Ieškote idėjų? Būkite tarp kūrybiškų žmonių

Litexpo parodų rūmuose pradėjo veikti VŽ rengiama paroda Išmani Lietuva, čia taip pat vyksta konferencijos Verslo alchemija, Ateities komandos DNR. Jau metus veikiančio projekto tikslas sudaryti kūrybiškos, inovatyvios Lietuvos portretą, atrasti ir pasidalyti gerosios patirties pavyzdžiais, pastebėti ir paskatinti jaunus, kūrybingus perliukus.
Taip jau klostosi Lietuvoje, kad pranašų vis žvalgomės užjūryje, pas kaimynus kad ir Estijoje. Ir nesugebam pamatyti tų grynuolių, kurie čia pat, šalia, kuria, dirba, išranda ir atranda. VŽ prieš gerus metus inicijavo projektą Išmani Lietuva, norėdamos įkvėpti juos dar aukštesniems skrydžiams, pakalbėti apie kūrybiškumą. Per tą laiką atradome daug geros patirties, tikrų perliukų. Negavo Lietuva šiemet Nobelio premijos, tačiau neturime jokių abejonių, kad tokį laureatą vis tiek turėsime.
Mėginome ištrinti nepažangios ir praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje užstrigusios Lietuvos stereotipą. Inovatyvios Lietuvos pavyzdžių išties daug: nuo mokslininkų, kurie savo rašto darbus pritaiko praktiškai ir žengia pirmuosius žingsnius į verslą ar perduoda technologijas, iki besiveržiančių į pasaulinę rinką startuolių ar išradimo, pristatyto Nobelio premijai. Tarp pretendentų gauti šį garbingą apdovanojimą šiemet buvo Virginijus Šikšnys, kurio vadovaujama komanda atrado genomo redagavimo įrankį CRISPR/Cas9.
VŽ rašė ir apie technologijų UAB ATO ID, kuriai pavyko sukurti pigesnius ir tikslesnius jutiklius, bendrovė juos parduoda vienam geriausių Kembridžo universitetų ir tokioms bendrovėms kaip Toshiba ir Panasonic. Panašių pavyzdžių gausybė ir jų vis daugėja. Apie tokius atvejus, įvykius, tyrimus ir asmenybes kalbėti būtina. Jie bent šiek tiek atsveria negatyvias naujienas ar gąsdinimus, esą greitai į užsienį išvažiuos visi lietuviai. Kartu jie padeda nubraižyti ir tikslesnį, objektyvesnį inovacijų Lietuvos žemėlapį.
Išmanios Lietuvos konferencijose pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus daug mokslo, meno ir verslo atstovų, kurie reprezentuoja šiuolaikišką ir išmanią mūsų valstybę. Čia nebus brangių kviestinių pranešėjų iš užjūrio, kaip pastaruoju metu tampa madinga. Veržiamės į juos, mokam didelius pinigus, o nepastebim savų talentų, neretai gerokai lenkiančių užjūrio prelegentus. Nemažą dalį jų sudaro jaunimas, sugebantis subrandinti idėjų vaisius, kurie jau vertinami milijonais eurų ar dolerių. Vykdydami projektą atradome fantastiškų, pasiekusių neįtikėtinas profesines aukštumas, kūrybiškų, ambicingų lietuvių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Jie visi sutiko pasidalyti savo patirtimi ir įžvalgomis. Konferencijos organizatoriai tikina, jog kiekvienąkart pabendravus su pranešėjais apimdavo neįtikėtinas prasmės ir pasididžiavimo jausmas, kad esame tokie šaunūs, sumanūs, protingi, galintys konkuruoti su geriausiais pasaulyje. Iš tikrųjų mes, lietuviai, esame šaunūs, sumanūs, protingi, galintys konkuruoti su geriausiais pasaulyje.
Mums dažnai klaidingai atrodo, kad išmanumas tai technologijos. O juk visas beribis kūrybinis potencialas žmoguje. Daugeliui gerai pažįstamas Tomas Andrejauskas, buvęs bankininkas, o dabar kuriantis inovatyvius kanapių produktus, labai paprastai atsakė, kai jo paklausė, iš kur gauti gerų idėjų: Ogi būti tarp kūrybiškų, pažangos siekiančių žmonių!
VŽ ir toliau ieškos tokių žmonių, siekdamos juos įkvėpti naujoms idėjoms, naujiems iššūkiams ir skelbti šaliai bei pasauliui apie kūrybingą ir išmanų Lietuvos potencialą.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti