimo kalbų Europoje TOP 10 20

Tarptautinės Lenkijos kapitalo programavimo kursų kompanijos „Software Development Academy“ specialistai...

Paslaugos
2019.06.16
Lietuvių „Pixelmator Photo“ laimėjo „Apple“ dizaino apdovanojimą 9

Kasmetiniuose „Apple“ dizaino apdovanojimuose šiemet vėl triumfavo lietuvių bendrovė „Pixelmator Team“ ir jos...

Paslaugos
2019.06.14
Seimas patvirtino startuolio sąvoką, ministerija imasi opcionų 4

Seimas pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos teiktam startuolio apibrėžimui. Smulkiojo ir vidutinio...

Paslaugos
2019.06.13
Kauniečių „Rubbee“ pritraukė 1,6 mln. Eur finansavimą Premium 5

Jauna Kauno UAB „Rubbee“, sukūrusi prie dviračio montuojamą elektrinę pavarą, ir nuo pirmojo modelio...

Paslaugos
2019.06.13
Kaip per dešimtmetį keitėsi prezidentės metiniai pranešimai Premium

Antradienį prezidentė Dalia Grybauskaitė Seime skaitys paskutinį savo metinį pranešimą apie vidaus ir...

Verslo aplinka
2019.06.10
Lietuvos įmonės galės dalyvauti NASA akceleravimo programoje 

Inovatyvios šalies įmonės, kuriančios sprendimus kosmoso industrijai, galės dalyvauti NASA akceleravimo...

Paslaugos
2019.06.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau