Vilniaus inovacijų forumas „Innovation Drift 2019“ pasiryžęs ateitį kurti, o ne prognozuoti

Publikuota: 2019-04-01
Inovacijų forume „Innovation Drift 2019“ bus ieškoma atsakymų į klausimus, kokia Lietuva bus po 10 metų, kokios technologijos taps įprastomis, ką nuveiksime kosmoso erdvėje, kaip keisis pramonė, biotechnologijos, gyvybės technologijos.
Inovacijų forume „Innovation Drift 2019“ bus ieškoma atsakymų į klausimus, kokia Lietuva bus po 10 metų, kokios technologijos taps įprastomis, ką nuveiksime kosmoso erdvėje, kaip keisis pramonė, biotechnologijos, gyvybės technologijos.

Technologijų ir inovacijų rodikliai Lietuvoje auga kasmet – tą puikiai parodo ir tarptautinis pripažinimas, pavyzdžiui, 2019 m. „Bloomberg“ inovacijų reitinge Lietuva užėmė aukštą 37 vietą. Tačiau norint ne tik išlaikyti, bet ir sustiprinti savo pozicijas, būtinas nuoseklus įdirbis, tarptautinis bendradarbiavimas ir konceptuali idėjų bazė.

Visa tai bus galima rasti jau ketvirtą kartą organizuojamame ateities technologijų forume „Innovation Drift 2019“ birželio 13–14 d. sostinėje. Vilniaus inovacijų forumą organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Pagrindinė šių metų tema – technologiniai pokyčiai per artimiausią dešimtmetį. Kokia bus Lietuva po 10 metų? Kokios technologijos taps įprastomis, ką nuveiksime kosmoso erdvėje, kaip keisis pramonė, biotechnologijos, gyvybės technologijos?

nuotrauka::1 right

Tačiau organizatoriai pabrėžia, kad renginyje bus koncentruojamasi į praktines žinias, o ne į madingas spekuliacijas ateities tema.

„Šiandien mėgstama prognozuoti ir spėlioti: kas bus po dešimties, dvidešimties ar trisdešimties metų? Kaip atrodys mokslo pažanga, kaip naujausios inovacijos pakeis visuomenę ir jos raidą? Tačiau didžiosios korporacijos, verslo ir mokslo lyderiai, ekspertai, inovatoriai ne tik spėlioja – jie kuria ateitį. Todėl šių metų renginyje mes norime susitelkti ne į aptakias prognozes ir futuristines vizijas, o į realų kūrybinį procesą, dalinimąsi žiniomis ir pasiekimais, veiklos gairėmis ir strategijomis“, – sako Kęstutis Šetkus, „Innovation Drift 2019“ organizuojančios Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius.

Laukiama būrio įžymių svečių

Kaip ir įprasta, inovacijų forume „Innovation Drift 2019“ dalyvaus gausybė savo sričių ekspertų ir inovatorių, gebančių profesionaliai įvertinti technologijų raidą, jų privalumus, trūkumus ir poveikį visuomenei, verslui bei tarptautiniam saugumui.

Renginyje svečiuosis ir Andrea Peiro iš JAV, CUJO AI prezidentas, daugiau kaip 20 metų dirbęs su įvairiais startuoliais Silicio slėnyje. CUJO AI bendradarbiauja su tokiomis telekomunikacijų milžinėmis kaip „Comcast“ ir „Charter Communications“, o pats A. Peiro yra sukaupęs ilgametę patirtį debesų sistemų ir kibernetinio saugumo srityje.

Apie duomenų saugumą renginyje kalbės ir Paolo Balboni, Europos privatumo asociacijos prezidentas ir vienas iš teisinio konsultavimo įmonės ICT steigėjų ir partnerių. Jis konsultuoja klientus asmeninių duomenų apsaugos, informacinių ir komunikacijos technologijų, intelektualinės nuosavybės klausimais, taip pat turi daug patirties nagrinėdamas atvejus, susijusius su debesų sistemomis, didžiaisiais duomenimis, daiktų internetu bei kova su pinigų plovimu ir teroristinių grupuočių finansavimu.

Besidomintys dizaino tendencijomis neabejotinai lauks susitikimo su Paivi Tahkokallio, Europos dizaino asociacijos (BEDA), vienijančios 26 Europos šalis, prezidente ir strateginio dizaino agentūros „Tahkokallio Design+“ Laplandijoje įkūrėja ir vadove. Ji laikoma arktinio dizaino, kuriuo stengiamasi išsaugoti ekologinę pusiausvyrą poliariniame regione, pradininke.

nuotrauka::2 left

Renginyje lankysis ir Teddy Nehmad, „C Capital“ įkūrėjas ir pirmininkas, vienas iš „Start in Haifa“ (SIH) inovacijų centro įkūrėjų. Jis puikiai žinomas tarptautinėje startuolių bendruomenėje, įkūręs, finansavęs arba padėjęs išvystyti daugybę skirtingų projektų visame pasaulyje. 2018 m. T. Nehmad įsteigė unikalią programą, kuri padeda vystyti lietuviškus startuolius Izraelyje.

„Džiaugiamės, kad „Innovation Drift“ yra patrauklus europinio lygio renginys, kuriame noriai dalyvauja įvairiausių sričių specialistai. Nors mes labai gerbiame teoretikus, kurie dažniausiai ir sukuria pirmines sąlygas inovacijoms ir atradimams vystytis, tačiau šiame forume didžiausią dėmesį skiriame praktikams, kurie abstrakčias mokslines žinias pritaiko rinkos poreikiams. Sintezė tarp mokslo išradimų ir jų realizavimo kasdienėje žmonių veikloje yra vienas svarbiausių šio forumo uždavinių“, – tikina K. Šetkus.

Greta daugybės svečių iš užsienio renginyje dalyvaus ir tokie žinomi lietuvių inovatoriai kaip „Danske Bank“ turto ir investicijų valdymo verslo plėtros padalinio Lietuvoje vadovas Vytautas Ašeris ar Goda Vengrauskaitė, prekės ženklo LABAS vadovė, pasakosianti apie virtualių influencerių, tokių kaip pirmoji Lietuvoje – Aili, perspektyvas. Šiandien vis garsiau skamba klausimas, ar virtualūs influenceriai pajėgūs pakeisti tokius mega nuomonės formuotojus kaip Kardashian klanas, ir kada tai nutiks?

Planuojama, kad Vilniaus inovacijų forume dalyvaus daugiau nei 50 pranešėjų iš viso pasaulio ir apie 1.600 dalyvių.

Išskirtinis dėmesys – Lietuvai

„Innovation Drift 2019“ programa apims daugelį svarbių sričių: naująsias technologijas, industrijos raidą, kosmoso inovacijas, ateities visuomenę, sveikatos ir gyvybės mokslus bei permainas medijos srityje.

Nepaisant globalaus konteksto, konferencijoje bus daug kalbama ir apie Lietuvos vaidmenį technologijų pasaulyje.

„Inovacijos jau dabar yra vienas iš svarbiausių Lietuvą į priekį stumiančių variklių. Daugelis statistinių duomenų rodo, kad Lietuva yra pažangi ir technologiškai aktyvi šalis, kuri pasižymi didžiausiu inovacijų augimu. Mes turime puikius tyrimų ir laboratorijų centrus, sparčiai augantį specialistų ir mokslininkų skaičių. „Innovation Drift 2019“ yra strateginis valstybės renginys, išplečiantis jos kūrybinį ir ekonominį potencialą“, – sako K. Šetkus.

Ruošiama intensyvi darbotvarkė

„Innovation Drift“ metu vyks ne tik tarptautinė konferencija, bet ir praktiniai seminarai, lietuviškų inovacijų paroda, verslo atstovų susitikimai (B2B) su mentoriais ir investuotojais. Be to, užsienio svečiams bus sudaromos galimybės aplankyti svarbiausius Vilniaus inovacijų centrus ir užmegzti glaudesnius ryšius.

„Inovacijų tema įpareigoja organizatorius ieškoti inovatyvių sprendimų organizuojant ir pačią konferenciją. Įprastas pranešimų formatas jau seniai nėra pakankamas informacijos perdavimo būdas. Norime, kad renginio dalyviai galėtų dalintis žiniomis tiesiogiai vieni su kitais, megztų ryšius, dalintųsi kontaktais, kartu dalyvautų bendrose veiklose ir bendrautų neformalioje aplinkoje. Scena, kurioje pasirodo pranešėjas, yra tik tarpinė maršruto stotelė, tačiau tikrasis kūrybinis procesas įvyksta užmezgus tiesioginį kontaktą“, – įsitikinęs K. Šetkus.

Ketvirtasis „Innovation Drift 2019“ forumas vyks Vilniuje, „Litexpo“ parodų ir kongresų centre, š. m. birželio 13–14 d. Forumas skirtas visiems inovatoriams, kūrėjams, ekspertams, inovacijų politikos formuotojams ir vykdytojams, siekiantiems tiek pristatyti inovacijas, tiek pasitelkti praktinį jų pritaikymą.

Renginį organizuoja MITA kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, jis finansuojamas Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo lėšomis. Inovacijų forumas yra nemokamas, tačiau dalyvių skaičius ribotas, todėl norintieji dalyvauti kviečiami registruotis innovationdrift.com svetainėje.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

ESO Pažangios energijos klubo dirbtuvėse – efektyvumo sprendimai Verslo tribūna

„Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) įsteigtas Pažangios energijos klubas, bendradarbiaudamas su „Verslo...

 Populiarėjantis pastatų BREEAM standartas – keliama kartelė vystytojams Verslo tribūna 2

Mūsų šalyje BREEAM standartu įvertintų pastatų kol kas – vienetai. Vis dėlto specialistai teigia, kad šis...

Išmani Lietuva
2019.04.16
Pirmame gynybos hakatone triumfavo kompiuterinės regos sprendimų kūrėjai 1

Rukloje savaitgalį vykusios pirmosios Lietuvoje gynybos technologijų kūrybos stovyklos (hakatono) pagrindinį,...

Paslaugos
2019.04.16
Populiariausi socialinės inžinerijos būdai ir kaip nuo jų apsisaugoti? Verslo tribūna 1

Per pastarąjį dešimtmetį kibernetinio saugumo kontekste vis daugiau dėmesio sulaukianti socialinė inžinerija...

Išmani Lietuva
2019.04.16
Lietuva neužleidžia lyderio pozicijų lazerių srityje Verslo tribūna

Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasterio (LITEK) nariai vieningai tvirtina, kad LITEK ypač svarbus ir...

Išmani Lietuva
2019.04.16
V. Bumelio įmonė su 50 mln. Eur investicija įsitvirtins 70 mlrd. USD rinkoje Premium 12

Verslininko Vlado Algirdo Bumelio netiesiogiai kontroliuojama gamtos mokslų ir genų inžinerijos mokslinių...

Pramonė
2019.04.16
„Startup Visa“ rezultatai gerėja, panaši programa ruošiama ir darbuotojams 1

Per pirmus tris šių metų mėnesius leidimą Lietuvoje įkurti 18 startuolių gavo 45 užsienio piliečiai,...

Paslaugos
2019.04.13
Vilniuje įsikūrė CERN gimęs startuolis „ProtonMail“ 7

„ProtonMail“, viena žymiausių kibernetinio saugumo kompanijų, atvėrusių savo biuro duris Vilniuje. Šis...

Paslaugos
2019.04.11
„Ford“ irgi siūlys gamyklinę telematikos sistemą Premium

Koncernas „Ford“ Amsterdame neseniai vykusiame renginyje paskelbė apie jau šiemet Europoje pradedamus siūlyti...

Paslaugos
2019.04.11
„Bitė“ plečia savo tarptautinį tinklą, nuo šiol turės kabelį į Ukrainą 1

Informacijos ir komunikacijos technologijų bendrovė „Bitė Lietuva“ stiprina savo tarptautinių jungčių tinklą.

Paslaugos
2019.04.11
VMG akcininkas S. Paulauskas: teko išbraukti projektų už pusę milijardo eurų Premium 21

Sigitas Paulauskas, Vakarų medienos grupės (VMG) akcininkas ir verslo plėtros konsultantas apie tramdomą...

Pramonė
2019.04.11
Nevalyva dirbtinio intelekto strategija 11

Turbūt iš tikrųjų niekas jau seniai neskaito jokių oficialių dokumentų. Tikriausiai daugelis jau pamiršo...

Išmani Lietuva
2019.04.11
Specialistai įvertino Vilniaus senamiestį: kokybiškų biurų trūkumą didins ir Lietuvą atrandantys „fintech“ startuoliai Verslo tribūna 3

Nekilnojamojo turto plėtotojams pastaraisiais metais fiksuojant augantį žmonių norą įsikurti arčiau Vilniaus...

Išmani Lietuva
2019.04.10
Lietuvos paštui licencinio turto įvertinimas leido sumažinti išlaidas Verslo tribūna 4

Beveik 2500 kompiuterizuotų darbo vietų turinčiam Lietuvos paštui „Microsoft“ licencinio turto įvertinimas...

Išmani Lietuva
2019.04.09
Daugiau jokių adatų: lietuviai sukūrė jutiklį, gebantį atlikti kraujo tyrimus Premium 21

Bendrovė „Brolis Semiconductors“ kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkais sukūrė...

Paslaugos
2019.04.09
Moksliniam tyrimui pristatyti – 3 minutės

2019 m. „Trijų minučių disertacijos“ konkursą Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos...

Verslo klasė
2019.04.06
Interviu su Nobelio premijos laureatu: lazeriai gali išspręsti ir vėžio, ir branduolinių atliekų problemą Premium

Lietuvoje neseniai viešėjęs 2018 m. fizikos srities Nobelio premijos laureatas prancūzas Gerard‘as Mourou...

Paslaugos
2019.04.05
Ir vietinių, ir pasaulinių debesijos tiekėjų klientų skaičius Lietuvoje auga Verslo tribūna 2

Debesų kompiuterijos giganto „Amazon Web Services” (AWS) atstovai Baltijos šalyse „Cloudvisor“ skaičiuoja,...

Išmani Lietuva
2019.04.05
Pirmoje „Startup Wise Guys Lietuva“ programoje – 12 startuolių Premium

Estijos jauno verslo akseleravimo bendrovė „Startup Wise Guys“, vasarį pradėjusi veiklą Lietuvoje, į 3...

Paslaugos
2019.04.04
Vilniaus inovacijų forumas „Innovation Drift 2019“ pasiryžęs ateitį kurti, o ne prognozuoti Verslo tribūna

Technologijų ir inovacijų rodikliai Lietuvoje auga kasmet – tą puikiai parodo ir tarptautinis pripažinimas,...

Išmani Lietuva
2019.04.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau