Kodėl GDPR laikais „iPhone“ taps mėgstamiausiais IT specialistų telefonais?

Su kuo lengviausia palyginti Robinzono Kruzo istoriją, jeigu dirbi IT srityje? Vienas lengviausių palyginimų būtų nesutvarkytas bendrovių IT ūkis. Toks, kuriame kiekvieną įrenginį naujai atėjusiems darbuotojams reikia sukonfigūruoti rankiniu būdu atskirai, užtikrinti duomenų apsaugą šimtu procentų neįmanoma, nes niekada nežinai, kas ką siunčiasi ar kokį įrenginį naudoja ir t.t. Tie, kas dirba IT srityje ir skaito šias eilutes, turbūt žino, kad IT specialistas tokiose situacijose jaučiasi kaip Robinzonas Kruzas, pirmą kartą pramerkęs akis negyvenamoje saloje. Ar šios situacijos sprendimui šiandien yra sukurtas išmanus sprendimas, kuris gali tapti svajonės išsipildymu IT srityje dirbantiems Robinzonams? Taip, ir tai mobilių įrenginių valdymo sprendimai (angl. MDM), kuriais nuo šių metų vasaros galima valdyti ir iš Bitės įsigytus Apple įrenginius.
Mobilių įrenginių valdymo sprendimai (MDM) yra skirti visų įmonių mobilių įrenginių palaikymui ir valdymui vienoje aplinkoje. Šie sprendimai leidžia saugiu kanalu pasiekti vidines organizacijų sistemas, nuotoliniu būdu įdiegti bei valdyti įrenginių programinę įrangą ar užtikrinti pačių įrenginių ir jose talpinamos informacijos saugumą.
Anot Aurimo Kapočiaus, Bitė Lietuva paslaugų verslo klientams vadovo, kompanijos, kurios jau naudojasi mobilių įrenginių valdymo sprendimais (MDM), juos pasirinko ne vien siekiant efektyvinti savo kaštus, bet ir išmaniai suvaldyti visus su GDPR reikalavimais susijusius procesus.
Pirmiausiai, mobiliųjų įrenginių valdymas leidžia apsaugoti išmaniuosius telefonus ar planšetes nuo informacijos praradimo ar nutekinimo, net jei įrenginys yra fiziškai pametamas. Taip pat mobilių įrenginių valdymo sprendimai leidžia visiems laikams atsisakyti nepatogių situacijų, kai įmonių darbuotojai būna priversti patys tapti savo įrenginių IT administratoriais, nuo asmeninės informacijos įvedimo iki pačios įrangos konfigūravimo procesų. Galiausiai, šis sprendimas leidžia užtikrinti savalaikį programinės įrangos atnaujinimą ar naujų įrankių diegimą visiems darbuotojams vienu metu. Ir visa tai vyksta sklandžiai bei su minimaliu, beveik nejuntamu pačių darbuotojų įsitraukimu, sako jis.
Kaip teigia A. Kapočius, Bitė pirmoji iš operatorių Lietuvoje leidžia su savo parduotais įrenginiais naudotis Apple paslaugos verslui Apple Business Manager privalumais, leidžiančiais bendrovės įrenginius taip pat valdyti per bet kurį mobilių įrenginių valdymo (MDM) sprendimą. Pasak A. Kapočiaus, verslams, kurių didelė dalis mėgsta naudotis Apple įrenginiais, ši žinia turėtų tapti muzika ausims.
Iki šiol Apple paslauga verslui Lietuvoje nebuvo oficialiai palaikoma ir tai įmonėms tapdavo neišsprendžiamu galvosūkiu: Apple produktų valdymas per mobilių įrenginių valdymo sprendimus buvo komplikuotas ir nepilnavertis. Tačiau turint Apple Business Manager paslaugą palaikančius šios kompanijos įrenginius ir naudojant bendrovėje kurį nors mobilių įrenginių valdymo (MDM) sprendimą, galima vienu šūviu nušauti du zuikius: pagaliau patogiai susieti ir valdyti įmonėje naudojamus Apple įrenginius ir patogiai užtikrinti svarbiausius GDRP reikalavimus. Kadangi vertiname savo klientų lūkesčius, džiaugiamės, kad būtent jie pirmieji šalyje jau nuo vasaros gali naudotis Apple paslauga verslui, išskiria jis.
Galiausiai, kaip išskiria ekspertas, kas gali būti geriau už dešimt naujutėlaičių, dar neišpakuotų iPhone telefonų, kurie jau sukonfigūruoti darbuotojams ir paruošti naudojimui? Turbūt tik tai, kad nuo šiol nebesvarbu, ar tokių įrenginių bendrovėje bus 10 ar 10 tūkst. visus juos galima išmaniai valdyti, konfigūruoti ar stebėti vienu vieninteliu sprendimu.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti